Dnevnik CBD poduzetnika

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Pozdrav svima,
kao što sam napomenuo u "Pozdravnoj poruci" foruma, želja mi je pokrenuti jedan dnevnik o poduzetništvu u Republici Hrvatskoj kada je Hemp u pitanju. Cilje je otvaranje specijaliziranog dućana kao i webshopa sa CBD proizvodima. To uključuje naše kao i ino dobavljače CBD proizvoda širi spektar i varijacije. Volio bi potaknuti na diskusiju i utabati put tako da i ostalima u budućnosti, koji nalete na ovaj topic, bude jednostavnije.

Trenutno se borimo s člankom 4. Zakona o suzbijanju droga..., šaltanjem između ministarstva zdravstva, ministarstva poljoprivrede, državnog inspektorata, carinske uprave i samog mup-a. Članak 4. spominje vizuale psihoaktivnih droga i inih u korištenju na ambalaži/majica/marketingu, a na nas se to odnosi na način da želimo pisanu potvrdu da je dozvoljeno na policama imati proizvode industrijske konoplje čiji list se ne razlikuje od lista marihuane. Dakle, ako je kontekstualno stavljeno. Za sada, u ovih tjedan dana prepiski, niti jedno službeno očitovanje, dva telefonska poziva ljudi koji tvrde da i je i nije ok, no zahtjevam pismeno što za sada ne mogu dobiti. Čekam. Kao da se svi ograđuju od "sivila". To ću zadovoljstvom objesiti u shop, ukoliko dobijemo pozitivan odgovor :) Znam, napisati ćete, pa u DM-u i bio&bio imaju proizvode s listom, no je li to slučaj i kada imaš shop isključivo za to? Hoću li dobiti kaznu ili ne?


P.S. smatram da ovo spada u aktivizam, molim admine da prebace temu ako se ne slažu.
P.P.S. Ako ne odgovorim u inbox, znači da nema još dovoljan broj postova za odgovoriti
 

Prilozi

  • gumeni1.jpeg
    gumeni1.jpeg
    313,2 KB · Pregleda: 1.059
  • gumeni2.jpeg
    gumeni2.jpeg
    250,2 KB · Pregleda: 1.058
Poslednja izmena od urednika:

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Ovdje ti se nalazi obrazac koji moras popuniti i saljes ga ministarstvu. Sve pise :)
 

Dangerdenso

Aktivan Član
03.06.2018
76
280
53
Posto sljedece godine sa poslovnim partnerom ulazim u biznis sa industrijskom konopljom raspitivao sam se malo kako i sta i uopce ne izgleda komplicirano, barem ne sa zakonodavne strane, a opet s druge strane cujem da se papiru cekao i po 8 mjeseci. Ima li itko ovdje na forumu da ima prakticnog iskustva sa zakonodavstvom??
 
  • Sviđa mi se
Reactions: jazilicious

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
nema ga vise od dva meseca na forumu, mora da se ubija od posla :D
Tvrle Last seen Jul 30, 2019

Bok PowerSeed,

imaš pravo, pardon na nejavljanju, razvalili smo se od posla u posljednje vrijeme da požurimo otvaranje. Bilo je super, došlo je više od 300 ljudi. hemps. Pripremamo hrpu novih stvari, od sponzorstava na dalje. Webshop nam je u pravilu gotov, čekamo Erst klub da ga pročešlja jer smo high risk branša i shipamo nakon toga od sela, otoka, gradova, you name it. Imamo i zapošljavanja zbog daljnje ekspanzije te dogovorena neka partnerstva i ekskluzive :) Trenutno nudmi više od 150 različitih artikala, sve je certificirano, laboratorijski testirano i u skladu s EU regulama i lokalnim zakonima. Imamo super odvjetnički team koji je pročešljao hrpu toga i usmjerio nas.

Pristupačni smo, voljni sve (a da nisu poslovne tajne i pojedinosti) objasniti svima, slobodno navratite do nas.


P.S. ako smatraš da je post reklama, makni. Javio bi se kroz inbox, ali kao novi član ne mogu poslati poruku
 

Prilozi

  • NNF_7606.jpg
    NNF_7606.jpg
    302 KB · Pregleda: 209
  • NNF_7973.jpg
    NNF_7973.jpg
    273,3 KB · Pregleda: 210
  • NNF_8190.jpg
    NNF_8190.jpg
    367 KB · Pregleda: 210
  • NNF_8014.jpg
    NNF_8014.jpg
    229,5 KB · Pregleda: 210
  • fotka 1.jpg
    fotka 1.jpg
    223,6 KB · Pregleda: 210
Poslednja izmena od urednika:

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Hvala ekipa!

Još bi se nadovezao, da kako smo blizu sabora, imali smo nekoliko posjeta od strane ministara koji pozdravljaju ideju. Tržište je jako pozitivno. Cannabis ne poznaje granice niti mržnju. U narednom periodu od nekoliko godina raditi ćemo aktivno na promicanju dragocjenosti ove prekorisne biljke. Srcem i dušom. Putem smo igrom slučaja upoznali i jednog gospodina Roberta koji je Head of Sales fonda teškog milijardu dolara s glavnim fokusom na investiranje u Canna industriju. Radili su i na trasnferu s Aurorom, za one upućenije. Interesira ih naše tržište i tu ćemo sigurno u narednom periodu roštati i kopati i gurati priču dalje. Smatram da nam na žalost treba strani kapital kako bi se cijela priča pogurala, pri tome pod "nas" smatram državu. Stručnjake imamo. U fazi je pokretanje cannabis instituta u RH, od strane Gordana Masnjaka i još nekih pojedinaca. Naša odvjetnica sjedi u odboru koji je (tek) nedavno sastavljen za regulaciju uzgoja medicinske. Nemojte se prerano veseliti, neće sigurno još nekoliko godina biti moguć uzgoj u osobne svrhe, ali vjerujemo da ide prema tome.
Za potporu svima, aktivnosti se osjete na svakom čošku. Hemp se sadi opako od Istre do Slavonije. Jedan veći (legalni!) indor hempa postavlja se na velesajmu dok ovo tipkam, od Masnjaka i nekolicine ljudi. Hemperion idući vikend ima javnu berbu u Donjoj Pušći s koncertima Connecta i Kukusa. Dolazi preko 500 ljudi.
Vjerujem da većina nije svjesna u kakvim fenomenalnim vremenima živimo. Kada se ovako zakotrlja, kada doktori već preporučuju pacijentima s artritisima i razno raznim stanjima da nabave (legalno) CBD ulje. Kada se ovako javno i svakodnevno piše o silnim benefitima i kada vidite fotografiju iz privitka, koja je gotovo do jučer bila nezamisliva, shvatit ćete da ova priča ne staje.
 

Prilozi

  • Screenshot 2019-10-05 at 16.28.18.png
    Screenshot 2019-10-05 at 16.28.18.png
    632,4 KB · Pregleda: 172
Poslednja izmena od urednika:

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
@Tvrle
poz . pratim vas na fb no ovde mi je sigurnije postaviti pitanje dali cete imati i fem semenke na prodaju ?
 

NewPlayer

Aktivan Član
14.06.2018
809
5.172
233
Legalne su ali za istrazivacke svrhe koliko sam ja upoznat, mozda grijesim. Bas sam nedavno gledo neki smart shopovi imaju prodaju sjemenki, automate, cbd, thc od royal queen seedsa. Ima na webu moze se narucit
@Stanaccc poslat cu ti u pp da ne reklamiram pa baci oko
 
Poslednja izmena:

Tvrle

Aktivan Član
16.07.2019
70
588
83
www.hemps.garden
Dečki vrlo je jednostavno i zakon je tu jasan, pogledaje zakon i samu nadopunu 33/19 NN

Zakon o suzbijanju zlouporabe droga
Uzgoj biljke za dobivanje droge jest nabavka i posjedovanje sjemena, sjetva, sadnja, uzgoj biljke, uzimanje i posjedovanje dijelova biljke koji služe za dobivanje droge

...nadalje


(2) Zabranjuje se posjedovanje sredstava za izradu droge, biljke i dijelova biljke iz kojih se može dobiti droga i nove psihoaktivne tvari te tvari koje se mogu uporabiti za izradu droge i nove psihoaktivne tvari osim pod uvjetima određenim ovim Zakonom u medicinske, veterinarske, znanstvenoistraživačke i nastavne svrhe.

Za istraživačke svrhe nisam siguran, po tome bi se svašta dalo prodavati, a i kupovati u istraživačke svrhe.

Mi iz hemps-a poslujemo IZRIČITO u skladu sa zakonom i dok se po pitanju sjemena nešto ne promjeni, nemamo namjeru držati u prodaji. Ako imate drugačije informacije, a da su provjerene i zakonski utemeljene, pliz sherajte.