Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Cappy

Aktivan Član
31.07.2013
194
405
63
Ne pusim od marta i samo opusteno , necu da trazim niti mi se trazi da kupujem nesto sto je bezveze cekam outdoor lagano . Mogu samo misliti kako ce me Ako Bog Da obradovati kad sjedem posle toliko vremena zasluzeno .
Krize nema bas sam se usmjerio na neke druge stvari u zivotu radim jedem spavam a vutre kad bude bice , nigdje ne treba zuriti :D
 

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Evo mene opet. Neduvam treći dan nanovo :(. Imao sam ono duvku par dana nakon manje pauze i sad ponovo apstiniram od petka već. Neke krize nemam, malo me oči peku i suze, vjerovatno je skočio očni tlak pa osjetim neku težinu u očima, inače sve 5. Eee da, inače ne sanjam uopće, ali sam primjetio da ovih noći kako neduvam sanjam vraške snove, dosta negativne, puno krvi i loših stvari, i uvjek je uloga glavnog negativca moja, nemam pojma koj vrag. Vjerovatno mozak piči 100 na sat bez vutre al opet smoriše me ti ružni snovi. I dalje planiram ovako da apstiniram dok negdje ne iskoči neš, a ako se ružni snovi nastave budem ih riješavao meditacijom prije spavanja.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
ali sam primjetio da ovih noći kako neduvam sanjam vraške snove, dosta negativne, puno krvi i loših stvari
Tako i ja, gotovo uvijek kad ne pušim, nisam nužno negativac u snu ali sanjam čudne stvari. Preksinoć sam se cijelu noć hrvao s gremlinima, onim lošim. Grizu a ja ih šutam naokolo.
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Xaxax.... pa vi ste zaista fucked up u vugla :D Ako radite poslove sa guzice (šofer,radio i tv voditelj :D itd) prije spavanja šetnja brzi hod 10 km..... pa ćeš vidiš da nema sanjanja ničega. Ja evo apstiniram od prošlog upisivanja u ovu temu,osim onog praseta gore :D ništa upečatljivo ne sanjam.... jer se prije spavanja iscijedim sa fiz aktivnošću
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
I dalje sam bez duvke već 9-ti dan. Suhog heda ni vidio, ali od živih hedova nemogu pobjeći. Pričam sa njima, pjevam im, sviram gitaru i tako. Minute ko sati, sati ko godine, dani ko stoljeća
126fs2276022.gif
. Snovi su i dalje intezivni, ali ne toliko nasilni. Neko veče sanjam da je nebo puno čamaca gumenjaka sa pentom 4 konja, a to sam snimio dok sam skako po krovovima brazilskih favela.
E moj paranoja ja se izmorim i iznojim ko konj svaki dan, gazim i dalje normu od 30km dnevno na bicu i provučem u tom điru oko 2 litre vode kroz želudac, nije to razlog. Snovi i nesanica su dva različita pojma. Mislim da definitivno postoji neka poveznica između konzumiranja/nekonzumiranja vutre i snova.
Počeo sam i meditirati, neku zen meditaciju uz neke zvukove prakticiram i baš mi fino sjedne, čak imam više energije kroz cijeli dan.
Idemo dalje bez duvke u nove pobjede, a kad padne berba za nekih mjesec i pol dana ima da je pušim i jedem, haha.
Peace from
126fs3187425.gif
 

DiskoKobaja

Banned
Banovan
22.03.2015
879
592
113
Madelin
Pauziram ufff ne znam siigurno 2mj (pusio u medjuvremenu neki polu los hash, pa to ne racunam)... Kud nema meda tud mislim da cu uvenit do harvesta o(ako ga bude (ne zajebem nesto)) od nestrpljenja...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Danas je sedmi dan od kako ponovo apstiniram ! Ovih dana je u mom gradu ekstremno vruće, a ja sam konstantno u košulji dugih rukava. Razlog... cio sam se izgrebao dok sam presadjivao biljke ! Spomenuh danas jednom svom kolegi da marihuana ima odredjene benefite po zdravlje, a ovaj mi imade oči iskopat ! Prije neki dan sjedim sa jednom damom, radi u banci i sva je fensi... vodi zdrav život, jede organski proizvedenu hranu,vegetarijanka... feng šui, ovo onooo ; Pita ona mene
- Ti se razumiješ u to ljekovito bilje, preporuči mi nešto dobro za detox organizma ?
- Marihuana - opržih ja ko iz topa !!!
Vilica joj je bukvalno pala na sto... primijetio sam da kad više duvam odmah promovišem marihuanu, nevezano gdje i kad... u svim socijalnim miljeima !!! Malo skačem sebi u stomak, čini mi se. Ipak je sveta ona stara "Svaka tica svome jatu" . Dešava li se ovo nekome još, da glorifikuje vutru gdje ne bi smio, i nerijetko bez razloga i valjanih argumenata ??? Onako, samo vutre radi?!? Moram pauzirati što duže, da bih se resocijalizovao :zvizd:
Ili mi je već pamet popila :crazyd:
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
sindrom mesije :) svi to imaju, bilo koja supstanca da je u pitanju, pa koliko puta cujes kako ljudi ushiceno pricaju o svojim pijanstvima, npr... to je najizrazenije mozda kod onih koji probaju halucinogene, tipa lsd, misle da ceo svet treba da vidi i oseti to sto je on tada...
a dok pricas drugom o svom iskustvu, uhvatis sebe kako vise sam sebi objasnjavas sta ti se zapravo desilo...zapravo na neki nacin lazes i sebe i druge.xD bildujes ego,velicas svoje iskustvo i mudrost, a ne razumes u potpunosti ni sam...
ja ne krijem vise od nikog da varim, ali nikom ni ne preporucujem, nista...ono sto je,mozda, dobro za mene, ne mora biti dobro i za nekog drugog.
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Zna se nekad desiti, imao sam skoro i ja situaciju, skupila se porodica i neki prijatelji i sjedimo mi svi tako i pocese oni o travi. Dobro sve, ja cutim, i onda u jednom trenu neko rece ma bjez droga. Mene je nesto puklo i ja sam poceo pricat i pricat i pricat, ma sve sam im rekao u tih par minuta, hehe onda dodjem sebi i pogledam a oni svi zinuli i gledaju u mene.... Onda malo neprijatne tisine :D pa nastavise po svom, sta ces.....
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Xaxa... nema drugih supstanci brate, nikad ih nije bilo i niti će ih biti ;)
@Stastopojo Imao sam i ja te nekakve monologe, niti afirmativne, niti anti-vutra stav... ali sam ih ispucavao u ekipama gdje je potpuno neprimjereno pričati o bilo čemu sa prefiksom "psihoaktivno". Ne znam koji mi je :zvezda::, al meljem ko navijen... Odgovorno tvrdim da kada duži period ne duvam nikada je ne spominjem ! Nadam se samo da se neću nešto sjebat :confused:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stastopojo

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Bas to, otvorena i realna prica. Neka cuju ljudi cinjenice, mozda im nekad zazuji u glavi. To je dio mog identiteta, nikada se ne hvalim kako pusim i ne zapocinjem pricu na tu temu ali ako se vec prica, pa imam i ja nesto za reci. :)
 

changadmt

Aktivan Član
13.05.2015
523
1.980
163
35
probaj changu :p salim se, podrzavam tvoj stav!!
@ topic
poslednju pauzu sam napravio oko 20 dana proslo leto, pre toga ko zna koliko nisam...problema nisam imao nikakvih, spavao normalno, nisam bio nervozan...osim sto sam svaku noc sanjao da pusim travu,ili se na neki nacin provlacila kroz san...svaku.
medjutim, to je bilo na moru...znaci, nikakav stres, samo gledanje u pucinu,meditacija, leganje sa zalaskom i ustajanje sa izlaskom sunca...nije da nisam pomislio kako bi mi fino sela sad, ali nista strasno...mnogo je lakse kad promenis sredinu. u gradu je teze, prvo zato mi je navika, sto nemam nikakvu zelju, ni preterani razlog da pauziram, a pored toga retko se druzim sa ljudima koji ne puse, pa je i dosta dostupna...
 

L0oD

Form
Poznanik Foruma
09.03.2015
5.686
20.015
398
Planeta Zemlja
www.vutra.org
Kod mene je praznik i post vec traje 13 dana,znaci 13 dana nisam nista pusio ni alkohol okusio,a predamnom je jos 17 dana... Znaci pocelo je cepanje,sinoc sam sanjao 4 heda,pocela da pricaju samnom ko je lepseg ukusa i boljeg rada... najveci hed se uputio,tipa nosi mrvilicu... ajde sad izmrvi nas i kazi koji ti je najbolje legao... znaci budjenje iz sna pola pet izutra,a vec zapostio,ne smem nista u ustima stavit,a ni gutljaj vode.. a tegla puna hedova na dohvat ruke,kakvo je to iskusenje u pm... al drzim se,jos 17 dana...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rancero

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
L0oD, svaka ti čast! Ja sam povremeni pušač, ali ono doslovno povremeni (2-3 puta na godinu) tako da sam ja ustvari s one strane apstinencije. No kada nabavim u ta dva tri puta onda dimim dok ima, pa makar tjedan dana u komadu, ne znam kako bi izdržao apstinenciju kao ti a uskoro ću saznati jer planiram ovih mojih 10tak grama izgurati 3 mjeseca do iduće berbe ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: L0oD