Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

DjedMraz

https://twitch.tv/vutraorg
Poznanik Foruma
13.04.2020
585
3.173
203
vjecito pitanje., navika ili ovisnost., ima li razlike u tim pojmovima? kad navike prelaze u ovisnosti ? te dali prelaze ili ostaju navike., sto kad ih promjenimo dali onda tek shvacamo potrebu za istim......da li je to onda ovisnost svojevrsna., ja ne znam sto bih rekao ., kad mi se zapali ja zapalim., inace namam potrebu u smislu ., e moram zapalit pod svaku cijenu. Dok s druge strane ima trenutaka kad idem doma i kazem si ,.e sad cu zapalit iz nekog razloga.,umor, tuga, sreca, ispunjen ili neispunjen dan, neka povucenost ili idem se napljugat i gledat film.,. ono bas mi se pusi...jel to navika? Smatram da ...jednom dimis uvijek dimis., pitanje je trenutka kad ces opet iako stanes., ...jel to ovisnost? hmm....po 2 mj ne dimim i onda opet mjesec non stop pa pauza., ?>/.:(
 

Cyric

~ Pa ćemo vidit
Poznanik Foruma
01.03.2009
767
5.412
233
Dalmacija
Ja ovisnost i naviku najlakse podjelim ovako;
Iz tog i tog razloga odjednom moras stat pusit na 5 mjeseci. Bam! “Sta da? Me ne zezaj…auff jebote…a ok..”
tu staje prica s vutrom. Po meni.
sad npr to isto s duhanom, odjednom moras al bas moras stat, a pusio si 2-3 kutije(ja vutre pusim 3-4-5baklji), pa ajde stani. Pa kriza, znojenje, nervoza, ludim! Probao sam par puta, nisam jos karakter da stanem s duvanom. E to je po meni ovisnost, vutra je da oprostis, pic**n dim :)
Ali ovo pricam za sebe. Koliko znam, labilniji i psihicki nestabilniji ljudi, nazovimo to tako, mozda mogu razvit nekakav oblik psihicke ovisnosti..neznam.
 

nesala

Aktivan Član
04.10.2014
543
785
113
ja isto ne pusim 15godina, al ne vuce me da zapalim...jedino travu mjesam s duhanom...makar i to kontam da cu prestat...kupit bong
al sam imo borbe za prestanak pusenja...
trave, evo sad nemam mjesec dana...u tih mjesec dana sam uzeo od lege nesta i zapalio 2...
sad nisam nekih 2 tjedna zapalio i nije da mi nesta fali...
al kad imam...pusim nenormalne kolicine trave
osjecam kak zdravlje u sebe udisem pa ne mogu stat :)
nisam neko vrijeme pusio godinama
 

Jolly Joker

Compost your enemies!
Prijatelj Foruma
14.10.2010
1.320
8.358
258
3 dana nepušenja. Da nije ovisnosti o duvanu ne bi bilo ni malo strašno. Dok sam imao kukija, čak je bilo i bolje nego kad pušim. Ali smlatio sam ih na brzinu... :D

Moram izbaciti duvan skroz opet, pa pišem ovde samog sebe da podsetim. :D

1000. post i to na na ovaj dan, a nemam šta zapaliti. Tačno me sramota! :D
shame.gif
 

RAOZA.

KEEP IT ORGANICS
Poznanik Foruma
12.02.2017
873
4.470
163
Thiaoouba Prophecy
Što se tiče duhana bacio sam ga, za cca 15-ak dana će biti godina...
2 kutije sam pušio, a kada je sijelo ili izlazno veče 3-4 kutije...
To mi je i želja bila jer npr znalo se desiti ortaku (koji nikad nije pušio) neka vutra miriše,a ja je ne osjetim tako da sam imao smanjeno čulo mirisa zbog duhana..
Zove ortak da se zapali buksna ja odem kad nema cigare, ma daj čistak jedno desetak minuta dodavanja ja kući bacim se na krevet i reko sam sebi ma neću više duhan koristit.
Ustajem ujutro pravim sebi kafu (i kafu sam izbacio zadnji mjesec :D) ponavljam sebi jesam ja stvarno ono sinoć mislio ma reko to je to prebacilo me izdrži.
Odlazim na posao pravim kafu prsti se uvijaju ne znam gdje ću s rukama :D
Krenem nešto radit al to sam radio sa cigarom opet u mislima cigara, hajd reko vidjet ćemo dokle će to sve ići.
Vrijeme doručka, doručak pranje ruku, tražim kutiju cigareta nema ih nigdje, a gdje sam ih ostavio, a da ja ne puši pa se malo i nasmijem.
Mobitel u ruci čitam nešto opet bi cigaru zapalio. Izlazno večer alkohol bez cigare atmosfera bez cigare nestvarna situacija pomalo čudna, ruke nisu moje :D Čak dok sam pio mogao sam duplo više popit, a duplo manje sam bio mamuran sutradan posle izlazne večeri. Prvih 7 dana je bilo igra s mozgom, kasnije je lakše bilo.
Kad je došao period kada je lipa cvjetala ljudi moji tad sam prvi put u životu osjetio taj miris koji me je budio i pratio jer kod mene ima dosta lipa kraj puta gdje se krećem.
Prvo nisam znao šta je gušilo me, jak, oporan miris dok nisam skontao. Mislio sam da je alergija neka :D
Kada bi bila neka stresna situacija lakše sam podnosio nego kada sam pušio i to sam primjetio.
Nakon mjesec dana tu i tamo mi napadne, posle 3 mjeseca rjeđe.
Pošto se u kući ne puši pa kad neko izađe na balkon da zapali pa uđe u kući osjeti se miris duhana i par minuta pokret rukom donosi miris duhana... (Ne znam kako je kad ja s balkona dodem posle frule :D)
Ako je ne zapalite nakon 1-2 min onda kada vam u mislima dođe, osjećaj se ugasi.
Tako da cigare su samo jedna loša navika, ja sam ih bukvalno iz dosade pušio.
Također u tom periodu se malo više dimi gandžica što je nesmetano :)
Prije mi je teže bilo da se udebljam šanse su bile 2:1000 brže smršam, al kad sam bacio cigare dobio sam 5KG za godinu dana :)
Naravno da ne pričam o zdravstvenoj promjeni.
Valjda nisam puno u off otiša malo sam se nadovezao na duhan.

Ja ne dimim gandžu od 10.02. Tek za 1 maj ću da zapalim i to ono iz mrvilice kad sastružem i očistim :) Pauza od 80-90 dana pravim svake godine.

Ove ću vjerovatno i duže dok se automatici ne oberu, ne vjerujem da ću ikad više dotaći ovu uličnu vutru :)
I naravno od sad samo čistak ili Vapa :thumb:
 
Poslednja izmena:

Peroooooo

rješenje je praštanje
Poznanik Foruma
02.12.2011
853
3.666
163
2 dana ... šmrc ništa(još se nisam potukao,hahaha -ali skoro -valja živčeke krotit a da a i jezičinu što divlja hahahah)
 
Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: Cyric and Infinity