DiY-mini klima za box u 5 kratkih koraka

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

bulldogSplit

Aktivan Član
18.05.2015
122
671
93
Potreban materijal :

- limena kantica od kafe ( kod mene je 200g )
- mrezica
- pc ventilator
- adapter
- 3-4 vide

Potreban alat :

- busilica
- svrdlo 6-8 mm
- silikon/glue gun/superljepilo
- skalper


no.1.jpg


KORAK PRVI

pronaci kanticu kafe na 3-5 cm od dna probusiti 10tak rupica

no.2.jpg

no3.jpg

KORAK DRUGI

mrezicu izrezati na dimenzije kutijice i postaviti vide malo iznad rupica

no4.jpg
no5.jpg
no6.jpg
no7.jpg

KORAK TRECI

-izrezati skalperom poklopac na velicinu ventilatora

no8.jpg
no9.jpg

- zeljepiti ventilator silikonom/glue gun/super ljepilom,paziti da zrak izbacijeiz kutijice ne ubacuje

no10.jpg

- spojiti vent na adapter..crna na crnu,crvena na crvenu..

KORAK CETVRTI

- ubaciti led-jos bolje suhi led

no11.jpg

KORAK PETI

-sve pospajati i gledati kako temperatura pada

no12.jpg

no13.jpg

- nakon 5min

Screenshot_2015-06-25-18-25-45.png

no14.jpg

no15.jpg
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
Da,upravo i mene zanima ovo šta i Stipe pita.
Ajde kada istestiraš pa nas obavijesti.
Ili možda bi se to moglo izvesti i sa nekom termosicom umjesto čaše pa da duže traje :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Eysanuna and Stipe

bulldogSplit

Aktivan Član
18.05.2015
122
671
93
meni u boksu za najvrucjih dana drzi temp od 27C,topljenje leda sam malo usporija sa kuhinjskom soli al meni led nije problem imam frizider sa ledomatom 60 kockica na uru,tako da nisam nikako pratija tocno u min koliko mu treba da se otopi,ja samo ubacujem kad primjetim da se topi:)
moze se umisto limenke od kave,iskoristit oni mini hladnjak-torbica(samo onda vent upuhuje zrak koji izlazi na drugu rupu recimo sa kolinom fi 110 ) onda led duze traje,a mogu se i zaleđene boce koristit/ice-packovi..
kod mene je mali box 50*50*70 pa mali frizer lako odrzava temp,naravno vent je spojen na potenciometar
dimmer.jpg
pa tako određujem jacinu hlađenja i brzinu topljenja leda..naravno svaki dan dobijen inspiraciju za nove detalje..jutros dok sam bija u điru sa pasima vidija sam jednu mladu mamu kako minja pelene bebi i naravno meni odma ideja padne napamet..ja ko ja besramnik odma do zene i zamolin je jednu pelenu,naravno da mi je dala sa velikim upitnikom povise glave :)
dakle u pelenama postoji hidrogel u prasini zamisan sa pamukom koji vuce i drzi vlagu..rastavija sam pelenu,sakupija pamuk i stavija u zip vrecicu,napunija vodom i zaledija..daklem napravio sam home made ice pack kojemu treba malo manje od 2 sata da se otopi i sta je najbolje od svega nema otpadne vode :)
naravno vec box zahtjeva veci frizer koji se moze napravit od prenosnog plasticnog hladnjaka(kojim hladimo pive na vrucim danima na plazi) 8468.jpg
 
Poslednja izmena:

bulldogSplit

Aktivan Član
18.05.2015
122
671
93
prepostavljam da podize vlagu..ja sam stavija malo jaci vent za moj boks tako da mi vlaga stoji na nekih 30 % i muku sam mucija da je povecam u vegetaciji..sad sam usa u 3 tjedan cvjetanja pa mi to odgovara iako nije idealna ;)
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Čestitke na tutorialu.
Da se nadovežem na temu, ovako je kod mene riješeno hlađenje. Pasivan upuh a u kutiju ubacin bocu leda, ovisno o temperaturi ili boca od 1,5L ili 5L leda. Cijev je provučena da hladi zemlju i korjen i održava je na oko 24 stupnja dok je u prostoru od 30-33 i sve pet. Još jedna stvar, boca leda se orosi i kupi vlagu tako da je u box-u oko 40%. Jedna boca od 5L le dosta za otprilike 5-7 sati hlađenja. Sorry ako spaman, princip je isti sve su ostalo nijanse. image.jpg image.jpg
 

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Momci. Iz posta u post ova tema dolazi do faze gdje stvarno mozda i ima smisla ovako nesto napraviti. Kada bi se to nesto sto gladi moralo mjenjati svakih 3 sata u perodima najveće vrucine se moze pomoci. A to je ono najbitnije. Ne przi vani stalno 38. Svaka cast!
 

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ni boca leda od 5 L ne može bitno ohladit cijeli box, kako piše u mom prethodnom postu, namješteno je da primarno hladi zemlju i korjen a ne kompletan box. Ambijentalna temperatura i može bit malo viša ako se korjen održava na nekoj za njega normalnoj temperaturi. Ovako je meni bilo spojeno u boxu i zemlja je bila na oko 24-25 c.
image.jpeg
:respect:
 

Stipa

Psychedelic expirience was born...
Poznanik Foruma
22.04.2015
586
4.377
163
Znaci trazim po stranim forumima vec dva dana kako da spustim temperaturu posto je vani pocelo prziti i sve su neke polovicne ideje i slike. Nista sto bi mi stvarno pomoglo bar malo. Onda se sjetim da sam clan vutra orga i da sam prvo trebao ovdje traziti i ne gubiti vrijeme. Svaka cast na postovima, kad zagusti balkanski inzinjerig je najbolji...:respect: