DIY - LED Grow Panel - propisno

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Tocno to, stavi te 24W neonke na 25cm od sadnica i gledaj kako se ponašaju, da sa kartonom i folijom napravio sjenilo oko police jer je svaki lumen bitan.

EDIt: Vidis i kod njih na slikama, sve im je bijelo, da se sta vise svitla iskoristi.

EDIT:

Znaci, jedan dio sadnica, stavis na 25cm, druge podignes na 20 i trece na 15, odma probas sve tri visine.
 
09.02.2021
12
4
3
45
Probao sam i nekako mi se cini da je puno svjetla na 25 visine. Poceli su mi se frkati mladi listovi. Morao bi nesto slabije. A sta kazes na one led trake,sto se lijepe? Duzina 5metara,ima 8W i oko 900lumena,ovisi kako koja. I nadjem one od 4000K. To je dosta jeftino a i ne sjaji puno,taman kako bi trebalo. Jedino ako valjaju,i ako imaju dosta plavog svjetla,sta kazes?
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Ako je previse, onda ili smanji broj neonki (a rasiri razmak izmedju njih) ili probaj sa led trakama. Ako batat lipo ide gore uz manje svitla, onda bi ti trake mogle bit pun pogodak, samo nadji policu sa ravnim dnom da mozes lipit (led trake) na metal sa donje strane (obrusi boju ako je ima da ih lipis direkt na metal). Nema ti druge, nego probat “drugu” turu. Viruj mi, isplatit ce ti se. Ako hoces vise plavo trazi: 5500K, makar se 4000/4500K pokazalo kao odlicna kelvinaza, a dostupna je i jeftina u mnogim varijantama.
 
09.02.2021
12
4
3
45
Procitao sam negdje u tvojim postovima da je najbolja iskoristivost ili balans plavog i crvenog svjetla na 4000K,pa sam se na takve i bazirao. Morat cu probati pa ako to bude dobro bit ce mi naj isplativije a i prilicno jednostavno. A ako fali svjetla lako dodam jos koji red. A na godinu cijelu prostoriju bojam u bijelo i pravim pravi rasadnik.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo