Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
pridruzujem se venlu, od danas tegle prazne, pa tako pocinjemo sa nekonzumacijom i aktiviranjem fizickih aktivnosti ; ) za to vrijeme cemo sigurno nesto skuhat tako da kad dodje vrijeme da se pocastimo sa necim vrhunskim.
 

doomer

Aktivan Član
24.09.2005
947
1.561
163
Upravo tako, setnje po brdu i po sumskim potovima, lagano trcanje i bicikl : )
Valda cu uspjet izdrzat jedno 2 mjeseca taman do nove ture, necu sigurno nista kupovat.
Ma ja kad se pomirim da nema nema nikakve krize, pogotovo me drzi to sto znam da cu krenut u nekakvu akciju uskoro pa ce biti prije ili kasnje : )
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ne pusim nista evo vec 48 dana. Tako sam odlucio nakon sedmodnevnog pirovanja u dimu.... dnevno sam pusio 5-6 komada u troclanoj ekipi. Jutro svane,mota se,podne dodje mota se....popodne nam padne na pamet da prosetamo do jednog izvora izvan grada,usput se naravno przi ono sto smo zamotali. Uvece,prije grada,nadimimo se pa udri po pivu,vodki ili sta god ko pije. Ja popijem flasu piva i kraj,alkohol drzim na minimumu. Ako ne bi otisli u grad,onda igramo Fifu,i przimo barem jos 3 komada.... smijali bi se ko konji, i svadjali jeli neko nesto rekao....naravno da smo svi bili rasijani i niko nije pridavao znacaja tome o cemu se prica,i da li se prica uopste. Svako je bio u svom svijetu,a ja sam jednom za sebe rekao da sam " balon koji lebdi " :) Sada ne pusim,svojom voljom,iako imam jos jednu veliku teglu,punu do vrha.... Postim,ne idem u Crkvu,ali postim. Ponekad kazem i Oce nas... Svako jutro u 7 i 30 budjenje,na poslu sam do 8 i 10 ( namjerno kasnim) . Spavam kao janje,nekih 6 i po do 7 sati. Ne pada mi na pamet da zapalim,niti osjecam potrebu. Ponekad sanjam da pusim,sta vise, sinoc sam sanjao da przim dzoks smotan u rizli sa ukusom cokolade :D I ranije sam pravio pauze,tj redovno sam ih upraznjavao. Iz dva puta sam pravio i visegodisnje " odmore" od vutre, a svaki povratak "njoj" je bio i povratak zeljenom osjecaju,kao da duvate drugi ili trci put :) Prvi mi nije bio nista spektakularan. Planiram da pauziram barem do kraja jula, i odgovorno tvrdim da nikakve krize nema,bilo fizicke ili psihicke prirode. Raspolozenje mi je normalno,tj na stand by sam. Ako neko isprica nesto smijesno,smijem se,ako se povede neka intelektualna rasprava rado uzmem ucesca.... nemam oscilacija ni u cemu,svaki segment moje licnosti je nepromijenjen. Ono sto mene opterecuje,u tolikoj mjeri da moram pomisliti da sam opsjednut je growing.... iscekati ne mogu da se dokopam nekog brend sjemena,i da pocne nova outdoor sezona ;)
 

Zblonzinjo

Dimno Rapoložen
24.09.2014
188
713
93
Nigdjezemska
420.hr
Opušteno paranoja,pusti te provokatore :)
Potpisujem štivo iz posta 165. Par dana nakon zadnjeg jointa a nakon svakodnevnog duvanja 9 mjeseci ; spavam odlično,radim,seksam,osjećam pozitivu.
100% istina samo bih nadodao a sto mi je interesantno i uvijek mi se desava kad pravim pauzu da svaku vecer sanjam nesto... sto nije slucaj kad se dimi, zna se desit da ne sanjam nikako il' sanjam a ja nemam veze da sam sanjo ahah :crazyd: :D:D
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Potpuno me je zatekao.... sa optuzbom da tegle nema,inace bi ja po starom.... Hvala Venlo na podrsci,cijenim to :D Htio sam samo da izlozim svoj stav na ovu temu,i da prenesem svoja iskustva.... i mislim da bi trebalo da bude vise "dobrovoljnih" apstinenata. Da apstinencija ne bude samo posledica prazne tegle,vec i izbor svakog od nas. Sinoc sam prvi put naisao na ovu temu,sjajna je,i nazalost slabije propracena u odnosu na neke druge.... Sto trenutno pusite,od Bozge zakucava od aktivnosti. Bilo bi sjajno da i ova tema bude barem upola interensantna kao gore pomenuta. Reci da bez vutre se ne moze, i da je sa njom sve drugacije...... pfffff sta znam. Evo sad sam sa posla,obrijao sam dva tanjira pasulja,i jednako si mi dobra i ukusna kao kad ih jedem naduvan,ili nenaduvan. Suljpa je suljpa,vutra je vutra ;)
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Evo ja danas pogledao datum i ne pusim tocno 4 mjeseca i 26 dana..Bas gledam u prijasnjim postovima sam pisao da ne pusim oko 7 mjeseci a ustvari nije niti 5 mjeseci stvarno se cini dugo hahha :) Uglavnom osjecam se ok sasvim normalno , na pocetku mi je bilo jako tesko ali mislim da je to od duhana ne od vutre jer sam prestao oboje u isto vrjeme . Uglavnom pu o vise stvari obavim sada nego kad sam pusio , samo mogu definitivno rec da imam jebenih problema sa snom znaci budim se za vrjeme sna , ne spavam niti 7 sati ukupno i nekad se preznojim ko svinja :) Razlog prestanka je bio taj da nemam granice znaci ako sam u necem onda sam u tome 100 posto ne volim raaditi nesto na pola jbg...Znaci kd sm duvao duvao sam ko konj , sad kad sam prestao radim na sebi , treniram ko zvjer , rjesavam fax privodim kraju , imam posao znaci pase mi.. Planiram sada za mjesec dana baciti jednog automatika na balkon da vidimo sta ce ispast od toga :) Ne planiram vise nikad u zivotu nista pusiti i unositi u sebe bilo sta na taj nacin , ako uspje auto jedan dio cu napraviti malo ulja da probam a drugi dio cu vaporizirati :) Psihicki i fizicki sam puno jaci nego kada sam pusio , ako uspje out probat cu nauciti dozirati znaci volio bih kada bi mogao uzeti dim dva na vaporizer prije spavanja da sutra budem ljepo odmoran , al da ne mislim o tome cjeli dan kao prije 5 mjeseci dok sam jos pusio.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Nisam pusio oko cetiri mjeseca, u zadnjih mjesec dana sam u dva navrata kupio neko sranje, sto me bas negativno radilo + za pedeset maraka dobio nekih sedam, osam jadnih dzoinata. Rekao sam sad sebi, nema kupovanja dok ne uzgojim svoje a i potpuno je drugaciji osjecaj kad imam svoje, koliko god kupovna trava bila dobra ne grije me oko srca :D .
Inace, ja ne bih nikada imao zelju da prestanem da nisam morao( selidba i tak'...), trava mi jednostavno prija i to sam ja.
Sada mi je jedino malo nezgodno sto sam potpuno zaboravio taj osjecaj, to me onako poprilicno muci kad se nekad zamislim, ono, znam da je nesto lijepo i da to volim a ne znam sta je to :fuck:.
Ali dobro, kad budem imao, pa smotam prvi top mislim da necu znati gdje sam, hehe bice ko nekad na pocetku. :spliff:

Cak mi vise nije ni tesko da cekam, a imao sam krize u pocetku...
 

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
samo mogu definitivno rec da imam jebenih problema sa snom znaci budim se za vrjeme sna , ne spavam niti 7 sati ukupno
Sumnjam da je povezano sa konzumacijom.... Hocu da kazem da mislim da nema direktne veze izmedju konzumacije i problema sa spavanjem,jer sam si rekao...
duvao sam ko konj

to vjerovatno podrazumijeva da duvas dugo dugooo vremena, i neku solidniju kolicinu,recimo 5-6komada. Za to treba da ostajess budan do kasno u noc,svaku noc.... I onda se stvori taj life style,neredovnog spavanja,tj spavanja od 5 ujutro do 14 popodne, i to je nesto sto organizam vremenom prihvati. Zavrsavanje faxa,posao i trening podrazumijevaju uredan zivot,lijeganje u krevet u normalno doba...sad je to nova okolnost na koju moras da naviknes sebe,i mislim da zato lose spavas.....zato sto se vracas u "normalu" a ne zato sto ne duvas 4 mjeseca i 27 dana. Ako nijesam u pravu ne zamjeri ;) samo misljenje,ali iskustveno misljenje
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Slazam se s tobom dzaparanoja, tako sam ja shvatio da se i meni desavalo.
Potrebno je neko vrijeme da se organizam vrati u ravnotezu e sad koliko, to je sve individualno i zavisi od obaveza i navika pojedinca i najvise od mozga. peace :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Zadnja runda duvanja je trajala od 6 mjeseca prošle godine do prvog posta na ovoj strani.
Iskreno rečeno,zadnjih dana prije nego sam olizao tegle,palo mi je na pamet.... ijao ,pa ja sam drogeraš,navukao sam se,kako ću ja sada kada nema više marihuane,hoću li tražiti lerdije neke,hahahahha (šala mala,no razmišljao sam o tome na način,duvam mjesecima,bit će nekih poremećaja sigurno)

Jedini poremećaj je taj,sanjam svaku noć :D
Snovi su mi svakojaki.Neku večer me ganjao slon.Pobjegao sam mu jer sam se popeo na neko kamenito brdašce i hoplala...preskočio neku kovanu željeznu ogradu i našao se u nekoj lijepoj njemačkoj ulici sa drvoredom.
Tu istu noć mi je otišao i autobus.Na stanici je bila murija i hitna.Pomislio sam dok sam čitao red vožnje...gledaju me policajci garant.
Jednu noć sam našao neku gandžu a jednu noć sam bio na nekom prelijepom mjestu.Stara kuća,ispred kuće provalija a u kući neki visoki podest,drveni ... pomislio sam,kako bi ovdje bilo krasno održati sljedeći vutra-skup :D
Noćas sam isto nešto sanjao ali sam zaboravio šta.
Uglavnom,slušam komentare jutros na poslu.... ljude pati pomjeranje sata,kao nisu se naspavali :D
A ja naspavan.
 

Stastopojo

Aktivan Član
08.02.2015
374
749
93
32
Svaka ti cast Venlo, imo sam i ja lude snove bas po prestanku i jednog se jos sjecam, sanjao sam da sam lasta i da imam kod komsije gnjezdo i ja letim tamo i mislim, pa sto ja nisam ranije letio, jest ovo dobro... i probudim se
Ja sam u isto vrijeme prestao duvati i preselio se, pa je moja nesanica vjerovatno uzrok promjene mjesta boravka, i prije sam prestajao pusiti vutru na krace periode pa mi nije nista smetalo, sve bilo normalno.
Ma necu vise da s***m, hehehe, kad necu nista pametno rec.:D
 

Ig0r

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.11.2014
561
1.688
163
36
Dzparanoja slazem se sa tobom treba vremena da se priviknes , mada i nije bas da sam ostajao do kasno budan duvao jesam po 5,6 komada sa ekipom nikad sam ali duvali smo od ujutro pa kroz cjeli dan tako da sam oko 10 , 11 vec bio dobrano zakucan za krevet s tim da mi se nikad nike bio problem dignut oko 7 , 8 ujutro samo sam htjeo rec ustvari da sad imam problem jer ne spavam u komadu nego se budim stalno jbg.. al u ostalim stvarima se slazem sa tobom.
VenloNL takoder sanjam svakojaka sranja ahhahaha istina ziva i to je definitivno od ne duvanja mislim da smo vjerovatno sanjali i kada smo duvali samo sta se sutra nebi sjecali al sad se sjecam svaceg sta sanjam i cesto sanjam i to svakojoka sranja hahahahha
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Samo zelim ovim putem da se izvinem svim korisnicima na ovoj temi koje sam uvrijedio nekim svojim recimo "salama" i "provokacijama".

Malo me prenijelo i sada kada citam to ispravan ,vidim da nije lijepo s moje strane.

Svi dodjemo u period kada ne konzumiramo i pomoc brace i sestara je uvijek dobro dosla.

Tako da svima koji trenutno ne konzumiraju pruzam puno podrsku i pomoc.

A kao sto sam na nekoj od tema pomenuo i ja cu za nekih 30ak dana aBd na jednjo tro i pol mjesecno ciscenje ,pa se valja polahko pripremati.

A vec kada smo kod snova,kada sam imao periode nepusenja po 2-3 mjeseca
(nuzda zakon mjenja) ,nikada nisam sanjao direktno da pusim ,nego su to uvijek bile neke situacije u kojima znam da sam se napusio i onda se razvija situacija,ali nikad da bas pusim nisam sanjao.

Sretno nam svima ...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Dzparanoja

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Povodom ovih blagdanskih dana,vako,nako,šunke,mladog luka i kobaje domaće ... prekidam apstinenciju na kratko.
Dečki hvala a nadam se da je i vama bilo prijatno kod mene.


Edit; zaboravi napisati,u finu komu sam sinoć upao.
10 minuta cijelih sam izdražao na kauču ispred tv i probudio se jutros u 6.Naspavan,ne sjećam se noći uopće ;) ustao i naložio vatru.
 
Poslednja izmena:

Dzparanoja

GAD
Banovan
14.04.2014
704
1.036
163
Ja sam se javio u srijedu,ali je post obrisan....vjrv tehnički problemi nakon ovog terorističkog napada! Svakako da ce farmako-narko lobi uvijek biti zainteresovan da zapusi usta svima koji su spremni da pomognu sebi i svojim bliznjima.....ulje kao lijek sve je vise izbor ljudi u borbi protiv najtezih oboljenja. Mi koji se rekreiramo sa marihuanom, naravno da im trebamo,ali kao kupci,ne kao gazde samo-dovoljnih gazdinstava :D Uglavnom,ja se od srijede ponovo rekreiram,i to sa zadovoljstvom :) Nijesam nista krizirao,jednostavno mi je doslo da napravim sebi merak. Koja je razlika u odnosu na period apstinencije...jos bolje spavam :) posebno poslije dzoksa. Spavam kao top. Vraticu se ponovo ovdje,pozdrav vutrasi
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
:spliff:Evo i mene ,izgleda sam trenutno na ovoj temi.

Ali pomoci ce mi neko.

eto ljudi moji ,sada ispusi i posljednji dim u ovom visegodisnjem ciklusu.

Upisujem se u dnevnik ,nadam se da nece dugo trajati nekonzumacija.

Rekao je covjek da ce shit stici u srijedu aBD :)

Sretno Vam sa mnom