DIY Super Soil ili kako napraviti svoju organsku zemlju za grow.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Evo mali update oko organic growa. Vodim bjesomucnu bitku sa gnatovima :D Krumpir, cimet, Neem, sticky traps, name it. Kako se djubrad brzo namnozi gad demmit. 5 od 6 su nikle, jednu sjebali gnatovi, jedna nije izasla. Ubacit cu dva AK automata u zamjenu.
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
831
4.381
163
Thiaoouba Prophecy
Prije ubacivanja Auto AK riješi problem sa gnatovima, ako su ti već uništili jednu biljku zašto praviš još veću dramu bezpotebno.
Ako imaš nematode daj još jednu dozu, stavi žutu ljepljivu ploču protiv insekata i prati situaciju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: darth_furio
27.01.2016
185
237
43
59
Najefikasnija metoda protiv gamadi iz zemlje je sterilizacija iste. Lonac zemlje u pećnicu i nema štetočina.
Međutim, ovom metodom potamane se bakterije i gljivice u zemlji no to se lako popravi organskim gnojem "čajem" od komposta.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Peroooooo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Obrnuto. Hlađenje je najefikasnija metoda. Kako god, tipkah negdje gore iznad. Jedina drama kod izrade je bas to. Sve ostalo pjesma.
 

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Ma sad vise nema sterilizacije biljke su nikle, sad samo kontrola. BTW zemlju sam sterilizirao prije, medjutim gamad se dovukla odnegdje. Jebiga organik je organik. Cak me ni ne brine da ih par leti okolo, sranje je ako se namnoze brzo, a biljke ne stasaju, pa larve sjebu korjen. Zalijevam ih neem uljem, zalijevam samo uz biljku tako da je ostalo suho, posuo cimetom te sam postavio sticky traps. Cini mi se da ih je manje, a biljke koje su izasle za sad dobro napreduju. Pokusavam nabaviti nematode, ali nije lako kod nas. Neke poljoapoteke su ih trebale imati, medjutim stanga. Morat cu na Amazon vjerojatno. Jebiga, treba nauciti zivjeti s prirodom :D najlakse je nukeat sve otrovima. Ja zelim prirodno i kako je Bog zamislio, a to znaci da ce nesto i Gnatovi pojesti. Malo Gnatovima, malo meni. One Love, Jah Bless!
 

Captain Fantastic

-me gusta marijuana-
22.09.2022
634
3.159
163
Likwawa hills
Koliko sam shvatio sa soilom ne bi trebalo bit kontrole pHa :zvezda::ako ti je voda koju koristiš za zalijevanje dobra to jest bez kloramina i ostalih drkalija a čisto sumnjam da netko takvu vodu ima pa je možda problem to ili griješim.koliko sam skužio da dečki koji navijaju za organic nemaju baš problema sa pHa vrijednostima,Cyric je bas nedavno pričao da se nesjeća kad je šta mjerio a vidim i po dnevnicima rada.zanimljiv si lik i zanima me organic tako da čitam svakako.živio brate :rasta:
 

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
A gle puno je faktora loji mogu igrati ulogu. Vodim borbu s gnatovima, zalijevao sam neemom i cimetom, moguce da mikro bioloski svijet dobio po nosu malo. S druge strane voda mi stoji danima i takva ode dobro preko 8 pH tako da tu postoji mjesta za problemcic. Ubacis te dvije kombinacije i moze biti problema sa uzanjem nutrijenata iz tla u teoriji. Nis budemo pratili sad par dana ph vode i biljoze da vidimo jel to ili nije.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.287
9.623
256
posto su stemovi lagano poceli dobivati crvenu boju
Nije to do PH, uglavnom je znak niskih noćnih temperatura, tj velike razlike između dnevne i noćne (desetak stepeni celzijusa) ili problema sa fosforom, u tvom slučaju mislim da je ovo prvo - zima je ipak :)


voda mi stoji danima i takva ode dobro preko 8 pH tako da tu postoji mjesta za problemcic.
Aneorobne bakterije su ti mnogo veći problem, pogotovu ako ti se namnože u organic( obožavaju ustajalu vodu) nema potrebe da ti toliko stoji voda po mom mišljenju, osim ako pumpa nije potopljena da bubbla sve vreme


Sretno dalje!
 

Mravak

Aktivan Član
Poznanik Foruma
19.05.2020
461
2.554
143
space
Nasao sam sad na netu da cimet ubija spore gljiva, fungicid jel... (mycos si stavljao ako se sjecam sa prve strane) te kada se koristi protiv gnatova da se zaljeva odozdo ili ti bottom feed da ne rasturi ph zemlje jer je i to u stanju. I usporava isusivanje tla. Ovo sa crvenim stemom i uvijanjem listova meni vuce da ne dobivaju iz zemlje cal/mag pa reagiraju na prejako svjetlo. Drzim fige da rijesis problem :D
Edit:
IMG_20221207_092600.jpg
Jedino sto sam tu nasao o cimetu je da se koristi ulje od cimeta i to koja kap
 
Poslednja izmena:

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
Evo nakon researcha i stelanja pH u vodi na neke razumne razine mislim da sam skuzio di je zajeb. Biljke definitivno pokazuju neke znake nute lockouta, ali nije prestrasno jer tjeraju dalje jako i novi listovi izgledaju ok. Dakle za organic pricu, pazite na previse guana u zenlji jer je jako bogat fosforom te sa tvrdom vodom poput moje veze fosfor i kalcij u neupotrebljivi oblik za biljke. Znaci sljedeci grow cu probat samo domaci kompost i glisnjak bez guana, pa po potrebi kroz caj naknadno dodat. Uglavnom prezivjet ce one ovo uz paznju. Budem bacio slike da vidite kako bolesno raste ovaj Critical Orange Punch. ❤️❤️❤️❤️ Jah Bless
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
736
5.162
233
Dalmacija
Cyric je bas nedavno pričao da se nesjeća kad je šta mjerio a vidim i po dnevnicima rada.
Soma super soil kit ti izmedju ostalog sadrzi i tu famoznu morsku kredu. Ona neda Da PH ide preko 7. To je razlog zasto mi koji radimo s Sominim soilom ne trebamo brinut o PH vode. Inace u organik uzgoju PH igra istu ulogu kao i kod npk. Samo ova kreda eto neda da luduje.
nebi drzao vodu danima da stoji. U mom slucaju, ako stoji dva dana Ph ode do 9.5. Mjereno vise puta.
mislim da je dovoljno aerizirat je jedno 20ak min pola sata prije zaljevanje i regulirat PH ako treba, pa zalit.
 

darth_furio

Aktivan Član
20.07.2022
106
392
63
37
A da, par gresaka sam napravio misleci da je organic samo tak. Zalijevao sam uz same biljke bez da sam prozracio vodu i dugo je stajala tako da je problem lokaliziran vjerujem jer evo kako rastu i korijen ide dublje se oporavljaju. Sad se prebacujem na zalijevanje iz tanjura, pa ce to masa zemlje bolje izregulirati, a i definitvni ide bubbler u vodu svaki put.
 

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
574
3.138
203
cijenim trud, iako mi se biljka cini cudna., listovi doslovno kao salata ,matovilka ..zanima me kako ce zavrsit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: darth_furio

Saša443

Izmedju planina i mora..
13.03.2013
2.378
8.618
258
Indica still...Siroka i sabijena.. :D
Koliko vidim sve su sabijene.Probaj malo da udaljis lampe,da se malo vise grane izduze.Bice ti lakse za rukovanje.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Bizzzo

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Nije samo da se izduze. Sta ne vidiš da ti frču listove na gore? Postoji kakav vent unutar boxa? Ispuh radi? Koja je temp?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Saša443