Dnevnik konzumacije - prvi puta "Crohnova bolest - kronična bol"

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Prva 2 dana nije uopće osjećala nikakva djelovanja(vjerojatno radi sad već poduže korištenje ulja, pa se organizam navikao na veće doze" pa ovo puno slabije djeluje i vjerojatno je i do "vrste koja se puši" ovo nije bila neka "žnj" mislim da je bila od WW-a smotana pljuga(moram još pitati vlasnika koji je motao od ćega je ako sam pogriješio revidirat ću post).Tek 3 dan je osjetila manje djelovanje kao "stoned" onako težina u oćima i privlaćan krevet:icon_lol:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Završio još jedan dan kako koristimo terapiju s obzirom na vrijeme i stanje žee malo smo podebljali dozu(ujuto,u podne i naveće):

Ženi sam dao prvu terapiju od 2 zrna riže oko 09.30h i dopodne je uglavnom prošlo OK, rućak smo imali od juće tako da smo odmarali, žena gledala TV i ćitala knjigu, a ja sam još uvijek u uštimavanju "stroja":icon_lol:, 2. terapiju sam joj dao oko 15h od 2 zrna riže te je i poslijepodne prošlo relativno OK ali kako se bliži veće i bolovi sa grćevima postaju intenzivniji ali još uvijek podnošljivi i tu nam vrijeme neide u prilog(padala kiša), 3. terapiju sam dao ženi oko 21h od 2 zrna riže te se nadam da će žena uspjeti malo odspavati i odmoriti se kad sve popusti.


Hvala svima na razumijevanju i podršci.
 

Zok

20.04.2012
2
0
0
61
Snjezana, Još jedan novi član ti želi podršku i samo nastavi tako.
Pročitao sam tvoj i Mazarov dnevnik (ostalo još nisam stigao) i hvala vam što ste podjelili svoje iskustvo sa nama ovdje.
Ja inače imam problema sa Ulceroznim Kolitisom i jetrom ali za sada uspjevam to držati pod kontrolom sa raznim pripravcima na biljnoj bazi.
Puno sreće
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Pokušavamo pomoći koliko možemo barem tako što možemo opisati naše probleme i simptome te na koji se naćin odrazilo "ljećenje uljem" na ukupno stanje organizma te koje smo probleme imali prilikom ljećenja kako negativne tako i pozitivne kojih je bilo puno više i postigli smo značajan uspjeh glede max. smanjenja prijašnjih terapija glede Tramala i Transtec-a protiv bolova isti smo uklonili u cijelosti, a ponekad kad je stvarno jako loše pripomognemo si sa tramalom u znatno manjim kolićinama nego prije te je i stanje dosta bolje naravno uz povremene oscilacije kako bolje tako i lošije.

Danas sam ženi dao 1. terapiju oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo uglavnom OK, posleijepodne je došlo do lakšeg povećanja grćeva i boli ali to možemo pripisati i "PMS-u" koji povećava i pogoršava stanje uz naravno trenutno stanje i vremenskih neprilika, 2. terapiju sam ženi dao oko 15h od 2 zrna riže i žena je uglavnom odmarala kolikojoj to stanje dopusti, 3. terapiju sam joj dao oko 21h i nadam se da će uspjeti imalo odspavati i odmoriti
ali vidjet ćemo.....


Hvala svima na razumijevanju i podršci.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Završio je još jedan dan kako koristimo terapiju:

1. terapiju sam dao ženi oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo rlativno OK, 2. terapiju sam dao ženi oko 15h od 2 zrna riže i uglavnom i bolovi i grćevi su opet s nama nažalost i to nam je već kao "dobro jutro" svaki dan obićno ako ih dopodne i nema u predvećernim satimase obićno jave oko 18h, 3. terapiju sam oko 22h od 3 zrna riže malo sam povećao terapiju radi bolova i inih problema te se nadam da će žena malo i odmoriti i naspavati se jer zadna 2-3 dana slabije tj. lošije spava radi navedenih tegoba.

Hvala svima.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Gotov još jedan dan kako koristimo terapiju:

1. terapiju sam dao ženi oko 09.30h od 2 zrna riže i dopodne je uglavnom prošlo OK, 2. terapiju sam ženi dao oko 15h i nije bilo većih oscilacija uz prisustvo manjih grćeva i bolova koji su podnošljivi krenuli smo i prema 3. terapiji koju sam ženi dao oko 21.30h od 2 zrna riže te se nadam da će se žena malo uspjeti odmoriti pošto prethodne 2 noći dosta slabo spavala.Uglavnom već smo se navikli na terapiju i postepene padove glede stanja žene ali svejedno još nas uvijek iznenade reakcije organizma koje su obićno "nenadane i nepredvidive bez obzira na terapiju" od koje je dosta lakše ali..... oćito moramo tražiti "određenu vrstu kako bi ubili bol" i to nam je sljedeća faza tj. CILJ.

Hvala svima na podršci i razumijevanju.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Obavjest:

Par dana nas nema kod kuće te vjerojatno nećemo voditi dnevnik ali onda slijedi nadopuna ili slučajno ako negdje nađem komp i net dnevnik ide dalje.:icon_lol:

Hvala svima na razumijevanju my :family1:
 

2cv

Aktivan Član
09.01.2012
101
61
28
Halo

Možda vi idete :sand_play: i :fishing: i:sick: i :gband: i :happy031:
ako je tako, neka vam bude. Želim vam dobar provod :joint2:
 
19.04.2012
4
0
0
49
Ja inače imam problema sa Ulceroznim Kolitisom i jetrom ali za sada uspjevam to držati pod kontrolom sa raznim pripravcima na biljnoj bazi.









Bok Zok, vidim da te jetra zeza i mene isto tako. Imam hep.c pa me zanima dali si ikako uzimao do sad ulje slucajno, ako jesi kako se manifestiralo a ako nisi dali planiras?
Pozz.
 

Zok

20.04.2012
2
0
0
61
Ne, nisam koristio ulje jer kao što si i sam rekao: Nisam u mogućnosti trnutacno uzgojit ni indor ni autdor pa samo skupljam informacije.
Za sada ne planiram uzimati ulje jer sam u remisiji što se tiče UC a jetru lječim kod jedne fitoterapeutkinje u Zagrebu i to sa dosta uspjeha.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Evo da nastavimo sa vođenjem dnevnika pošto smo se vratili kući i malo došli sebi, dobro se proveli i odmorili kako psihićki tako i fizićki te idemo u nove radne pobjede, barem se nadamo:sun2:

Žena je uredno koristila terapiju uljem 3x2 zrna riže ovih par dana(jedan dan smo preskoćili terapiju ali zato je u većernjim satima pomogao joint i riješio problem glede spavanja):abducted: i nije bilo većih problema te je uz to povremeno konzumirala i joint koji joj je dosta pomogao prije spavanja jer je prije djelovao.
Danas sam opet ženi dao 1. terapiju oko 09.30h od 2 zrna riže i žena je skuhala rućak te smo se konaćno i raspakirali u cijelosti, 2. terapiju sam joj dao oko 15h od 2 zrna riže i poslijepodne smo proveli odmarajući se i spavali te se i vrijeme poćelo mućkati u većernjim satima nažalost, 3. terapiju sam dao ženi oko 22h i žena je povukla 3-4 dima i sat tko zna gdje je:snupi: valjda će se dobro naspavati i sad treba opet par dana da se prilagodimo na našu klimu(mi se vratili i donijeli kišu i nevrijeme sijeva cijelu veće i grmi jbg.), kad je takvo vrijeme obićno bude problema ali vidjet ćemo pa kako bude, bolje da smo ostali na moru:bale


Hvala svima na razumijevanju i potpori my :family1:
 

mazar

šaman
Poznanik Foruma
28.07.2011
1.551
2.971
188
:signs046:back, :dada odmorili ste se, i pažljivo sa:leafblunt:, da žena ne bi stalno grlila:kauch-
ili ti to odgovara:vb_wave:
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Prošao još jedan dan korištenja terapije:

Pa iskreno odgovara mi da se odmara i dođe sebi te se organizam tako bolje oporavlja, ali naravno ne previše treba ipak i jesti nešto:chef2:

1. terapiju sam dao ženi oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je uglavnom prošlo OK, 2.terapiju sam ženi dao oko 15h od 2 zrna riže i uz lakše bolove i grćeve žena je pljugnila 2-3 dima te završila u:kauch , 3. terapiju sam joj dao oko 20h od 2 zrna riže te je oko 21.30 opet povukla 2-3 dima i sad još spava i tko zna:abducted: gdje je.Uglavnom vrijeme nam i neide na ruku i već poznati problemi ćim se dogodi neka promjena, ali dobro nekako se to izdržava uz pomoć "pljuga i ulja":icon_biggrin:

:thankyou: svima na razumijevanju i podršci.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak
17.04.2012
3
0
0
35
i dalje svaki dan čitam tvoje postove, i nadam se da će iz dana u dan sve bolje biti... što se tiče vremena to je tako, chron pati na vrijeme.... ali treba hrabro dalje.... tvoja žena je jako hrabra jer treba sve to izdržati, i na tome joj svaka čast... kako se ona osjeća, psihički, jel vjeruje da će joj ulje i koja pljuga zaista pomoći????.. po mojem osobnom iskustvu kada sam isprobavala neku novu alternativu odmah na početku sam znala da li mi odgovara ili ne,ali nekako vjera u to da će mi nešto pomoći mi je i na kraju još više pomogla.. znam da je vjera u zdravlje prvi korak pri ozdravljenju. u svakom slučaju samo naprijed, i puno sreće da se sve dobro završi, i da napokon tvoja žena živi bez bolova i drugih nuspojava, i samo još jedno pitanje ne znam da li sam propustila kada sam čitala cijeli dnevnik, ali kako ste došli na ideju da uopće probate sa uljem rješavati njezine tegobe... ukoliko si to već napisao, sory promaklo mi je... pozdrav tvojoj ženi..
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Pa pokušavamo sa alternativom već nekih 9mj. otprilike i tu smo isprobali tretmane na dalljinu po metodi ZD, tretiranje viskom tj. radiestezijom što nam je isto pomoglo, onda smo uzimali ulje crnog kima, pa koloidno srebro, pa razne vrste čajeva te mješavine i slučajno sam našao link od ovog foruma na "alternativa forumu" netko je linkao i tako me to zainteresiralo pa sam malo više poćeo kopati ćak i bez ženinog znanja(njoj sam rekao tek kda sam već dogovorio i prijem ulja):icon_biggrin: jer se nikada nismo susreli sa istim, te sam ju time doveo pred gotov čin ali znam da bi probala svašta samo da bude lakše i naravno nije nam žao jer smo dosta postigli ovom terapijom.
I tako smo se logirali i napisali s kojim se sve problemima susrećemo i mućimo te se našlo par dobrih ljudi koji su nam izašli u susret i donirali "ulje" te im hvala na svemu, naravno kao i svi ostali koji nas bodre svojom podrškom što nam isto puno znaći.Na par foruma sam pisao i opisivao ženine probleme i s čime se mućimo i dosta nam je to pomoglo te su nam lljudi sugerirali što i kako te na koji naćin.
Žena ima jaku volju i želju za životom i svašta smo prošli zajedno te nije "konzervativna" otvorena je osoba i voljna svašta isprobati što mi je samo olakšalo odluku.
 
23.02.2008
1.048
1.455
188
svaka cast ljudima koji su donirali ulje, hrabro i plemenito sa njihove strane, lepo je cuti da postoje
takvi ljudi... tvojoj zeni zelim oporavak, siguran sam da je prirodna medicina zdravija od "lekova"(citaj droga posto se tako u Americi kaze lek), i
samo nabacite osmeh na lice posto kako kaze neko kakve su ti misli takav ti je zivot a verujem
da kad imate biljku pored sebe osmeh ne bi trebao da bude problem :vb_wave:
 
17.04.2012
3
0
0
35
Mislim da je jaka volja i želja za ozdravljenjem stvarno bitna, drago mi je što i dalje ima volje isprobavati sve alternative, ima ljudi koji odustanu odmah i počnu koristiti odmah lijekove jer misle da im je od njih najbolje, ali iskreno ne mogu se sjetiti nijednih tableta koje nisu samo stvorile nove nuspojave koje je doktor liječio sa još dodatnih tableta- Što je na kraju začarani krug. kada sam prvi put došla kod bionergičara rekao mi je da prvo moram sama odlučiti da li ja želim biti zdrava, da si posložim sve u glavi i da sam već tada napravila pola posla k putu ozdravljenja, ja znam da to možda zvuči kao neki klišej, ali je stvarno upalilo, malo sam se sredila prestala toliko vjerovati u te tablete, i počela otkrivati neke nove stvari. Iz dana u dan se divim tebi i tvojoj ženi, i stvarno vam želim svu sreću ovoga svijeta da njoj bude bolje, i da ozdravi, jer ako to uspije, i ti ćeš biti sretniji s obzirom da si uz nju cijelo vrijeme. pozdrav ženi, i nadam se još dobrih postova... i onim danima kada joj je super :) pozdrav svima
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Završili smo još jedan dan sa terapijom:

Ženi sam dao 1. terapiju oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je uglavnom prošlo OK, žena se zabavila sa kuhanjem rućka i pale su "pačalinke":bale , 2. terapiju sam joj dao oko 15h od 2 zrna riže te smo poslijepodne malo odmarali te je žena malo provozala biciklo i obavila neku kupnju u trgovini dakle isto je prošlo OK, 3. terapiju sam dao ženi oko 21.30h od 2 zrna riže te će žena prije spavanja opet povući 2-3 dima i vjerujem da će bolje spavati i odmoriti se, barem se nadam i zadnja 2 dana je bilo tako da pljuge dosta pomognu kod usnivanja.


Hvala svima na podršci i rzumijevanju s terapijom idemo dalje kao i s vođenjem dnevnika.
 

Snjezana1971

Aktivan Član
17.01.2012
527
140
83
Još jedan dan smo priveli kraju glede terapije:

1. terapiju sam dao ženi oko 10h od 2 zrna riže i dopodne je prošlo relativno OK uz prisustvo manjih bolova i grćeva(kako smo se vratili kući nikako na zelenu granu i navikavanje na klimu i ove nagle promjene vremena izgleda utjećiu i više nego smo mislili i skroz neke oscilacije) 2. terapiju sam ženi dao oko 15h od 2 zrna riže i žena je uglavnom odmarala te je poslijepodne i povukla 2-3 dima te nakon 15min zaspala te se malo odmorila, 3. terapiju sam joj dao oko 22h od 3 zrna riže malo sam povećao dozu jer su se bolovi i grćevi pojaćali u većernjim satima te će prije spavanja opet na 2-3 dima pa u krevet.Bolje neka spava kad može da organizam dođe sebi te će se valjda i vremenske prilike/neprilike već jednom ustabiliti.Dobro je u svemu tome što žena barem dobro jede pa nam to vraća nadu i olakšava situaciju.

Hvala svima na razumijevanju i potpori.