Dnevnik NEkonzumacije

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
09.05.2020
12
97
13
27
Već cirka nekih 10+ godina konzumiram hediće, i s obzirom na to koliko često pušim definitivno pravim pauzu svakih 6 mjeseci na 20-30 dana. I definitivno je čudno prvih par puta, mogao bi opisati osjećaj poput slabog mahmuranja, pogotovo zato što obično imam slab san i apetit. Ali naravno svi znamo da posle pauze high je mnogo ljepši =)
 

ledeni6

Aktivan Član
06.02.2018
386
1.315
143
Evo nakon 84 dana apstinencije dolazi konacno taj Frisian dew na raspored,
Ugl.jer sam se 9 .03.2020.upisao vrijeme je za ispis.
Ostalo mi godisnjeg 8 dana od prosle godine pa da proslavimo.
Nadam se da je tolerancija dolje jer mi se vise neda ovak.Nit mi se jede nit jebe nit spava a najgore mi pada sto moram na poslu razmisljati cist a to mi ne ide.
Ugl. @Badi kralju prvih 25 grama je u tvoju cast nakon toga cu vjerovatno opet pocet zaboravljat tak da cu i zaboravit kome u cast pusim hahahahah
 

Theonlyleft

Aktivan Član
23.05.2020
100
618
93
32
Izvini sto cu biti direktan, ali da li je sve nabrojano zaista dijagnoza psihijatra, ili ti mislis da to imas?
Imao sam dosta stvari koje su mi se izredale zadnjih par godina, pa sam pomalo puko, bio u više navrata kod razlicitih, no terapija nikako da nest pomogne, zadnji mi rekao da bi trebao postati vegeterijanac i počet meditirati i ici na grupne privatne meditacije... Od tada sam raskrstio s psihijatrima pa rjesavam svoje probleme na druge načine...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: bubinho

Theonlyleft

Aktivan Član
23.05.2020
100
618
93
32
Problem sto sam pokušao prije već više puta, ali ne mogu opustiti mozak i ne razmišljati klasičnom meditacijom. Jedina meditacija koja mi pomaže je fizički rad. Slobodno ako imaš neke savjete ili linkove, pošalji na pp
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Nogud and .i.

nerp

thc pozitivan
Poznanik Foruma
21.01.2015
1.220
6.422
258
Mlecni Put
Imao sam dosta stvari koje su mi se izredale zadnjih par godina, pa sam pomalo puko, bio u više navrata kod razlicitih, no terapija nikako da nest pomogne, zadnji mi rekao da bi trebao postati vegeterijanac i počet meditirati i ici na grupne privatne meditacije... Od tada sam raskrstio s psihijatrima pa rjesavam svoje probleme na druge načine...

Anxioznost je dozivotna bolest, koja vodi ka napadima panike, konstantnoj nesanici, i na kraju ako se ne leci adekvatno ka psihozi tj. odvajanju od realnosti.
Da ne trujem previse temu, vutra jeste dobar anxiolitik ali i amotivator vremenom.. anxioznost se leci sa SSRI, a ponekad i sa antipsihoticima u pocetku u zavisnosti od stadijuma. Mislim da nisi nasao dobrog psihijatra..
Izvinjavam se na offu svima
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.029
358
Ev, lagano, prolazi 4 sedmica kako ne duvam. Nemam nikakvih problema što se tiće psihe ili tjela, sve ok, bez nervoze ili bilo ćega slićnog. Al sam poželio da se naduvam, što jest, jest:D. Svaki dan mi prahne:). Dvije stvari sam utvrdio u ovoj pauzi, mogu bez nje da funkcionišem definitivno, al i volim da duvam i budem naduvan definitivno. Još 2 sedmice i to je to od moje apstinencije.
 

Infinity

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
21.03.2019
1.754
10.029
358
Ćisto da se odjavim, sad evo zapalio, nakon 50 dana, zdrmo sam se nakon pola kećića:rasta:. Lako sam izdržo, bez ikakvih tegoba, jedino što sam skonto, je da sanjam strava, svako se jutro sjećam min 3 sna, ćesto više:crazyd:. Vidjet ću hoćel nestati s ganđom. Nisu to neki teški sni, opušteni, samo ih je puno:D.
Jest me zdrmalo::ludak::
Do sljedećeg moranja se odjavljujem
:respect::vutra::rasta:
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Mislim da nisi nasao dobrog psihijatra..

Ovo ja ne kontam: razbiješ auto, naplatiš štetu od osiguranja, pa kreneš obilaziti 500 različitih autolimara, dosađuješ, postavljaš pitanja, raspituješ se kod drugara, kopaš po netu dok ne nađeš pravog majstora. Nisi budala, tvoj auto, tvoje pare, želiš najbolju moguću uslugu. Ali prsneš u glavi, odeš kod prvog psihijatra, ispostavi se da tip ili nije dobar u svom poslu, ili nije za tebe, ili ne uspije od prve pogoditi terapiju jer nije svemoguć -- e, jebo ovo, psihijatrija je gola kita, idem ja pušiti travu i trljati kristale. Ne govorim konkretno o kolegi theonlyleft, više je neko generalno opažanje kako ljudi razmišljaju. Kad sam ja prso duže mi je trebalo da nađem pravog doktora i pravu terapiju nego da ozdravim. Ali zato već preko deset godina sve ok. Ima milijarda prečica do mentalne bolesti, ali do mentalnog zdravlja nema niti jedna, mora ti biti gore da bi ti bilo bolje.

A sad na temu, od danas ponovo idem na duvačku pauzicu, čisto da malo smanjim toleranciju. Nervozica već pere, ali nije strašno.
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Pitanje za ekipu koja puši svaki dan i ima visoku toleranciju: kako vam je lakše skinuti se, odjednom ili postepenim smanjivanjem?
 
  • Sviđa mi se
Reactions: GrowHax

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Da, tako ja radim, ali volio bih znati ima li ovaj drugi pristup kakavih prednosti.
 

Yaichii

Aktivan Član
04.09.2019
124
455
63
Odjednom .... Bar ako se mene pita ...samo se makni od ljudi koje konuzumiraju jer ces se i ti vratit na stare puteve ... Ja onak radim par pauza kad osjetim da sam presao granicu

Sve ti to ovisi koliko si psihicki jak i koliko pusis radi sebe i drugih .... I koje su tvoje zelje u zivotu te kako gledas na svijet ... Svi ljudi imaju prednosti i mane samo ovisi kako gledamo na svijet a svatko gleda drugacije .... Jbg tim jednim pitanjem si otvorio misao kojoj nema kraja .....
 

lemonjuice

Sun chaser
16.06.2017
305
2.053
143
98
Sada već oko 2mj kontam ali nikad nisam imao problem sa prestajanjem pušenja vutre, možda zato što duhan nemogu smisliti pa mi pušnje nije navika, ali imam faze da svaki dan po 6 mj pušim čistaka i onda 6 mj ništa. Kada odlučim prestat nuspojave su mi kraći dah, što je logično ipak se radi o pušenju i zna se zadržati do mjesec dana što je ujedno i najgora nuspojava, znojenje u snu tjedan dana i prvih dva do tri dana blaga nervozica