DIY: Vutra Metar - Grande Belleza

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Potpuno se slazem; zato sam sada upravo shvatio da ako hocemo identicne rezultate; moramo koristiti rosco ili lee zelatine u istom spektru boja.

Postoje navedene magente i crveno/plavi u rosco ili lee izvedbi, te da bi ovaj uredjaj bio tocniji trebam napraviti mjerenja sa rosco i lee zelatinama. I to je sljedece sto je mi mora biti na popisu za update “ideje”

A to je komponenta koja nedostaje u identicnim mjerenjima. Super :)

Jeste mi dali ideju :) :)
 

adri

Di je modro i zeleno
01.03.2016
316
646
93
Di je modro i zeleno
Tesko, to jest ne kontam sto bi htio? Ono sto pise na ekranu da bude u kompu? Ili vrijednost fotodiode...

To je puno prakticnije rijesit sa fotodiodom i nekim raspy uredjajem.
 

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Kupio sam 4x (12 x OSRAM SSL 120 Hyperred i 3 x OSRAM SSL 120 Royalblue LEDs) kits, ovak izgledaju:
256e2535-c2d7-429a-b9cf-8f7ff26b5a8dAQCenksiRgKqapJTnKG73wpKPBYjpCUAOUGuK87Y.jpeg
njih kontam postaviti desno i ljevo a između 2x boarda od samsunga 3500k LM301B, kako to u konfiguratoru "izgleda", tj spektrum:
(dodane samo komponente, postavke sam ostavio po defaultu, tipa 0.7a za q boarse, cri.. i tkd.. služi samo kao primjer):
Unbenannt.png
no, pošto to ne mogu lajv izracunati, osim u tom konfiguratoru koji to racuna po datasheetu, sada koliko je to točno, ne znam, pa sam mislio da tako par, ppf rezultate dobijem pomoću nekog softvera i metra, tako da isto mogu iz samog početka podesiti snagu na kojim ću runati to..
Znači ova tvoja sprava ne bi baš bila idealna za ovakvo nešto osim da se komplikuje sa raspy uređajem, tak da bi pametnije mi bilo kupiti ovakvo nešto?
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: adri

420Florist

Zimbabwe
Banovan
25.07.2017
2.156
9.067
258
Harare
shitexpress.com
Aye, sutra cu na poslu razgledat malo po amazonu kako i sta, i da osram je stvarno :thumb: Imam u planu pravit jedan "mini" panel za mlade biljke u prvim danima, jer neda mi se stalno tegljiti sa cfl 6500k lampom i reflektorom, sa ovim osramovim platinama, msm mogu se i osram stripovi uzeti, ali sada da ja alu profile još riktam, i šerafim i tkd, a i nemam mjesta.. a ovako od ovih platina mogu 4 min stavit na 200x250mm hladnjak, i uživancija..
A ovakvo nešto slično sam gledao kod lika jednog, isto osramove ove platine, jedu malu djecu :D kako god, hvala ti adri na prijedlozima
 
  • Sviđa mi se
Reactions: trubabuba and adri

1310

Aktivan Član
Banovan
14.04.2014
3.800
15.242
398
Super, diy nam je malko posustao a evo nove snage dolaze!
@McNesto , uv filter ( 1$) moras kupit , da moze bez ne bi ga se spominjalo. Sluzi nam kako je na fotkama prikazano kao navoj za filtere, staklo maknes( ja sam razbio) prsten zaljepis superglu ( 5kn tubica, ofertisima ducani sa plastikom) i gotovo.
Filter sto jeftiniji to bolji za nase potrebe, znaci ne fensi firme nego jeftilen, razlog je adri strucno objasnio, da sad ne palamudim.
Razlika citivide, magenta 1 i ove sto sam ja kupio, magenta nepoznata ali vidljivo tamnija je ovakva. Na citi pise 600 a na mom 500, na citiju je 36 ana ovom 28 ocitava. Al morali bi imati iste filtere, citi su oko 5$ ako se dobro sjecam.
Zelatinu, fosforne folije , sigurno cemo ubrzo svi koristiti, to je veliki komad folije, mozes panel omotat i jos ti ostane. Mjenja kelvinazu bilo kojeg izvora svjetlosti , Led zarulja, cobova , borda, cfl, hps. Ma ludilo, a tocno koje pa to cemo sami otkriti, kroz par growowa.
@Herb Gardener sve stima s tvojim filterom i brojkama. Onih 300 za vegu i 600-1200 za cvat, to smo tako procitali pokazalo se da se moze vegati ispod 100 al je sporije, 600-700 pod hps-om stvarno idealno ( lampa mi je 60-70cm udaljena od krosnje, hps 250w, berbam preko 200g, sa pametnijim pristupom i preko 300g, ima dnevnik) 1000- 1200 led kuri, to bi kao sativama trebalo pasati, mazara je skurilo a da se boja nije promjenila al je postao krt, isusilo ga, kasnije sam reagirao al je bilo kasno,prinos ok al slabasno, daleko od moguceg.
 

likfrik

Aktivan Član
18.07.2018
310
1.310
143
44
Pozdrav!
Od prije koji sat postao sam ponosni vlasnik HS 1010A light metra :thumb:
IMG_20190130_114320.jpg
No naravno imam problem, neznam koje filtere da naručim.
Citiwide, kako i drugi rekoše u temi ne nalazim.
(našao sam uv filter od kojeg nam treba samo okvir:
https://www.ebay.com/itm/Citiwide-4...b128cd5f7:m:mWYkhFN2LE7XR36NWp6obUg:rk:5:pf:0)
Načitao sam se opisa drugih filtera i ne nalazim da u istom imaju "magneta 1"
Kako vidim čim drugi filteri se stave odmah i druga očitovanja.
Može li neki link?

Dok to čekam, nisam rastavljao light metar. Zanima me može li se šta vidjeti i 'vako
Pa nalazim da uređaj ne mjeri ljubičasti spektar koji čine kombinacija plavog i crvenog spektra.
Koristim led sijalice pa me zanima mogu li očitavati samo jedan spektar plavi ili crveni?
Tako da stavim samo sijalice jednog spektra pa mjerim?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: shaolin monk

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
Evo ga pravi DIY Vu Metar koji svako moze napraviti i verovatno ima kuci sve sto treba , ako i nema , jeftino je za nabaviti .
uzmemo voltmetar i na njega prikacimo LED diodu , moze i pfoto dioda ,moze i foto tranzistor , sta vam je pri ruci
Te pristupimo merenjima .Ova merenja ovde treba pomnoziti sa 2x minimum jer je bitno gde je dioda okrenuta , a ja sam morao slikati pa nisam mogao da je drzim okrenutu gde treba .
Ali se vidi, prva slika kraj malog prozora tamna soba
Druga slika u sobi sa 100WCFL na daljini od nekih 1m+
Treca u sobi sa velikom terasom
4. pored vrata od terase
ISto meso samo dioda je napolju
I onda merenje napolju na prozoru
Vidi se da radi ,
Ravnate se po svetlu napolju , toliko treba i biljci verovatno .
Kad mi stignu svetla izmericu sta kaze indoor pod LEDom
 

Prilozi

  • PAr meter-1.jpg
    PAr meter-1.jpg
    114,8 KB · Pregleda: 22
  • PAr meter-2.jpg
    PAr meter-2.jpg
    134,9 KB · Pregleda: 22
  • PAr meter-3.jpg
    PAr meter-3.jpg
    178,1 KB · Pregleda: 22
  • PAr meter-4.jpg
    PAr meter-4.jpg
    217,3 KB · Pregleda: 22
  • PAr meter-5.jpg
    PAr meter-5.jpg
    205,8 KB · Pregleda: 21
  • PAr meter-6.jpg
    PAr meter-6.jpg
    93,1 KB · Pregleda: 20

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
To nije Vutra Metar. Mozda moze biti lux metar, ne znam. Ali to nije Vutra Metar.
Pa zeza je valjda taj vutra metar , ako nije onda nema veze nek je lux metar
Napravio sam merenje LED panela ViparSpectra 450W , na pola snage tj samo Veg , i uradio spektroskopiju , zaista ima ceo spektar

A merenje je OL , to jest Overload , dok napolju u senci bude 250 , ovde je 500+ , dakle jace je svetlo od spolasnjeg u senci .
 

Prilozi

  • PAr meter 2-1.jpg
    PAr meter 2-1.jpg
    190 KB · Pregleda: 5
  • PAr meter 2-2.jpg
    PAr meter 2-2.jpg
    176 KB · Pregleda: 5
  • PAr meter 2-3.jpg
    PAr meter 2-3.jpg
    207,4 KB · Pregleda: 5

dedskin

Banned
Banovan
16.06.2019
326
549
93
36
@mr.dr.Smok Imam DSLR , jako dobar senszor , mnogo puta bolji od bilo cega u Lux metrima , tako da moze i sa tim da se mere lumeni , a udjes u photoshop i imas na Histogramu sve boje , naravno nije to naucno merenje nego odokativno , ne moze biti da kamera snimi zutu a da nje nema , ili plavu ili zelenu , jel tako
Samo ne moze da meri IR jer ima IR filter, telefon moze ,tj kamera od telefona malo losija