Djubrivo?!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
17.10.2006
11
17
3
@CilI Pre sam stavljao kristalon djubre u kristalu sitnom pa sam ga rastvarao u vodi... Zemlju sam kopao 50x50x50 i mesao zemlju sa sajta sa stiroporom i substralovom zemljom nekom najskupljom... 1/4. Sad u vegetaciji sam stavljao substral sa vise N... Kad je usla u cvetanje pre 10tak dana dao sam joj malo crvene plantele sto sam imao odprilike pola doze i do sad nista... A sad jos razmisljam sa cim da djubrim zato i pitam za savet... Imam hesi P+ to sam hteo da koristim ali mislim da mi to nije dosta... Mislio sam jos uz to crvenu plantelu... Sta vi savetujete?
 

grouchy

theGrumpy
16.08.2013
7.177
23.425
1.098
jbt, ti kao da si juce dosao ovde?
teraj sa CP sad puna doza, pa 1.5 pa dupla; onda dodaj i HP tri zalivanja i to ti je skoro kraj, gde zadnja dva samo vodom, mozes i nesto meda da rastopis.
 

CilI

Habanero Maya Red
Banovan
24.10.2012
5.179
7.241
258
54
Texas,USA
Stiropor se ne stavlja.
Rupa, u nju umjesas pola zemlje sajta i pola kupovne. Dodas na rupu 2-3 šaka domaceg komposta ako nemaš bio kupovnih briketa i pepela od drveta, listavci.

Gnojis bio.
Uzmes kantu od jupola, napunis korovom 3/4 i napunis do vrha vodom.
Staviš jednu malu kasiku sladkora, melase, meda. Sta imaš. Poklopis i za 2 mjeseca imaš gnojivo. Precjedis. Mjesas 1 l gnojivo : 10 l vode.
Možeš koristiti plantelu vrt bio i slične bio gnojiva.
3 sedmice pred kraj se ne gnoji jer neznas kada će kiša biti.

Greška kod tebe, predugo si gnojio i na kraju kiša nije flush napravila.
 
18.12.2016
34
11
8
33
U kojem omjeru po jednoj biljci gnojiti sa ureom ili nekim uobičajenim poljskim gnojivom,a da se nesprži.Gnojit ću još i sa plantelom i nekim prirodnim gnojivom,a ovo onako!;)pa ako netko ima iskustva neka odgovori:razvaljen::
 
Poslednja izmena:
09.11.2016
69
153
33
36
E ovako interesuje me u vezi plantele list i cvet,ja gnojio biljke samo sa plantelom cvet i doza je 15ml na 2litra tj pisi dvostruko i 10ml i 15..e sad me zanima npr krenes s pola doze i povecevati koliko i kako??ja gnojio i vece biljke npr samo obicnom dozom nisam praktikovao duple doze i troduple.to da mi objasni neko kako povecavati i koliko davati biljci od 1,5m pa na vise da ne bih spalio biljku...
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Vidiš po biljci kad joj fali čega. Teško je u outdooru spalit velike biljke troduplim dozama. Nakon 20-tak dana daješ prvu normalnu dozu plantele list od 15ml. na 2 litre i tako svako drugo zaljevanje. Kad se već razgrana nakon mjesec dva, onda možeš i pojačat dozu recimo na 20ml. na 2 litre, a dalje će ti biljka sama reći kak joj paše. Ako naglo žuti vanjsko lišće ili je bljedolika onda fali dušika, pa pojačaš na 30ml. na 2 litre. Kad uđe u cvat možeš prvo zaljevanje normalnu dozu i onda kak se puni tako i pojačavaš dozu dok ne dođeš na nekih recimo 45ml. na dvije litre vode. Prestaješ sa gnojenjem 15 dana prije kraja i milina. Nije plantela neki izbor za out, mislim dobra je za automate, ali za veće foto biljke brzo ode baš iz razloga što se pojačavaju doze, jer su normalne doze slabe za veće biljke.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Grof drakula
18.12.2016
34
11
8
33
he, he, ne bre, nisi me razumeo, ili sam ja ostao nedorecen; LM, ako ces vec koristiti plantelu i jos neko prirodno/organik, nema potrebe davati jos ureu ili bilo koje drugo "industrijsko" djubrivo, samo ces napraviti komplikacije.
bolje da u tu kombinaciju ubacis neki buster.

pa imam plantelu i kad ju istrosim mislim nastaviti sa gnojivom(npk 15-15-15) i sad kako s njim gnojiti koliko kolicinski ga promjesati u koliko vode?
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.461
2.598
Lood,Pow,Chillihead,Tarzan...imam jedno pitanje koje mi je postavljeno u PM-u.Znaci ovako;covijek nasao u podrumu pcelinje gnjezdo.Pitanje glasi;dali mogu to sve smrviti i koristiti kao gnojivo?Navodno sadrzi neke dobre stvari.Nemam pojma.Hvala:thumb:
 
02.02.2017
90
153
33
55
greota je pcele na taj nacin koristiti. bolje pozvati nekog pcelara, mozda uspe da uzvuce roj.

a sad problematika: planiram da pripremim rupe u basti za 2 biljoze 12/12
stavljao bih kupovni potground h pomesan sa perlitom i zemljom iz baste.
mislio sam da nadjubrim govedjim stajskim djubrivom koje je prezimilo na gomili.
koliko tog stajnjaka po rupi mogu dodati? da li se stavlja na dno rupe, ili, se mesa sa zemljom? da li je zgodno dodavati jos nesto, pored navedenog?
kolika zapremina pripremljene rupe treba da bude?
koliko vremena pre sadnje da pripremim rupu? (ovo pitam zbog stajnjaka)
 
09.11.2016
69
153
33
36
Valja li zecije tecno gnojivo i time polivati boljke? Posto video da neko kaze da je dobro a neko ne.Ja mislim da je za vegetaciju dobro posto ima vise azota nego fosfora i kalijuma.
 
09.11.2016
69
153
33
36
Znam vrednosti ,tacno je to sto si mi naposao powerseed.S' cim bi mogao pojacati sto se tice kalijuma?? Probacu ja s tim u vege, a sto se tice cvetanja plantela cvet.
 
09.11.2016
69
153
33
36
Hvala puno,ja dosta toga naucio na ovom forumu ,ako radim outdoor vec 6,7 godina.Stavljao ja i sveze oko biljke, i imao dobar prinos i biljke preko 2 metra.tako da cu svakako poslusati tebe Powerseed ako ne nadjem tipa gnojivo sa viskokim procentom K onda cu ovako pa bice tu nesto ,siguran sam..