Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Ja se vratio pušenju bio nakon 10 dana otprilike. Ali riješio stvari koje su mi napetost stvarale i onda kad bi se napušio bilo bi previše za psihu. I dalje sam na minimalnim dozama ali dobro mi je i uživam.

Jako dobro mi je došla pauza. Baš sam osjetio nakon par dana već kako se puno bolje nosim sa situacijama bilo kojim kad sam se malo izravnao. Mislim da nije tu problem kanabis već ta tjeskoba u kojoj budem pola dana kad konzumiram i onda ona više utjeće na moj unutarnji ekosustav nego sam kanabis kao biljka fizički.

Možda uskoro ponovo pauzu udrem od 5-7 dana. Super dođe i baš sam se nekako vratio u formu psihofizičku...:thumb:

Preporuke za pauzu, pogotovo od ovih jačih sorti :D
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Istina. Samo sta pretjerivanje je razlicito za druge ljude. Malo se zareda lose spavanje, cesto pusenje i nadolazeca stresna situacija i onda se iskoci sa tracnica ;-)
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Ja sam toliko pretjerivao sa marihuanom da je to strašno, otkidao sam svaki dan po 5-6 džointa ! Malo Jack Herera, malo Skunk#1 ... kombinacija koja mi je izazvala toleranciju na THC, i to takvu toleranciju da mi 1-2 džointa dođu kao sokić, iako su ovo vrlo jake, potentne sorte. Navukao sam se !!! Nijesam mogao da stanem, svaki dan sam pušio, sačuvaj me Božeee. Pritekao sam radikalnom rešenju "problema". Kompletnu marihuanu sam bacio u vatru, izgorela je i otišla u dim :) Ja više vutre nemam, 7 tegli je otišlo u nepovrat, a ja nekako osjećam mir ! Nema duvanja do nove berbe, ako uopšte bude sadnje. Nemam nikakvih simptoma "krize"... ovo je bio moj odgovor na novonastalu situaciju, u kojoj ja moram svakog dana da sam napušen kao somina. Trave nema, napravljen je Final cut ! Sada sam apstinent, evo nekih 7 dana, i furam ovako do ko zna kada... Luđi sam od @L0oD, što buši ljudima gume :D
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.198
258
Istina. Samo sta pretjerivanje je razlicito za druge ljude. Malo se zareda lose spavanje, cesto pusenje i nadolazeca stresna situacija i onda se iskoci sa tracnica ;-)

Slazem se da smo svi razliciti i razlicito podnosimo odredjene situacije.
Ko god je u stanju pusiti 10 komada dnevno, a uz to "normalno" funkcionisati i slijediti svoje ciljeve, nije pretjerivanje. Pretjerivanje podrazumijeva da se covjek prepusti osjecaju "bolne cune" za sve ono sto ga ispunjava, poput fizickog rada, kreativnosti i brige za drugima, te svo vrijeme posveti motanju i "cooliranju". Lijepo to izgleda neko vrijeme, ali, kad - tad se covjek osvrne iza sebe i ugleda hrpu govana koje je srao zadnjih godinu dana ili vise, a poslije tog osvrta, kad pogleda u sebe, vidi da se istim govnima dobrano zamazao.
Pusiti i uzivati nije problem. Pusiti i ocekivati da se jednog dana vrati osjecaj uzitka je pretjerivanje.
Mislim da zdrav razum brzo prepozna takvu situaciju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Rope73

bakalula

zgodan i nezgodan
Poznanik Foruma
13.10.2013
452
873
93
53
Navukao sam se !!! Nijesam mogao da stanem, svaki dan sam pušio, sačuvaj me Božeee. Pritekao sam radikalnom rešenju "problema". Kompletnu marihuanu sam bacio u vatru, izgorela je i otišla u dim :) Ja više vutre nemam, 7 tegli je otišlo u nepovrat, a ja nekako osjećam mir ! Nema duvanja do nove berbe, ako uopšte bude sadnje. Nemam nikakvih simptoma "krize"...

Ovo zvuči kao da si bio ovisan o dopu u najmanju ruku, strašno.

Možda bi najbolje bilo da ne sadiš ti uopće više jer nije to za tebe. Sjebat ćeš si psihu jer očito jako loše utječe na tebe.

(Pod uvjetom da nas ne farbaš ;) )

p.s Džaparanoja, jesi to ti?
 
Poslednja izmena:

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Da se ja nadovezem na svoj post od prije par dana kad sam rekao da uzimam pauzu. Ipak nista od toga, 1. razlog je da valjda nisam karakter, lakse bi bilo da nemam doma jer nebi isao kupovat, a ovako kad znam da imam svoje tesko mi je ne zapalit. 2. razlog - selim uskoro u inozemstvo pa cu onda imati pauzu (bar dok ne nadjem dilera hehe) :) jer necu imati muda growati u tudjoj drzavi u tudjem stanu. Sad sam potegnuo par dimova i odma vidim da me udarilo jer i 5 dana pauze je pauza, kakva god kratka bila.
U to ime nazdravimo ;)
- DSCN0744.JPG
 

Paranoja Man

Banned
Banovan
17.11.2015
210
615
93
Trebao si napraviti ulje,možda bi nekom pomogao
Razmišljao sam o tome brate Venlo, ali mislim da sam sebi najpreči ! Da se pojasnimo... Ja kada ovoliko intezivno duvam, nemam nikakve psihičke probleme, nijesam taj tip čovjeka. Patim fizički, tj moj kardio-pulmonalni kapacitet je znatno smanjen. Uz to, pljuganje vutre mi često izaziva poremećaje srčanog ritma, ekstrasistole i ostale neprijatnosti, a ja obožavam da duvam.... pa kad ovoliko duvam, onda i patim ! Zašto bih skakao sebi u usta, a nijesam dovoljno jak karakter da bih se suzdržavao ??? Ja ne mogu da se uzdržim, nikada nijesam mogao, i tako funkcionišem cijelog svoga života. Ili jesam, ili nisam.... ili radim ili ne radim ! Psihički aspekt ovolikog duvanja se kod mene manifestuje ovako : nezainteresovanost za sve i svja, samo kuliranje, samo blejanje, boli me dick za sve, napetost, itd itd... Sve ovo je u mojoj profesiji nedopustivo !! Ne smijem da budem rasijan i zaboravan, ne smijem da budem nezainteresovan ! Uradio sam šta sam uradio, radi sebe, jer sam procijenio da je to u mom najboljem interesu ! Ponosan sam na sebe, mogu da prenebregnem takvo iskušenje kao što je duvanje non-stop ! Sklon sam poročnom životu, i moram da se uklanjam od svega toga .
ne znam kako te nije sramota da pišeš tako nešto ovde
Samo sam iskren, pišem moje impresije,doživljaje... moju impresiju u vezi sa ovom problematikom. Ne moramo da pričamo svi isto, da bih ja imao osjećaj slobode da kažem otvoreno šta mi je na srcu. Polako sa pozivanjem na osjećaj sramote... sva mi sramota ovakva bila ! Saglasan sam sa riječima jednog od najpametnijih članova na ovom forumu, @Papa Romeo :respect:

@bakalula Ja sam brate, ko još može da bude vako kontroverzan :D Pozdrav za tebe, a o sađenju nove vutre otom potom... ne duvam do nove berbe, što je dosta vremena za pauzu... tako da sađenje možda ponovo bude . :watch:
 

Blader

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.03.2015
1.324
4.894
188
Razumijem te. I ja tako odem u ekstreme tu i tamo. I to što si bacio vutru skroz razumijem i meni je nekad došlo da bacim sve u p.m. i to i nije sramotno. Mislim može to pomoći nekome ali koliko se dnevno materijalne vrijednosti koja se može uložiti na puno bolje načine. Kupuje se luksuz, a neki su gladni, bolje uvjete liječenja i miljun stvari. Novac koji zaradimo uvjek mi možemo dati nekom kome je "potrebniji" ali to se ne radi baš.

Mi gledamo na te tegle kao na neku vrijednost, ali u trenutku kada je pet do podne stvari gube vrijednost ;). Bude baš to, šta kaže Papa Romeo, previse odem iz balansa između unutarnjeg i vanjskog i onda se javlja napetost. Balans ključan za funkcioniranje, ali emocionalniji ljudi lako kliznu u ekstreme pa onda natrag. Ali ja to vidim kao napredak koji se kreće kao val ali cijelo vrijeme se uspinje.;)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Gariful420

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.174
398
42
Tacna
Danas šesti dan prođe da nisam zavario. I dalje sam živ :D. Što jest jest, svjet je dosadan gledajući na njega bez vutre. Krize nikakve nema, malo mi sporije prolazi vrijeme, slabije spavam zbog noćnih mora i ponekad me safata neka tjeskoba. Trudim to sve okrenut na pozitivu, malo prčkam po vrtu i nešt raduckam, tako da se lagano prilagođavam ;) .
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Potpisujem svaku rijec... tak sam i ja imao pauzu neki dan 4, 5 dana. I onda sam si malo razmislio i reko sam sebi: zasto da se odreknem necega kaj mi paše? I rekao sam sebi: pusit cu dok me zdravlje služi! A isto tak mi je cura rekla neki dan: Preneozbiljan si za svoje godine; Reko ljubavi moja, cetvrtinu zivota cu biti neozbiljan, cetvrtinu ozbiljan, cetvrtinu ozbiljan i napusen, cetvrtinu lud! :crazyd:
edit: zakljucak cijele price
Kad vidim sam po sebi da zbog trave propadam u bilo kojem aspektu zivota, prestat cu ju pusit istu sekundu! Imao sam tu srecu/nesrecu da sam probao sve vrste droga koje su dostupne na nasem trzistu, osim heroina! i jedino mi je trava ostala "istinska prijateljica" i zato ju postujem do groba :)
p.s. ispricavam se moderatorima na spominjanju ostalih opijata, ali morao sam reci ono kaj sam mislio :thumb:
 
Poslednja izmena:

đokson

Aktivan Član
16.04.2012
304
267
63
Danas točno 7 mjeseci nisam zapalio,cilj mi je izdržat godinu dana,budem u društvu di se pali pa mi malo teško bude, ali izguram ladno( ako nisam 7 mjeseci neću ni sada),i ide to bez problema.
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
A što tako drastična stanka ako nije tajna? Nekako mi to u rangu da ne želim pušiti više nikad, eventualno 5 puta godišnje koji dim ako se zalomi.