[DIY] Silencer

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

beštija

Prijatelj Foruma
16.03.2012
4.321
27.260
1.098
Trøndelag

Big L

B.I.G.
Poznanik Foruma
11.09.2009
1.841
2.187
188
Brooklyn NY
Evo jucer sklepao od stvari sto imam doma, cak nisam morao nista ni kupiti.

Slike nemam, ali nista komplicirano, uzeo sam svoj ventilator, makao ga van boxa, te ga stavio u kutiju koja je dosta veca od njega, kutiju sam nagruvao sa onom spuzvom iz jastuka koliko god je stalo, da ju nisam mogao ni zatvoriti, te sam ju obljepio sa onom srebrnom jakom trakom.

Izrezao krugove 125mm na dvije suprotne strane kutije i progurao 125mm alu cijev i spojio na vent s obje strane te sve dobro zaljepio i van kutije spojio filter.

Na kraju sam cak iskoristio i tkaninu od jastuka te ju razrezao i omotao oko cijevi koja ide od boxa do venta da i na tome dijelu prigusim zvuk koliko god mogu.

Nije nečujno, no pomak je ogroman u odnosu na kada je vent u boxu bio, i sinoc sam bez problema zaspao uz taj tihi bijeli šum, čak mislim da sam zaspao dosta brže nego inače hehe

Hvala svima na savjetima :thumb::thumb::thumb:
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
U pon-utorak mi stiže Blauberg 125 vent.
Ovako sam zamislio - kartonsku ili sličnu kutiju na vrh boksa, alu cijev spojena na vent na ulaz i izlaz u dužini cca 30cm i to se sve nalazi u toj kutiji, a ispunjena je kamenom vunom za izolaciju zvuka. Tj mineralna vuna, točno nju imam doma, najviše prigušuje zvuk.
Dakle sa vunom je prigušen i sami ventilator, ali i tih 30cm cijevi za ulaz i izlaz.

Boks bi izlaz zraka imao gore i tu bi odmah zrak ulazio u tu kutiju sa ventilatorom, a izbacivanje zraka je van kroz zid.

Nadam se što tišem radu. U prvom growu mi se običan kupaonski vent, izoliran vunom - jako slabo čuo. Tj šum na cca 1m od ormara. Dok je zato PC vent divljao hahaha. Morat ću i te PC ventove zamjeniti za normalan clip vent, ako su oni uopće tiši...
 

Prilozi

  • IMG_20200821_135621.jpg
    IMG_20200821_135621.jpg
    151,1 KB · Pregleda: 42