dnevnik - pc box (proba)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.08.2010
26
2
0
39
Pozdrav svima, evo kao sto pise u naslovu, grow ce biti u pc-u.
to mi je prvi indoor, imao sam par autdoor ali nis posebno...
prije mijesec dana slucajno naletio na pc grow box i zainteresiralo me, pa sam naletio i na ovaj divan site :D koji mi je jako pomogao i jos pomaze

Koristim cfl 2x 2700 , danas dodao 1x 6400 ,i mako jednu 2700.
znam jako malo, u drugom growu cu dodati jos, to je kao probni grow na brzaka sklepan, narucit cu sijeme itd.
rasvijeta 20/4
2 venta donji -ulaz ,gornji - izlaz (napajanje je od pc-a) napajanje je u boxu, ali micem ga u iducem growu.
box je oblozen obicnom kuhinjskom folijom, koju cu zamijenit sa onimom foliom za vijetrobran u autu koju sam vec stavio na plocu za otvaranje boxa.
zemlja je neki substrakt mjesane crne zemlje i ostalih nekih stvari .
sijeme je noname tj pronadjeno od kupljene vutre.od 6 ispale 1 i po
1 raste lijepo a druga je nikla 2 dana kasnije .
Problem je taj da su oboje bile u istoj vazi , pa sam ih morao odvojit tj udaljio sam ih, posto su opet zavrsile u istoj vazi samo vecoj...

datum je na slici
2 dana nakon klijanja


ovu drugu malu nisam ni stavljo u vatu nego sam ju gurnuo malo u mokru zemlju...bila jos jedna ali nije uspijela...



maloj sam ostetio korijen misleci posto je mala da ima i kratki korijen -.- cudno raste ali kao da se oporavlja...pustit cu je ne smeta mi...



odlucio stavit foliju i preko zemlje i zgleda da im ne smeta...



pogled iz daljine, vidi se kako napajanje od pc-a oduzima puno prostora, tako da cu ga izbacit mozda i u ovom growu i dodat jos 2 lampe.
prvi dan zaljevanja , mislio sam pustit jos dan dva jer je zemlja jos malo vlazno izgledala..


mala je pocela lagano rast,



ali palo mi na pamet da kad budem prvu stavio u 12/12 druga ce i dalje bit mala...
bah, nema veze, to je probni i ucim sta bude da bude...pa nek bude i musko xD
 

Data

Aktivan Član
13.05.2010
226
265
43
44
HIGH

Dakle u sljedećem growu koji će biti ono za prave ćeš:
*izvadit napajanje van a za ventove koristiti adapter(AC-DC)
*stavit još jednu ili dvi sijalice(20 ili 23w)
*ne stavljat dvije biljke u istu posudu (ili napravit pregradu)
*koristiti composana anzuchterde ili tera magmu kojoj se doda perlita
*približiti svjetla biljkama na 5-7cm(ili biljke svjetlima)
*koristiti termometar/higrometar
*odraditi grow bez muških biljki:icon_lol:


Sretno ti onda u idućem growu(kad ti je za ovaj svejedno):icon_lol::rofl:


live long and prosper

 

Che*

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
10.09.2008
633
104
63
slabo ti je to prijatelju... i za probu.. pokusaj pribliziti svjetlo biljkama. A sljedeci put ,minimalno 4x 23w nutra...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
samo pregrada i da se priblizi svetlu do krajne granice...steta sto nema peska ili perlita,ovako ce dugo trajati susenje zemlje. Kasnije ce trebati jos svetla.
za probu moze da prodje,zasto ne...
 
19.08.2010
26
2
0
39
imam pitanje u vezi jednog dnevnika tu...(1st grow / unknown/ indor [silent box]/ LST) gdije je Purica reko :

{hm , s ozbirom da ti je boks jako mal tebi praktički vegetacija niti ne treba , tako da bi ja mozda na tvome mjestu odma stavia 12/12 i čeka da pokažu spol i eliminira sve mužjake i probra najbolje ženke , jer na ovakav nacin ces mozda izbacit baš te koje ce bit ženke hehe , a u ostalome lako vratis u vegetaciju ako ti je cilj ih još vegetirat posto vidim da ides na lst , mada lst se piči bez problema i kad cvjetaju , tako da lako vratis u vegetaciju nakon što pokažu spol ako to želiš. }

pa pitam dali da i ja stavim na 12/12 za vidit dal je zenka i ako je da nastavim jos malo sa vege pa opet na 12/12 ?
btw svijetlo je blizu biljci (4 prsta).
 
20.06.2010
8
5
0
36
preporucam ti da malo vise procitas forum jer tu bezveze nesto upisivati je totalno bezveze.
ugl. tvoj problem je taj da imas malo svjetla i mogu si misliti kako se ove bilcice muce tj. ova ljeva (koja barem na nesta lici)
savjet stavi jos 2 grla naguraj ih nekako (znam da je sad tesko) preporucam ti da odmah sada stavis jos jednu 2700 i jednu 6400 (znaci 2x2700 i 2x6400) jer s ovim svjetlima bi mogao docekati 2012 :D
znam da je to tebi sad tesko i mislis da smo tu mi "glupi" i da vjerujes u svoj grov ak je sada ovakakv takav moze biti i dokraja bla bla.
tebi prakticki uopce netreba vegetacija jer ti je bc box mal za bilokakve mega biljke znaci kada stavis na catnju 12/12 neces nikada ni vracati na vegetaciju jer je to prakticki glupo...to je prvi korak.
znaci iduci korak bi trebao biti cekanje spola tj pojava generativnih organa biljke kao i svi mi koji neuzgajamo feminiziranim sjemenom.

vjeruj ti s ovim grovom trazis neko iskustvo i nesto takvo za daljne grovove, ali grjesis u "tehnickim postavkama" koje su osnova bilokakvog grova. a to su svjetlost, prostor što u zemlji to u vegetaciskom prostoru.

eto da nebi bilo da te samo grdimo vidi se da imas ljubavi i paznje i da si nekako zabrijao na taj svoj prvi grov sto je jako pozitivno, ali zapamti glavom korz zid se nemoze. i ovaj hobi nije bas lagan tako kako ti mislis trenutno.
nista savjete si dobio sve je na tebi, ako ih prihvatis biti ces odmah iskusniji ako ne naucit ces sam da si pogrjesio.
 
19.08.2010
26
2
0
39
znam da je to tebi sad tesko i mislis da smo tu mi "glupi" i da vjerujes u svoj grov ak je sada ovakakv takav moze biti i dokraja bla bla.
da to mislim nebi ni napravio dnevnik :D

jutros sam kupio dodatna 2 grla i 1 6400, cekat cu da "izadje sunce"pa cu izvadit vazu iz boxa, izbacit napajanje vani, i montirat jos 2 grla pa bi imo 2 2700 i 2 6400.
nije mi bitno dal se napajanje vidi ili ne jer je to soba u koju niko ne ulazi osim mene, ali opet nisam mogao veci box napravit jer ce ubrzo bit neki radovi po kuci pa...

Sto se tice vaze, htio sam dobiti na volumenu ali u duzini posto u visini ne mogu...potrazit cu jos malo naokolo 4tvrtaste vaze pa da ih 3 uvalim unutra posto cu nabavit feminizirane za drugi grow, ili cu cak izradit 3 kutije sirine pc-a.
bolju zemlju cu nabaviti za drugi grow.
i danas ih u 22h stavljam na 12/12.
 
19.08.2010
26
2
0
39
evo, napravio i vise od planiranog, izvadio napajanje, i stavio novu reflektirajucu foliju, i mogu rec da je puno lakse radit sa njom nego sa glupom kuhinjskom folijom.
prebacio na 12/12.

evo kako izgleda sada, primijetio sam da se donji listovi malo uvijaju za gore ali ne previse...


mako sam foliju sa vaze posto sad ima duplo vise svijetla


i jos jedna sa daljine


zaboravio sam stavit termostat unutra posto mi se zurilo, ali prije (sa 2 lampe) bilo oko 26-27 c unutra 23-24 vani sad ce bit taman.
 
20.06.2010
8
5
0
36
e ovo je sad jedan ljepi mali box :D

eto zelim ti da dobijes djevojcice

javi kakve su temp -(cini mi se da ce grijat malo vise od 30°c jer imas male ventove tj slabiji protok zraka time i slabije hlađenje, a mozda i grijesim ali ti negrijesis poslusao si savjete i sada bi od toga nesta moglo biti i za povući gl/hf
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Neznam kako ti ovo stoje ventovi , ali inace bi bilo dobro ako nije tako da upuh zraka bude na dnu , a ispuh zraka gori na višemu pri lampama , jer se topli zrak diže gore i tako bi ga lakše ispuhivalo , i jos nebi bilo lose kad bi jedan pc vent zakacia unutar kucista da puse po biljkama i tako simulira vjetar , biljke ce ti bit cvrsce a i u slucaju vecih temperatura nece im skodit jer ce im pusikat i mijesat zrak.
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
super, biče nešta:)

pošto mi se baš i neda njurati i kopat, guglat itd.
daj mi samo reci disi kupio ovo čime si obložio box iznutra, stavrano pojma neam ni kak se zove ta folija ili lim šta god je
samo me zanima šta da tražim i kakve trgovine bi trebale to držat

hvala unapred
 

Purica

Aktivan Član
23.02.2010
154
14
18
Koliko se meni čini to je ona auto zaštita protiv sunca šta se stavlja na šoferšajbu , ima ih kupit u onim ducanima kineskim sve po 8 do ovih nesto skupljih na pumpama , ako sam u krivu neka me r3wr ispravi.
 
20.06.2010
8
5
0
36
to je zastita od sunca za auto tj šajbu ... ima ih za kupiti u bilokojem vecem centru.
 
19.08.2010
26
2
0
39
Svetilist :
yes that's "THE ONE" :)
da si cito moj prvi post nebis to ni pito :b
box je oblozen obicnom kuhinjskom folijom, koju cu zamijenit sa onimom foliom za vijetrobran u autu koju sam vec stavio na plocu za otvaranje boxa.

Purica :
isto vrijedi i za tebe :b
napisao sam u prvom postu
donji je upuh i gornji ispuh, i jos sam dodao nakrivljeni kartoncic na donjem ventu (pogledaj na slici) tako da zrak ide prema gore, i biljka se mice cijelo vrijeme.

-.- mali update, sada bio pogledat i bilo upaljeno svijetlo, a stavio sam u 19h da se pale a u 7h da se gase,
timer je digitalni i ima 8 programa i slucajno sam bio stavio na drugi program da se pali u 12 -.-
sad sam ih ugasio...pa se u 19 pale opet..nadam se da nije prevelik stress...

temperatura je ok, 28.4c - 28.6c svijetlo i oko 23c mrak, bit ce niza po zimi jer se soba ne grije pa zna bit i 16-17 c unutra, morat cu zatvarat prozor.
 
19.08.2010
26
2
0
39
evo mali update, 15 dan,



prekjucer poceo gnjojit malo a jucer napravio cut,



.a danas poceo sa lst...nazalost malu sam stavio na krivo mijesto, ali neka bude, zao mi ju maknut, dal da presadim u vecu vazu, i malu maknem?samo ju odrezem bez da cupam korijen...

 
19.08.2010
26
2
0
39
i evo zadnja slika ove biljke....19 dan zivota, ljepo je narasla ali nazalost odrezao ju jer su se pojavila jaja...i taman mi stiglo sjeme bilo pa zasto ju drzat...(ali bilo mi zao,) da ne ispadne da ju(ga) nisam zavolio.....



i evo da vam predstavim moje 2 nove curice, treca jos spava a mislim da ce i nastavit spavat...
nadalina


klara


zemlja: compo sana za cvijece
sjeme: izi bad feminizirane autoflowering bla bla...

nadalina je bila u vlaznom papiru i nikla 2 dan pa u zemlju a klara je bila 24h u destiliranoj vodi otvorila se i u zemlju...a treca bila u papiru sa nadalinom i nista pa u vodi sa klarom i otvorila se pa u zemlju, ali nakon 3 dana ista je, mislim da se ugusila....nije bitno...


box je isti,
promijena ce bit ta da cu nabavit jos jedno kuciste i spojit ga sa strane pa ce bit siri box da mogu uzet barem 2 klona sa njih :) i da ih imam di stavit...
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
savi tu biljku skroz u horizontalu polako pazi da nepukne i onda ces razvlaciti grane koje budu rasle i slobodno priblizi jos sijalicama nek su ti svi vrhovi od svetla do 5do7cm znaci sad ove dve odmah savijaj
ne jos nego proceni sam kad dobije oko tri sprata i mozes slobodno drzatri u vegetaciji ako budes pazio na visinu savijanjem ja bi npr. isao tri nedelje u vege veruj mi veci ce biti prinos a i imaces cim da se ponosis i bakces stalno... inace sve je ok. zavidim ti jako sto ne mogu da sadim :) i da ako ides duze sa vegetacijom preporucio bi samo jednu biljku i to tako da je razvlacis po celom pc boxu ..
 
19.08.2010
26
2
0
39
4 dan, nekako mi sporo rastu, korijen je poceo izlazit iz rupica na dnu vaze,
dali je vrijeme za presadit?

ili da cekam jos dan dva?
 
19.08.2010
26
2
0
39
mali update...
box je veci sada, samo u sirini, nisam dodao jos jedno kuciste jer nisam mogo naci iste visine(besplatno naravno)ali sam slucajno naso neku tvrdu plocu od neke presane spuzve pa napravio drugi dio boxa, sad je otprilike 45x45x50.
evo par slika

dan nakon presadjivanja...


i danas, 14 dan zivota...jos dan dva pa pocinjem sa laganim lst-em


kad narastu malo vise od svake curice cu uzet po jedan klon, jer mi taman stanu 4 vaze u boxu velicine kao i ove na slici...



.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.