DNA genetics Holy gail kush ormar grow

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
3 sreća s Holy Grailom budući da mi ostalo još sjemenki, a skupe su ko sam vrag, da probam jer mi je izabcio jaja prošli put. Možda sam i sam djelomično kriv zbog mogućeg stresa.

Sad sam sve pazio i nema jaja na vidiku, nešto što je sličilo na jaja na donjim granama sam otkinuo rukom do je bilo još u mikro razvoju, za svaki slučaj.

Imam: obični ormar (80x40x200cm) s nešto ALu folije jače debljine obloženo iznutra da neide previše svjetlo van.

Reflektor sputnik
HPS Superplant agro (30% blue) 150w. (oko 19000 lumena)
odlučio sam se na manju vatažu jer nikad dosta hlađenja (pazim da ne stresiram vrućinom biljku), a kako imam samo jednu biljozu u tom ormaru bit će zadovoljavajuće.

Upuh je odma na sputniku, jaki kineski pc ventilator koji radi na 220 V. Zrak ulazi kroz rupu naormaru, ulazi u vent na sputniku (vent je zakeljen pištoljem za vruće ljepljenje), prolazi reflektorom, hladi lampu ulazi u crijevo i izlazi van kroz drugu rupu na ormaru.

Zemlja je stender s-200, uz dodatak nešto peleta plantela organik.

Do sad 2x presađivan da se spriječi zapetljavanje korjena.

Sad je posuda oko 8-10 litara.

Slike su sad na početku cvjetanja (oko 2 tjedna), prije ništa nije bilo zanimljivo (osim lišća). Sad će tek biti.

Ubacio sam nešto zrna npk i kana - greška, prejako je to gnojivo, srećom samo su vrhići malo se "osmudili" ali ništa strašno. Dalje ne ću koristiti viš eumjetno gnojivo.

Ubacio sam još šaku zeolita u zemlju.

Evo šta kažu o njemu:
To je prirodni mineral vulkanskog podrijetla - zeolit, nastao od slojeva vulkanskog pepela koji je bio
izložen visokim temperaturama i tlaku. Te fizičke i kemijske promjene dale su mu specifična svojstva
koja danas posjeduje. Proizvod je namijenjen za poboljšanje stanja tla, uspješan uzgoj, te bolju ve-
getaciju ratatarskih i povrtlarskih kultura, voćnjaka, vinograda i maslinika.
Prednosti:
• prirodni zeolit koji veže hranjive tvari iz gnojiva postupno oslobađa, te time biljke imaju redovitu
opskrbu hranjivim tvarima tijekom čitavog vegetacijskog razdoblja
• obnavljanje i čićšenje tla - na sebe veže teške metale i ostale štetne tvari, pa ih biljke ne mogu
unijeti u svoj sustav
• zadržava i regulira vodu u tlu - više od 30% svoje strukture koristi za pohranjivanje vode
• efikasno regulira kiselost tla (pH)
• sadrži značajne količine ostalih biogenih elemenata u tragovima (Mg, Ca, Fe, Ti, Mo, Mn i ostali),
te ima odličan učinak na produženu vitalizaciju i zdravlje biljaka, cvatnju, sazrijevenje, boju i okus
• pomaže rastresitosti i prozračivanju tla
• pospješuje stvaranje humusa u tlu
• aktivan u zemlji 3 - 5 godina

Po potrebi dodajem gorku sol (Mg).
zaljevanje vrlo oprezno, kad tegla postane lagana onda obilnije oko litru i pol do dvije destilirane vode.


Ako zajebete zalijhevanje tj. zalijevate prečesto i zemlja vam je stalno prevlažna dolazi do deficijencija nutrijenata ma kako vi dodavali unutra hrpu gnojiva svih mogućih,.

Isto tako samo provjerene zemlje, ove smećarske zemlje iz dućana često imaju fungus gnatse i sl.

Holy grail kush početak cvijetanja (oko 2 tjedna)















 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Aj pa srećno do kraja, što nisi trenirao to malo?

Rano sam je stavio na 12/12 dok je skroz bila mala pa mi se nije ni dalo a i visok je ormar dosta pa sam je pustio ko i kad raste korov u prirodi :) Ove donje budiće skroz pri dnu od kojih ionako ne bibilo ništa sam potrgao. Ima dosta lisne mase i predispoziciju za intenzivnu fotosintezu i debele budove, pa će mo vidjeti šta će od toga biti.

Sretno, velika izgleda.

Oko 110 cm ne računajući teglu.


Samo da napomenem još zašto sam se odlučio na samo 150w iako imam i 400w.

Čitao sam po netu da kod tih manjih hps-ica od 150w je teško biljku stresirati viškom svjetla.
Drugo iako imam zatvoreni reflektor toplina kod 400w hps-ice bi jače pržila biljku što opet povlači stres i povećanu potrošnju vode iz zemlje, što znači automatski da moram često zalijevati što opet nije dobro jer često zalijevanje dovodi do problema.

Ako ovo gleda koji početnik moj savjet je bolje slabije svjetlo i manje biljaka nego često zalijevanje.
Probajte licem ispod hps-a a ne dlanom, to je moj savjet, pa vidite ako vam je ugodno pod licem bit će i biljki.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: scriptor and 1310

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Upuh je odma na sputniku, jaki kineski pc ventilator koji radi na 220 V. Zrak ulazi kroz rupu naormaru, ulazi u vent na sputniku (vent je zakeljen pištoljem za vruće ljepljenje), prolazi reflektorom, hladi lampu ulazi u crijevo i izlazi van kroz drugu rupu na ormaru.
Obratno je puno veca iskoristivost ventilacije, da vuce kroz reflektor i izbacuje van.

Do sad 2x presađivan da se spriječi zapetljavanje korjena.
...a da bi sprijecio moguci sress, automatici se uopce ne presadjuju nego odmah idu u finalnu, dovoljno veliku, posudu pa te root bound ne mora zabrinjavati

visok je ormar dosta pa sam je pustio ko i kad raste korov u prirodi
...prostor je pre velik za tu lampu i lumeni odu nigdje, a i lampa je vjerojatno bila pre visoko....i biljka ti se izduzila. Sad svjetla imaju samo najvisi djelovi biljke, a ovo nize je u banani.

Ubacio sam nešto zrna npk i kana - greška
Kakav mrtvi kan u indooru :D Dobro si prosao
Dalje ne ću koristiti viš eumjetno gnojivo.
Bez razloga si odbacio mineralno gnojivo, zato sto si se opekao sa ureom/kanom. To kao da kazes da neces vise jesti piletinu jer ti se slon nije svidio :D
Po potrebi dodajem gorku sol (Mg).
zaljevanje vrlo oprezno, kad tegla postane lagana onda obilnije oko litru i pol do dvije destilirane vode.
Ne treba ti Mg kod uzgoja u zemlji i sa vodom iz pipe. Sa destiliranom vodom mozes samo probleme navuc.

Čitao sam po netu da kod tih manjih hps-ica od 150w je teško biljku stresirati viškom svjetla.
Drugo iako imam zatvoreni reflektor toplina kod 400w hps-ice bi jače pržila biljku što opet povlači stres i povećanu potrošnju vode iz zemlje, što znači automatski da moram često zalijevati što opet nije dobro jer često zalijevanje dovodi do problema.
bullshit

amo da napomenem još zašto sam se odlučio na samo 150w iako imam i 400w.
Zato sto nemas adekvatnu ventilaciju :) kineski pc ven moze posluzit u kineskom pc boxu, za 400w hps ti ipak treba turbina.

Ako ovo gleda koji početnik moj savjet je bolje slabije svjetlo i manje biljaka nego često zalijevanje.
bullshit #2. Nema veze jedno sa drugim

Nemoj mislit da te kritiziram. Nije to toliko lose kako zvuci, al je moglo bolje i slijedeci put ce bit bolje ako poslusas malo, umjesto da citas neke xy clanke koji nemaju veze sa mozgom i koje je napisao neki lik koji je uzgojio 2 biljke u zivotu i skinuo ukupno 25g.

.... eto nadam se da sam malo pomogao, ako nikome onda za
Ako ovo gleda koji početnik

Manje komplikacija i manje sastojaka...a vise osnovnih uvjeta za rast....i ide to bolje :)
Inace.... :thumb: za sortu
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Obratno je puno veca iskoristivost ventilacije, da vuce kroz reflektor i izbacuje van.
Je i meni je to palo napamet, ali kako sam lijen nije mi se dalo spajat vent na ormar šerafima pa onda na cijev, zeznuto je jer je to pc vent. (oko 160m3/h)
To su oni Sunon ventovi. (zapravo čak su i jači od onih kupaonskih iz bauhausa.

...a da bi sprijecio moguci sress, automatici se uopce ne presadjuju nego odmah idu u finalnu, dovoljno veliku, posudu pa te root bound ne mora zabrinjavati

Ni to automatik :)
ma travulja ti je čovječe kolko god ti njoj dao veliku posudu to korjenje ide i ide, metar i po .

...prostor je pre velik za tu lampu i lumeni odu nigdje, a i lampa je vjerojatno bila pre visoko....i biljka ti se izduzila. Sad svjetla imaju samo najvisi djelovi biljke, a ovo nize je u banani.

Jep pade mi na pamet, no nekako računam dobra je refleksija ormara, bijelina i to malo alu folije, možda neš ispadne iz toga. Inače nije se izdužilo samo tako, nego sam ja podizao namjerno svjetlo jer sam skužio da to nešto sporo ide u vis.

Kakav mrtvi kan u indooru :D Dobro si prosao

Bez razloga si odbacio mineralno gnojivo, zato sto si se opekao sa ureom/kanom. To kao da kazes da neces vise jesti piletinu jer ti se slon nije svidio :D

Nisam ja za te umjetnjake, dobro si rekao to je za van, podcijenio sam jakost toga.

Zato sto nemas adekvatnu ventilaciju :) kineski pc ven moze posluzit u kineskom pc boxu, za 400w hps ti ipak treba turbina.

Je mrzim turbine i njihovo zujanje, to je ko da si na pisti, a i moram se odmarati u sobi, ne mogu stalno da mi nešto pila mozak.:)

Nemoj mislit da te kritiziram. Nije to toliko lose kako zvuci, al je moglo bolje i slijedeci put ce bit bolje ako poslusas malo, umjesto da citas neke xy clanke koji nemaju veze sa mozgom i koje je napisao neki lik koji je uzgojio 2 biljke u zivotu i skinuo ukupno 25g.

.... eto nadam se da sam malo pomogao, ako nikome onda za


Manje komplikacija i manje sastojaka...a vise osnovnih uvjeta za rast....i ide to bolje :)
Inace.... :thumb: za sortu

nema problema, svaka kritika je dobrodošla.. jednostavno nisam imao dobra iskustva sa lampama od250w na dalje jer sam amater koji ne zna kamo bi sa tim turbo mrcinama, jednostavno previše buke u sobi..
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Stipe

Urednik
Moderator
20.03.2014
12.262
35.798
2.698
Weed California USA
Je mrzim turbine i njihovo zujanje, to je ko da si na pisti, a i moram se odmarati u sobi, ne mogu stalno da mi nešto pila mozak
O tome ti cijelo vrijeme pricam :) Turbine su najucinkovitije i najtise.... po pitanju deccibela, protoka zraka i zracnog pritiska kojeg manjka u tim "pc ventovima". Mozda bi se nekako i dalo iskemijat za 150W....al ne za 400. Hocu rec da sa 400w mozes imati tisu ventilaciju nego sa tim jakim pc wentovima....a da ne pricam o wc ventovima koji su totalno bucni u mozak.

Ni to automatik :)
pojma nemam odakle mi automatik hahha. Svejedno, jedno presadjivanje max na pocetku vegetacije ;) Najjednostavnije i najbezbolnije.

Nisam ja za te umjetnjake, dobro si rekao to je za van, podcijenio sam jakost toga.
Svako mineralno gnojivo ima svoje deklarirane omjere. I ako pratis biljku i imas tablicu.....nema problema. Al ok, organic je super uz ostalo, sto je malo teze pregnojit. Kako kome pase :)

d250w na dalje jer sam amater koji ne zna kamo bi sa tim turbo mrcinama, jednostavno previše buke u sobi..
Ja imam 600w u boxu od 120x120x200. Bez CT-a sa jednom malom trubinom od 245m2 i spavam ko beba pored boxa :) ... uz jos 2 dodatna unutarnja ventilatora za mijesanje zraka koji su bucniji od turbine.
Turbina kao takva se prakticki ni ne cuje, za razliku od wc ventova i ostalih. Najbucnije kod turbine je kovitlanje zraka na ulazu i izlazu....al na to se naviknes za tocno 2 noci heheh.
 

t@mara

Aktivan Član
10.12.2013
2.278
5.762
258
9
računam dobra je refleksija ormara, bijelina i to malo alu folije, možda neš ispadne iz toga
Da je i mylar sa svojih cca 95% refleksije,ako je prostor velik a lampa slaba onda to nema baš smisla :)
Inače nije se izdužilo samo tako, nego sam ja podizao namjerno svjetlo jer sam skužio da to nešto sporo ide u vis
Ovo ti je po meni još jedna greška.
Biljka se može namjerno izduživati u svrhu nekog treninga...npr Lst i sl
Ali ti to nisi imao potrebu ako nisi trenirao a lampa ti je pre slaba za tako visoku biljku.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: thc boss

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Sve su ti rekle kolege.Bez adekvatne ventilacije nema ni dobrog groowa.Bez obzira na lampu ventilacija,dovod svjezeg zraka je najbitnija stavka za nas hobi.U tisini mozes samo zapalit jednu al ne i uzgojit nesta.Al sva buka ako se dobro organiziras ostaje u rasponu od 30 do 40 db.Sta nije nikakva buka!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
Zamisli druže krv...i krvožilni sustav..čista usporedba..krv kola venama...kada postigne određenu koncetraciju određene tvari slijedi čiščenje...Igrom slučaja ta krv prolazi bubregom koji ima svojstvo filtracije...izmjene..potrebnih tvari..i tak ti piškiš misliš kak ti je dobro...tak je i biljozi... ako joj das dobru izmjenu svih potrebnih parametara koji sudjeluju u procesu disanja završava u najboljem mogućem kontesktu za tebe u smislu napredovanja...glava nije zeka peka..ako ne ovaj grow vidjel buš drugi..treći :)
Poanta je držati sve potrebne parametre na nivou inace ne ocekuj previse..nije znanost :) No ovaj gdin.Japanac @Stipe sve zna,i slušaj njega i tvoj uspjeh je zagarantiran :)

Edit: @1310 je prava osoba koja ti moze nešto reci o 0 dcb i prilozi primjer odprilike kako to izvesti :Respect svima ekipa :vutra:
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: thc boss and 1310

Zelenko63

Funky
Prijatelj Foruma
13.10.2013
6.052
37.230
2.598
Jupiter
www.vutra.org
5 x sam pisao ...5 x brisao..razmisaljuci i o pravilniku i ...spamanju coeku denvnika..ali naravno na komičan način...:lol::lol:
Čak me i žena pitala koji ti je k..ali sudržao sam se..aahahahha :)
Vjeruj Stipe -tu i sve bu ok :):D:D:D
Živjeli Vi meni sto godina i nastavite good work...:respect:

pS....nemojte pišat po biljkama :) OMG LOL :lol::lol::lol:smiley9934smiley9934smiley9934smiley9934:respect::respect:
Ovo bi trebal bit moj potpis ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Felt and Chan

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.541
188
57
Postovani grow kolega @mr.dr.Smok i thc Boos , moze se ta buka iz turbine pretvoriti u ništa (dnevnik Durban i Nefertite 250w hps, 1310) Tolerancija na zvuk. 0 :cool:

Postovani moj kolega 1301 nisam ja rekao da nemoze.Naravno sve se moze kad se hoce!A kad malo bolje pogledas moj post.Vidis da je naglasak na dobroj ventilaciji kao jednog vrlo bitnog cinbenika.A sta se buke tice ako nekom smetaju tih nekih 40ak decibela(meni osobno nesmeta)nek utisava sistem.
Tebi svaka cast na trudu.Sve ljepo utisano i tip top.Al nemamo svi iste anbicije i mogucnosti.
Da ne spamam vise covijeku dnevnik.
Ako moderi misle da je moj komentar suvisan u ovom dnevniku nek izbrisu isti.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: 1310

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Znači greška je što sam kupio reflektor
To je ovaj:
http://www.mrbud.eu/Reflektor-Sputnik
Mišljenj sam da 400w prži previše bez stakla. To treba dobro odmaknuti. Sad s ovih 150 w i zatvorenim reflektorom je odmaknuto od vrha 15-ak cm i svjedno grije.

Ubacit ću nekih 50w ledica uz ovih 150w da se nađe za donje grane.

Ima još jedan problem, to je klasični ormar za odjeću, dakle 80x40cm. Kad ubacim ovaj reflektor ne ostane mi mjesta ni za bilo kakvu turbinu a ni za neki priručni smanjivač buke, to sam prije radio da sam zamotao kamenu vunu oko cijevi i okolo selotejpom a unutra stavio vent, sad se i ovaj od 220w čuje previše, kada se približi vratima sobe.

I još jedna stvar taj otvor od 15 cm kroz koji pasivno ulazi zrak je jedini ulaz zraka noću kad je iusključena lampa i ventilator i nešto sitno šta uđe kroz ispuh reflektora.
ne znam jel to problem..ne mogu spavati po noći ni pokraj jednog venta, pa čak niti pokraj pc venta od 9V, Osim naravno ako nema izolacija oko njega.

Nego razmišljao sam što se tiče topline, koliko npr. treba led-ica od 3w da imitira npr tih 400w HPS-a, 100 komada? Da li su one uopće jake što se tiče prodiranja u dubinu?

Da li je isplativo uopće ovo npr kupovati pa napraviti neki home made LED reflektor ili je hps bolji:
http://www.ebay.com/itm/10X-3W-Plan...hash=item35f9572f92:m:mdgkngO4uHPi9qJvPo-rG6g
 

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
Dodano je još 2x 10w full spectrum + 1x10 w RGB uz ovih hps 150w.
Debljanjem nisam baš zadovoljan, pridružujem se ljudima koji su rekli da nije vrijedno uzgoja što se tiče količine, ali kako je imala dobar rad htio sam joj dati još jednu šansu, no mislim da neću više uzgajati, imam još jednu sjemenku.
http://en.seedfinder.eu/strain-info/Holy_Grail_Kush/DNA_Genetics_Seeds/
Tu u zadnje vrijeme nema baš hvalospjeva, a i na drugim forumima se žale na hermije, msilim da DNA prodaje sjememenje koje nije baš stabilizirano. Izgleda da je to ekipa koja se samo želi obogatiti

Pojavili su se i fungus gnatsi, to je valjda prolem kad uzgajaš u organski. Nije mi jasno od kud se pojave, Da li iz zemlje koja je stender, to je kaop kvalitetna zemlja koju koriste i profesionalni uzgajivči povrća, ili je problem u plantela organik peletima, ali oni kažu da su peleti termički obrađeni, ili su došli jednostavno iz vana???Ne zalijevam često niti mi je posuda velika, svaka 3-4 dana zalijevam kad je posuda skoro skroz lagana i zemlja suha.

No bilo kako bilo svaka metoda, bilo uzgoj u zemlji, u coco, u hydro ima svojih mana..

DSC00944.jpg

https://postimg.org/image/6ilfrmift/
 
Poslednja izmena: