Djubrenje u fazi cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Jel ima neko da podeli sa nama licno iskustvo u djubrenju biljke u fazi cvetanja kako,koliko,kolko cesto itd.Malo detaljnije objasnjenje ako moze.
hvala
 
  • Sviđa mi se
Reactions: B.Stena

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
Weed-bong je napisao(la):
Jel ima neko da podeli sa nama licno iskustvo u djubrenju biljke u fazi cvetanja kako,koliko,kolko cesto itd.Malo detaljnije objasnjenje ako moze.
hvala

weed bong, ti bas i nisi novi clan, ako me pamcenje ne vara.....sta si onda citao dok se nije forum srusijo-sve je to bilo vec napisano :wink:
salim se malo :)

Ako biljka ikad treba dohranjivanje/hranjenje, onda je to svakako u fazi cvetanja.Osobno biljku za vreme cvetanja zalivam vodom svaki dan, ali po malo!!!! nikad toliko, da istece iz saksije....Hranim svakih desetak dana.
Sto se tice P-K kao elementa

kalij K je neophodan za rad encima,transport snovi po zilnem sistemu(ksilemu i floemu).
kalij je vazan i kod nastanka i punjenja uroda..

fosfor P je neophodan za razvoj koreninskog sistema i cvetnog nastavka i dozorevanja....

-taj 12/53/12 je dobar za razvoj koreninskog sistema i razvoj cvetnog nastavka
-12/12/36 to je dobro za razvoj ploda
- e sad kad bi nasao jos mono kalijev fosfat 0/52/34..ili nesto slicno

tako bi imao za sve faze cvetanja optimalan odabir...

napisacemo ponovo obsirniji topic o hranjenju...

i onda na kraju poslednjih 15-20dana ispiranja vodom radi ukusa.......

sretno
 
Poslednja izmena od urednika:

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Ma ko ce da zapamti sve a zaboravio da sacuvam text zato od sad cuvam svaki text,nego moje biljke su 16-17 dana cvetanje i trenutno ih djubrim sa 10/52/10 a ne ko sto sam gore naveo djubrim ih pri svakom zaljevanju tj svakodnevno ali vrlo mala doza jedna mala kasika od kafe na 3.5 litara vode svaki dan biljke zalijem sa 350ml takvog rastvora i isto toliko vode naravno prije djubrenja, biljke mi izgledaju STRAVA 100 vrhova na sve strane sve budovi inace ako nisi pratio moj grow ostale su mi 3 zenke dve zajedno i jedna posebno vrhovi bili rezani na ove dve 3-4 puta pa su malo nize od ove sto je ostala sama jer sam nju rezo samo jednom zato sam joj vrhove nakrivio na dole i vezao ih zicom kako bi ove dve biljke dostigle njenu visinu pa sad vrh raste u obliku slova S kad otvorim box unutra SUMA BRATEEEEEE DZUNGLA HEHEHE moram da uzmem kameru da ih slikam ovih dana.
Znaci biljke cu uzgajati jos nekih 40 dana a preostalo mi je svega jos 15cm visine u boxu biljke su sad visoke nekih 80-85cm sta da radim ovako planiram da im vrhove iskrivim jos jednom ali tako cu sacuvati svega 10 cm sto mi daje 25cm dali je to dovoljno mislite li da ce biljke presisati tih 25cm za 40 dana????Vrhovi porastu za 1 cm dnevno, nego dali ce biljke prestati rasti ovom brzinom kad budovi postanu jos veci???
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
Imam novo djubrivo za Paradajz i nesto mi je cudno jer je crvene boje strah me da zalijem biljke sa njim da ih ne zajebem djubrivo sadrzi 18-18-21 ali N je 14% Urea nitrogen 2.6% nitrate nitrogen i 1.4% Amonical nitrogen tako pise na kutiji i kaze da djubrivo pomaze paradajzu da dostigne maximalnu mogucu velicinu i djubrivo je samo za plod ne za vegetativnu fazu,djubrivo jos sadrzi 0.05% magnesium 0.10% u vodi rastopljivog IRONA 0.05% manganese i 0.05% zinc na pakovanju kaze da izmesam jednu malu kasiku djubriva na 4 litre vode i da zalivam svakih 7 do 14 dana.
Kliknite na l;ink za vise informacija o djubrivu:
http://www.scotts.com/media/media/00042.pdf
2MGTomatoPlantFoodBox1.5.jpg


ja sam naime napravio mix jedna mala kasika 18-18-21 i jedna 10-52-10 na 3.5L vode i sa tim planiram da ih djubrim jednom nedeljno dali je ok mesati djubriva razlicitog proizvodjaca ili ne????

Jel su stvarno svi na ovom forumu postali lenji pa ne odgovaraju na tudje postove vise ili ja postavljam glupa pitanja???
Ma odo ja na weedfarmer tamo mi bar ljudi odgovore kad pitam nesto ovde svi ste postali pizde obicne
 
Poslednja izmena od urednika:

SLO-Era

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
24.10.2004
1.812
583
138
52
ja nisam mesao na taj nacin djubriva nikad.Sto se tice boje djubriva ima jih svakakvih.Pudi oprezan pa barem stavi pola predpisane doze djubriva, da ne bi izgorijo biljku...prati nakon nahranis nekoliko dana kako ce reagovati biljka.
Pa vecinom se zadnjih nekoliko sedmica rast biljke malo umiri ali neke sative i dalje rastu kao lude
 

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Weed-bong je napisao(la):
Jel su stvarno svi na ovom forumu postali lenji pa ne odgovaraju na tudje postove vise ili ja postavljam glupa pitanja???
Ma odo ja na weedfarmer tamo mi bar ljudi odgovore kad pitam nesto ovde svi ste postali pizde obicne

A koliko vec cekas na odgovor?Skoro ceo dan?!Slusaj ovako ovde niko nije placen,niti ima obavezu da odgovori bilo kome.Mozda ljudi ne znaju,mozda nemaju vremena,mozda nisu bili na forumu.A mozda i postavljas glupa pitanja.To u krajnjem slucaju nije ni bitno.Shvati da postoje i druge stvari u zivotu i budi malo strpljiviji.Znas kako kaze izreka "strpljen,spasen".Uopste nije kulturno ovakvo ponasanje.Toliko da znas.Ovo ti je opomena pred iskljucenje. :!:
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
pa iskljuci me evo ti moj IP ako vec toliko smetam slobodno me iskljuci...
A jel bi se ti strpio da ne znas kako da djubris biljke a ostalo ti je svega 35 dana do kraja cvetanja i budovi nisu ni u pola razvijeni kako bi trebali da budu razvijeni.
A sto ti moderatoru nisi bas prijateljski raspolozen sa mnom od kad sam ja stupio na ovaj forum zasto to????

SLO-Era je napisao(la):
ja nisam mesao na taj nacin djubriva nikad.Sto se tice boje djubriva ima jih svakakvih.Pudi oprezan pa barem stavi pola predpisane doze djubriva, da ne bi izgorijo biljku...prati nakon nahranis nekoliko dana kako ce reagovati biljka.
Pa vecinom se zadnjih nekoliko sedmica rast biljke malo umiri ali neke sative i dalje rastu kao lude
Hvala ti slo-era ti si stvarno jedini od moderatora koji se stvarno trudi da pomogne ljudima sa savetima i sa stecenim iskustvom HVALA :!:
 
Poslednja izmena od urednika:

GreenMan

Grizem beton,zvacem armaturu
Vutra Veteran
24.10.2004
1.801
169
88
49
www.legalizacija.org
Kao sto si i sam primetio odgovor si dobio.

A sad da ti pojasnim nekoliko stvari:
1.Koliko ja znam niko od moderatora nema nista protiv nikog.Ja nemam sigurno.Niti ima razloga za tako nesto niti zato postoje moderatori.
2.Ponavljam ti da niko ovde,ni moderatori ni clanovi nisu ni svemoguci niti imaju za obavezu da odgovore na svako postavljeno pitanje u roku za koji ti smatras za odgovarajuci.Pretpostavljam da svi imaju i neke druge obaveze sem da prate forum i odgovaraju na pitanja 24 casa dnevno.
3.Opomenuo sam te jer nemas pravo,ni ti ni bilo ko drugi,da ljude ovde nazivas pizdama.U najmanju ruku to nije kulturno.
4.Ponavljam da nije nista licno.Jednostavno takvo obracanje je neprihvatljivo.
 

Weed-bong

Aktivan Član
03.06.2006
53
1
0
hej slo-era zasto mi se budovi sporo razvijaju jel to normalno biljke su 20 dana u sistemu 12/12 pod 14 000 Lumena svetlo 2700 Kelvina sta bi moglo biti u pitanju budovi izgledaju maleni a biljke previsoke i nikako da prestanu rasti a listova previse na biljci mislim da biljka trosi previse energije u rast pa su zato cvetovi maleni.

sally je napisao(la):
evo opet malo o zdravki.. :)

sad je u trecem tjednu cvjetanja i meni se cini da dosta dobro napreduje.
jel u redu ovakvo stanje za ovu fazu?


cak sam isla brojat headove, za sad ih je tridesetak. znam da to nis ne znaci, znam da ce se, kako budu rasli, spajati u jedan, ali nema veze, zvuci mi impresivno :)

ove biljke su u trecoj nedelji cvetanja kao i moje al moje nisu ni blizu ovih ja sam mojima rezo vrhove i sad imam 100 vrhova sporednih grana ima na sve strane a budovi vrlo maleni jedva vidljivi i sporo se razvijaju.Sta da radim da im ubrzam rast?????
 
Poslednja izmena od urednika:

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
Dali moze ljuspa od jaja i kako to uraditi ?
kako uraditi sta. i kog ce ti ljuska od jajeta, zbog kalcijuma. imas tekuca gnojiva prilagodjena cvetanju pa nadji neko, sta ces se mlatiti sa ljuskama. moz nadrobiti eventualno po zemlji oko biljke, pa ako ima sta da ispusta nek ispusta kad polivas il pada kisa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mastrojani

cikinodetence

Banned
Banovan
09.11.2015
43
5
8
39
Da stvar je u tome da je procvetala puno non stop samo cveta,od pocetka je na 12 12 a prvog treba da idem pa cu morati izgleda ranije da je maknem,moje pitanje je bilo kada ce da prestane da cveta da pusta nove cvetove i da pocne da puni i kada se to9 desi dakle da poocne da puni koliko najbrze moze da stigne.
Iskreno da kazem malo sam surfovao po forumu i bez veze postavio pitanje,nisam ni ocekivao neku pomoc,uctivost i razumevanje nego samo ko po obicaju PROSERAVSANJE sta ocekivati od drugih clanova kad je lider seronja.Moz me brises baniras bolime tuki
NIKAD vise necu da pisem nista ovde,eventualno ako nesto treba da pogledam i toliko...Sve strucnjaci jbt.Bavite se poljoprivredom naucnici