DIY Kolekcija - Kockaste posude by Upitnik???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Evo da i ja krenem sa DIY kolekcijom kako sam najavljivo već...

Kockaste posude koje su me mučile radi prostora kao i većinu vas predpostavljam :eek:hno::eek:hno::eek:hno:
Radi se o dimenzijama 15x15 širina minimalna a visina i ostale dimenzije širine kolike vam trebaju :lock::lock::lock:

Materijali:
Omoti DVD Slim pošto su jeftiniji isprobano i dosta trajno....
Makaze,selotejp široki ili trka ljepljiva bilo koja...
Alu-Folija i Strech folija prozirna naravno....
Evo i slikica da bi bilo lakše;

Strech folija prozirna--------Alu Folija


1:Kako sam reko 15x15 je najmanja širina koju ču i pokazat a visina je klasična od 20ak cm koliki je sam omot DVD-a s obzirom da sam ja išao u dva reda omota preklapao . Znači negdje oko 30do35cm visine
Potrebo je imat 5 DVD omota ili ako želite napravit 2 posude onda 10 omota !!!

2:Zaljepimo 2 omota jedan za drugog sa ljepljivom trakom

3:Škarama izrežemo 3 omota na potrebnu mjeru

4:Uglavit na dno kako bi dobili kvadrat i već laganu čvrstinu posude i njenog oblika
Rupa koja je tvornički na omotu je Ok za izbacit višak vode koja je u zemlji...


5;Nakon zatvaranj dna posude i još jednog ljepljenja cjele posude kako bi je učvrstili..
Napomena: Rupe na dnu obavezno ostaviti otvorene.
Svak će na svoj način obljepi posudu trakom i osjetit koliko je ćvrta na svi spojevima.
Ja sam to obmotavo spiralno od vrha prema dnu...
Sad ide omotavanje Alu folijom radi više razloga...
Refleksija ako ima smisla u Box da bude od posuda i kako bi bili sigurni da neće svjetlost do korjena.

Može i više krugova Alu Folije.

6;Višak zavrnuti po krajevima i prema unutar posude


7:Nakon svega obmotat Strech Folijom sa kojom prilikom omotavanja istovremeno zatežemo i dodatno učvršćujemo posudu...
Napomena: Po svom osječaju čete vidit jeli potrebno omotati 3-4 ili više puta Strech Folijom.

Evo primjera kakva je posuda na kraju ispala
Mada i veće puno biljke rastu u njima kod 2 Growa


Ovakvu posudu od istog borja omota DVD-a može se napravit
Istim principom

Znači visina je 20cm a š 15x25cm
Kombinirat se može sa dosta mjera visine i širine ali to ovisi kolike trebaju da budu.
Mislim da sve do nekih 6-8 Litara je Ok i trpljivo sad preko tog bi trebalo probati možda sa malim inovacijama...

Najbitnije na kraju je to što košta jedna ovakva posuda 10ak Kuna ako ne i manje..Alu i Strec Folije mislim da svak ima u svojoj kući a ako ne onda njih 2 zajedno koštaju 20 Kuna a može se napravit 20 posuda.
Možeš kupovat koliko ti treba i nemoraš prekopat pola grada da bi to kupio.
I svakom je dostupan materijal za izradu u nekom smislu još bolje jer znam kakve sam ja muke mučio...
Izrada traje samo 10 Minuta :crash::crash::crash:


:icon_question::icon_question::icon_question:
 
02.04.2010
33
1
8
33
Jel ima nekakvih posebnih prednosti i razlika naspram kupljenim posudama osim u cijeni? Inace sve pohvale za kreativnost i trud :)
 

He-Man

√-1 <3 π
Urednik
Moderator
31.05.2009
1.569
1.432
188
Eternia
A ako napravis od onih manjih slim kutija to ti je onda dovoljno za start cini mi se,
a kasnije presadjivanje odradis s 0 stresa jer samo rastavis kutiju :)
 

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
He brale pokušaj napravit jednu kako sam ja napravio ništa te nekošta...
Sumnjam da nemaš sve u kući od potrebnog..
I kad je napraviš onda vidi šta se čini...
Ja već 2 Growa imam iste pa i 3 ide u njih naravno........
 

pc.grower

Aktivan Član
15.10.2010
87
4
0
34
evo oprostite šta obnavljan stariju temu , al samo oću reć da san napravio nešta slično ka upitnik
upitniče fala ti - pre dobra stvar , moje je samo dosta veće (dimenzije su 25x25x15..... 15 je visina)
jel ko zna koliko bi odprilike imala posuda ta litara:



moram samo još dosta oblipit ljepljivon trakon- nestalo mi je (moran kupit) i folijon

plan je da na početku posudu podjelin (stavin pregrade) na 2 ili 4 djela pa kad bude selekcija zbog spola ostavit 2 ili jednu nek raste u tome
 

swizzz

Aktivan Član
14.02.2013
87
93
0
35
meni je ova "tema " odlicna ... ima li igdje na forumu (ja sam nova pa ne znam sve kutke) kako slozit cijeli box step by step ili od ormara ili neke gajbe ,kutije..... mene kao zensku osobu muci strop i lapme .....htjela bi da to sve lici na nesto ,da mi kalblovi ne vise,da se nista ne zapali i da me struja ne ubije ...------samo to !!! hahhahahah skoromna sam nema se sta rec jel da ? (linokve mozete u box slat i HVALA)

ovo cu svakako isprobat jer tih kutija imam na bacanje ,al doslovno. hvala bogu pa ih nisam bacila koda sam znala da ce mi trebat jednog dana :D