Dnevnik by Rasta Man

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Ovako prvo su mi klijale 2 dana 10 komada i njih sam posadio u zemljiste sa extra suptratima, pa sam cuo da je to prejaka zemlja za mlade biljke da da ce im sprziti korijenje, medjutim emni su svih 10 nikli u roku 1,5 dana evo sad je 3 dan rasta i jedna se je vec formirala u malu gandzicu i poprimila oblijk te pustila ona prva dva hrapava lista. Sve mi je jasno da cu kasnije ubrzo morati presaditi biljku saksiju sa humusom da se razrijedi ova zemlja sa extra suptratima. No imao sam neke stare zemlje crnice pa sam uspio da mjensanjem sa ovom dobijem tri plasticne casice zemlje i jucer sam ujutro posadio jos 3 klice. Problem je u tome sto mi je jedna klica u fazi klijanja pustila listove u papiru i sad kad sam je posadio u ovu razrijeditu zemlju imam neki osjecaj da se nece primiti jer vidim da joj se jedan list nije formirao jos nego je ostala ljuska od sjemena na njoj dok je ovaj drugi poceo da gubi onu finu mladu zelenu boju odnosno pocela da slaze tamnije nijanse zelene boje.

Dali je to normalno dok se korijen ne privikne na zemlju i pocne da razvija ili se desilo nesto zbog cega mi vene tako brzo, za razliku od ovih sto su se primile u onoj extra suptratima zemlja.

Imam jos dvije klice u ovoj razrijedjenoj zemlji i nepokazuju nikakav znak da rastu, vjerujem da je jos rano za njih pa cu sacekat jos, ako nebudu rasle javim vam pa da me posavjetujete, sad me najvise brine ova sto nece da se primi sa listovima. Sta da radim ?
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
E ovako ovdje cu da otvorim svoj dnevik gdje cu da izlazem sve napredke i sve probleme na koje naidjem takodje podrzane slikama nesto losje kvaliteta ali budem se snasao ves za neki fotoaparat ili slicno. Za sada marihuana je proklijala i vec ih je niklo 10 od 11 medjutim jedna mi je pustila listove u papiru dok je klijala pa sad nesto malo zajebava al bude i ona krenula vidim neki napredak na njoj mali ali dovoljan. a ovu sam sto niej proklijala preduboko stavio pa sam malo skinuo zemlje sa vrha tako da joj sad viri malo sjeme al je korijen okrenut prema dole i moci ce da se razvije, nadam se da sam dobro oradio ovo :D sta vi mislite.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
cemu triple posting... stavi da 1,2, i 3 post budu 2. post a 4. da bude 1.
 

Inq

Vutra Veteran
12.08.2006
996
137
0
Sa inqom nema zezanja...ljudi stvarno organizujte se malo jer nervirate INQ-a svojom aljkavoscu.

Do sada sam pomerao postove ... editovao... sredjivao... 10-15 min. sredjujem... a sto? ako neko hoce pomoc neka procita pravilnik! pocecu samo da brisem... za to mi treba 10secundi... pa kada neko vidi da je obrisano neka postuje opet ali gde treba.
ne odnosi se samo na tebe Rastaman vec uopsteno.
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
kontam te prijatelju, jebi ga u pocetku nisam htio da napravim nesto kao dnevnik pa eto ispalo je to. Samo sad me najvise brine miris trave koji ce se osjetiti vise mene par spratova dali postoji nesto sto mogu da to rijesim taj miris
 

bongash

Vutra Veteran
11.12.2006
1.211
78
0
46
www.vutra.org
Rasta_Man je napisao(la):
kontam te prijatelju, jebi ga u pocetku nisam htio da napravim nesto kao dnevnik pa eto ispalo je to. Samo sad me najvise brine miris trave koji ce se osjetiti vise mene par spratova dali postoji nesto sto mogu da to rijesim taj miris

Pusti sad miris, posloži prvo box kako treba, napravi rasvjetu, neki dobar soil mix ...

Ako ne napraviš to kako treba, nećeš imati problema sa mirisom, ne brini. :evilking:

U mom selu bi rekli, radiš ražanj a zec debelo u šumi.
 

Rasta_Man

Aktivan Član
01.04.2007
50
7
0
38
Evo slike nakon 3 dana uzgoja mislim da napreduju fino.















Sliko sam sa mobitelom jeb ga nadam se da se ista vidi

Ljudi da se razumijemo u jednoj stvari ovako:

Posto smo kontali ja i Bezze Sa da napravimo box zajedno kod mene na terasi ali to se nekako meni odugovlaci pa ako od toga nebude nista, a mislim da ce tako da bude onda ce mi ove biljke posuziti da se na njima ucim, znaci neke testne ionako sjeme nije extra nego domace nesto, pa mi moze u pocetku posluziti da skontam zemlju, probleme pri samom rastu i odrzavanje njihovo.

A namjeravam da se selim iz ovog stana ubrzo u neki veci pa bih tamo mogao citavu sobu jednu da preuredim (gledacu da nadjem veci stan) u grow place.

Samo bih vas molio da ne prestanete sa tim savjetima za box jer oni nikad nisu viska naravno ako se odlucim neki box praviti oni bi dobro dosli, nije da sta pametujem ovdje nego samo da razcistim za pocetak nesto jer znam da ce biti onog nece ti ovo uspjeti na ovakvom svijetlu ili nevalja ti prostor toga sam dosta svjestan to ste mi lijepo na postovima objasnili a i chatu, mnogi znaju da sam dosadjivao sa neonkama :icon_lol: i stednim pa se evo na kraju jos nisam odlucio ni za jedno ali nema veze, ipak mislim da cu sada samo da testiram kako naredni grow nebi propao ili bar da smanjim mogucnost da propadne :D

Zahvaljujem a takodjer mislim da je ova solucija super jer sam svjestan da u pocetku ce da bude mnogo gresaka pa bih te greske htio da uradim na nekoj bezveznoj sorti koja me je izastla 10 km vutre domace :D
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.