dnevnik - pc box (proba)

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
19.08.2010
26
2
0
39
imam pitanje u vezi kloniranja, malo me zbunjuje to sta su autoflowering...
pocele su pustat bijele pistile pa me zanima dali je prekasno ili ne smeta to...


mislio sam uzet ove donje, jednu od svake biljke, ali jos mi izgledaju premale za rezanje...imaju 3 cm mozda, a i one su izbacile bijele pistile
 

Odin_of_Asgard

Aktivan Član
23.03.2010
185
40
0
51
Ne trebaju ti 4 biljke u PC-u, jedino ako računaš da će bit 2 muška, koje ćeš maknut, pa da ti ostanu dvije cure, koje ćeš razvući po box-u...predlažem ti da smanjiš temp. na 23-25 (po danu)...
premale su ti te grane za klonove, kod tolikih biljaka se može jedino skidat glavni vrh za klona...ako je vrh grane počeo cvijetat, kasno je za uzimanje klona...ako su ti samo na korjenu grane izašle pistile(predcvijetanje), onda ti je sad zadnji ćas da uzmeš klona...
 
19.08.2010
26
2
0
39
Ne trebaju ti 4 biljke u PC-u, jedino ako računaš da će bit 2 muška, koje ćeš maknut,
lol ljudi pa citajte post prije nego sto nesto napisete....
temperatura? nju nisam ni spomenuo, ali po danu je nekih 22 c na dnu boxa ,a po noci 15...soba se ne grije ali zatvaram prozor...
to su feminizirane autoflowering biljke od easy bud sjemena ^^
pc nije vise pc nego je duplo siri sada,a najvj cu napravit da bude i visi... pa stanu 4 takve vaze unutra....

zanimalo me samo kako to ide kod kloniranja autoflowering vrsta.
dali je to nekad neko radio, nisam mogo nac nista u vezi toga...
znaci dali ja mogu rezat ako grancica ima male bijele pistile ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
lepo to tebi ide samo guraj a da mislim i ja da to ne moz klonirati ....
 
19.08.2010
26
2
0
39
evo mali update...


gnjojio sam 2 puta u roku od 5 dana, i obicna voda svaka 2 dana, sad cu malo veci razmak, ali izgleda da im nije smetalo...
 
19.08.2010
26
2
0
39
napravio sam reflektor, tako da su sad 4 crvene i 1 plava
izgleda ok, samo cu na kraju growa morat malo prepravit box da dobim na visini jos 10cm...
on kao on ne reflektira bas kako treba pa sam ga oblozio istom foliom kao u boxu, tj uzeo sam od plafona boxa posto nije potrebno da bude gore vise...
limena ploca 35x35
savio sam kuteve po 45 stupnjeva
sve skupa 1h posla
koristio trozilni kabel promijer 1.5 tvrdi...




i za one koje neznaju, preporucujem keramicka grla i trozilni kabel , pa ljepo imate uzemljeni reflektor skupa sa grlima.
i jos nesto, kad spajate masu(inace smeđa ili crna boja) uvijek spojite na srednju, a plavu na vanjsku, jer da je smeđa spojena na vanjsku, tj navoj ,i u slucaju da taknete navoj lampe dok ju skidate stresla bi vas struja (i nije bas ugodan osijecaj believe me:) )



i evo 2 slike, 35 dan...obavezno moram povecat visinu boxa( 54cm trnutno) posto sam bio stao sa lst-om pa su sada vrhovi oko 2-3cm od lampi, ali puse u njih vent pa ne pate previse, uostalom slika govori sve

 
  • Sviđa mi se
Reactions: slobodan
19.08.2010
26
2
0
39
evo ljudi 50-ti dan...
po specifikacijama gotove su za 5-10 dana...

e sad, od zadnjeg postanja donji listovi izgledaju sve gore...
naime, 2 biljke , isti uvijeti, 2 razlicite se stvari desavaju...
zaljevane istom vodom, ista zemlja isto gnojivo
moguce da sam pretjero sa gnojenjem, zadnje je bilo 19-og, sad samo voda do kraja...kad stanem zaljevat?i kad da flusham?

nemam ph metar, nabavljam ga za iduci grow...

evo malo slika...

desna biljka :
za nju se ne brinem previse jer sam cito da je to normalno pred kraj cvijetanja...(pozutijeli listovi)



evo razlike u 3 dana




lijeva biljka:
ona me brine posto ne izgledaju bas lijepo te mrlje



razlika od 7 dana (list na slici izgleda najgore zato sam ga i stavio) drugi imaju dosta manje i neizgorene mrlje, i to samo donji listovi.



 
  • Sviđa mi se
Reactions: Remus

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
tako su i meni bile fleke al ja nisam brinuo za to a kraju je sve ok ispalo.. nego ima dosta lisnate mase ja bi malo o proredio al to sam ja .. ja uvek te stare listove posecem negde na polovini cvetanja...

i mislim da nece to biti gotovo za 10 dana al videcemo za 10 :)
 

bobach79

Aktivan Član
19.11.2009
244
53
28
44
Svaka čast care, od onog početka brzo se razvio. Nego zanimaju me autofloweringi jer upravo krećem sa dva (speed devil & autopyramid), a kako mogu vidjet kod tebe ljepo (koje sjeme?) . aj još malo pa uživaj u svom trudu, pozz i sretno:icon_lol:
 
19.08.2010
26
2
0
39
ok mi je autoflowering, malo vise struje trose, posto je od pocetka do kraja na 18/6 :b
problem je taj sta se ne mogu klonirat. tj mogu se klonirat ali rijetko kome uspije, googlo malo oko toga i stvarno se ne isplati, jer klon krene sa cvijetanjem u isto vrijeme kao i majka.(ako uopste uspije)
i ako uspije dobijes mini biljku sa mini vrhicem.
Tako da u iducem growu ide samo feminizirano sijeme i ne autoflowering.
 

huana.meri

Banned
Banovan
30.11.2010
1.110
7.467
258
svidja mi se tvoj hobić baš jako, i lijepo je sve poslikano, ne moras otvarati fotke posebno, to nevolim.
meni se ćini divotica, još malo i sljedi ti nagrada.
:spliff:
 
19.08.2010
26
2
0
39
hvala ljudi... :D
sutra je 60-ti dan.
mogu reci da posto je isto sijeme, biljke su skoro pa druga sorta, neznam kako to inace ide ali stvarno su drugacije...
desna je veca, ima zuto ljubicaste listove sa spicastim vrhovima.
ljeva ima manje budove i nespicaste vrhove listova...

desna mi izgleda brzo gotova posto joj je lisce 80 posto zuto.I prije 5-6 dana gornji su joj listovi poceli dobivat ljubicastu boju (bas ljepo izgleda)





ljeva je tek prije 2-3dana pocela zutijeti, pistile su smeđkaste boje ali mislim da ima ona jos par dana za odradit





sta vi kazete? koliko jos dana ?
 

ZOKI

Aktivan Član
21.01.2008
1.257
42
73
16
meni izgledaju zuckasto jos malo ostavi nemoj zuriti ,, sad neke finese odradi i bice to ok...

lisce je jos zeleno al pocine da zuti mozda je zrela al je bi jos onako malo ostvio i bice to dobro..
kakoo got neces pogresiti sada nista vec.. pozdrav i zuzivaj u dimu..
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.