Djubrenje u fazi cvetanja

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

xcx

Aktivan Član
07.05.2015
433
380
113
moje pitanje je bilo kada ce da prestane da cveta da pusta nove cvetove i da pocne da puni i kada se to9 desi dakle da poocne da puni koliko najbrze moze da stigne.

Cvijetati prestaje kad je ubereš.Puni se cjelo vrijeme tokom cvjetanja, bereš je kad si zadovoljan izgledom trihoma. Koliko je to vremena? Pogledaš šta breeder kaže o duljini cvata(to je odokativno, u večini slučajeva treba tjedan dva više).

Ljut si šta ti nitko ne odgovara? Član si od 2015 a postavljaš pitanja koja još niti jedan padobranac postavio nije. Da si pročitao svega par tema i koji dnevnik, ovakva pitanja postavljao nebi...
 
Poslednja izmena:

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
kad prestaje period cvetanja i kad krene da puni koliko otprilike ostaje do kraja?
Kako ocekujes da te shvate ozbiljno kada imas tisuce sorti,lampi,gnojiva,uvijeta koji odreduju vrijeme cvijetanja i njegov kraj.A gdje jos da idem do toga da svatko voli drugacije jacine vutre pa tako i kontrolira duzinu cvijetanja i zivota biljke.
bez veze postavio pitanje,
Kako ocekujes tada od ovih sto se "proseravaju" da ti odgovore?!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: aceofspades

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
cikinodetence,

skreno da kazem malo sam surfovao po forumu i bez veze postavio pitanje,nisam ni ocekivao neku pomoc,uctivost i razumevanje nego samo ko po obicaju PROSERAVSANJE sta ocekivati od drugih clanova kad je lider seronja.Moz me brises baniras bolime tuki

Vrlo rado, na zahtjev člana, da ne spominjem pravilnik.:p dobio banbinu:D
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
Najbolje je gledati biljku-ke i kako one kazu-zahtevaju tako dodat gnojiva ili uopste ne dodat ako kazu da jim ne treba:razvaljen:: Mislim nesto na pamet radit more proc samo prvi grow aj ono da vidim kako to uopste izgleda posle radit po pameti a ne na pamet mislim svaka biljka je zivo bice za sebe i svakoj se triba prilagođavat jedino tako se dobijaju vrhunski rezultati-na zalost:razvaljen::
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
frend,ja tebe nista ne kontam...
Najbolje je gledati biljku-ke i kako one kazu-zahtevaju tako dodat gnojiva ili uopste ne dodat ako kazu da jim ne treba
gledam naziv teme,a gledam sta si ti napisao i meni nista nije jasno... a moguce i da sam lud... kako kazu(zahtevaju),samnom jos ni jedna nije pocela pricat biljka,nazalost... a tako bi rado voleo zdimit buxnu sa nekoom biljkom... al elem da se vratimo na temu ili ti sustinu djubrenja(prihrane) u fazi cvetanja... :razvaljen:: al mene sad zanima kako ti kazu ili ti zahtevaju da ih prihranis.... :bocni:::watch::popcorn::
 

Grunfaviaticar

Banned
Banovan
03.05.2016
67
28
8
57
:razvaljen::Lipo telepatski;) mislim pitanje je glupo ali odgovor na njega je tezak. Mislim vidi prijatelju biljke su ziva bica i kako god smesno zvucalo imaju svest sto je vec dokazano sa vise experimenata recimo jedan od njih pokazuje da biljke reagiraju (boje se onesveste se itd) ako ti ides prema njima sa nekom zlom namerom da ces im nesto nazao ucinit, recimo pamte i prepoznaju ubicu koji je pocinija ubojstvo u njihovom prisustvu itd itd sve su to prvoklasni naucnici sa specijalnim aparaturama nedvojbeno vec dokazali. Sta je svest??? vec ozbiljni dokazi postoje da svest nije u nama nego postoji kolektivna svest na koju smo prikopcana sva ziva bica i ljudi i zivotinje i biljke itd itd Mislim ka sta sam reka tema je stvarno prezahtevna da bi se tu sad dubinski upusta u nju zato ti prepurucujem da pogledas malo emisije NRZ-na rubu znanosti tamo ces nac odlicna objasnenja i na najlaksi nacin o tome, da te sad ne upucujem na neku strucnu literaturu ne virujem da ce ti se dat studirat-neda se ni meni, inace to je jedan odlican hrvatski serijal i bice ti mnogo stvari jasnije bar se nadam. E sad i ja nikad prije-do pocetka growanja-nisam bas obraca neku posebnu paznju na biljke mislim ja kao muskarcina genski stvoren za lov i borbu a ne za bilje smatra sam ih za brezsvestna stvorenja-zombije eto rastu i to je sve i uvek sam se cudija staroj kako ona to moze toliko volit i mazit cvice mislim ono aj zenske gluposti ali od kad sam poceja sa growanjem uvidija sam sasvim drugu realnost cak da i to cvice i moju mamu voli. Vec u prvom growu sam poceja primecivat da ruza pokusava telepatski samnom komunicirat pa sam mislija aj gluposti samo ti se pricinjava. U drugom growu sam svatija da one stvarno komuniciraju telepatski samnom i da mi se ne pricinjava. Sad nije mi jasno kako da ti jos nisi to svatija-primetija. U glavnom ljudi sad kad sam progleda sta su biljke ja se nebi usudija zatvorit biljku u neki mali PC jer znam da je time mucim mislim ja se izvinjavam ali ja rađe nebi growa jer znam da jedno zivo bice sa svescu zbog mene pati. Zato sam se i odlucija nikakvi LST i ostale picke matrne nista samo uzgoj na sto prirodniji nacin visinu boxa imam, prostora dosta svetlo HPS je najslicnije suncu, svezeg vazduha non-stop kad se priblizavam boxu sve negativne energije van iz sebe mislim omogucit im sto udobniji i sto prirodniji ambijent cak razmisljam da bi nekako cvrkutanje ptica namontira u box. Ali vec i ovako kako je osecam da su zadovoljne a taj moj osecaj je manifestacija njihove telepatske komunikacije sa mnom na takav nacin to funkcionise nije sad to kao one meni pricaju aj borac da ti ispricam pricu o mojoj prapracukunbabi iz indije koja je zivela pre 10 000 ooo godina itd itd neide to tako, primam preko osecaja-intuicije njihove telepatske poruke i kad su nezadovoljne ali jos ucim o gnojenju, zalivanju itd itd mislim one meni kazu kad su gladne zedne al ne kazu koliko im triba to moram sam svatit one samo izraze nezadovoljstvo i zadovoljstvo, srecu,veselje i zalost znaci osnovne osecaje jer one se neznaju izrazit u litrama kilama sekundama cantimetrima itd itd sta je i logicki itd itd itd Ljudi sad mozete vi mene smatrat ludim il da mi se odkacilo i izbacit me van sa vutre al ja vam stvarno kazem i u to sam 1000% siguran ne zahebavajte se sa tim stvarima mi jos malo znamo o zivotu svesti inteligenciji nebi tija nikog plasit al ko vam garantuje da vam patnje koje uzrokujete bilo kojem zivom bicu nece se vratit u jednakoj patnji vama. Eto ja sam ovaj odgovor napisa vise zbog toga da izrazim opomenu i olaksam si dusu sta sam sta u obranu biljkama sa svesnim rizikom od izsmejavanja ali to vec neko vrime tisti u meni al nisam zna kako da tu temu nacnem eto pa se to bas lipo poklopilo sa tim glupim pitanjem.
PS stvar sam proba izpricat u najkracem obliku pa je mozda malo nepregledno deset puta sam brisa post jer sam vidija da odlazim u presiroko i duboko al ako bi tija napisat u detalje moje misljene tribalo bi mi deset strana a toliko mi se neda pisat.
 

-BäR-

-skill from hill-
Poznanik Foruma
13.01.2016
734
5.256
233
Čudna šuma
Grunfaviaticar,komuniciranje s biljkama ne ide na toj razini,mislim samani su se morali godinama posvetiti izucavanju,usavrsavanju i cemu sve ne da dodju u to stanje svijesti u koje ti ulazis samim ulaskom u box :whato::... Neces raditi trening zbog "mucenja" znaci namjerno zakidas biljke da ne dobiju maximalno svijetlosti i vjerujem da po biljci imas bar 100l zemlje jer sve manje od toga je mucenje :)

Al posto je tema gnojenje,ja svoje gnojim crvenom plantelom i folijarno plantelom vrt i obavezno dobrim vibracijama,naravno,samo kad me biljka pita :D
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Misko21 and MrLove

Barbarossa

tata brada
Poznanik Foruma
20.12.2014
2.688
26.638
1.058
Jugoistočno odavde
ja se nebi usudija zatvorit biljku u neki mali PC jer znam da je time mucim mislim ja se izvinjavam ali ja rađe nebi growa jer znam da jedno zivo bice sa svescu zbog mene pati. Zato sam se i odlucija nikakvi LST i ostale picke matrne nista samo uzgoj na sto prirodniji nacin visinu boxa imam, prostora dosta svetlo HPS je najslicnije suncu,
Svi mi koji gajimo iz ljubavi, strasti, entiuzijazma, dokolice i igre, nesumnjivo imamo odnos i svojevrsnu komunikaciju sa bilkkama kroz intuiciju itd. Međutim, kad govoriš o mučenju biljaka... hm... kao pod hps je manje mučenje nego pod cfl-om u PC boxu ili bez lst-a? I kakve to sličnosti Hps ima sa suncem? Skup pojava i sila koje čine prirodu, potpuno su neuporedive sa bilo čim što se može napraviti u spavaćoj sobi. Uzgajanje biljaka u veštačkim uslovima je niŠta manje stvarno i vredno i daleko je od mučenja obzirom da biljke mogu (u odnosu na veličinu prostora) da ostvare svoj pun potencijal, a samo srećne biljke to mogu. Video sam jako srećne biljke i u pc boxu, sa lst-om, cropane, topirane...
Mučenje biljaka je neadekvatno korišćenje opreme i đubriva. :) :razvaljen::
 

Herb Gardener

..micro..
Poznanik Foruma
17.02.2014
1.477
8.738
258
out of space & time
Po visini bi reko da je biljka vanka, znaci ima jos da raste, pistili se znaju pojavit u ovo doba, ali cvijetanje jos nije pocelo..

Postavio si kratko pitanje bez fotke i bilo kakvog opisa, i dobio si kratak odgovor;)

To za muskatle ne znam stvarno..
 

sativus

Aktivan Član
10.10.2018
183
993
93
40
Po visini bi reko da je biljka vanka, znaci ima jos da raste, pistili se znaju pojavit u ovo doba, ali cvijetanje jos nije pocelo..

Postavio si kratko pitanje bez fotke i bilo kakvog opisa, i dobio si kratak odgovor;)

To za muskatle ne znam stvarno..
Mozda bih mogao samo djubrivom od koprive koje vec imam napravljeno i ss njim je vec par puta djubreno