DIY kolekcija - Filter od aktivnog ugljena na malo drugaciji nacin

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
Slike i cijeli vodic nije napravljen od strane mene, vec od anonimnog prijatelja iz Kanade, te su i slike u njegovom vlasnistvu (barem mi je on tako rekao :icon_lol:).

Sve dijelove potrebne za ovo cete lagano pronaci.

Treba vam:
- ljepljiva traka
- jedna ona casa gdje vam djeca drze olovke (s rupicama)
- manja casa (ista kao i gore)
- najlonke
- aktivni ugljen

DSC04991.jpg


Istresite malo ugljena u vecu casu

DSC05003.jpg


... tek toliko da je manja casa u razini s vecom

DSC05004.jpg


Manju casu stavite u najlonku

DSC05007.jpg

DSC05008.jpg


Ugurajte najlonku u casu, ali ju drzite za kraj. Uspite ugljen u casu (jos uvijek drzite najlonku za kraj.

DSC05009.jpg

DSC05010.jpg


Sad potegnite taj kraj najlonke te prstom popunite supljinu izmedu casa

DSC05011.jpg

DSC05012.jpg


Sad prevucite najlonku preko case

DSC05013.jpg

DSC05014.jpg

DSC05015.jpg


I sad jednostavno iskoristite ljepljivu traku da zalijepite filter preko ispusnog ventilatora. Radi sigurnosti je iskoristena i rastezljiva gumica

DSC05016.jpg
 

RockOfAges

Aktivan Član
29.06.2011
50
5
0
50
jos samo ovakve case da se nadju. Ili bar sa slicnim odnosom medjusobnih velicina da uglja ne bude ni pretanak ni predebeo sloj. Sto se tice tutorijala, ovo je najbolji od svih koje sam video jer je i za idiota lagan, stvarno svaka cast
 

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
U Splitu imaš ZOO Gold (Mažuraničevo šetalište) u kojem ima nešto opreme, Butigu o beštij (kraj starog Hajdukovog placa) s dosta opreme, ali i visokim cijenama i ZOO hobby (Firule odmah kraj semofora ili u Velebitskoj gdje im je središte) takođe s dosta opreme.
Naravno cijene opreme variraju od firme do firme i dosta su skuplji nego npr. u ZG.
 

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
trazite malo firme koje se bave filtracijom vode-najkvalitetniji sam osobno nasao -karbon za filtraciju vode-vreče od 70kg,samo što je granulat sitniji.
 
14.11.2016
131
159
43
zanima me jel dovoljan takav filter za boks 63x63x130?
turbina koja izbacuje zrak je vents tt100(1. brzina 145m3/h,2. brzina 187m3/h)
vidim da je gro stara tema i da 6 godina nitko nije pisao,al se nadam da ce mi netko odgovorit...hvala.. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shila
14.11.2016
131
159
43
@Gerber(N)Radič ne kuzim sta ti nije jasno?! imaš sve korak po korak,čak je jedan možda viška i mislim da te taj možda i buni,uglavnom,cilj je popunit prostor između malog i velikog koša ugljenom i da ti vrhovi koševa/čašica budu u istoj razini,najlonka je tu da ugljen drži na mjestu tako da zrak prolazi prvo kroz ugljen onda van....ako imaš sav potreban pribor i ak radiš uz ovaj "tutorial" mislim da se ne možeš izgubiti jer je stvarno pre jednostavno i pre dobro objašnjeno...

@Djuni hvala,sutra kupujem onda sve potrebno i bacam se u izradu... :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Igorče

Igorče

Član iz separea.
Poznanik Foruma
14.04.2016
966
3.761
163
42
Pozdrv svima,vidim da je tema malo bajata,ali se nadam resnju mog rebusa. Planiram grow pa me zanima ; koliko biljaka ovakav filter moze da precisti , koliko jak izduvni ventilator treba da bude i kad biljka pocinje da se oseca? I jos jedno pitanje,nije za ovde,ali nznm gde da pitam,koja sorta autosa se najmanje oseca , a da ne daje najmanje cveca?
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.640
13.732
358
Kao prvo filter ne prociscava biljke ;) , ako imas filter protoka cca300m3 gledas da imas otprilike i takvu turbinu ili mrvicu jacu, neke se osjecaju vec cim porastu malo vecina se pocne osjecati sve vise kako ide cvjetanje! Za ovakav home made filter je tesko reci parametre ali ako imas turbinu koja moze povuci kroz njega a da ti je usputno i dobra temperatura u boxu onda bi to trebalo biti ok.