DIY WiFi Temp and Humi controller

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Trebao bih pomoc sa adruinom pro mini 5v 16mhz.Htio bih na njega nakaciti senzor temp i vlage ali zapeo sam vec kod spajanja.Uredaj nema nikakav prikljucak nego i/o pinove.
Dtr-ovo bi trebao biti reset pin
Tx0
Rx1
Vcc
Gnd
Gnd

Spajanje na homade usb kabel ne radi a originalni kablovi koji se prodaju imaju 5 pinova a jedan od ulaza je 3.3v.
Pa me zanima kako da ga spojim?Hvala
 
10.11.2008
84
137
33
Izabrao si arduino koji nema usb port nazalost...
spajanje je moguce samo preko rs232/usb konvertera...
nesto OVAKO
Jednostavnije je da kupis arduino UNO, koji je opisan u ovom uputstbu ili arduino MEGA...
Ukoliko bas insistiras na tom modelu moraces da nabavis usb konverter....
 

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Pozdrav, jako sam zainteresovan za ovaj mikrokontroler! voleo bih da imam mogucnost za:

- Kontrola svetla (tajmer pali gasi)
- Temperatura 2 sensora (jedan sensor kod svetla, drugi iznad svetla za merenje temperature boxa)
- Vlaznost vazduha 1 sensor
- Vlaznost zemlje 4 sensora (za 4 saksije)
- Kontrola ventilatora nesto tipa sporiji rezim <28< brzi rezim rada venta.
- Kontrola vlaznosti vazduha gasi<60%< pali.
- Wifi
- Voleo bih da imam LCD display koji prikazuje status u boksu sa tipa dugmetom koje menja pregled tipa posle svakog klika menja info koji prikazuje tipa Temp: IN, OUT; Vlaznost zemlje za svaku saksiju i vlaznost vazduha; Svetlo: vreme paljenja i gasenja i npr rezim 20/4 ili 24/0; prikaz za vent na kom stepenu menja brzinu.

E sada nije mi jasno da li je sve to moguce i ako bi mogli da mi napravite listu komponenti koje bih trebao da narucim... Kvalitet i tacnost su mi bitni, ali sto se tice sensora za vlaznost zemlje nije problem i da ih menjam na neki period ili po growu... s obzirom da kostaki par dolar-dva...

Sto se tice pisanja kod imam iskustva sa C# tako da mislim da cu se snaci ali mi je hardware malo konfuzan... isto voleo bih ako je moguce naruciti neku kutiju za arduino gde bi bile sve najvaznije kompnente dok bih senzore razvukao po boksu po potrebi tipa senzori za vlagu zemlje/temperatura na svetlu i gore itd...

Hvala unapred na odgovorima :)

Pozdrav
 
10.11.2008
84
137
33
Listu delova imas u prvom postu. kao i linkove prema aliexpressu gde su ti delovi i najjeftiniji.
uredjaj radi sve sto si hteo sem kontrole vlaznosti u zemlji i dodatnog senzora za temperaturu.
po meni najpametnije je da napravis uredjaj za koji imas i source kod ovde, pa da polako dodajes nove komponente, tj senzore za vlaznost zemlje...
mozes i njih da narucis, pa kasnije da ih spojis.
spajaju se na minus, plus 5v, i svaki na pojednicani analogni port na arduinu.
a0, a1, a2, a3 itd...
bitno je da pocnes da sklapas uredjaj.
a sto se tice paljenja i gasenja svetla, to je besmisleno, jer imas tajmere za 5e koji ce ti raditi isti posao.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: He-Man

anunnaki_

extraterrestrial grower
19.12.2013
272
525
93
Nibiru
Da ali zelim da sve prebacim na arduino, jer posle planiram da zakacim i Raspberry PI na kojem bih imao operativni system onda je lako napraviti remote kontroler sa kojim bih mogao preko IOS/Android aplikacije da palim gasim svetla, palim gasim ventove, radim podesavanja kako bih rekao "inplace" uz to bih mozda raspbery imao i opciju video nadzora objekta i jos dosta stvari vezanih za kucne stvari... :) zato mi je sve to potrebno :D kako sam napisao
 
10.08.2014
57
55
18
Ako niste riješili problem sa kontrolom svijetla ja sam našo riješenje za sitne pare
LINK:

http://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...+ssr-10+DA.TRS0&_nkw=fotek+ssr-10+DA&_sacat=0

Znači arduino na 3.32V istosmjerne struje (DC), lampe (tj. fazu od lampe) na 24-380V izmjenično (AC), u programu se namjesti kada on/off, može se odma isprogramirat cijeli grow kada da se počne smanjivat trajanje svijetla, za koliko, može u sekundu što kod timera nije slučaj! :sun2:
Onaj koji se kuži znat će odma šta i kako, odlična tema :thumb:
 

Anthony Tony DiNozzo

Vrtlar
Poznanik Foruma
08.04.2013
732
3.076
163
Ukoliko bas insistiras na tom modelu moraces da nabavis usb konverter....
Ako može još mala pomoc bio bih ti jako zahvalan.
http://www.ebay.com/itm/180953299346?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK:MEBIDX:IT

kupio sam ovaj programer i još imam problema sa uploadom programa na arduino.

greska
avrdude: stk500_recv(): programmer is not responding
avrdude: stk500_getsync() attempt 10 of 10: not in sync: resp=0x44

board je postavljen na arduino pro mini
processor na aTmega 328 5v 16MHz

sad me jedino neznam koju opciju moram izabrati pod programmer?
Moram li i izkrizati i Tx i Rx na plocama?
 
10.11.2008
84
137
33
Nisam radio sam pro mini... uglavnom kupujem arduine koji imaju usb port bas zbog ovakvih problema i lakoce programiranja...
Moram li i izkrizati i Tx i Rx na plocama?
DTR zanemari jer ga nemas na adapteru...
i kad krene kompajliranje pritisni reset na arduinu....
potrazi malo na netu, ima gomila primera kako se programira mini...

TB309_14_zpsb7164499.jpg
 
Poslednja izmena:
31.03.2015
56
222
33
iza brda
Moze li netko pobliže objasniti wifi kontrolu paljenja i gašenja zidne utičnice, može li se to izvesti i ima li neki "električar" ovdje. Ispod je moj popis želja...Naime želim biti siguran da mogu ugasiti sve online, a volio bi i preko raspberija kameru složiti itd. Ovaj dio sa temperaturom i vlagom mi je recimo jasan, ali nisam još nabavio uređaj da isprobam...Voda i nutritijenti za sada nisu prioritet, to mogu svakih par dana odraditi, ali vlagomjer zemlje bi bio ekstra plus. Ima na netu raznih uputstava, ali nisam sa strujom na ti pa me strah da ne pomijesam AC/DC/A/V/W i slicne stvari.

Zašto?
~više od sat udaljenosti od posla gdje sam jako puno i želim imati potpunu kontrolu, sigurnosti radi. Prvenstveno od požara ili u slučaju da zapnem na putu na 2 dana...

Zamisao (želje):
1. Promatrati vlagu i temperaturu na ovaj način arduinom preko interneta sa ovim sklopovima. -> Dobro objašnjeno, valjda neće biti problema
2. Promatrati vlažnost zemlje/potrebu za navodnjavanjem. ?? Postoji li kvalitetan/jeftin controler za arduino?
3. Streamati webcam za svaki slučaj. ?? Raspberry PI bi mislim mogao to odraditi, može li se on povezadi s arduinom u cjelinu?

>>ALI<<
4. Uz to mogućnost gašenja produžnog/utičnica odnosno paljenje/gašenje lampe/ventilatora/ovlaživača ovisno o parametrima, nije problem čak ni ako to ne ide automatski već manualno (ali remote, wifi preko interneta)... Primijetio sam link par postova iznad, ali loada mi samo ebay search...

5. Mogućnost samogašenja svega u slučaju nekog problema sa temperaturom npr. preko neke temperature saftey turnoff

6. Zbog struje, može li jedan produžni/utičnica izdržati 400w + 600w lampu i trebam li 2 balasta posto imam jedan od 600w od prije.

EDIT:
http://www.aliexpress.com/item/Hot-...2275795794.html?spm=2114.31010208.4.29.vbke7H
ima li tko da koristi, i radi li to?

Kako to izvesti, strah me da ne pogriješim nešto sa tim relayima i da se nesto ne zapali, a konkretno ne znam ni što točno nabaviti.
 
Poslednja izmena:
10.04.2009
57
86
18
Pozdrav vutraši!

Ovo je odlična tema, pratio sam je i prije al sad sam se tek odlučio da napravim kontroler pomoču arduina.

Buduči da je prvi post pisan prije dvije godine zanima me, dali kupiti te dijelove koji su napisani u tom prvom postu ili je izašlo nešto novo da je bolje?

I dali je netko složio controler sa više mogučnosti? Neke su već navedene: real time clock, mogučnost postavljana parametara online(temp, humi, paljenje i gašenje rasvjete...).

I naravno; dali ste voljni podjeliti svoj kod i pomoći nama koji nismo baš s pisanjem kodova na ti.