Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

lauba

Zinfandel
Poznanik Foruma
01.01.2012
1.645
4.036
188
41
Evo da se i ja javim u ovoj temi:)!Konzumiram nekih 10-ak godina i sve skupa sam imao 3-4 pauze od max mjesec dana!Trenutno 21 ili 22 dan s tim da sam spalio pljugu prije 4 dana i sad slijedi nastavak:whato::,a vidjet ćemo koliko:D,sam da se ne vratim na 5,6,7 pljugi dnevno jer što je mnogo,mnogo je:razvaljen::,a i skonto sam da puno kvalitetnije ispunim dan a i teglice se ne troše kao prije:D!Ekipo imate moju podršku;),nedajte da posustanete kao ja,e i da napomenem kako sam se prije 4 dana prvi put "napljugo" u zadnjih 2 godsmiley9934. al ono kak se spada!:mario::Živi i zdravi bili!
:respect::vutra:

Edit:A i ova pljuga je bila za proslavu umjesto alkohola,sve nešto krenulo nabolje!:thumb:;)
 

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
evo i mene ovdje, a mislio sam da to nece biti nikad :D
ne pusim mjesec i pol cca, uzeo pauzu zato jer sam poceo pretjerivat. redovno sam duvao 6 godina, bez pauze. pod pauzu mislim na najmanje 2 tjedna prestanka.
prvih par dana kad sam prestao je bilo uzasno, nisam znao sta cu sa sobom. navika je prokleta stvar. snovi su poceli bit jako realni, ko da sam tamo. to je jedina dobra stvar nakon prestanka, bilo je par snova di sam silno pozelio da se vratim. vutra je ovdje u mom kraju skupa, financijski sam puno bolje ali ipak trosim, npr na hranu puno vise nego prije. ali toga mi nije zao, barem se kvalitetnije hranim. puno sam vise samo-osvjesten, razbistrila mi se glava i osjecam se ok, ali ipak ne osjecam se bolje nego dok sam duvao. zbog vutre sam postao vise introvert, dok sam prije bio vise extrovertna osoba. to je ono sto su neki ljudi ovdje pisali da marihuana nije za 'djecu' kojima se mozak razvija, a ja bi reko da nije za nikog prije 21. godine, osim ako nije potreba, ne daj boze.
e sad kad sam poceo svoje da uzgajam, ne mogu docekat da zapalim jer konacno znam sta pusim i planski idem prema tome. mislim da cu odradit ubuduce 3 mjeseca duvanja i onda mjesec dana pauze. i onda opet i opet i prodje godina dana
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
prvih par dana kad sam prestao je bilo uzasno, nisam znao sta cu sa sobom. navika je prokleta stvar. snovi su poceli bit jako realni, ko da sam tamo. ...

zbog vutre sam postao vise introvert, dok sam prije bio vise extrovertna osoba. to je ono sto su neki ljudi ovdje pisali da marihuana nije za 'djecu' kojima se mozak razvija, a ja bi reko da nije za nikog prije 21. godine, osim ako nije potreba, ne daj boze.
Nije mi se dalo da od onolikog posta pravim dijelove, ali sam bar ovako odvojio ono najbitnije sto se mene tice. Pa da krenemo...

Prvi dio je istinit. Zaista, navika je yebena stvar. Znaci, nema to veze sa, recimo, ovisnoscu, , nego, vise je želja u pitanju. :razvaljen::

Kad je rijec o snovima, tu vec nisam relevantan. Slazem se sa konstatacijom da na vutri nema nekih snova, cak se neki ljudi ni ne sjecaju, ali kod mene nije slucaj. Sanjam snove bez obzira jel sam napusen ili ne.:crazyd:
(sto se tice snova evo i malena tema o tome https://www.vutra.org/threads/snovi.603/#post-14641)

Ovaj drugi dio je malo diskutabilan, samo iz razloga odredjivanja granice kad neko moze da zapali dzok. Ti velis 21 godina, ali ja sam zapalio sa 15, ali postoje likovi koji ne treba da puse nikako.

Slazem se da maloljetnici ne bi trebali konzumirati, ali samo pod uslovom da znaju sa cim imaju posla, to jest, nemaju, ako odluce da ne duvaju.

(jesam razvuk'o ko' gladan srat', ali poenta se moze izvuc'... valjda) :razvaljen::
:spliff:
 

Đorđe Logić

Don't panic, it's organic
21.06.2017
651
2.817
163
@sale82ful i ja sam prvi put sa 15 zapalio. ali poceo sam redovno pusit tek sa 18, a ovo izmedju je bilo ono u drustvu, rijetko. nije me toliko tad privlacilo. e sad, moje skromno misljenje je da ne bi trebalo, tj. ja bi preporucio, i preporucivat cu klincima da ne puse dok ne navrse 21. cisto zato da im ne djeluje na razvitak mozga i karaktera, jer ipak vutra moze poprilicno 'skrenuti' nekog, u smislu da ih oblikuje na nesto sto oni zapravo nisu.
daleko od toga da treba zabranit, to nikako. ko voli nek izvoli, i ja sam bogme poceo prije 21. tako da nemam pravo ni zabranjivat a ni osudjivat bilokoga. to je samo moja preporuka, pusti nek ti se tijelo i mozak razviju pa onda udri mile. ali dobro si reko, glupo je odredjivat granice jer svi smo razliciti i individualni i na svakog ce drukcije djelovat, sto znaci da nekima i dobro dodje to sto pocnu ranije. a neki ne bi trebali duvat uopce, takodjer se slazem.
@lauba drzi se prijatelju, ima nas vise i vjeruj mi isplati se napravit pauzu, ja tek sada to primjecujem. poslije kad zavrsi pauza, plakat cemo od smijeha kad zapalimo :D
 
06.08.2018
9
10
3
45
Pozdrav svima!
Prvi put sam se logirala u životu..
Da skratim priču, konzumiram svakodnevno cca 2, 3 god, sada je došlo vrijeme za pauzu...
Da se mene pita valjda bi živjela u polju marihuane do kraja života...
Ugl, malo mi stvara nervozu jer je došlo vrijeme za pauzu...
Danas palim zadnji pa čitam sve živo i neživo da sama sebi smanjim nervozu...

Gdje bi , na kojem mjestu mogla naći pokoji savjet kako da to prođe sto "bezbolnije"..
Eto, hvala unaprijed
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.585
2.598
Unaprijed me nervoza gnjavi
tako je i mene prala prvi puta :thumb:
morao stati napoprijeko u svrhu obrane
nakon nekoliko mjeseci u centru za lječenjenje ovisnosti su mi rekli...nemoraš više dolaziti :D nema smisla
znači bez trave :djede: se može ...ako moraš

mene je nakon prestanka malo mučio ptsp u snovima
to je bila jedina negativna strana nekonzumacije
skoncentriraj se na op
i na prvi rehabilitacijski :spliff:
sretno :thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Jojoman and Stipe