DIY perfect clonebox

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
DIY CLONER

Cilj ove teme je da se pokaže na koji način možemo uz relativno malo novaca složiti Clone boks u kojem je otprilike 94 % vlage non stop bez potrebe špricaljke. Znači za ljude koji rade i koji nemogu bit uz klonove 0-24 kako bi se reklo i mazilo ih i pazilo cijelo vrijeme.

Potrebne stvari
:
Plastična posuda za hranu oko 20 kn bilo koji shoping centar
Pumpica za zrak (Akvarijska ) oko 70 kn Bauhaus Baumax
Malo crijeva (Akvarijsko) oko 20 kn Bauhaus Baumax, Petshop centar
Airstone (Akvarijski prozračni kamen) oko 10 kn Bauhaus Baumax
Cloner od tvrde plasike 40 kn Baumax
Grijac za terarije (mora biti za terarije objasnit cu) 210 kn jebiga ovo je po izboru ali svakako bi preporucio .

znači sve ukupno za 150 bez grijača a 360 kn sa grijačem.

Ovako to izgleda kad je složeno:

Nekad se mora i provjetriti pa mi se nije dalo cekat da se nabere vlaga i orosi cloner ali ovo je rezultat otprilike .




E sad sistem je vrlo jednostavan a radi tako da pumpica za zrak pumpa kroz jednu od dve rupice zrak u posudu u kojoj je voda natočena do pola , tada airstone-a radi mjehurice koji izlaze eksplodiraju u medjuprostor izmedju vode i poklopca plasticne kutije i time u tom malo prostoru nabiju vjerojatno 100% vlage i taj zrak radi pritiska koji pumpa stvara konstantnim dovodom zraka mora negdje otici e pa za to je ova druga rupica u koju mi uguramo drugo crijevo koje je zapravo odušak i taj odušak samo usmjerimo u kupljeni kloner i tada jednostavno kloner dobiva konstanto 100% vlage u kloner i time vas rješava velikih muka špricanja odnosno mistanja klonova . Ta voda bi se cak i jako lagano mogla zagnojiti sa nekim tekucim vegetacijskim gnojivom i klonove i se moglo pocet lagano prihranjivat od samog pocetka .

Uz grijac ovaj sistem se pokazao kao stvarno rjesenje da se klonove moze rootat u potpunosti za otprilike 7 dana što znači da jiffy probiju na sve strane i spremni su za tegle i intenzivan rast.


---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
E da ovo je jedna stvar i za gljivare koja se isto tako može napraviti pomocu ovog sistema samo što sam ih ja ovdje zaredao 4 i pospajao i u sva 4 bilo je oko 90% vlage

Pozz svim aktivnim korisnicima Vutra.org foruma a oni dobro znaju tko su :D
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
pa ovako što se tiče grijača postoje potopni i ne potopni grijači što znači da potopni grijač može raditi samo i isključivo pod vodom mislim može i ovako no sa vremenom ce puknuti i on je obično u obliku izolirane žice a ovo što sam ja nabavio baš je podloga veličine 20cm x 25cm što je ujedno i točna dimenzija kupljenog klonera . proizvodjać je JBL .
zasto 200 kn pa eto ako ti znas negdje da ima jeftiniji napisi .

a evo i danas konkretne promjene danas nakon točno 7 dana eto i prvih znakova probijanja korjenja.

 

bruno93

Aktivan Član
26.06.2008
136
3
0
30
OK, krivo sam bio skuzio.

Mislio sam da grijac stavis u posudu s vodom tako da vlagu prenosis kao vodenu paru jer je tako vise vode u zraku nego kad je voda na sobnoj temperaturi.

Vidio sam grijace za akvarije u pet shopu kod mene za 150kn, a neznam kolko kostaju za terarije.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
e pa to ti kažem malo su skuplji ti za terarije jer su napravljeni baš kao grijača ploča i ne puca jer nije u vodi. Ovi potopni za akvarije se skrute sa vremenom i puknu .
 
08.11.2005
21
0
0
Dali je nuzno provjetravat svakodnevno clone box ili je dosta pustit otvorene otvore na poklopcu ili ako imas neku ideju kako rijesit provjetravanje tipa ventilator ili nesto? jer preko tjedna sam u nemogucnosti biti sa biljkama samo za vikend mogu im se mogu posvetiti. Pretpostavljam da ih ne treba zalijevati jer je velika vlaga ili sam u krivu?
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
llonca 13 da treba ih vjetriti jer dodje malo ipak previše vlage što njima i paše no uz vjetrenje dnevno i puštanje svježeg zraka u kloner a što se tiče ventilacije ne onda gubiš efekat jer vent raspuše vlagu skroz.
 

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Prvo- ispričavam se što podižem temu iz naftalina.
Htio bih pitati da li je nekomu palo na pamjet ili čak probao i da li je isplatljivo, ukoliko ne možete naći grijač za terariji (bzvz iz kog razloga-kinte, dimenzije i sl.) da se stavi kloner u veći sud pun vode te da se koristi običan grijač za akvariji koji da grije vodu, koja da grije dno klonera.
 

Stoner

Aktivan Član
11.12.2006
856
285
83
24
#34 je napisao(la):
Prvo- ispričavam se što podižem temu iz naftalina.
Htio bih pitati da li je nekomu palo na pamjet ili čak probao i da li je isplatljivo, ukoliko ne možete naći grijač za terariji (bzvz iz kog razloga-kinte, dimenzije i sl.) da se stavi kloner u veći sud pun vode te da se koristi običan grijač za akvariji koji da grije vodu, koja da grije dno klonera.

malo kasnim al bolje ikad nego nikad xD
nije ni potrebno iskreno ide to fino i bez toga i sto se tice provjetravanja samo ostavi malo odskrinuto naravno ih pospricas sa "mist bočicom" vode tu i tamo i to je to puno manje brige to je i bila poanta spravice no vidim da su i slike nestale tako da cu ih okacit skoro
 
17.08.2009
38
0
0
43
Pošto ja imam ogromnih problema s kloniranjem koje traje i više od mjesec dana da pusti žile ako ih pusti, ja bih postavio dva pitanja.
Kolike je snage taj grijač? Jer posjedujem dosta različitih grijača.
I da li si probao zemlju kao medij u koji si stavio klon?
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Jedan pa kako mjesec dana?!?!
Pa šta im radiš prijatelju?Opiši malo tvoj postupak da ti znamo pomoči.
Ljep pozdrav!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Jedan pa kako mjesec dana?!?!
Pa šta im radiš prijatelju?Opiši malo tvoj postupak da ti znamo pomoči.
Ljep pozdrav!
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
mene isto zanima sta koristite za klonove? Dal je rok vul jedino pravo rjesenje ili moze i zemlja recimo??? i gdje da nadem rok wul...trazio u baumaxa itd ali nemaju.....gdje bi u zagrebu moga nabaviti Rokvul??
 
03.07.2009
1.740
2.317
188
mene isto zanima sta koristite za klonove? Dal je rok vul jedino pravo rjesenje ili moze i zemlja recimo??? i gdje da nadem rok wul...trazio u baumaxa itd ali nemaju.....gdje bi u zagrebu moga nabaviti Rokvul??
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E Tropiko neznam gdje možeš u Zg da nađeš rockwool ali ide fino i sa zemljom.
Bitno je da imaš roothormon i da napraviš rupu u zamlji da ne skine hormon kad staviš biljčicu u zemlju.
Pa lagano zatvoriš prstima oko biljčice i to bi trebalo biti to.
Ljep pozdrav!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
E Tropiko neznam gdje možeš u Zg da nađeš rockwool ali ide fino i sa zemljom.
Bitno je da imaš roothormon i da napraviš rupu u zamlji da ne skine hormon kad staviš biljčicu u zemlju.
Pa lagano zatvoriš prstima oko biljčice i to bi trebalo biti to.
Ljep pozdrav!