DIY LED panel, 4*10X3W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.01.2017
65
100
18
Ovo je odlicno, znaci po ovom CW profili ucinkovito hlade 3W cipove @700mA na ,sta je to, razmak od 5cm na profilu 50?
Na koliko se panel zagrije nakon pola sata rada?
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
U poslednjem setup-u sam stavljao čak po 2 kom. 3W LED na svakih 5 cm. profila od 6cm (vidi se na jednoj od fotografija, ima dva takva "bloka").
Tu je temperatura bila oko 50C, možda i koji stepen više... ali nebitno... jer je BOX u stvari bio ugao sobe bez "krova", tako da je i hlađenje bilo zadovoljavajuće (pasivno).
Sa aktivnim uduvavanjem svežeg vazduha na donjoj strani, vazduh je samom cirkulacijom na gore, hladio panel.

Sadašnji BOX, je zatvoren sistem.
Tu mi baš i odgovara da se panel greje (u ovim zimskim danima), jer toplotom panela odlično zagrejem BOX.
2 velika metalna ventilatora ("industrijska", 12x12cm na 110V redno vezani) duvaju jedan prema drugom cirkulišući vazduh i sa donje i sa gornje strane panela (vide se na fotografijama), hlade panel i mešaju topao vazduh u BOX-u.
Sonda termostata je na dvadesetak cm ispod panela i čim se vazduh ugreje na 24C, uključuje se ventilator (sa gornje strane) i ubacuje hladan vazduh preko panela u BOX.
Ispuh je pasivan, levo i desno na dnu BOX-a.
Kada temperatura padne na 22C, ventilator se isključuje.
Za sada sve funkcioniše besprekorno.

I poslednja napomena: Moje biljke su pod režimom 24/0, što znači i da mi je panel bio u burn-in testu poslednjh 60 dana!
 
11.01.2017
65
100
18
Nemogu reci da bi ikome savjetovao da grije prostor sa led panelom (drugo da je hps i sl.) ali ako tebi tako radi i pase nemogu nista vise reci.
Sretno!
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Dan 80.
Northern Lights privodi polako kraju, budovi se debljaju, nema novih pistila, pratim trihome.
Listići na budovima mali i debeli, kao trolove uši.
Po mojoj proceni, još 7-10 dana i makaze.
NL1.jpg NL2.jpg NL3.jpg NL4.jpg NL5.jpg

Jack Herrer mi je još uvek misterija. Njoj i dalje izlaze pistile sve u šesnajs. Sva se beli od novih pistila.
Ima trihoma, ali ne onoliko koliko ima NL.
Da nije supercropovana, mislim da bi narasla do 1,5m.
Koliko ja mogu da procenim, ima da gura bar još 20 dana.
JH1.jpg JH2.jpg JH3.jpg JH4.jpg
Ako je neko imao ovakvu biljku, neka podeli iskustvo sa mnom. @Stipe mentore moj, neki savet?
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
UPDATE 85. dan
NL slikana danas, detaljno analizirana i doneta odluka - makaze u subotu/nedelju (zavisno od obaveza).
Ne vidim neko punjenje poslednje nedelje, trihomi procenjujem 10-15% amber (lepo se vide braon tačke kada se na kompu zumira) ostalo milky, do subote/nedelje će pretpostavljam biti 20-25% amber.
NL1.jpg NL2.jpg NL3.jpg NL4.jpg NL5.jpg
Čak i popcorn budovi ispod glavne "šume" su potpuno beli od trihoma, kao da ih je neko uvaljao u šećernu vunu.

Na JH pistile polako počinju da "zriju", kako gde - oko 50% su potamnele.
JH1.jpg JH2.jpg JH3.jpg JH4.jpg
A interesantno je da su se na nekim budovima formirali foxtailovi kao "iz udžbenika" iako ni temperatura ni svetlo nisu prejaki (pojavili se još odavno, sad se samo lepo "formirali")...
Nešto mi se čini da ih nije bilo pre nego što sam je supercropovao (sad budovi rastu iz stabla bočno nagore... stres možda?).
JHFT1.jpg JHFT2.jpg JHFT3.jpg JHFT4.jpg
Sledeći update će biti nakon "frizera".
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
UPDATE 88 DAN - Northern Lights HARVEST
Stigao i dugo čekani dan... došlo vreme za rastanak sa biljkom... ali početak novog druženja - sa budovima...
Poskidani fan listovi... izgleda ko očerupana kokoška :)
NL1.jpg NL2.jpg NL3.jpg NL4.jpg NL5.jpg NL6.jpg NL7.jpg NL8.jpg
Ostali "samo dugmići"... ovaj... grane...
IMG_20170129_103555.jpg
Pa hajdemo na vagu... da vidimo rezultat ovih 88 dana.
Pet glavnih vrhova, 107 grama.
Headovi.jpg Vaga1.jpg
A sve ukupno, 219 grama.
Vaga2.jpg Vaga3.jpg
Pa kada se nakon sušenja skinu drške i do kraja otrima, neka ostane i 50 grama - ja presrećan!
S obzirom da je od đubriva imala samo Fertico bloom, super.

Za smoke report je možda prerano - A MOŽDA I NIJE?!?
Poskidao ja one male fan listove kod budova i na peći posušio za par sati.
Smotao po jednu meni i mojoj ženi, za probicu, pola duvana da lakše gori.
Oseća se malo "zeleno", hlorofil, ali nije strašno kad znaš šta je.
Stiglo me posle 10 minuta ko brzi voz, samo tako, od obraza do palčeva na nogama ko da neko struju pušta - ali onako golicavo. Head high.
Moja žena kaže - meni nije ništa...
Nju je stiglo posle 20 minuta, vožnja ko na toboganu, samo je skliznula niz kauč.
Posle pola sata, kreće smejanje i zezanje.
Posle sat vremena, kažem joj - hajdemo na spavanje, a ona će - meni se još ne spava. Gledam TV.
Bacim ja pogled na nju posle 15 minuta, a njoj oči sklopljene i drema... ma jok... ne spava joj se.
Naravno, opušteno spavanje celu noć!

Leb ti poljubim, ako oni mali fan listovi onako rade, kako li tek rade budovi???
 
Poslednja izmena:

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Zlocika čestitam, jako mi je drago da je ovako dobro ispalo, pratim daljnja istraživanja :clap::
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Čestitke za grow, čekamo smoke report:)
Da upitam kako su oni cobovi na 220, kako biljka reagira i općenito kako si zadovoljan s tim cobovima:puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Haha @form, kotačići u pogonu, podešavanje inteziteta svijetla, u tom pravcu bi trebalo razmišljati kad je led u pitanju a visina boksa mala.
Adrijev. "panel propisno", teorija i praksa, znam da si čitao i ne pise o cob svjetlima, samo podsjećam na izvanredni tekst.
 

form

... .. .
Prijatelj Foruma
23.03.2015
703
3.744
163
Je @1310, al sad postoje ti cobovi full spectrum na 220, znači bez drivera sa optimalnim rasporedom plavih i crvenih ledica za uzgoj bilja, ali i ovi kod Zločike su isto zanimljivi pa ćemo da vidimo:banana_rasta:
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
DAN 100
Uffff... što me nervira ova JH... to kod mene u box više neće da ide... samo u out... pa nek tamo zajebava do mile volje :)
Interesantno, za ovoliku biljku - vodu ne pije nikako... 2 litra na 3 dana.
Kako danas izgleda, to još za deset dana neće (a ja procenio pre 10 dana da će za 7-10 dana)... tek po koji amber tu i tamo.
Sunce mu poljubim, pa fotoperiodne budu gotove za 120 dana a ne automati.
0.jpg
1.jpg 2.jpg 3.jpg 4.jpg 5.jpg 6.jpg 7.jpg
 

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Hm, nije baš simetricna, fokstejlovi, jako duge pojedine pistile. o_O pogledaj stanje trihoma bočno na cvjetu.
Ona prva je puno bolje izgledala.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ma sve ja to znam, ali uslovi su bili isti... samo sorta nije...
Ta JH je bila "genetic freak" još na početku (vidi temu Mentor Stipe, tad sam se savetovao sa njim šta i kako), i zbog toga sam i piknuo BB da imam da zamenim. Ali, posle je šuma krenula kako treba, pa sam je ipak ostavio.
Sad u istim uslovima i u istom box-u BB polako dovršava formiranje budova (baš kao i NL), a JH mi i dalje tambura po živcima.
Ali, NL i BB su indica dominant, a JH je sativa dominant.
Zato će sad u budućoj sezoni, sativa da ide u OUT!
Ja imam običaj da kažem - iskustvo ne može NIKO da ti kupi, pa eto - moja sopstvena izreka mi se olupala o glavu!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: h0nda and 1310

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.245
398
Onda je sve ok, erik degenerik, nemozes joj uzeti za zlo. Ispratiti ćemo ovu do kraja pa ispočetka. :)
 

h0nda

"easy skanking"
Prijatelj Foruma
02.03.2016
2.658
13.843
358
Vidis to je zanimljivo dviej biljke isti uslovi a jedna super vrhovi fino nabijeni druga ode u foxtejlove, ista situacija se i meni desila pretprosli put pa sam krivio sve od supertopiranja, previsoke temp. i ko zna sta sve ne i sad stavim paralelno dvije biljke jedna ispadne super nabijena druga totalno suplja, tako da izvlacim zakljucak da je ipak u ovim slucajevima bilo do genetike (makar i opet moze se desiti da jednoj biljci nesto pase drugoj ne pa onda u sitim uvjetima logicno drugacije se raazviju). Ko ce mu znat bitno da se dimi :puuuh::
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
110. DAN - Harvest day za JH :makaze:

Nema šta više da se priča, fan listovi na gornjem spratu svi žuti, znači nema tu više fotosinteze.
Pistile takođe sve potamnele. Evo fotke pre makaza.
JH1.jpg
JH1.jpg JH2.jpg
Obrano ono šta je bilo iznad mesta "loma" prilikom supercrop-a, a ono što je bilo ispod (pošto nisam radio nikakav lollypop) je ostavljeno da dozri, jer mi je u boxu svejedno ostala Blueberryca (računam, još jedno deset dana).
Ovako izgleda ono što sam vratio u box pa ćemo videti šta će od toga da ispadne, ionako bih to ošišao da sam smeo.
JH ostatak.jpg
Nakon skidanja fan listova i trimovanja, pogled izgleda ovako:
Trim1.jpg
Trim1 (3).jpg Trim1 (4).jpg
A interesantno kako pupoljci rastu u zalomljenim granama, horizontalno
Trim1 (2).jpg
A vaga kaže ovako :)
Vaga.jpg
Eto, i druga devojčica je dočekala makaze, samo u njenoj priči će biti i ono "čekaj, još nije gotovo" u odjavnoj špici.

Društvo, to je to... dakle... 40X3W full spectrum LED za vegetaciju - 80X3W za cvetanje.
Mogao bi moderator da izmeni naslov teme, i da doda uz to - "test grow NL & JH".

Možda je moglo bolje, više... možda je moglo da se đubri nečim sem "Fertico bloom"... možda... ma ajde ljudi... meni će 80 grama suvog da trajeeeeeeeeeee...
Moj prvi grow ikad je prevazišao moja očekivanja, a sada da se spremimo za rano proleće.
Pozdrav svima koji su pratili! Dim sa vama!
 
Poslednja izmena:

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
U toku growa sam u par navrata pomislio... "da možda ovih 160W LEDa nije malo?"
Ali...
Trenutno je Blueberry-ca, otkako je skinuta JH, u boxu sama ispod svih 160W.
I... počela da gori... znači, na 0,45 kvadratna metra, panel na 20cm od vrhova... 160W je prejako.
Burn1.jpg Burn2.jpg Burn3.jpg Burn4.jpg
Smanjio sam snagu na pola, tj. na početnih 80W da ne pregori previše pred branje.
A baš se vidi na fan listovima, kako su ivice listova kao oprljene upaljačem, a sad se to prenelo i na cvetove.