Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
06.08.2018
9
10
3
45
tako je i mene prala prvi puta :thumb:
morao stati napoprijeko u svrhu obrane
nakon nekoliko mjeseci u centru za lječenjenje ovisnosti su mi rekli...nemoraš više dolaziti :D nema smisla
znači bez trave :djede: se može ...ako moraš

mene je nakon prestanka malo mučio ptsp u snovima
to je bila jedina negativna strana nekonzumacije
skoncentriraj se na op
i na prvi rehabilitacijski :spliff:
sretno :thumb:
Puno ti hvala !!!
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vutra Samotnjak

Prcula

Aktivan Član
05.09.2016
77
454
53
Koliko je to merilo za " umereno " Da li je umereno ako spurlam gram do dva dnevno ili jednu buxnu 100s dnevno ili jednu buxnu 100s nedeljno. Šta je umereno? :D

Da dodam samo još da sam ostavio duvan 2 maja ove godine, Pušim već 20 i kusur godina sa jednim prekidom od 5 godina :) Od 2 maja nisam zapalio ni jednu cigaretu duvansku :) Samo džidža. Niti mi se hoće duvan.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Stanaccc and oz

Gertner

grow love - love grow
20.08.2018
77
630
83
Svemir
Jednostavno probaj pljugu gledati kao neki vid nagrade,opustanja nakon radnog dana.Ono..lagano cilanje uz film,cura...Probaj izbaciti preko dana,tek navecer oko sest,sedam.Kada ti prede u naviku onda je to prava stvar.Hebiga..ako pusis iz dosade da ubijes dan onda ide prepusavanje,a samim time i bezvolja.
To je to!
 
11.02.2015
19
12
3
33
Prestao prije 12 dana nakon 10 godina.Tobogani raspoloženja od rastroja do sreće u pola sata pa onda opet,snovi kao realnost većinom negativni.Mijenjaju mi se osjećaji vrućine i hladnoće i nemogu spavat preko 3 sata u komadu.Konstantno nekakvo previranje u stomaku i nemam apetita,čak sve slatko mi se gadi.Najgore od svega je šta ne prepoznajem sebe ovakvog,ništa nije smješno ni zanimljivo niti ikoga mogu trpit u blizini svojoj.

Braćo vutraši pomozite makar nekim savjetom!Bilo je u tih 10 godina pauza ali ništa ovako strašno,valjda zato što se ne mislim vraćat biljci.Samo crne misli i crnina oko mene,simptomi i čežnja će proći ali kako ću kroz život dalje ja stvarno ne znam.Usamljenost je velika jer mi je društvo u slobodno vrijeme pravila gotovo samo ona.

Inače mi je život u totalnom kaosu odavno ali barem je tu bila ona svaku večer da me sasluša,malo nasmije i unese mi malo optimizma...sad sam čista suprotnost bezosjećajan,brutalan,lud i nije me briga za nikog,sve manje i za sebe :(

Opopstite na nepovezanom tekstu ali morao sam neke stvari napisat negdje,očito sam lud već 10 godina ali je ona to držala pod kontrolom.
 
27.05.2018
26
112
33
Prestao prije 12 dana nakon 10 godina.Tobogani raspoloženja od rastroja do sreće u pola sata pa onda opet,snovi kao realnost većinom negativni.Mijenjaju mi se osjećaji vrućine i hladnoće i nemogu spavat preko 3 sata u komadu.Konstantno nekakvo previranje u stomaku i nemam apetita,čak sve slatko mi se gadi.Najgore od svega je šta ne prepoznajem sebe ovakvog,ništa nije smješno ni zanimljivo niti ikoga mogu trpit u blizini svojoj.

Braćo vutraši pomozite makar nekim savjetom!Bilo je u tih 10 godina pauza ali ništa ovako strašno,valjda zato što se ne mislim vraćat biljci.Samo crne misli i crnina oko mene,simptomi i čežnja će proći ali kako ću kroz život dalje ja stvarno ne znam.Usamljenost je velika jer mi je društvo u slobodno vrijeme pravila gotovo samo ona.

Inače mi je život u totalnom kaosu odavno ali barem je tu bila ona svaku večer da me sasluša,malo nasmije i unese mi malo optimizma...sad sam čista suprotnost bezosjećajan,brutalan,lud i nije me briga za nikog,sve manje i za sebe :(

Opopstite na nepovezanom tekstu ali morao sam neke stvari napisat negdje,očito sam lud već 10 godina ali je ona to držala pod kontrolom.

Nisam neki ekspert, ali to sto osjecas je jednostavno neka vrsta praznine, posto je konzumiranje bila neka navika, kada si odjednom prestao tvoj um luduje.
Ono sto trebas je promjeniti navike, jer bas ono sto kažes život ti je bio u kaosu odavno, dok je trava to samo maskirala . Sada kada nje nema, sve to navire na povrsinu, i nasao si se u problemu.
Kreni malo po malo, mjenjaj, usvajaj neke dobre navike, razmisli sto je to u tvom životu sto želis promjeniti, sto te koči, kakav želis biti. Kada počnes od toga, sanse su velike da ce te 'nuspojave' nestati ... te nuspojave nisu radi trave, te nuspojave su radi tebe, jer bi pobjego njoj kada bi nesto zapelo. U biti to je samo tvoj um koji divlja jer nema vise onog jenostavnog rjesenja ... biljke.

Nisam ja neki ekspert, ali eto to je neko moje misljenje i moj savjet ako sam te dobro shvatio. Da ne pametujem dalje, pre kratko sam na ovom forumu da bi nesto konkretno mogao reci ali evo možda ti neko moje objektivno misljenje pomogne.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and sale82ful

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Ne pusim vec mjesec dana skoro.. A pusio sam svakodnevno ali samo fino predvečer i navecer prije spavanja. Za mozak na pasu :D
Cura ima test na poslu pa iz solidarnosti ni ja ne duvam..
Nije tesko i ne vidim problem..
Ali jedva cekam da zapalim ponovo.. Jer sam se fino očistio a cuvam neki cvijetak skanka i ima da me odvali sigurno božanstveno :D.
Vrijedi nekad i pauzirati, bude bolji osjecaj i rad..

Prestao prije 12 dana nakon 10 godina.Tobogani raspoloženja od rastroja do sreće u pola sata pa onda opet,snovi kao realnost većinom negativni.Mijenjaju mi se osjećaji vrućine i hladnoće i nemogu spavat preko 3 sata u komadu.Konstantno nekakvo previranje u stomaku i nemam apetita,čak sve slatko mi se gadi.Najgore od svega je šta ne prepoznajem sebe ovakvog,ništa nije smješno ni zanimljivo niti ikoga mogu trpit u blizini svojoj.

Braćo vutraši pomozite makar nekim savjetom!Bilo je u tih 10 godina pauza ali ništa ovako strašno,valjda zato što se ne mislim vraćat biljci.Samo crne misli i crnina oko mene,simptomi i čežnja će proći ali kako ću kroz život dalje ja stvarno ne znam.Usamljenost je velika jer mi je društvo u slobodno vrijeme pravila gotovo samo ona.

Inače mi je život u totalnom kaosu odavno ali barem je tu bila ona svaku večer da me sasluša,malo nasmije i unese mi malo optimizma...sad sam čista suprotnost bezosjećajan,brutalan,lud i nije me briga za nikog,sve manje i za sebe :(

Opopstite na nepovezanom tekstu ali morao sam neke stvari napisat negdje,očito sam lud već 10 godina ali je ona to držala pod kontrolom.
Druze moras zaokupiti paznju s nekom aktivnoscu ,sto ce ti malo razbistriti misli i ne dati ti da osjecas stalno prazninu.
Nabavi psa.. Setajte, vozi bajk, crtaj, trci..

A zasto si odustao skroz od biljke? Zasto si navečer samo nekada ne slozis laganicu, za opustanje i miran san ,i to je to? ..
 
11.02.2015
19
12
3
33
Druze moras zaokupiti paznju s nekom aktivnoscu ,sto ce ti malo razbistriti misli i ne dati ti da osjecas stalno prazninu.
Nabavi psa.. Setajte, vozi bajk, crtaj, trci..

A zasto si odustao skroz od biljke? Zasto si navečer samo nekada ne slozis laganicu, za opustanje i miran san ,i to je to? ..

Druže,pokušavam sa aktivnostima,psa imam,trčim svako par dana ali sve to sam radim jer nemogu nikog gledat niti slušat(i sa biljkom je isto bilo).Preko dana i nemam neku želju al kad se spusti noć i prođe 22h onda me počnu demoni opsjedat.

Probavao sam to sa jednom navečer ali čim je ugasim navuče me na još,pa nakon 5 min ide nova,pa poslije još jedna i tako dok ne padnem u komu i ne zaspem.Ta jedna me podigne i navuče na još 5 :(

A pokušavam odustat jer nemam novca,predugo pušim i nisam spavao normalno godinama(svoj vlastiti growbox nije moguć).Skoro pa da se ne sjećam samog sebe prije biljke,tek sad zadnjih dana se prisjećam kakav sam luđak.

Uvijek pamtim jedan post od nekog forumaša ovdje.Zašto pušite?Zato što sam bolji čovjek onda,empatičniji,pristupačniji.Bez nje u ovom hladnokrvnom svijetu ja sam još hladnokrvniji i suroviji.Na mobitelu sam lete mi misli brzinom svjetlosti oprosti na mogućem nerazumjevanju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Vanzemljak27

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
nisi ti nikakav ludjak nego normalan covjek koji nemoze vjerovat kako ovaj svijet funkcionira a tebe to sve muci jer znas da to nije "normalno"..pokusaj gledat na trenutnu situaciju kao nesto sto si cijeli zivot trazio da bi to rijesio jednom zauvjek i nakon te borbe ces sigurno izaci kao bolji covjek prvo prema samom sebi a onda i prema drugima.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358
covjek koji nemoze vjerovat kako ovaj svijet funkcionira a tebe to sve muci jer znas da to nije "normalno"
Prije svega, čovjek treba da shvati da ne moze mijenjati čitav svijet, jer je to apsolutno nemoguće, nego, on mora mijenjati sebe da bi mu se njegov svijet promijenio.

U suštini, hoću da kažem da, ništa nećeš postići tako što ćeš "kukati" tipa, svijet je onakav, ili ovakav, i u tome tražiti izgovor za sopstveno stanje.
Ti si taj koji mijenja nesto u životu, i na taj nacin praviš lančanu reakciju na svijet oko tebe.
Onda od tebe krene, lupam, Pero, Jovo, Ana, i tako se svijet mijenja. Ne mijenja se svijet kukajuci kako su drugi loši, pa i tebi je loše zbog toga. :)
 

leemon

Aktivan Član
08.01.2015
417
2.818
143
napisao sam Dragunovu zasto mislim da nije ludjak i da shvacam sto ga muci a ti izrezes recenicu i pises o kuknjavi:crazyd:
 
06.08.2018
9
10
3
45
Druze moras zaokupiti paznju s nekom aktivnoscu ,sto ce ti malo razbistriti misli i ne dati ti da osjecas stalno prazninu.
Nabavi psa.. Setajte, vozi bajk, crtaj, trci..

A zasto si odustao skroz od biljke? Zasto si navečer samo nekada ne slozis laganicu, za opustanje i miran san ,i to je to? ..
Pozdrav dobri ljudi :)
Samo da se nadovežem na ovo zadnje (tako je slučaj kod mene).
Bila bez pljugice doslovno 12 god, mislila sam da je pukla ljubav između nas dvije ali jedan dan, nije bitno, zapalila ja opet... od tog dana prošlo tri godine , tri godine svakodnevnog pušenja , i opet ju volim najviše na svijetu.. na žalost, ocito sam katastrofa karakter , ja kada krene jedna, vec spreman drugu pa uleti treća i onda spavanje... zato razumijem dečka i taj problem samo s jednom prije spavanja , kada meni ta jedna bude kao uvod, kao onaj prvi gut kave, najslađi pa onda poslije sjedne ostatak šalice kako treba..Ima koji dan da ne pušim jer ne čeka Op, ali kada sve to prođe znam da ću joj se vraćati u ovom životu do posljednjeg daha, i reci mi molim te kojom metodom da se ja zadržim na toj jednoj? Jer , kao sto rekoše prije mene, financijski pukneš .
Moram smanjiti jer je ovo neodrživo ..
Imaš kakav savjet?

Sretno i Lp!
 
11.02.2015
19
12
3
33
Prije svega, čovjek treba da shvati da ne moze mijenjati čitav svijet, jer je to apsolutno nemoguće, nego, on mora mijenjati sebe da bi mu se njegov svijet promijenio.

U suštini, hoću da kažem da, ništa nećeš postići tako što ćeš "kukati" tipa, svijet je onakav, ili ovakav, i u tome tražiti izgovor za sopstveno stanje.
Ti si taj koji mijenja nesto u životu, i na taj nacin praviš lančanu reakciju na svijet oko tebe.
Onda od tebe krene, lupam, Pero, Jovo, Ana, i tako se svijet mijenja. Ne mijenja se svijet kukajuci kako su drugi loši, pa i tebi je loše zbog toga. :)

Druže kukam jer je tema takva gdje se kuka :) ,ne želim nikoga blizu sebe baš zato da im ne kukam i ne dosađujem sa svojim problemima a i da se ne posvađam na mojoj žutoj minuti.Takav sam cijeli život,svojim problemima nikad nisam opterećivao druge,ovo je forum njega ne računam :D

Izdržat ću ja ove krize,kad se zainatim spreman sam glavom kroz zid i na sve,ništa me u životu ne pogoni ko inat,ako taj razlog inata ima svoje ime i prezime e onda tek pogotovo.Trebam sebe mijenjat to znam ali u kojoj mjeri je to moguće u 30-oj godini nisam siguram da može radikalno.Uvijek sam prezira ono da svijet nemožeš promijenit pa mu se trebaš prilagodit.Što se tiče tjelovježbe i to je kao droga,svaki put sve više i više treba a nakon nekog vremena ni ne umara više nego podiže(trčanje) :D

Problem je vjerojatno psihičke prirode,uvijek sam bilo malo neobičan.Kad prođu ova stanja ludila možda posjetim i psihologa da čujem njegovo mišljenje.Sjetio sam se ove teme pa sam došao po savjet i podršku jer ko bolje može razumijet vutraša nego vutraš :)



Hvala svima na odgovorima nastavit ću vas pratit i ustrajat u odluci :)
 
Poslednja izmena:

Vanzemljak27

bzzzzzz
09.06.2017
373
2.131
143
Kako kaze Hazer umjerenost je kljuc..
A i covjek zna biti dosta slab i nema svoje JA i tu vec poklekne i krene kontra sebe, kontra svega.. Ako ides ciljano zapaliti jednu i znas da je to JEDNA prije spavanja, nema toga sto ce te povuci da palis do jutra. Vec ces zapaliti tu jednu, opustiti se,zaleci i zaspati, kulirati spokojno i mirne glave i bistrih misli.
Tako to funkcionira, moras prvo upoznati sebe i znati sta zelis . I onda nema tih borbi i glavi.
Ovisnost po mom misljenju ne postoji, postoji samo odluka DA ili NE.
Ako nesta cvrsto odlucis i drzis se toga nema sanse da te pokloleba ista.
I kao sto kolege kazu, prvo, i jedino, sto moras mijenjati ti kao osoba si upravo TI.. I s tim automatski poboljsavas svoj zivot i sve oko sebe.. Sve je energija.
Sjednite malo, ali ne u 4 zida, u sumu otidjite, u prirodu, i popricajte sami sa sobom.. Razbistriti glavu.

Kad si umjeren i uzivas u dimu i gustas nema potrebe pusiti 3 5 7 8 10 pljugi za redom.
Onda i financije prate ritam i nisu uopce opterecenje.