Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Udario sam ti "slažem se" jer si u pravu... ali viđećeš.... zapalićeš ga kad se najmanje nadaš, ko nagazna mina :) Bićeš lud u trenutku, i kad kreneš da spuštaš dim niz grlo... život će opet imati smisla, i biće ti najsss :D @Barbarossa
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Barbarossa

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
ko nagazna mina
Ja sam je vec veceras nagazio :razvaljen:: Nema posla od apstinencije za sada, previse mi je dobro :joint2: Evo me slusam turbo folk, cak !!! Puknuo sam Dzeka, ne mogu ni da spijem... slusam ziku, i zijevam u ekran ko tele u sarena vrata, a Dzekiii, voza li vozaa ! Nema mi smiraja lake sale, docekacu budan mec izmedju Djokaja i Fedexa. Naravno da navijam za Djokaja, by the way :cool: Iako zvuci Siptarski, Djokaj ga zovem od miloste, nista pogrdno. Ovo naglasavam za slucaj da i ovdje ima ovih Nole-fan tipova :p koji ne daju ni sjenka da padne na njega. Kad bolje razmislim, ovaj post je trebao da bude u Naduvanim postovima ...

Uglavnom, necu se ovdje javljati skorije, mislim da nema vise smisla. Kad spojim mjesec dana neduvanja, objavicu.... do tada silenciozo
 

Hazer

Aktivan Član
13.03.2015
147
274
63
Evo da se i ja prijavim. Dvije tegle od zadnjeg growa su pukle, dobro su i trajale, preko 100 dana za 45 gramića. Bio sam razvukao pošteno u početku, uvijek neki razlog: "nije se još skjuralo", "osjeti se klorofil" - prosjek mi je bio oko gramić na 7 dana, imam stolni vejp pa je to nekako i prolazilo.

Zadnjih 30tak dana sam postepeno pojačavao, napravio i kolače ekstrahacijom u maslinovom ulju (lagano krčkanje) od vejp ostataka (to je pucalo baaaaaš dobro).

Elem, nema više a do branja sadašnjeg indoor-a ima 20-25 dana + minimum 10tak dana sušenja i makar tjedan dana kjuranja (premda sumnjam da ću to izdržati, ide u dim čim se osuši makar gramić).

Da zaključim, trenutno 72 sata bez dima, sve sam potrošio uključujući "vilinsku prašinu" sa dna grindera :D Za sada nekih posljedica nema te se potpuno sa riđobradim slažem, razlike ne vidim, kao da nikada duvao ni nisam. Prijavim ako bude bilo bitnih promjena u apstinenciji.
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Evo i da se ja malo upišem... ne pušim već tri dana, niti osječam potrebu. To nije čudno jer je na moj prekid pušenja utjecalo to šta sam se počeo osječat jako tjeskobno, čak i u vrijeme kad nisam pušio. Počeo sam proživljavat "pakao" i mogu reći da odmah nakon dva dana taj osječaj je večinom splasnio i sad sam jako sritan.

Na taj osječaj tjeskobe moguće da je utjecalo to šta pokušavam nešto sa nekom curom i dok sam normalan nemam nikakvih problema sa tim, ali kad zapalim kreću paranoje i onda kad želim pobjeći od toga u neki rad, sviranje ili igru. Potisnem jer mi je fokus na nečem drugom, ali čini se da onda drugi dan već izbija u obliku neke iracionalne tjeskobe.

Par dana discipliniranog programa meditacije i ne pušenja me ispravilo u odlično stanje. Moram priznat da više nije za mene kanabis, bar ove vrste koje imaju visok postotak THC-a. Sad mi je u boksu tek proklijali CBD Shark Shock, pa ćemo vidit s tim, ako i to bude radilo loše na mene, onda ćak možda naručim neke ono 1%thc sorte jer volim pušit. Nakon posla zapalit uz laganu muziku i čaj je za mene neprocjenjivo i sam miris ulja i dima...jednostavno pušit ću pa makar CBD. Malo lakše je bilo dok se pušila uličarka koja nije baš jaka iako ima gadljiv rad nekad i smrdi...:confused:

Inaće od rođenja ja sam jako osjetljiv čovjek, sklon asocijalizaciji, introvertiranosti, čak i blagom obliku poremečaja pažnje, hiperaktivnosti, iako sam u društvu jako simpatičan i šarmantan ;), ali uvjek sam volio svoje vrijeme za sebe. S ovim želim reći zašto sam možda sklon tim tjeskobama više nego neki drugi ljudi. Ne izbjegajem probleme nego se suočavam, a kronično pušenje kanabisa ima velik utjecaj na moje emocionalno stanje. Stvari koje obavljam bez problema kao nači se sa curom kod dugoročnog pušenja kanabisa za mene su postale nočna mora. Iako ona kaže da se to na meni ne primjeti, jer i dalje ja budem "dobar" ali u meni se organi drobe iako ja to znam "odrezonirat".

Zaključak: koliko god malo stavio u joint, a high bio u odnosu sa tim, svejedno ja osječam negdi malo dozu tjeskobe, koju ja doma uz moje hobije (a to je vrijeme kad i pušim) lako odradim. Ali čini se da ta lagana tjeskoba utječe i na ravnotežu u meni i kad sam "normalan" i postajem puno osjetljiviji na nju. A to je moguće ako se "troše" kemikalije koje služe da bi se ta tjeskoba suzbila, iako ima i druga strana logike ,a to je da bi kronični utjecaj trebao utjecat da lakše prebrodim to.Efekt je možda kao kod kroničnih alkosa. Ali da se netko ne zbuni, ne govorim da trava to meni stvara nego je samo katalizator za moje unutra.Svi imamo drukčije količine kemikalija u mozgu... To je moja priča... javim se kad nešto novo primjetim...:thumb:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Hvala @PowerSeed i @CilI na podršci i informacijama. Prošao sam i po desetak stranica najmanje na googlu o sortama koje uzgajam i prvi izbor Blue Dream i Pineapple express su kao protiv tjeskobe, ali nažalost ipak u kombinaciji s menom bilo je tjeskobno, nakon toga sam okrenio na heavy indica hybride OG Kush , Northeren Light, Critical, a u međuvremenu sam degustirao Jacka, WW, AK47auto. Na raskrižju sam i moram donit odluku i to sigurno ima utjecaj na to da je tjeskoba postala preteška za nosit.

Nadam se da će pauza od koji mjesec, prolaženje raskrižja i CBD shark shock (6%:6%) biti ono šta mi treba. Eto neću više temu spamat, iako sam počeo kao dnevnik nekonzumacije uvjek me ponese:oops:. Zadnjih godinu i više sam pušio jake hybride, tako da i ova kratka pauza je velik korak, koji i nije bilo teško napravit kad imaš dobru motivaciju.

:vutra::respect:
 

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Evo 6 dana nisam zapalio, u 13 godina pušenja napravio sam stanku 4 puta, svaki put po mjesec dana otprilike. Zadnja stanka je bila prije godinu i po dana, tri tjedna je trajala pauza. Zadnjih godinu i po duvam samo navečer kad napravim sve obaveze . Volim duvat i nikad nisam grizao nokte kad nije bilo hedova. Ima par stvari koje me zezaju odkad sam prestao, kad duvam ne sanjam ništa, ili se ne sjećam snova, ali sad... Ma kakav Hitchcock od mojih snova napravili bi se horor filmovi samo takvi ... Ali to se ne usudim nikom ni pričati kakve grozote u snovima radim, budim se par puta tokom noći preznojen, u jednoj noći bude 15-ak i više snova i svi su nevjerovatno realni s puno detalja... I puno krvi blago rečeno. Ko da mi se u glavi otvorila pandorina kutija, i prije bi imao divljačke snove kad bi prestao, ali ovaj put se ne usudim nikom pričati šta sanjam stvarno . I teško zaspem navečer, vrtim se po krevetu, zijevam ko idiot, to traje po sat-dva iako navečer budem umoran jer zadnjih 6 dana imam viška energije pa radim sve i svašta . Prestao sam jer sam se već neko vrijeme osjećao lagano nemotiviran i bezvoljan, pa sam odlučio uvest malo promjene. Uglavnom sve je super dok ne legnem u krevet navečer. I apetit mi je narastao opako. :D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Evo 6 dana nisam zapalio, u 13 godina pušenja napravio sam stanku 4 puta, svaki put po mjesec dana otprilike. Zadnja stanka je bila prije godinu i po dana, tri tjedna je trajala pauza. Zadnjih godinu i po duvam samo navečer kad napravim sve obaveze . Volim duvat i nikad nisam grizao nokte kad nije bilo hedova. Ima par stvari koje me zezaju odkad sam prestao, kad duvam ne sanjam ništa, ili se ne sjećam snova, ali sad... Ma kakav Hitchcock od mojih snova napravili bi se horor filmovi samo takvi ... Ali to se ne usudim nikom ni pričati kakve grozote u snovima radim, budim se par puta tokom noći preznojen, u jednoj noći bude 15-ak i više snova i svi su nevjerovatno realni s puno detalja... I puno krvi blago rečeno. Ko da mi se u glavi otvorila pandorina kutija, i prije bi imao divljačke snove kad bi prestao, ali ovaj put se ne usudim nikom pričati šta sanjam stvarno . I teško zaspem navečer, vrtim se po krevetu, zijevam ko idiot, to traje po sat-dva iako navečer budem umoran jer zadnjih 6 dana imam viška energije pa radim sve i svašta . Prestao sam jer sam se već neko vrijeme osjećao lagano nemotiviran i bezvoljan, pa sam odlučio uvest malo promjene. Uglavnom sve je super dok ne legnem u krevet navečer. I apetit mi je narastao opako. :D
Pozdrav drug , slicne probleme sam imao i ja kada sam radio pauzu . Moj savjet ti je da nades neku zanimaciju , odnosno zamjenu , znaci navecer kada zavrsisi sve obaveze volio si zapaliti i scilati malo i poslje na spavanac . To bi te malo uspavalo kada te spusti pa bis lako zaspao . Moj savjet ti je da sada predvecer odradis neki trening , neznam koliko si u sportu ali meni je to puno pomoglo , jednostavno bi se ispuhao i izmorio pa bi ujedno lakse zaspao . Nemoj me krivo shvatiti ne govorim da moras da se bavsi sportom ako to ne volis , mozes da nades nesto sto tebi pase , bilo sta sto te cini sretnim i sto te moze malo izmoriti da lakse zaspes . Najgore je sto ljudi kada prestanu pusiti stalno misle o tome , kako bi zapalili ili sta vec . Nemojte misliti o tome to je jednostavno samo faza , zanci odlucis napraviti pauzu , napravi je vidi kako ti pase i nadi neku zanimaciju da ne razbijas glavu glupostima :) Zivio i sretno sa snovima ali to ce ti se regulirati kroz par dana :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
Ma ja se izmorim tokom dana , i umoran legnem u krevet, i zijevam u krevetu ko budala, imam osjećaj da mi se spava ali opet sat-dva ne mogu zaspat. Mogu duvat bez problema i sada da želim, ali nisam prestao jer nema, nego da se malo očistim. Sport mi nije stran, a diaz mi je najdraži borac od svih , onaj put kad je nokautirao Daleya kroše u bradu je bio tako brz da ga nisam ni vidio dok nisam vratio snimku da vidim zašto je pao:udarac:Hvala na podršci. ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Ig0r

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.892
188
Triptank znam kako ti je, znam se po par sati vrtit. A imao sam perioda kad je tako svaki dan. Tako mi je i sada ovih dana kad ne konzumiram, a pogotovo prvi dan. Išao leći oko ponoć bio budan do 5 ujutro, a radit isao u 7. Ali nemoj se forsirat i mrzit radi toga, svejedno se tijelo malo odmara i kad ležiš samo pa makar gledao neki film ili nešto. Pa onda da i zaspeš na par sati opet dobro. Tako sam se bar ja navikao živjeti. Ni spavanje nije uvjet za biti sretan ;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
nije to ništa strašno, treba se očistit svako toliko. Evo sinoć sam se vrtio po krevetu i zijevao non stop, počele su mi suze klizit niz lice pun gas ko da plačem... Smiješna mi je bila ta situacija, gledam šta je ovo koji mandrak nisam mogo prestat zijevat i plakat da me neko vidi završio bi u ludari hahaha! Tek kad sam ustao iz kreveta sam prestao plakat i zijevat. Čudan osjećaj moram priznat. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Blader

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Ma ja se izmorim tokom dana , i umoran legnem u krevet, i zijevam u krevetu ko budala, imam osjećaj da mi se spava ali opet sat-dva ne mogu zaspat. Mogu duvat bez problema i sada da želim, ali nisam prestao jer nema, nego da se malo očistim. Sport mi nije stran, a diaz mi je najdraži borac od svih , onaj put kad je nokautirao Daleya kroše u bradu je bio tako brz da ga nisam ni vidio dok nisam vratio snimku da vidim zašto je pao:udarac:Hvala na podršci. ;)
Pa eto super znaci da nemas krize , ako mozes duvati a ne zelis to je odlicno , a to sa spavanjem ce se regulirati s vremenom siguran sam :) Diaz je faca , al hebiha neznam dali cemo ga opet gledati u ringu suspenzija 5 godina radi vutre , sto je nerealno ako uzmemo u obzir to da je Jone Jones bio suspendiran samo na 6 mjeseci bio pozitivan na kokain i skrivio prometnu pijan :) Al dobro nije ovo tema za to pa da ne spamam dalje :) zivio drug :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Triptank