Diy E27Led setup, 1x Cream Automatic , 1x Stardawg Auto

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.12.2021
37
74
18
33
Pozdrav svima, ovako vam to izgleda kod mene :

Strains: 1X CREAM AUTOMATIC, 1X STARDAWG AUTO --> kupljeno sa Linda Seedsa, do sada sam kod njih uzimao vec par puta, malo covjek sta radi tamo zna biti zbunjen i zajebe, al ajde ljudi smo i to najvjerojatnije naduvani pa se da prec preko toga, sto se tice customer servicea zadovoljan sam jer smo nesporazum koji smo imali uspjeli rijesit i bili su stvarno uvijek dostupni za pomoc. Kod prve narudbe je poslo lik skroz na krivu adresu i krive sjemenke pa smo se malo natezali oko toga i cekao sam dugo, ali nakon toga je sve dobro prolazilo, sjemenke bi dosle relativno brzo (u roku tjedan dana), diskretno zapakirane. Takoder sam dobio na poklon sjemenku ili dvije svaki put iako sam narucivao samo par komada Sve sjemenke koje sam narucio su i proklijale do sada (cca 6komada) . Moj razlog zasto narucujem od tamo je zato sto su jedini kod kojih sam nasao vrstu Stardawg Automatic. Ali ako se netko odluci naruciti tamo ja preporucam, sto ne znaci da nema boljih ili losijih seed banks...

Dimenzija boksa: 60x60x160 PHANTOM DELUXE

Rasvjeta: DIY LED E27 - drvena konstrukcija sa 15 zarulja 10/13/15W spojenih paralelno ----> Tutorial za izradu se nalazi na ovom forumu, ne sjecam se tko je tocno objavio, ali puno mu HVALA ! Meni je bilo vrlo jednostavno i zabavno za slagat i skroz sam zadovoljan dobivenim rezultatom. 6 zarulja za vegetaciju i 9 za cvjetanje. Kupovao sam razlicite zarulje ali sve su izmedu 10 i 15W Led
led.jpg led2.jpg

Supstrat: zemlja.PNG -----> SKROZ NEZADOVOLJAN OVOM ZEMLJOM! (objasnjenje u toku dnevnika), za drugu biljku koja je manja sam koristio sta mi je ostalo od te prosle zemlje i ovu zemlja 2.jpg ----> bolje ali opet ne bas zadovoljan... Najbolja mi je zemlja bila kada sam odokativno smiksao Florimo+ kokosov treset + vermikulit. Tako cu i radit od sada dok se ne odlucim za malo igranja sa living soilom itd...al otom potom

Pot: Nemam pojma, nit itko ko radi u tom ducanu, ja trpam 20L, ali stane i vise.Obicna tegla ona smeda sa rupama za drenazu i tanjuricem...

Ventilator: Za sada jedan koji sluzi kao upuh i puse po biljkama, nije idealno ni blizu, ali kupujem uskoro jos jedan ili dva clip on ventilatora koja ce ic u boks, ispuh je pasivan
Ubijte me, ali ne znam detalje od ventilatora...

Režim: 20/4 od pocetka do kraja

Gnojivo: Biobizz GROW, BLOOM, TOP MAX

Trening: Nista, rastu skroz prirodno

Posto su biljke u dvije skroz razlicite faze razvoja mislim da cu se u ovom dnevniku fokusirat samo na stariju (Cream Automatic)

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sve sjemenke su stavljene u mokru maramicu koja je zatvorena u vrecici na 2/3/5 dana u ladici ovisi kolko im treba da proklijaju i nakon toga odmah stavljene u pot u kojem ce biti cijelo vrijeme

09.03. - Biljka izasla iz zemlje, zalijevana svakih 4 dana sa pola litre/ litrom vode ovisno o tome koliko je zemlja zedna bila

22.03. - Biljka je imala 2 i pol kata, i tad sam je prvi put zalio sa litrom vode + Biobizz Grow 2ml

Nastavio sam ju zalijevat svaka 4 dana sa gnojivom preporucenim na tablici od proizvodaca, postepeno povecavajuci kolicinu vodu...

02.04. Pojavile su se prve dlacice, tad sam odlucio na iducem zalijevanju preci sa Growa na Bloom

02.04.jpg

06.04. Lijepo se razvijala, nikakvih primjedbi

06.04.jpg

14.04. E tu sad pocinju problemi, zalijevan je svakih 4 dana u meduvremenu i kada sam ju taj dan zalio, nije upila ni priblizno vode kao proslo zalijevanje sto je bilo 1.5l
Zabrinuo sam se jer je bilo puno runoffa, iduci dan se objesila kao da je previse zalivena

15.04.jpg (slika od dana poslije)

18.04. Ne znam sta se desava ali tegla od ove biljke je duplo laksa nego od male koja je pored...tu mi se zemlja zamjerila kao sto sam napisao na pocetku...od tada vodim borbu sa zalijevanjem ( presao sam na spricaljku i sjedi pored nje i spricaj pola sata) jedva upila litru i pola, dok je mala popila 2 litre bez problema!
18.04.jpg 18.04.2.jpg

21.04. Zalivena sa 2 litre vode sa spricaljkom+BLOOM+TOP MAX, ali i dalje je tegla laksa duplo nego od druge biljke :/ Uocen leteci smrad kako zuji po boxu, zabrinuo sam se za problem sa gnatovima (sto se ispostavilo da je tako)
odlucio se obratit na forumu za pomoc i nakon toga sam kupio Neem u prahu... Nemam sliku

23.04 Obadvije pospricane sa miksom vode i zlicicom Neema i tu se opet javlja problem kod vece biljke, nakon sto sam ju nasprico sva se objesila kao da se rastuzila
cura tuzna.jpg

Danas - biljka se oporavila, listici vise nisu spusteni, dobila je litru vode bez ikakvih gnojiva jer mi je receno da ima i previse N, kroz tanjuric dolje, koju je upila u roku 5min...
24.04.jpg 24.04.2.jpg

Eto to bi bilo to do sad, nadam se da sam tocno popratio datume sa slikama jer sam se 5 puta sav pogubio u izradi xd
Svi savjeti su dobrodosli, nadam se da cete naucit bar nesto iz mojih pogresaka :/

takoder sam danas primijetio da su listici novi nekako dobili smede flekice kojih jucer nije bilo. ima i na skroz gornjem vrhu ima i na ovim nizima

listici.jpg ---> ne znam jesam bas dobro uhvatio, dal se vidi na sta mislim...
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.048
2.718
twitch.tv
Te tockice se normalno pojave tako brzinski kada se biljka prska. Na biljci ostaju male kapljice koje se kad se svijetlo upali ponasaju kao LUPE odnosno povecalo. ZNas nekad prije kad si bio klinjo pa s povecalom sunce u jednu tocku pa palio drvo? Uglavnom, kontam da bi to bilo to.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.764
10.104
358
Probaj poslije zaljevanja sačekat sat vremena, pa onda opet polako sa špricom dok ne iscuri. Kontam da se presušila zemlja pa zato ne pije dovoljno vode. Sve dok popije runof za 5min može još pit vode.