Dnevnik M&M

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav, novi sam u ovome. Procitao sam dosta tema i danas sam se odlucio registriro na forum. Cinite mi se ko super ekipa i nadam se da ce te imat razumijevanje na moje ne znanje No spreman sam naucit i potrudit se. Naime 10.10. Zasadio sam 3 sjemenke. Svaku u svoju kucicu.
2B83A27F-56E0-4FAE-8069-C907FE6089AB.jpeg

Da bi prica bila bolje, biljku na kojoj je vrpca zasadila je moja cura. S toga sam stvarno shvatio ovo ozbiljno. Jel nam je obama zanimljivo.

Uglavnom, zasadene su u kupovnu zemlju sa 6,5/7ph. Zazmisljao sam sta i kako sa svijetlom, koje kupit, kako napravit grow box. Iskreno bio sam malo izgubljen od svih tih silnih informacija. S toga sam ih stavio pod jednu Led lampu od 70w dok ne nadem dobar, ali jeftin nacin sta i kako.

2.tj Biljke sam presadio u vece posude velicine 3L. Stavljene su 4 Led zarulje svaka 13,5 w za zamjenu od 100w. 2x 6500k i 2x 2700k. Sve je improvizirano i znam, jako lose no jos uvjek nisam znao sta i kako i tada sam krenuo dosta citat na internetu. Temperatura na slici je netocna zbog prozracivanja prostora(otvorio sam prozor) inace su uvjek na ugodnih 24-27c. Po nekoj mojoj procijeni nisu izgledale lose.
4EA62EAA-59AD-4968-BC33-4BC850C3A2A8.jpeg

3.tj. Uhvatio sam se posla i napravio grow box. Dodao jos 4 Led zarulje iste kao sto sam gore napisao znaci 4x 13,5/100w 2700k 1521Lm i 4x 13,5/100w 6500k 1521Lm. Dodao sam mali ventilator od kompjutera. Za sada im planiram napravit bolju ventilaciju ne brinite. Samo eto sve radim sam i sve sam smisljam pa mi treba vise vremena jel mi nitko nije pokazao i reko.
image.jpg
image.jpg

Za sada cini mi se da dobro napreduju. 2.dan su u tom grow boxu i mislim da im pase. Inace sjemenke su nepoznate sorte. Grow box je 1m visine 1m sirne i 0.5 dubine. Gnjojim sa univerzalnim gnjojivom 5-4-6. U jako malim kolicinama za sad. Citao sam da ih zapravo nebi ni trebao jos gnjojiti. Al bilo je kasno vec Trudim se da dobe 18h svjetla.
Eto. Sada znate manje vise sve. Zanima me vase misljenje. Molim vas recite mi gdje sam pogrijesio ako jesam. Dajte mi savjet, stvarno bi mi dobro doso jel im stvarno zelim stvoriti dobar ambijent. Hvala u naprijed.
 

Wendigo

大麻鉴赏家
Poznanik Foruma
15.02.2021
1.289
9.626
256
Pozdrav!
Jedna po mom mišljenju bitna zamerka- nikako providni potovi, jesu malo "zamagljeni", ali vidi se zemlja- koren ne voli direktno Sunce, to ti može praviti problema ( ili farbaj, ili turi u neku crnu kesu, šta već)
Ni slučajno da đubriš sad, zaista nema potrebe prvih nekoliko nedelja ako je kvalitetna zemlja.

E sad, metar visine je jezivo malo. Ne znam da li je pametno za prvi grow, mučićeš se.. sve i da nekim čudom držiš panel/lampu baš blizu (npr 15-20cm) od vrhova, dodaš na to te potove i njihovu visinu (koja je sigurno nekih 15tak santima, i više)...šta ti ostane za biljku? :)
I to AKO držiš svetlo blizu.
Nije nemoguće, ali se moraš dobro pripremiti i što pre ih terati u cvetanje


Sretno
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim

xyve420

pacijent
24.04.2021
102
639
93
Kingston, Đamjeka
Izgleda to okej, ako planiras ostati na 3L potovima onda ces imat kratku vegetaciju, i moras paziti na korijen :) Obavezno omotaj nekom crnom folijom te potove jer su prozirni, korijen mrzi svjetlost!
Rekao si da je zemlja kupovna, znas li koja je? Moras uvijek znati kakvu zemlju koristis jer neke zemlje su pretrpane svacime pa mozda ne bi uopce jos trebao gnojiti, a mozda je neki light mix pa od pocetka treba gnojivo
I zanima me kako zatvaras growbox? Treba ti nesto i gore da izvlaci zrak, kao i dole barem rupa da uvlaci
Svu srecu zelim, i dobrodosao
 
  • Sviđa mi se
Reactions: SlusamCitamUcim

Pantagan

Form
Poznanik Foruma
11.05.2015
3.361
17.038
398
Ako si sve to naučio i napravio samo čitajući forum svaka čast, izgleda da imamo kvalitetnog growera u nastajanju. Šta če tek bit kad te mentor još malo bolje usmjeri. Evo link https://www.vutra.org/threads/mentor-fatone.21011/ pa se javi kod kolege, uvijek je spreman za davanje kvalitetnih savjeta. Priprema ti je dobra,biljke izgledaju ok, sretno i strpljivo do kraja:thumb:
 

dzidzo

Hey sexy mama xD
22.04.2015
666
2.957
163
Pošto je nepoznata sorta moraš ih prebaciti na režim svjetla 12/12 dan/noć. Za to ti treba tajmer koji košta par eura (manje od 10) da se ustanovi , tj. natjeraš ih na cvjetanje, koja je muška biljka, a koja ženska. Muške se bacaju , žene ostaju. Pod noć se smatra totalni mrak, znaci i vrata na box. Samim time i ventilacija koja izvlači vazduh iz box-a. Taj ventilator od pc-a ti ne igra nikakvu ulogu tu gdje stoji. Okači ga da puše po biljkama i da ih blago ljulja.
Sijalice od 2700k služe za cvijetanje i sada nema potrebe za njim. Gledaj da sve budu 6400k u ovoj fazi.
Nemoj gnojiti i pripazi da ih ne spališ pošto imam osjecaj da je premala udaljenost led-a i vrhova biljki.
Srećno i hrabro
 
04.11.2021
121
197
43
Woow, prvo da vam se svima zahvalim na vremenu, i jako brzim odgovorima Kao i o savjetima i komplimentu. Stvarno mi znaci.

Sto se tice potova, svakako sam ih mislio prebacit u 1l vece s toga cu uzet neprovidne. Iskreno nisam obracao paznlju previse na to. Ali sada kada ste mi to rekli shvacam da ima smisla. I to cu svakako promijenit kroz dan dva.

Velicinu boxa napravio sam sto sam vece mogao. Nemam previse prostora jel je soba malena i u podkrovlju sam. S toga sam ih mislio prebacit sto prije u stanje cvijetanja kako bih zaustavio rast. Samim tim sam i spustio panel malo nize na cca 25/30cm od biljke. Isto tako sam odmah stavio 2700k. Cilj mi je odrzat ih malima.

Smatrate li da je prerano za 2700k?
Smatrate li da je prerano za 12/12?

Zemlju koju sam koristio covijek u pevexu rekao mi je da je najbolja koju imaju.

Evo slika:
image.jpg

I da svjestan sam i sam greske gnjojenja.

Sto se tice vrata za grow box to jos razmisljam sta i kako. Zelim da bude estecki lijepo jel mi je ipak u sobi. I mogu rec da sam pedantan dosta. A isto tako zelim da bude funkcionalno. Naime planirao sam dodati jos jedan dio stiropora do mjesta gdje se box suzava. A na dole sam planirao kupit neku svijetlo nepropusnu tkaninu i na stranice od boxa staviti cicke. Nadam se da razumijete sto zelim rec.

Slica:

8C787C0F-98BF-4058-8037-DFFA4E09617F.jpeg

Sto se ventilacije tice mislio sam stavit 2 veca i tisa vetilatora za kompjter svaki na jednu stranu gotovo na dno za ulaz zraka. A jedan ventilator za wc za izlaz zraka. Isto tako vidio sam na internetu prodaju se pomicni mali ventilatori. Ali smatram da su za njega biljke premale. Jer se njisu i pod ovim jednim malim. No kazem. Razmisljao sam o tome.

Pantagon- Kao prvo velika hvala. Stvarno mi to puno znaci. Nadam se da je mentor besplatan hahah.
 

Vetrenjaca123

Degustator kanabisa
31.05.2018
267
1.232
143
Jamrock
Ne treba ti vent na ulazu vazduha (dole), samo stavi 2 pc venta na izduv (gore) i jedan da ti mesa vazduh u boksu i to bi trebalo da ti radi posao na tom prostoru, kad napravis vrata naravno :D I mozes prebaciti na 12 12 jer koliko sam skontao menke su random, a i svakako 3 biljke na taj prostor :zvezda::, no nista nije nemoguce.. Samo bih ti savetovao da procitas malo po forumu temu https://www.vutra.org/forums/unutrašnje-uzgajanje.23/ kao i dnevnike uzgoja i nece ti trebati nicija pomoc i sigurno ces imati manje pitanja i nedoumica.
 

PromjenioSamIme

Aktivan Član
03.11.2020
507
2.224
163
Pošto nemaš previše visine savjetovao bih ti da proučiš tehnike treninga. Za početak možeš pogledati LST, sve što ti treba je žica ili konop kako bi biljku privezao i nakosio kako bi potaknuo bočne grane na rast. Na taj način ćeš dobiti nižu biljku s više vrhova, a samim time i veći urod.
Sretno dalje i nek se trud isplati :respect:
 
04.11.2021
121
197
43
8.11
Mali update.
Prebacio sam ih u 6l potove.
Nabavio sam gnjojivo, kao i mehanicki programator. Rezim je 12/12. Cekam da pokazu spol. Gnjojivo je Plantella Cvet,List i Vrt. U box sam dodao ovlazivac zraka. Svijetlo drzim na 30cm od vrha biljaka. Kroz nekoliko planiram restaurirat box kako bih dobio na visini.
Evo slikice
image.jpg
image.jpg


S ovom imam malo problema na krajevima listova pocela je smedit. 1/2 listova. Ne znam u cemu je problem.

image.jpg
Zaljevam samo sa vodom. Poceo sam zaljevat sa 0.5l na 3 ili 4 dana.
 

Badi

☼ »» 113 «« ☼
Grow Support
30.04.2016
5.102
44.014
2.598
Nevada, USA
Sretno :thumb:. Ovo je pravi primjer kako se malo po malo uz pravi pristup i uz pomoć informacija na forumu dođe do formule za grow :respect:. To smeđe na vrhu lista je malo pecnuto od gnojiva...al ništa strašno, samo tjeraj ide to fino :thumb:. Nego, ja bih to presadio u veće potove...6 l je ništa, barem 10 l. I to što prije, jer su biljke već spremne za LST ili šta si već naumio :).
 
04.11.2021
121
197
43
Pozdrav svima koji prate. I onima koji su se nasli na mom dnevniku..

Lose vijesti. Iskreno place mi se…Sve je krenulo super, Biljke su dobivale 100%paznje i ljubavi. Stvarno sam se potrudio i zao mi je da je ovako zavrsilo.

Slike govore 1000rijeci.

Biljka 1
Musko :(
74B63780-B532-48B0-B0BA-140D37148D5F.jpeg

Biljka 2
Hermic :(
44CBA6B3-483E-4E3C-A691-84E153EB3232.jpeg

B389E854-6475-4073-B5AE-2D446E10E8BA.jpeg

Biljka 3
Musko :(
A3E95EB3-1D14-454B-9B96-5B4D53E8DE73.jpeg

Jedna zajednicka: <3

image.jpg

Vidimo se u drugom growu, ne odustajem
Zzz
 
Poslednja izmena:

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Nisi razmišljao o tome da nastaviš sa growom i bez straha vežbaš na njima LST i HST tehnike? Ja bih tu sa tom jednom bananicom ostavio ako ništa bar da se na njoj/njemu učiš dok ne započneš novi grow.
Edit:
hmm... Ako jesi, onda nije lepo da kod mentora kažeš da ćeš ih baciti a ni ja onda ne bi prokomentarisao kad znam šta planiraš :)
ovo danas ide u smece.
Edit 2:
Za kaznu, tebi ide jedan ljutko.
 
Poslednja izmena: