Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Kao i sve drugo u zivotu i marihuana moze postati navika NE ovisnost, nego navika, marihuana ne stvara ovisnost ni psihicku ni fizicku, to mi ne moze niko potvrditi
Ja ti mogu potvrditi da sam psihicki ovisan o marihuani :)

Edit: Neko postane neko ne postane psihicki ovistan, sve je do karaktera i psihe, za fizicku ovisnost se slazem !
 

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
43
Da ti dubuko u sebi odlucis da trebas stati s time, stao bi. Slab si karakter. Jedino ako nije neka bolest u pitanju ili poremecaj u kojem ti marihuana pomaze. Ako je to, onda u redu, ako si normalan bez problema mozes stati s njom, ako se potrudis i ako stvarno to zelis. :)
 
  • Haha
  • Sviđa mi se
Reactions: Badi and grouchy
12.06.2018
67
188
33
⛰Nature⛰
Slazem se sa tobom ali trenutno sam ipak slab karakter kad je marijana u pitanju, sa obzirom sta mi ta biljka daje ponosam sam sto ovisnik ::listomahanje::

Edit: Od cigara ljudi ne mogu da se odviknu a ne dobijaju fakticki nista zauzvrat od njih, dok marihuana daje osjecaj hmmm malo je reci predivan i onda ostaviti tako lako nije nikom, ovo je moje misljenje i stojim iza toga da se moze vrlo lako postati ovisan psihicki od nje :thumb:
 
Poslednja izmena:

Lazarus Led

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
04.04.2015
1.400
3.305
188
@mencentry slažem se. Ja kad nemam marihuane nervozan sam, neraspoložen i teško mogu zaspati. Kad imam ne moram odmah ni zapaliti već se osjećam bolje. To su karakteristike psihičke ovisnosnosti. Čovjek se može odreći bilo čega, ali nije lako. Uvijek stoji pitanje da li želi to i zašto. Ja se ne želim odreći trave tako da se i ne pitam zašto. To sam ja i to je moj stil života. Prisilna pauza može samo kad nemam.:D
 

trevor

trebace prsti guzici svrbljivoj
16.04.2014
166
487
63
Licno od kad sam uzeo da varim, nisam prestajao ni dan, osim kad se nije imalo a to je bilo vrlo retko. Nisam primetio bilo kakve apstinencijske krize, jednostavno sam se strpio dok nije sazrelo. Problemi su kod mene bili druge prirode. Kako sam pusio iskljucivo uvece po 4-5 buxana godinama, imao sam razradjen sistem kako sam provodio vreme, kod mene je uvek bila ta zudnja za opustsnjem nakon dana i te buxne su radile posao. Bivao oduzet satima uz neki film ili dokumentarac. Onda je doslo do zaokreta, usli su mi neki novi i drugaciji ljudi u zivot. Nije da sam morao prestati sa varenjem, nego mi bilo glupo da se rasrafljujem kao nekad, posto su okolnosti bile za singlericu ili 2, kulturica. Smanjio sam sa stotke na singl, komad dnevno, srozao sam i samu kolicinu vutre u buxni. Bio sam pristojan, navaren tek toliko da mi mozak pici dok fizicki nisam bio balsamovan kao nekad. Tu krene overthinking, neke sasvim glupe i nicim izazvane misli. Povremeno me saltala paranoja. Jedno vreme sam mislio da batalim skroz, kad je procenat navarenih stanja preko 50% pao u bed. Medjutim, kako mi zivot bez vutre nikad do tad nije delovao moguc, ne bukvalno naravno, odlucio sam da pokusam resiti situaciju na suprotan nacin. Ponovo sam poceo da spaljujem po nekoliko cistaka, vratio se stari dobro poznati osecaj. Kod mene se pokazalo kao problem kad se samo cacnem, dok kad se uduvam propisno onda sve ide glatko. I dalje palim samo uvece, ali kad zapalim to bude za sve pare. :)
 

sale82ful

Drug Član
Poznanik Foruma
18.12.2013
2.641
10.741
358

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
43
Ja tvrdim da je kod normalnih ljudi u pitanju samo navika, brate ne mozes biti ovisan o tome samo tako, npr da slucajno ostanes bez toga na 2tj, da nema di, sve bi bilo u redu, prvih 4 do 5 dana bi bilo malo drugacije jer se bi tijelo reorganiziralo na normalni sistem rada, nakon 5 dana tvrdim da je sve kao i prije. Sve je do jacine karaktera i jacine svojeg JA, ako ti sam sebi kazes "Ma necu vise!" Vjeruj mi neces, opet, ako vidis da je sve u redu i da ti ne smeta u nicem, (financijama, obitelji, druzenju, poslu.. itd) pusi brate kolko te volja. :)
I dalje sam u potpunosti protiv cjelodnevnog svakodnevnog napusavanja! Za mene je to "drogiranje" i zanemarivanje svega oko sebe osim trave! :) Jedino ako si tolko dobro koncentriran na sve obaveze pod vutrom da ti ne smeta nicemu, u svojih 20godina pusenje marihuane, jedino sta je po meni stvarno dobro je uzivanje u marihuani, a ne ubijanje od nje.
 

djuka2301

Aktivan Član
02.03.2018
78
420
53
:wave:Jucer nakon dugo vremena, i vise neuspjelih pokusaja prestajem... otkad sam probao dim koji sam sam uzgojio, nista s ulice mi ne valja, tolerancija mi je svakako visoka, a ulicarka me prestane lupati vrlo brzo, prva jutarnja nesto cacka a ostalo mauna :) tako da pusim samo da pusim sto bi se reklo, pa nakon 3 i po godine cu probati stati, cilj mi je barem 10 dana:D
 

C₂₁H₃₀O₂

Banned
Banovan
21.04.2020
36
256
33
43
Moje pauze traju od 1.5 do 1.9, svake godine, baš svake, prva 4mjeseca pušim i zadnja 4mjeseca pušim, a sredinu pauziram zbog sebe i to mi je potpuno prihvatljivo. U potpunosti vladam nad sobom po tom pitanju, dobro je biti malo bistar u godini. :) Tako da se moja sljedeca pljugica pali tek 1.9. :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: djuka2301

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.028
358
Došlo vrijeme da se i ja upišem u ovu temu :D. Krajem juna imam sistematski, test na drogu se radi, pa moram. Ev četvrti dan kako ne duvam. Prvi dan prošo ok, prva noć ludilo, 100 snova 100 buđenja:zvezda::. Drugi dan malo psiha pala, al je noć bila blaža od prve, mada je bilo svega:D. Treći dan dobar, noć dobra, 2-3 sna povezana, bez buđenja. Danas sam dobar pravo, mislim da je krizni period prošao:). Šta se mora nije teško
 

FatOne

Budi dobar, da bi bio sretan!
Poznanik Foruma
09.10.2016
1.642
7.505
258
Vrijeme je da se nakon skoro pola kile u skoro pola godine i ocistim, tolerancija u nebu
Evo mjeseca dana i koji dan vise ne pusim, pocastilo me drustvo u 2-3 navrata ali s nekim smečem pa sam povukao sve 2-3 dima i rekao da necu, nevalja nista. Problema nikakvih nije bilo, nit me trazi, nit mi fali. NIsta ne osjecam, jedino sam sretniji od kad sam ugledao kako mi ponovo raste vutrica u boxu. Samo treba biti jak u glavi i to je to. Fizikalni problemi su bili postojani prvih tjedan dana (Proljev, nesanica, manjak apetit, manje volje za sve, dosada reko bi.) Ali sve je to nestalo u maximalno tjedan dana. Moram priznat da je nesto teze ako se pusi vise, jer prije dok bi se cistio ti svi simptomi bi nestali nakon 2-3 dana ovaj put nekih tjedan dana potrajalo. Ali evo mjesec dana poslje nemam nikakve tegobe ili potrebe za vutrom.
Tačnije je reći većina, ja sam ipak uspeo
NIkotinski receptori su slicni dopaminskim, oni kad se poremete ostaju poremeceni.
Osobno znam covjeka koji je danas vec nekih 20godina nepusac i rekao je kako ga i dan danas zatrazi cigaretu kad se raznervira, ili tako neki slicni trenutci.
 

Theonlyleft

Aktivan Član
23.05.2020
100
618
93
32
40. dan od kad sam zapalio.
Razlog pusenja je uglavnom psiha i problemi s panicnim napadima, deprom i anksioznoscu. Sad uzeo pauzu i zasadio svoju, pa sad se lagano borim s tim. :D
Prvih par dana katastrofai nesanica, problemi sa spavanjem, ali sad je lakse. Nesanica je prosla, ali se vratile pomalo ove druge boljke. Jos mjsec dana i gotov je prvi grow, :D Ovo je trenutno neko ciscenje za domacicu