DIY LED panel, 4*10X3W

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
REKAPITULACIJA I SMOKE REPORT:
Northern Lights, dala oko 35-40 grama suvog.
Aroma - kad se otvori tegla miriše jako aromatično (sad kad je hlorofil skoro pa nestao), na citruse/mentol ili sl. kao osveživač prostora.
Radi baš kako treba da radi indica, nakon prvog high-a i trnjenja celog tela, kreće vožnja na toboganu pa relaksacija koja vuče na spavanje.

Jack Herrer, dala oko 65 grama suvog.
Aroma - ama potpuno kao pokošeno seno, ne bi nikad rekao da je u tegli neka druga "trava". Možda će kasnije, sa kjuringom, da razvije drugačiju aromu.
Rad... he... he... vatromet... ma nema šanse da zaspiš, i da hoćeš. Veselica na kvadrat.
Ugasio sam buksnu pre kraja, za svaki slučaj.
Ne poznajem sebe takvog... mozak radi, samo baca varnice, nisam ni pomišljao kakve gluposti samo mogu čoveku da padnu na pamet.
Alternativna realnost, gledaš jedno - mozak vidi (čita) drugo (takmičar - tamničar, Nestle "Cheerios" - neke činije)... i naravno - smejanje samom sebi...

Znači, od obe biljke dobijeno ukupno preko 100 grama suvog.
Čitajući prospekte, sve preko 50 grama za indoor automatika - je čist "ćar". Pa eto, ja u proseku.

Ostatak JH je izbačen napolje na terasu, da vidimo da li će da "pomuzemo" malo polena.
Toplo, hladno, svetlo, mrak, LED, Sunce... ja bi se bogami ovako mator stresirao.
Za sada ništa... hmmmmm... a već je 10 dan.
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Onaj "donji postroj" od JH je izbačen iz box-a na terasu pre skoro mesec dana... a ona... cveta lagano i dalje... gura foxtailove, male pupoljčiće... još joj listići na cvetovima zeleni...

Učinilo mi se da je tu i tamo gurnula neku bananicu, ali ništa da se zakunem... da ne prejudiciramo...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: gica-prasica

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
IMG_20170309_184010.jpg IMG_20170318_174617.jpg Pozz svima. Zahvaljujući ovoj temi i njezinom autoru i ja sam odlučio da napravim led panel sličan ovom ali već u startu su počeli problemi :(
Plan je da napravim panel od 300W (100 dioda po 3W) i 10 drivera.
Hrabar poduhvat za mene jer nemam pojma o elektronici i prvi put uzimam lemilicu u ruke tako da je prvih 10 užasno loše zalemljeno ali dobro drži.
Umjesto šarafa sam koristio dvokomponentno ljepilo tako da i njega ima svukuda :D
Nakon polemljenih 10 komada skopčao sam 1 driver i nije se desilo ništa :(
Pokazao sam prijatelju sliku drivera i on je srećom ptimjetio da su žice pogreśno označene. Danas sam to okrenuo i ledice rade ali isprekidano. Rade oko 1 sekunde pa prekid od desetine sekunde
Može li mi neko objasniti u čemu je problem
Na slikama je moj budući panel i driver sa greškom
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310 and Zlochika

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ostaci JH 30 dana nakon berbe...
JH.jpg
Kao što vidite, ima tu sasvim novih pupoljaka skroz dole, pa po sredini, pa...
Ma biljka, kako reče @1310 , potpuni "Erik degenerik"
 

Prilozi

  • JH.jpg
    JH.jpg
    430,2 KB · Pregleda: 7
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
IMG_20170320_204757.jpg
Verovatno ti je nešto u kratkom spoju, pa se driver sam "resetuje" tj. isključi, da bi se zaštitio od kratkog spoja.
Ali, ja bih otvorio zasebnu temu sa slikama svog panela, pa da te hvalimo ili kudimo :)
@PowerSeed jel može da se prebaci u zasebnu?

Druže amater sam ja za lemljenje i elektroniku ali ubi me ljeti vrućina pa moram tražiti zamjenu za HPS
Daj bože da ovo proradi ikako haha
Panel će biti oko 80x66 i jedva će stati u moj homemade box koji je otprilike 83x83 ali će mu pokriti svaki djelić i neće faliti lumena :)
Kad si već tu i voljan pomoći reci mi mora li svaki driver imati svoj utikač ili ih mogu stavljati više na 1 kabal. Ako može više na 1 ja bih stavio na 1 kabal 4 profila a na drugi 6 tako da sa 2 kabla imam mogućnost da biram hoću li uključiti 120 , 180 ili svih 300W odjednom
Dole se nalaze 2 komp ventilatora za ubacivanje zraka a gore 4 za izvlačenje koje će istovremeno i hladiti panel
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
mora li svaki driver imati svoj utikač ili ih mogu stavljati više na 1 kabal
Naravno da može više drajvera na jedan kabl. Kod mene su svih 8 drajvera povezani na jedan kabl, ali imaju "žabice" pa mogu da ih otkačim po volji.

Ne mogu da verujem da su crvenu žicu zalemili na mesto (-).
Kako vidim, prilikom zatvaranja kutijice drajvera, ukrstili su žice, pa ti je crvena (koja je UVEK +) došla na mesto minus oznake na kutijici.

Ono šta bih ti ja preporučio je da bez drugih povezanih potrošača probaš neki drugi drajver (može da se desi da je utrčao neki loš).
A ako tako isto radi i sa drugim, onda je problem u montaži.
Ako rade sve diode, verovatno su sve povezane kako treba (plus-minus-plus-minus...) ali negde "probija na masu" tj. kratkospaja.
Potrebno je da multimetrom, podešeno na merenje otpora (npr. 2ooo ohma ili 2k), proveriš svaku diodu i zvezdicu da li slučajno nema proboj na masu.
Sve radiš na ugašeno. Jednom pipalicom držiš kontakt na metalu, a drugom pipaš diode i zvezdice.
NE SME DA IMA SPOJ! Donji deo zvezdice tj. hladnjaka nije "masa".
Ako negde ima spoj, tu proveravaš da nisi nešto prespojio, kanuo kalaj, onda skidaš, odlemiš...

Znam da je u ovom našem hobiju teško naći nekog ko će ti pomoći (i da ćuti o tome) a da te ne pita "a šta će ti ovo", zato srećno!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај and 1310

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Naravno da može više drajvera na jedan kabl. Kod mene su svih 8 drajvera povezani na jedan kabl, ali imaju "žabice" pa mogu da ih otkačim po volji.

Ne mogu da verujem da su crvenu žicu zalemili na mesto (-).
Kako vidim, prilikom zatvaranja kutijice drajvera, ukrstili su žice, pa ti je crvena (koja je UVEK +) došla na mesto minus oznake na kutijici.

Ono šta bih ti ja preporučio je da bez drugih povezanih potrošača probaš neki drugi drajver (može da se desi da je utrčao neki loš).
A ako tako isto radi i sa drugim, onda je problem u montaži.
Ako rade sve diode, verovatno su sve povezane kako treba (plus-minus-plus-minus...) ali negde "probija na masu" tj. kratkospaja.
Potrebno je da multimetrom, podešeno na merenje otpora (npr. 2ooo ohma ili 2k), proveriš svaku diodu i zvezdicu da li slučajno nema proboj na masu.
Sve radiš na ugašeno. Jednom pipalicom držiš kontakt na metalu, a drugom pipaš diode i zvezdice.
NE SME DA IMA SPOJ! Donji deo zvezdice tj. hladnjaka nije "masa".
Ako negde ima spoj, tu proveravaš da nisi nešto prespojio, kanuo kalaj, onda skidaš, odlemiš...

Znam da je u ovom našem hobiju teško naći nekog ko će ti pomoći (i da ćuti o tome) a da te ne pita "a šta će ti ovo", zato srećno!

Druže hvala ti puno na savjetima. Vjerujem da mi se negdje prelio višak kalaja i prespojio pa ću sutra kad dođem sa posla povećalo u ruke i polako sve provjeriti. Multimetar nemam i ne znam kako se radi sa njim ali izgleda da ću ga morati nabaviti i ponešto naučiti. Kao što rekoh ovo mi je prvi put da nešto lemim pa ću se sutra potruditi da pažljivo zalemim novih 10 pa ako bude ispravno krećem u provjeru ovog napravljenog. Provjerio sam ostale drivere i sve je ok tako da se nadam da više neće biti problema. Hvala ti još jednom i na savjetima i na kompletnoj temi jer da nije bilo tebe nikad ne bih uzeo lemilicu u ruke.
Ovako sam sa 50 godina u guzici posto i elektroničar haha
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Ostaci JH 30 dana nakon berbe...
...su počeli da daju rezultata... tj. semenke... iako nigde nisam video pravu bananicu.

Imam već dve (biće još, naziru se već u kaliksima), ali se malko zelene (kad se zelena opna raspukla i seme pokazalo, izvadio sam ih prstima napolje - da ne jurim posle po saksiji).
Da li inače da čekam da seme počne samo da ispada pa da ga "otresem"?

Pitanje za društvo: Koliko se mora čekati pre sadnje ovakvog semena?
Verujem da se mora lepo osušiti, kao sva druga semenska roba, ali da pitam iskusnije otprilike koliko vremena to bude... mesec, dva...
 
Poslednja izmena:

WEEDetix

₴Ⱨ₳₥₳₦ - VⱤ₳Č - ĐⱤɄłĐ - ⱧɆⱤ฿₳Ⱡł₴₮
Urednik
Grow Support
11.10.2010
3.186
21.088
1.098
35
คภ๔г๏๓є๔ค
...su počeli da daju rezultata... tj. semenke... iako nigde nisam video pravu bananicu.

Imam već dve (biće još, naziru se već u kaliksima), ali se malko zelene (kad se zelena opna raspukla i seme pokazalo, izvadio sam ih prstima napolje - da ne jurim posle po saksiji).
Da li inače da čekam da seme počne samo da ispada pa da ga "otresem"?

Pitanje za društvo: Koliko se mora čekati pre sadnje ovakvog semena?
Verujem da se mora lepo osušiti, kao sva druga semenska roba, ali da pitam iskusnije otprilike koliko vremena to bude... mesec, dva...
Pusti menke sto duze u vrhovima to bolje idealno od zametanja sjemenke 6tjedana a nakon berbe menke najbolje cekat barem 2-3 tjedana pa sadit menke...
 

Hercegovina

Aktivan Član
14.08.2015
233
405
63
Pa naravno da MORA tako +-+-+-+-+-+-+-+-....


Sad već imam dvadeset i dve ;)

Bravo za sjemenke :)
Imam u boxu par automatika pa ću ih izbaciti vani kad ih oberem da vidim hoće li biti išta sjemena.
Jednog Tutana sam oprašio polenom pa bi od njega trebalo biti nešto a za ostale 2 ćemo viditi šta će vrijeme uraditi.
P.S. Rekoh li ti ja da sam tutkum za ovo ali bar imam volju da probam haha
Ako stignem polemiću danas ili sutra jednu turu od 10 komada pa javljam rezultate
 

Zlochika

Aktivan Član
26.08.2016
309
796
93
Semenke iz JH su pobrane (otprilike ima 25 komada), neke već piknute u zemlju... da vidimo jel ima nešto od toga...
Proklijale 3 od 5 (krivim sebe za nestrpljivost da semenke pošteno dozru)... jedna je mojom nepažnjom požutela na nivou kotiledona, ali se još uvek ne suši... sačekaćemo svakako da vidimo šta dalje.

One dve što nisu proklijale, su i dalje u zemlji. Verujem da će (kada dozru u suvoj zemlji) same proklijati.
Znači, selfing je uspešno realizovan na ovaj način pa eto... ohrabrujem i druge da probaju.
 

Eustahije22

Aktivan Član
17.04.2016
100
341
63
37
Ovo je zakon, taman gledan slozit jedan manji box koji mogu drzat u stanu i malo eksperimentirat sa ledon, cin me puste iz ove sugave bolnice bacan se na posao
Zlocko super tema fala na informacijama :respect:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310