Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo žena me probudila oko 05.15 i rekla je da nemože trpiti bolove i grčeve koje ima te sam joj udjelio dozu, u 05.30(sad je na wc-u što je česta pojava s obzirom na bolest i njeno stanje obično kad je organizam(u nekoj normalnoj fazi trebalo bi biti do 3-5 stolica dnevno) ali kod nje to nije slučaj i obično bude oko 10-ak.Žena inaće neide na nikakve kemoterapije da se zna, vodimo borbu sa kroničnom boli jer su operacije rađene na jednom mjestu(trbušna šupljina i to otprilike 15cm u dužini te na zadnjoj i 5cm poprijeko tako da bi se to moglo nazvati kao obrnuto T od gore prema dolje) da malo pojasnim ugrubo.Dakle radi se o "11" operacija kao što sam već naveo i ima nekih cističnih tvorbi na jajnicima(pseudociste) uglavnom sve jako komplicirano za laički objasniti, pa se čak i doktori(radiolozi) žena je bila na MR-u i doktor nije znao kako i šta napisati u očitanju nalaza tako da je žena morala sve objašnjavati kako je teklo.
S obzirom na stanje odlučio sam s obzirom na savjete da krenem sa 3x pola zrna riže(teško je baš odrediti dozu s obzirom na stanje i da je žena kontinuirano bila pod jakom terapijom protiv bolova-Tramal,Transtec) vidjet čemo.
Toliko za sada.

Hvala svima na podršci i lijepim željama.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nino_1702

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
:sun2:
MarcoPolo je napisao(la):
mazar&mrkvica&snjezana...majke mi, poslao bi vaše dnevnike konzumacije onom retardu od ministra zdravstva, ostojiću da čovjek progleda jer očito u tim godinama je to vrlo česta pojava
Polako Marco, strpljenja, radi se na tome:sun2:

Snjezana1971 je napisao(la):
S obzirom na stanje odlučio sam s obzirom na savjete da krenem sa 3x pola zrna riže(teško je baš odrediti dozu s obzirom na stanje i da je žena kontinuirano bila pod jakom terapijom protiv bolova-Tramal,Transtec) vidjet čemo.
To što ste naveli je normalna doza 3xpola zrna riže, povećajte na zrno, ako trpi jake bolove savjetuje se da se pojača doza, pričajte s njom kako podnosi i zrno riže, morate sami provoditi terapiju (i vi ste na praksi za postati šaman:notnice:).
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
:icon_lol: svjestan sam da je svaki početak težak i da nema ništa preko noći(žena bi da se što prije riješi bolova, pa je vjerujem očekivala više pa ju moram tješiti da sve ide polako i treba strpljenja i vremena) probudila me i evo skroz tipkam i čitam okolo po forumu kako bi imao što više informacija i saznanja te primjenio adekvatno dobiveno, ali naravno vaša osobna iskustva su neprocjenjiva.
Uffff treba puno živacato sve prolaziti s ženom i nadam se da čemo se konačno pomaknuti s mrtve toćke jer ovo već dugo traje.......

Hvala svima.:sun2:

Žena je opet u krevetu, a oči joj svijetle kao u sove, samo neka odmara što više i spava.Otišla u 11.00 i probudila se u 15.00 gladna ko vuk i opet na frižider prvo ubila kolaće, a onda će malo kasnije joja s slaninom:icon_lol: kaže kolaći joj otvaraju apetit:rofl:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nino_1702

Nisam ja

Aktivan Član
09.11.2011
157
20
0
31
Drago mi zbog zene,i sto je dobila apetit,to je normala,a to joj i treba.. Mada mislim da bi trebala izbjegavati tesku hranu.. Optosti,neka radi kako su doktori rekli sto se tice hrane :)
I daj joj malo pusti kolega bob marleya :) Vjeruj mi :) Pozdrav pratim ovaj dnevnik s velikom paznjom!
 

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Slažem se s Nisam ja... Sada kad ste počeli sa terapijom, nemojte si otežavati. Vjerujem da ste dobili upute kako se gospođa treba hraniti i bilo bi dobro da se pridržavate istih. Ukoliko nije tako, ne moram govoriti da na netu ima dovoljno informacija.
Malo koliko sam pogledao, bitno bi bilo izbjegavati ugljikohidrate, masnu i prženu hranu, vlakna, mlijeko, voće s visokim udjelom šećera, alkoholna i gazirana pića, kavu...
Eto, toliko od mene, nisam stručnjak, samo koristim :google2:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da se opet javim i podnesem raport:

Ženi sam opet dao jednu dozu u 15.30 kako sam i odlučio da koristimo 3x na dan, a navečer bi i vjerojatno išao sa jednim zrnom riže(s obzirom na postojeću bol nisam htjeo odmah), jer ipak nebi htjeo da ostanem "bez ručka svaki dan" pa da žena malo bude i funkcionalna:sun2: Kad se danas probudila u 15.00 izgledala je bolje i odmoorno te su oći poprimile normalan izgled i sjaj. Kažu da su "oči ogledalo duše":icon_lol: Žena inaće sve jede i tako je i rekao doktor i ima višegodišnje iskustvo jer je imala prilike za sve ove godine otkriti što joj smeta i to nekoristi, prije svega mahunarke koje napiruju i od njih ima vjetrove,ljuto se kod nas nejede uopće jer i meni smeta, uglavnom jede sve pomalo dakle bez natrpavanja velikim količinama hrane jer bolje podnosi više obroka po malo,nema neku specijalnu ishranu.Od največih problema su bol i grčevi u predijelu crijeva(trbušna šupljina te se tu nalazi i cistična tvorevina što je otkriveno ultrazvukom promjera cca 9cm x 6,5cm otprilike kao loptica za veliki tenis) i to pravi pomutnju jer pritišće crijeva i odatle vjerujem i prisutnost boli u večem intenzitetu.Žena je bila i u tretmanu "Terapija protiv boli u bolnici" ali nakon završene terapije pametni doktori s obzirom na postojeću th. su joj rekli da je "narkomanka" i to sam osobno čuo toliko o etičnosti, čemu su oni doprinijeli svojom velikom nesposobnošću bitno da sad nemaju izlaza i neznaju kako i što dalje.Nitko od njih nije dao nikakvu alternativu ili sl. što bi možda moglo pmoći.

Hvala svima na podršci čujemo se.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nino_1702

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo udijelio sam ženi terapiju veličine zrna riže prvi puta u toj mjeri, pa me baš interesira kako će se ponašati s obzirom na dosad korišteno i dozu(popila s 1/2 dcl mlijeka) koju je dobila.Uglavnom je usporena i skroz "kunja" leži ili spava(ako nije na wc-u).
S obzirom kako je tek prvi dan dobila kompletnu terapiju i neočekujem baš puno(sad je bitno da se odmori i da organizam dođe sebi), te čekam da se organizam navikne na to i da počne raditi što treba, max. smo smanjili dozu lijekova(tramal kapi sam danas samo jednom dao i to 15 kapi) da prekid nebude odjednom i naglo.
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Snjezana1971 je napisao(la):
Evo udijelio sam ženi terapiju veličine zrna riže prvi puta u toj mjeri, pa me baš interesira kako će se ponašati s obzirom na dosad korišteno i dozu(popila s 1/2 dcl mlijeka) koju je dobila.Uglavnom je usporena i skroz "kunja" leži ili spava(ako nije na wc-u).
S obzirom kako je tek prvi dan dobila kompletnu terapiju i neočekujem baš puno(sad je bitno da se odmori i da organizam dođe sebi), te čekam da se organizam navikne na to i da počne raditi što treba, max. smo smanjili dozu lijekova(tramal kapi sam danas samo jednom dao i to 15 kapi) da prekid nebude odjednom i naglo.


OBAVEZNO-zbog fenixa (dehidracija)
Obavezno je potrebno piti čaj najmanje 1,5litra na dan zbog fenixa ta čaj je od troje biljka (kopriva, Rman, Ognjič) jedno jušno kašiko od svakog prelijete sa kipečom vodom pustite stajati 8 min onda precjedite i možete piti- ŠEČER ODPADE možete sladit sa medom ili piti gorki čaj
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Žena već pije mješavinu čaja i to od sljedečeg bilja(Troskot-Majčina dušica-Preslica-Komorač-Neven) 2x2 dcl u toku dana to smo kupili po preporuci kod travara(domaće).To sam zaboravio napisati od silnog uzbuđenja jednostavno previdio navesti u prvom postu.To nemože naškoditi:sun2:

Evo nakon 1h žena na putu u "carstvo snova".
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
2cv je napisao(la):
OBAVEZNO-zbog fenixa (dehidracija)
Obavezno je potrebno piti čaj najmanje 1,5litra na dan zbog fenixa ta čaj je od troje biljka (kopriva, Rman, Ognjič) jedno jušno kašiko od svakog prelijete sa kipečom vodom pustite stajati 8 min onda precjedite i možete piti- ŠEČER ODPADE možete sladit sa medom ili piti gorki čaj

Molim te nemoj koristiti riječ obavezno, jer iskreno prvi put čujem, Simpson nije spominjao ništa takvoga. Ja nisam to pio, a vjerujem ni Mrkvica. Kao savjet je OK, ali ovo obavezno mi malo para uši... Bez uvrede, znam da dobro želiš.:sun2:
A vama Snježana, savjetujem da maknete mlijeko ako joj škodi, uzmite mango ili nešto drugo s mliječnom masti. Koliko shvaćam njen problem, ona mora uzeti s nečim što joj ubrzava proces, da bol što prije otupi, da počne brže djelovanje. Probajte sami (imate u mom dnevniku, mene su svašta nagovarali da probam:ludaci_lol:), vi morate sami biti njen doktor, vidite što joj paše, a što ne (mlijeko):pat:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo terapija je danas ujutro udjeljena u 06.30(s time da me žena probudila oko 03.30 radi bolova te sam joj ukapao 15kapi lijeka, s obzirom da je uzimala 3x ovo je super, i dalje se žali na bolove ali podnosi relativno dobro to naglo smanjenje istih, ali bitno da odmara i spava dosta) ja se probudio malo prije tj u 09.30 skuho kavu i reko idem poslati izvješće, a žena još spava:sun2:
Znam da moramo experimentirati glede količine s obzirom na "konstantne bolove" ali nebi htjeo odmah s velikom terapijom početi(možda treba jbg. tko zna) vidjet čemo naravno svi savjeti su i više nego dobrodošli, pročitao sam u par postova da ima još na forumu Chronaša pa bi volio s njima podijeliti mišljenja/savjete što i kako su prolazili te iskustva.

Hvala svima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nino_1702

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
Snjezana1971 je napisao(la):
Evo terapija je danas ujutro udjeljena u 06.30(s time da me žena probudila oko 03.30 radi bolova te sam joj ukapao 15kapi lijeka, s obzirom da je uzimala 3x ovo je super, i dalje se žali na bolove ali podnosi relativno dobro to naglo smanjenje istih, ali bitno da odmara i spava dosta) ja se probudio malo prije tj u 09.30 skuho kavu i reko idem poslati izvješće, a žena još spava:sun2:
Bravo za vas, sad imate brigu i zanimaciju oko žene:thumb:
Uživat ćete kad boli nestane, samo polako i hrabro, naoružajte se strpljenjem:sun2:
 
24.05.2011
229
111
0
@snježana1971: ...mislim da će to biti najgore i najljepše doba u Vašim životima....
...proces je dugotrajan i u nekim trenucima naporan, ali kada čovjek zna da je svjetlost na kraju tunela ne postoji ta prepreka koja se ne može prijeći...:sun2:

u mislima sam s vama...
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
@ cv2

molim vas ako imate skype možete mi se javiti na isti jer nemogu se javiti porukom

Puno hvala.

Evo žena se probudila i konačno sa osmjehom na licu te nekim fantazijama kojima sam se slatko nasmijao, uglavnom je sad OK i vidi se po licu da je odmorna, kaže mi da ima neke zbrkane milsi i da ima osječaj da se kompletan organizam opustio jedino predio gdje je boli(trbušna šušljina.crijeva) kao da se odvojio i on vodi svoju politiku.Idemo dalje s terapijom i nadamo se poboljšanjima naravno:sun2:

@ mrkvice hvala na lijepim željama koje i mi tebi želimo samo se drži imaš veliku podršku od svih nas
 
  • Sviđa mi se
Reactions: nino_1702

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
mazar je napisao(la):
Molim te nemoj koristiti riječ obavezno, jer iskreno prvi put čujem, Simpson nije spominjao ništa takvoga. Ja nisam to pio, a vjerujem ni Mrkvica. Kao savjet je OK, ali ovo obavezno mi malo para uši... Bez uvrede, znam da dobro želiš.:sun2:
A vama Snježana, savjetujem da maknete mlijeko ako joj škodi, uzmite mango ili nešto drugo s mliječnom masti. Koliko shvaćam njen problem, ona mora uzeti s nečim što joj ubrzava proces, da bol što prije otupi, da počne brže djelovanje. Probajte sami (imate u mom dnevniku, mene su svašta nagovarali da probam:ludaci_lol:), vi morate sami biti njen doktor, vidite što joj paše, a što ne (mlijeko):pat:


Nebi to napisala ako nebi proverila na sebi, jer kad uzimaš toliko fenixa može tjelo da dihidrira nemaš osječaja za pičem i onda počne kaos. Da moraš toliko piti je i zbog toga, da idu toksini iz bubrega van i sam čaj djeluje dobro i za stomak, creva, bubrege i rade na prebavi jer kot te bolesti je značajno da hrana trune u crevima a to nesme. Ja sam u vreme uzimanja na početku malo pila a onda sam pristala u bolnici i dobila infuziju zbog dehidracije posle tog šoka sam konzumirala barem 1,5l čaja i više se nikada nije to pojavilo.
Ponekada je treba nešto obavezno pa makar se čudno sliši.Od ničega nema ništa.:costumed-smiley-027

neke poze koje ublažavaju bol kod chronove bolesti

KAKO LAJŠATI BOLEČINE:
1.točka:
Temu jaz pravim »hiška«. Položaj je tak, da dam glavo na posteljo, zadnjico pa dvignem v zrak, kot prikazuje slika.
matej1.gif
Ta točka mi je dostikrat pomagala. Je ena mojih najljubših.

2.točka:
Tej točki jaz pravim »sedenje po turško naprej«. Položaj je tak, da sedemo po turško in nagnemo trup naprej, kot prikazuje slika.
matej2.gif
Ta točka mi ni pomagala vedno, večkrat pa me je rešila bolečin.

3.točka:
Ta točka je zelo smešna. Kadar te boli trebuh ne misliš kaj delaš, ampak se zvijaš in poskušaš najti položaj, ki ti ustreza. Meni je pomagalo, da sem legel na posteljo, mama pa me je nežno trepljala po ritki, kot dojenčka.
matej3.gif
Ta točka je učinkovita, pa še prileže se.


 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
2cv je napisao(la):
Nebi to napisala ako nebi proverila na sebi, jer kad uzimaš toliko fenixa može tjelo da dihidrira nemaš osječaja za pičem i onda počne kaos.

Svaka čast:sun2:
Daj mi reci, molim te, koliko si pojela, i jesi li smanjivala ili naglo prestala, šta je bilo nakon prestanka?
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
mazar je napisao(la):
Svaka čast:sun2:
Daj mi reci, molim te, koliko si pojela, i jesi li smanjivala ili naglo prestala, šta je bilo nakon prestanka?

Mazar

Uzimala sam 1riževo zrno ujutro,opodne,poslepodne in naveče duplo dozo(ako ti je previše možeš manje)
uzimala sam 2 cilkusa zaredom svaki dan 4puta neki uzmu i 5puta 1ciklus ti je (10ml fenixa), nakon toga sem smanjila odmah samo naveče još posle toliko godina uzimam duplo dozo za preventivo. Pazi a po svakom konzumiranju odmor (spavanje ili samo ležanje) zbog regeneravije jer kad tjelo odmara se lječi, barem 15min.To je to:bis:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Super ovo o korištenj je jako važno i to će nam pomoći da odredimo terapiju.Evo ja ženi udijelio terapiju 1 zrno riže i sad kad poćne djelovati ide u "krpe":icon_lol: i nek lijepo sanja.
Danas sam izvukao deblji kraj jer sam morao kuhati:eek:hno: inaće bi jeli nareske iz friza, ali dobro nijegreda samo da ženi bude bolje to je prioritet.

Evo žena je zaspala i nastavljamo dalje izvješća slijede naravno.....
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
:sun2:
2cv je napisao(la):
Mazar

Uzimala sam 1riževo zrno ujutro,opodne,poslepodne in naveče duplo dozo(ako ti je previše možeš manje)
uzimala sam 2 cilkusa zaredom svaki dan 4puta neki uzmu i 5puta 1ciklus ti je (10ml fenixa), nakon toga sem smanjila odmah samo naveče još posle toliko godina uzimam duplo dozo za preventivo. Pazi a po svakom konzumiranju odmor (spavanje ili samo ležanje) zbog regeneravije jer kad tjelo odmara se lječi, barem 15min.To je to:bis:
to sam si i mislio
https://forums.vutra.org/medicina/9258-1-dnevnik-konzumacije-pineapple-chunk.html
upala si i ko s marsa, i daješ savjete, daj pročitaj prvo sve, please, pa onda koristi izraz "obavezno"
ne ljutim se, nemoj ni ti, molim te, tu smo da se družimo i pomažemo jedni drugima:sun2:
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
mazar je napisao(la):
:sun2:
to sam si i mislio
https://forums.vutra.org/medicina/9258-1-dnevnik-konzumacije-pineapple-chunk.html
upala si i ko s marsa, i daješ savjete, daj pročitaj prvo sve, please, pa onda koristi izraz "obavezno"
ne ljutim se, nemoj ni ti, molim te, tu smo da se družimo i pomažemo jedni drugima:sun2:

Nema frke a na vašu stranicu sem slučajno upala i malo pročitala nisam ni znala za to stranicu ja sam napisala svoj put k ozdravljenju nije to savjet jer svako podnosi drugčije "lek" zato mora svak sam sebi da odredi terapiju i količinu koja mu najviše odgovara.Mislim, da uskoro vidimo