DIY Kolekcija - Reflektor by Upitnik???

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Imao sam ovog mateijala od sjenila mi netrebaju od Fluo setova idelano za napravit Reflektor !!!

To je bio cjeli set imam ih 3 komada iskoristit ću ih Max

Dovoljan je 1 sjenilo da bi napravili Refletkor koji će zadovoljit većinu Growera i Box-ova.
Od alata niošta osim klješta kakva bilo 10ak šarafa i zavijač ručni..
Materijal je toliko mekan i lagan da je nevjerovatno kako lagano se radi sa njim..
Osim što je + oštar !!!!!!!!

Od seta sam skinuo sjenilo

Rastavio ga na proste faktore hehehe

Široke limove koji imaju onaj premaz za reflexiju sam poravnao na ravnoj podlogi pritiskom ruka ( kako sam rekao lagan i mekan materijal )
Dobijemo 3 šire površine i 2 tanje površine ispeglane i dimenzija 60 x 60 cm ukupno

Ostale limove koji su držali ove spomenute sam iskoristio kao okvir za Reflektor,,,
Napravio sam 3 okvira...
To je sa zadnje strane izgled i kako sam savio tanke limove za okvir..

Sa unutarnje strane gdje je premaz za refleksiju izgleda ovako


Kad sam slagao velike limove jedan na drugi i zavijao šarafe dobio sam višak prema okviru i njegovim limovima oko 5-7 cm.
To sam iskoristio pa ih zavrnuo na krajevima kako bi bilo refikasije i držalo oblik koji sam zamislio.
Još sam sa par šarafa na sva tri okvira pričvrstio limove refleksije.
Uzeo 2 komada obične žice i napravio nosač za sijalicu koji sam takoepričvrstio na srednji okvir..


Nisam pratio slikanjem kako sam radio ali to je to na kraju...

Dimenzija koja je na kraju izašla je 60x40
Težina mislim da nema ni pola Kg-a
Ostale sisteme kako ga pričvrstit i kako sa njime regulirati visinu na sporedno visine koje vam treba neka se snađe svak kako umje ja sam rješio na ovaj način kao na slikama ali u mene je Box svega 1 metar visine.
Ovo vrjedi za one koji imaju BOx 2 metra pa im je potrebno da mjenjaju visine reflektora..
Ovaj reflektor je idealan i za CT ali u svakom slučaju je koristan i jednostavan za napravit kao i težina samog reflektora ako ostajete na njemu pa ugradit ventove sa bočni strana koji bi puhali u samu lampu...




:icon_question::icon_question::icon_question:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Teglica_Unka
13.06.2010
25
3
0
32
u...ovo jako dobro izgleda samo kad bi znao koji je to materijal i gdje ga ima za kupit....jer ovaj reflektor je jako skup
 
18.08.2010
43
7
0
48
Druže.extra ideja....imao sam jedan fluo set koji je stajao na tavanu,i već sam ga skoro završio...hvala-uštedeo si mi 20 jura za reflektor....samo sam morao da kupim grlo(2 eura)....
Pitanje:.... sijalicu si obuhvatio sa dve žice(zamena za nosač) i one dodiruju samu sijalicu?Da li HPS sijalici to prvi problem,mislim da nenapravi neko sranje taj direktni kontakt?Hvala unapred na odgovoru...pozz
 

slobodan

Aktivan Član
16.08.2010
329
70
0
74
HPS sijalicu ne smes hvatati golom rukom! zica ne moze da napravi nikakav problem ali moras da pazis da ne stegnes zicu da ti ne pukne staklo od sijalice,a moras da uzmes i grejanje u obzir posto se telo na toploti siri a na hladnoci skuplja ( izuzev cvarka on se na toploti skuplja:icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol::icon_lol:). a grlo ti takodje ne treba u njegovom slucaju,posto je on direktno zalemio zice za sijalicu, mada to je ziva struja i sa tim se nebi igrao... ako vec tano radis nadji azbesnu traku pa izoliraj sve to.



lep pozdrav aktivnim clanovima
 

Falcon

Aktivan Član
09.09.2010
229
29
0
45
Pozdrav ljudi!..Upitnik moze pitanje jedno...daj mi reci jel bi bio problem ako se spoji HPS sa obicnom (2,5m2) zicom,a ne visokonaponskom...mislim od grla do utikaca