Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Pet mjeseci ne duvam iz zdravstvenih razloga. Jutros radio nalaze, večeras idem doktoru da mi ih očita i donose odluku o eventualnom prestanku terapije. Život jest bezvezniji bez trave, ali ništa posebno, nije heroin. Osam puta gore mi je bilo preći sa šećera na steviu. Duvati smijem nekih 10 dana nakon što prestanem uzimati lijek, a šećer bih trebao izbjegavati do kraja života. Zbogom čokolado, hvala ti na svemu.
 

budalin

®
Poznanik Foruma
25.04.2016
2.561
13.696
358
NI na nebu ni na zemlji
Bem ti zivot, ima godina kako nisam zapalio, poslednji NL sto sam zapalio i ne sjecam se kad je bilo mozda ima i vise od godine, zena, dijete, obaveze i nedade se growat dok se malo ne stade na noge. Ulica i s ulice mi ne treba niti bi da se krecem po tim krugovima :D
Sator spreman, podignut, ventilacija, rasvjeta, sve 5, al cekaju se menke. Bice zanimljivo cini mi se ponovo se vrnuti hobiju, jedva cekam da vidim zelenilo u svom boksu :D

Zivili ekipa i long live Vutra.org
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Evo nakon godinu i Nesto mjeseci da se i ja upisem u dnevnik..
Nema mi smisla trpat vise od grama u trubu a pusti me za pola sata..
A i skladiste se ispraznilo a kupovati sam se zarekao da necu vise.
Prvu noc nisam oka zaklopio..nece san na oci,a za veceraa cemo vidjeti.
Nekonzumacija bi trebala trajati jos nekih 55-60 dana dok Frisian Dew ne zavrsi.
Ugl.ovo vam je najtuzniji tread i kad se u njemu upises osjecam se kao kad smo se upisivali za crni kruh 80tih godina.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Nema mi smisla trpat vise od grama u trubu a pusti me za pola sata..
A i skladiste se ispraznilo a kupovati sam se zarekao da necu vise.
Suosjecam, MOje je puno ali moram i ja stat na dulje vrijeme samo kad ce to bit vidjet cemo.
Ako kupis samo ces se razocarati. Ja sam bio ostao bez svog posao do dilera od koga sam prije kupovao i toliko se razocarao da i dan danas pljujem po toj vutri.
Prvu noc nisam oka zaklopio..nece san na oci,a za veceraa cemo vidjeti.
Prva 3-4 dana oce tako, Ja si popijem normabel navece 5min prije spavanja i nesjecam se kako sam zaspao, samo tih prvih 3-4 dana i dalje nema beda spavas i ljepse mozda.
Meni je nekako vise preko dana bed, kad pusim ko albanac koji ima njivu od milion komada :D
Drz se ledeni suosjecam s tobom :D
 

Vutra Dzanki

Naduvani Član
01.11.2019
929
2.592
163
32
Amsterdam
Ja si popijem normabel navece 5min prije spavanja i nesjecam se kako sam zaspao
Uh, ovo je velika greska, ti lekovi nisu naivni ni malo, kompleks vitamina B za apetit(cim otvoris oci popijes) a kapi valerijane za spavanje(3x dnevno, ne secam se kolko kapi). Provereno spavas ko beba a nema hemije.
 
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Evo mene nakon dugo vremena, imam potrebu da se javim jer sam rekao da cu se redovno javaljati no nisam, nisam ni izdrzao. Vreme korone zatvoreni klubovi, zatvorena teretana, zatvoreno sve. Jednonstavno nisam tip koji moze sjedit vise od 3h kuci i blejati u mob/tv sta god... Pukne me neka depresija(genetski sa obe strane inace :( ) te nazovem nadlezne i opet krenem redovno cepanje po 10+ pljugica.. a jbg valjda cu opet pokusat kad sve ovo prodje... zelim dobro zdravlje svima, budite pozitivni :kafa: :thumb:
 

kek

Aktivan Član
09.03.2020
191
849
93
Zadnji put (prije deset dana) kada sam nabavio obečao sam si e nečeš više majčin sine, ili ču poduzet nešto i duvat provjereno svoje ili batalit sve.
Mislim inače mrzim i "ubijo" bi ga jer sam čovjek reci koliko košta i nema problema, ali ako ti več uzemem nemoj me šaltat i podvaljivat kao da mi je 15 jebote..
tako da sada apstinencija isto 2-3 mjeseca dok ne bude gotovo, ako bog da sve prođe kako treba.
 

klada1115

Aktivan Član
09.05.2015
298
267
63
Evo već skoro pol godine smanjenog režima duvanja, znoj se više ne osjeti po vutri, mogu izdržat nezapalit u društvu, par dimova mi je sasvim dovoljno ako mi se pripuši obično kad je napetost i nervoza. Bilo je nekih krizica i problemi sa spavanjem ali je to kod mene i zbog tog što sam radio nočne pa se organizam poremetio. Malo sad kad gledam unatrag mogu reći da mi je to davalo smirenje ali nije riješavalo problem koji sam sebi radim pretjeranim razmišljanjem nepotrebnim i stvaram zabrinutost pa i znakove lagane depresijice. Ovako se zapravo puno bolje nosim sa životom nekako kolko tolko bistrije glave, jer mi vutra pojačava stanje i svaka ugruvanost mi vrati zbunjenost, dezorjentaciju, pogubljenost i ugruvan sam radio greške slabije pamtim i nemogu pričat. Nekad sasvim suprotno kada su dobri osječaji isto sam išao kurit da još pojačam doživljaj i onda me je deralo na akciju na zezanciju i druženje, ali uglavnom bi spuštala. Što nema veze sa sortom nego sa stanjem u kojem se nalazim a kad si stalno ugruvan nemožeš ni primjetit kako ti je zapravo. Za sad je dobro, došla je evo i korona malo je sve to sad novo i traži dobre živce. Brijem pozitivno i malo pomalo pazim na to kako se osječam kakvo je nutarnje stanje, još kad bi mogo bolje kanalizirat tu mentalnu aktivnost zato se kaže da smo sami sebi najgori neprijatelji. To skužim kad hodam cijeli dan po šumi pa ne razmišljam i oslobodim se al onda čim se približim autu kad je kraj šetnje koda mi se sve vrati i zaboli glava. Trudim se biti bolji, uvidjeti svoju sebičnost, zavist komplekse, strahove to osvijestit i jednostavno tako maknut fokus na vlastito ja mislim da je to neki put koji neki ljudi imaju prirodno a neki se moraju s tim dograđivat. Svako dobro želim.
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Vrijeme je da se nakon skoro pola kile u skoro pola godine i ocistim, tolerancija u nebu, zapalim cistu kao da sam cigaru zapalio, nema osjecaja nema nicega, ali nema vise ni moje vutrice, ulicarku mi ne pada na pamet kupit vise ikad u zivotu, jer bacat lovu na to mi nije cilj, ajde da je dobra nikom nista ali necu smece kupovat i pusit, tako da od jucer ne pusim, jucer je bio prvi dan, nije bilo tako tesko, iskreno malo navece teze bilo neka nervoza i san na oci nikako doc (nemam ni normabela a neda mi se doktora zvat da mi napise recept i ici se izlagat opasnosti bez veze zbog gluposti), ipak sam duvao od jutra do sutra po 20 komada na dan (i vise nekad). Ali za neko cudo krize nema danas vise, prije dok sam manje duvao sam vise krzu osjecao. Ali sada kako me vutra vise nije radila, tako nema ni krize.
Ciscenje ce trajat vise nego je covjeku potrebno ali, treba uzet u obzir da je i moj organizam mnogo zasiceniji pa ce i vise vremena trebat. Zadnje sam osjetio neki blagi rad od kase za koju sam dobio recept od mentora, samo on je reko 30-40g trima, a ja sam stavio skoro 200g trima, po povrsini su doslovno plivali kanabiodi, rad je radio kojih sat i pola u pozadini nesto lagano (naravno spalio sam sigurno 4 pljuge kao booster efekta u tih sat i pola.) Dakle cistim se dok ne dozrije prvi automatik. sada je nekih 10dana najstariji tako da jos najmanje 80 dana bez pljugice. Veselim se ponovo osjetit rad svoje vutrice, ali potrajat ce period bez nje. Zato ce biti prva pljugica extra :)
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Ma ide sve, nije opce problem. prvih par dana za ocekivat da san nece doc na oci ipak sam dvije zapalio u roku pola sata prije spavanja svaki dan, do je bila dobra doza za uspavati tjelo i um (Jos sam dimio power kush koji mi je prije uspavao tjelo nego um, meni odlicna sorta za uvecer). Nisam isao pitat kakve su sad cjene ali cuo sam od kolege da je petak otisao na nekih 50€, reko ja njemu da cu prije sjeno pusit nego dat 50€ za šaku smeča :D
 

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
43
Dnevnik nekonzumacije je jedna jako dobra i bitna tema za sve koji dodu do te razine da sami po sebi shvatiju da je previse to sto puse svakodnevno. Kao i sve drugo u zivotu i marihuana moze postati navika NE ovisnost, nego navika, marihuana ne stvara ovisnost ni psihicku ni fizicku, to mi ne moze niko potvrditi jer se jednostavno moze prestat kad sam sebi kazes, imao sam minimalno 10 primjera oko sebe koji su to dokazali pa i ja sam sebi. Stvar je navike i uvijek je tako, mi ljudi smo bica koja brzo upadaju u navike i rutinu, a malo teze izlaze iz toga. Npr cilj pauze dolazi kada shvatis da dnevno previse pusis, a premalo osjecas, a puno previse novca trosis na kupovinu( cast growerima, oni ozbiljniji niti ne trebaju citat ovo, jer 99.99% imaju granice, ovih 0.1% pretjeruje, ali prije ili kasnije mora postojat pauza) Sad pocet pauzu, moze ti pomoc neko, da ti predlozi, naredi, objasni. Ali bit svega je da ti samostalno sam sebi kazes da trebas stati, jednostavno ko kada se casa vode napuni, zatvoris pipu da nejde van, ti sam bez ikoga, svako to moze, ama bas svako, sve je u glavi tvojoj, nicijoj tudoj. Puno puta sam naisao na recenice "ne mogu ja bez trave, ubio bi nekog" itd, bubam primjer. Brate ti ne da ne mozes, nego ne zelis jer si sam sebe uvjerio da si ti takva osoba kojoj to treba, a ustvari si normalna osoba, cesce je to kod mladih. Ljudi pusite travu, nemojte se drogirat s njom, drugo je popusit 3 6 9 pljugi nakon radnog dana, obaveza, obitelji, kad znas da si slobodan i drugo je popusit 15 pljugi kroz cijeli dan da se hvalis kako si se ubio, ignoriras djecu, zenu, curu, mamu, baku, psa, bitno da je top ispred nosa. Nije to dobro zato uzasno podrzavam ovaj dnevnik i ja sam radim pauze kroz godinu, makar ne pretjerujem s pusenjem, kao sto pisem, nakon svih obaveza kad znam da je sve oke napravim prostora za opustanje, prije toga, ni ne pomislim na marihuanu. Vjerujem da je to ispravan put za ljubitelje marihuane.
 

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Tek sad mi je žao svih onih uzaludnih đojara zapaljenih tijekom noći uz Fifu i gemište. :D Velim kumu - ajmo maks 3, i amen, dosta, tak i tak nakon druge nisam još "jače" napušen nego se samo održavaš, a nakon pete šeste mislim da sam normalan hahaha..I onda za par dana plakanje "kamo je sve nestalo".

Najbolje mi je kad si smotam jako dugu, i imam 2-3 dana, samo za predvečer za uživanje, svaki dan malo. Onda skužim da komotno mogu i 5g imati 30 dana (ne pušim svaki dan, kad je curka tu, nula bodova :D ). Samo eto, čovjek nekad postane lakom. Treba se naučiti "zašto pušimo". Koji je razlog. Sve manje volim bezvezno mrvljenje u lošem društvu. Zadnji put dobio da me prostite - govna, a ne robu.

Eto, popizdio pa reko idemo probat nešto. Čekam mog dragog kolegu da dođe, on po stanu goji automatike par godina, vjerovali ili ne uz duplo manje brige nego što ovdje čovjek pročita oko uzgoja, i svaki put ima nešto uroda. Njegova sativica je naj naj!
 

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
43
Tako je prijatelju, najvise je problem kod mladih, nade se i kod starijih, ali u globalu napusavanje bez ikakvog razloga ne vodi nicem, pusi da uzivas, ne da se forsiras. Ne moze to svako shvatiti, zadnju lipu bi dali za neki ket, a kad ga popuse su samo u depresiji jer ni sami ne znaju koji je cilj njihovog pusenja, ugl ja se potpuno protivim cjelodnevnom pusenju i cak za vikend, kad je red na obitelj nikad nisam za to da odbacim druzenje s njima, razgovor, zezanje, odigrati koju partiju saha s dragom. Tek navecer kad se sve smiri oko mene, e tek onda je vrijeme za pravo opustanje, kad si ispunjen dogadajima iz dnevnog rasporeda kad si potpuno opusten i dobrog raspolozenja, zapalis jednu pravu, casu, dvije dobrog vina pa se smjeskas dragoj ostatak veceri, svi znamo s kojom namjerom. I da, uzasno postujem ne pusenje marihuane u vrijeme loseg raspolozenja jer tek onda krece sleper losih misli, marihuana oslobada sve 2x vise nego sta je u normali, barem sta se tice onoga sta je u glavi. A i ono sta je u donjoj glavi isto pocinje reagirati 2x vise haha sala mala. Ugl marihuana je za mene jako slozena biljka, kojoj treba znati pristupiti s razumjevanjem, a ne na silu, jer onda i ona tebe vodi na silu. :)
 

malisha

Aktivan Član
08.06.2009
49
539
83
46
Super tema, nisam do sad vidio :D podrzavam sve gore napisano ;) Treba tu biljku znat koristit, use not abuse je moja politika..jedini mi je problem duhan, sa njim nisam poceo motat, a na kraju sad bez njega nista.dzabe mi sto se ima vutre al bez njega tesko.nisam pusac pa se u biti sa tim vise mucim nego sa vutrom, pa bih vise pripisao duhanu potrebu za zapalit.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: C₂₁H₃₀O₂

Trulyo

Aktivan Član
Poznanik Foruma
01.02.2019
1.029
5.347
258
Ja cigaretu nisam zapalio od 28.12.2019. Jednostavno imao sam gripu, zgadila mi se i cist sam.Stavljam 20-50 posto sa vutrom, ovisi kakvu imam.Nekad mora biti vise duhana jer nikako ne gori. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: C₂₁H₃₀O₂