Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Blade

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
11.07.2011
2.504
2.929
188
39
Negdje na Balkanu
Prvi joint prije 20 god nakon nesrece s motorom,ležao u krevetu u gledao film "Platoon" (Charlie Sheen),slomljeno stopalo je bolilo u PM,u međuvremenu se pojavio buraz i pitao želim li probat da pomaže kod boli,kako se u filmu pljugalo na veliko bio sam motiviran i reko ajde..noga me prestala bolit vec nakon treceg dima,ukretko tako je pocelo s vremenom se nastavilo a vec nakon god dana pljugao sam svaki dan.
Pljugao sam cijelu srednju školu i još 11 godina poslje srednje znaci svaki dan,nisam imao odredeno vrijeme (vecinom poslje posla pa do odlaska na spavanje)bilo je i losih tripova i paranoja i svaceg neceg al nisam razmisljao da bi smanjio ili prestao,dim je na neki nacin bio moj nacin zivota,moj porok uz kavu i duhan (alkohol nikad nisam volio ni podnosio)
Prije 7 god majka mi obolila od raka dojke (najagresivniji tip),napravio sam TURBO outdoor grow i malu tonu ulja (marihuana je bila moj odgovor na sve) davao sam majci ulje uz normalne medicinske terapije koje je odradila (operacija i kemoterapije)..zavrsilo je dobro
U međuvremenu necu lagati probao sam sve vrste droga (osim igle) zasto?..iskreno potraga za vecim,jacim,boljim tripom,high osjecajem,nisam se nikad navukao na nesto jer se sve svodilo vecinom na probanje a ne redovitu konzumaciju.
Prije 6 god postao sam otac,cudno kako ti to promjeni pririotete u zivotu u to isto vrijeme prijatelj koji je takoder pljugao svaki dan obolio je od alzheimera (26g) kako,zasto i zbog cega neznam al znam da je prvo pitanje njegovog doktora bilo pusi li vece kolicine marihuane no nebitno to,ono bitno da sam se ja malo zapitao neke stvari u zivotu i odlucio smanjiti..i uspio smanjiti..poceo raditi posao u kojem nema mjesta za alkohol,marihuanu ni bilo kakvu vrstu opijata,3 godine mi je trebalo da smanjim na 1 joiont tjedno (vikendom) marihuana mozda ne stvara fizicku ovisnost ali psihicku stvara itekako to mogu potvrdit iz 1 ruke.
Danas mogu reci da nemam nikakvu potrebu da zapalim nekad produ tjedni a nekad mjeseci ne pratim,zapalim kad me pukne iz cistog opustanja,spontano.
U tijeku imam outdoor grow jer opet trebam pravit ulje (nitko iz uze obitelji),poz svima,isprike Adminima ako sam malo zaspamao temu.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.506
258
Kao sto sam i rekao necu se javljat ako ne mislim stat na dulji vremenski period.
Evo trenutno sam na 7 dana bez pljugice. Osjecam se super, nikakvih nervoza, problema s probavom ili sa spavanjem. Iskreno ovaj put ih nije ni bilo.

Stekao sam bio toliku toleranciju da sam znao zapaliti 3 ciste pljuge za redom i nebi osjetio ni najmanji efekt (ni tjelo ni glava). Mislio sam da je do vutre ali sam probao sa vutrom iz 3 razlicita djela drzave. od 6 raznih dilera :D I nista nisam osjetio ni od jedne. neke su me malko dirnule ali nista vrjedno pusenja tolike kolicine.
Plan je najmanje 30 dana ciscenja, a mozda produljimo i do mog prvog harvesta. Vidit cemo sto ce biti :)
 

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
ja dimim jednom tjedno ( jedino sam u Amstardamu dimio na dnevnoj bazi ali zato i nisam uspio vidjet pola stvari koje sam htio ... pa cu opet morat ici tamo xD )
buraz kad me lupi cerim se svojoj sjeni na zidu :)
ilo se trzam negdje sa strane xD ....... ali bas da bih pusio stalno neznam nemam nekih potreba ( više mi do dođe onako za relaks )
 
25.11.2016
12
35
13
120
Pozdrav,
iako nisam na ovom forumu gotovo nikad , duvam od svoje 13 god i do svoje 30 i kusur par puta sam prekinuo sa malom, li na kraju shvatio sam da nmogu bez nje i da je sve bolje sa njom jedino taj duhan užas toliko godinama sam kvario doživljaj......:fuck:....... al od kako sam počeo koristit vaporizer ( Arizer solo 2 ) naša ljubav je toliko jaka da jedino šta želim je koji put promijenit sortu jer se previše naviknem i na super potentne sorte tipa girl scout cookies itd..... ali uvijek ona mene voli i kad steknem toleranciju samo jadobijem kondiciju malo..... živio Vaporizer to mi je kum....
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Evo nekoliko zadnjih mjeseci lagano smanjivam, došlo je vrijeme da vidim kako je to biti ne ugruvan i nezapalit svakodnevno. Sve iz razloga jer me ni jedna više istinski ne potakne nego mi samo blago utupi osječaj. Još do prije par mjeseci lagano mi je dolazilo da trebam stati jer nije to nije više bilo to, svi znate kad ne zapalite dugo i onda ta prva taj prvi dim nakon dugo vremena bude fenomenalan, blaga euforijica i dobar filing, ista vrutra poslje odmah su slabiji efekti. Lagano mijenjam taktiku i evo uspjevam bez tih napušavanja, malo još popustim dok sam u društvu ali i tu lagano već odbijam ili uzmem samo dimić. Drugi razlog je taj što sam se počeo osječati blago spaljeno i dezorjentirano i blago treperit kad bi morao radit neke interakcije s ljudima i to mi se neda. U svakom slučaju sad za sljedeći period mi je cilj palit samo u situacijama u prirodi i kad nađem neko vrijeme da mogu biti opušten. Uz to želio bih zaista malo izaći iz toga i malo iz druge perspektive živjeti, uz povremeni dim kad su okolnosti za to. Ovo je možda i neka promjena usljed promjena životnih okolnosti obiteljski je život curica 4godine, žena i kao da se moram više uhvatit u koštac sa životom, dok me vutra naravno odvrača i baca od stvarnosti. A sad sam u tim okolnostima da ipak drugi ljudi ovise i moram sebi i njima neke uvjete ostvarit.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Koliko sam ja god želio ostati sa strane i ići za nekim svojim putem i razmišljanjima ova gruba stvarnost ipak vrši jak utjecaj i pokorava svojim mehanizmima pogotovo u velikom gradu. Vutra mi je odmak i vračanje sebi, ali u mom slučaju dugogodišnje svakodnevno pušenje sad mi se pokazuje pogrešno jer sam napušen ipak radio više greški kojih nebi bilo da nisam. Pa ćemo vidjeti šta kako dalje će mi biti stanje za sad malo stajem pa se zato evo upisujem u ovaj dnevnik nekonzumiranja.
 
G

GanđaMio

Guest
Ja sam stao prije par dana, nakon 8godina, vecina od tih godina je bila svakodnevna, ali bilo je i poneka pauza, ugl. prvi cilj mi je 30+dana, nakon toga jos 30+ dana, cim duze tim bolje, dosta mi vise tog svakodnevnog napusavanja, high ko da i nije high, nego kao da mi je gens gumb da dodem u normalu, uzas! Imam posao, dizem se u 05:00 svako jutro, i cijeli dan mi je dosta aktivan pa ni nemam problema s spavanjem, (sad si mislite kako tolko aktivan, a svakodnevno napusen), tako jer cim dodem s joba doma, gens u cvalje, odmah, nis drugo, nit ne jedem, nit ne pijem, nekad nije tako, ali vecinom je tako, ali dobro, necu vise gensat tako brzo, da mi dode snoop, odbijam blunt. No mene muci nes drugo, problem je znojenju, zaaaasto se tooolko jako znojim dok spavam u vrijeme pauze, ja ne razumijem, stvarno mi nije jasno i ide mi vec na k, nema gorega neg se probuditi 2sata prije neg kaj trebas na job potpuno mokar pa mjenjaj sve, brisi se, tusiraj se itd itd. Jel ima neko ovdje da mu se tjekom pauze svakonocno javlja taj problem? I kako ga je rijesio?
 
25.11.2016
12
35
13
120
Znojiš se jer izbacuješ iz tijela toksine....a i mozak traži svoje kanabinoidiće :), ja kad bi prestao duvat jer su bile kao neke faze paranoje ne bi mi bilo ugodno sa bilo kime duvat itd.itd isto bi se nakon par dana nekonzumiranja vutrice preznojavao ,ali to je ok brzo to prođe
 
G

GanđaMio

Guest
Uh, onda u redu, nadam se da ce cim prije prestati, ovu noc je bilo malo manje nego inace, hvala na odgovoru.
 
13.03.2018
70
185
33
31
Ja sam stao prije par dana, nakon 8godina, vecina od tih godina je bila svakodnevna, ali bilo je i poneka pauza, ugl. prvi cilj mi je 30+dana, nakon toga jos 30+ dana, cim duze tim bolje, dosta mi vise tog svakodnevnog napusavanja, high ko da i nije high, nego kao da mi je gens gumb da dodem u normalu, uzas! Imam posao, dizem se u 05:00 svako jutro, i cijeli dan mi je dosta aktivan pa ni nemam problema s spavanjem, (sad si mislite kako tolko aktivan, a svakodnevno napusen), tako jer cim dodem s joba doma, gens u cvalje, odmah, nis drugo, nit ne jedem, nit ne pijem, nekad nije tako, ali vecinom je tako, ali dobro, necu vise gensat tako brzo, da mi dode snoop, odbijam blunt. No mene muci nes drugo, problem je znojenju, zaaaasto se tooolko jako znojim dok spavam u vrijeme pauze, ja ne razumijem, stvarno mi nije jasno i ide mi vec na k, nema gorega neg se probuditi 2sata prije neg kaj trebas na job potpuno mokar pa mjenjaj sve, brisi se, tusiraj se itd itd. Jel ima neko ovdje da mu se tjekom pauze svakonocno javlja taj problem? I kako ga je rijesio?
Ee, nije problem znojenje kao takvo, nego kuda god se okrenes mirisi trava..... neznas vise sta je jesi lud ili sta, i onda si pomirisi pazuhe xD instant napusavanje haha
Puno tekućine i strpljenja :)
 

Vutra Samotnjak

VenloNL
Poznanik Foruma
07.06.2010
8.479
43.595
2.598
Ja sam se nocas malo uznojio,ne puno ali dovoljno da mi stvori jezu...kad sam se digao pustiti macku van...jer je grebala po vratima. A duvam. Tako da ne mislim da je uzrok prestajanje vec psiha :)
Ovih dana sam se nanervirao na poslu...sreca pa imam trave.
Mada,dolazi mozda neka promjena. Sve je vise osjecam. :)
 
25.08.2019
16
23
3
43
@GanđaMio Jači čaj od žalfije par puta dnevno protiv prekomernog znojenja, a i za bolje raspoloženja, memoriju itd.... Puna kašika žalfije na veliku šolju vode. I slobodno ne kuvati samo popariti, priče o tujonu sa tim količinama su gluposti (po nemačkoj komisiji E).
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Zmia
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Da se i ja upisem... dosta stvari se izdesavalo u mom zivotu u posljednih par mjeseci sa svojih sad 22 god imam punih 7 godina intenzivnog pusackog staza svega i svacega, samo ulica i kad bi naiso neki dobar dim to je bilo isto sa ulice pokusavao sam da ostavim pre par mjeseci ali bezuspjesno te sam odlucio da pusim 2x nedeljno no to je trajalo jako kratko pa sam opet poceo konzumirati svakodnevno. Danas je drugi dan kako ne dimim i iskreno osecam jaku psihicku krizu a cilj mi je da ne zapalim bar 6 meseci:zvezda:: sumnjam da cu izdrzati ali svestan sam da mi je odmor stvarno potreban tesko ali kad se hoce sve se moze. Ako ne uspijem javicu se ako budem uspijevao javljacu se svakih nedelju dana, sve najbolje dobri ljudi:sun2:
 

Nogud

“Bolje piti vodu nego naftu.“
24.08.2017
530
841
113
dan se oduzio, koliko god zanimacija nalazio:confused: dan nikako da prodje. prva 2 dana je bilo pokusaja psihickog samolomljenja tipa "zapali niko nece znati" i "zapali bar auto mazar (bulk) ionako ne radi":whato::. takodje u ta dva dana, uocena, ne nervoza vec blaga razdrazljivost::ludak::. od treceg jutra ustajem bistre glave i bez unutrasnjih kolebanja, dal zapaliti ili ne. na dalje primecujem, gubitak interesovanja za neke stvari koje sam napusen radio. spavam normalno, unapred se radujem sutrasnjem danu:).