Dnevnik uzgoja 2x auto Think Different, 1X auto Mazar, 400W HPS.

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.10.2012
10
1
0
58
Sjeme je od Dutch Passiona, autocvjetajuće feminizirane biljke.
Od 3 Think Different sjemena dva proklijana, nisam želio samo dvije biljke u svom boxu pa naručih još jedan paket Mazara, nažalost samo jedna proklijala! Mislim da čak moj dobavljač sjemena drži staro sjeme... al OK sa 3 biljke već će da bude pristojan omjer uloženog dobivenog s obzirom da gojim ispod 400W HPS-a sa ručno pravljenim cooltubeom, u boxu metar dužine sa metar širine, te metar i pol visine.

Najstariiji TD proklijao 17.9 mladji 19.9, klijanje računam od odbacivanja ljuske i pokazivanja lista. Mazar proklijao 3.10.

Biljke su posadjene u potove čini mi se od 12 litara, zemlja teramagma pomiješana sa jednom litrom stiropora u kuglicama, ebiga nisam mogao nigdje nabaviti perlit.

Box je obložen crno bijelom folijom, jedan WC ventilator koji sam ugradio u cool tube izvlači zrak iz boxa, drugi PC ventilator koji uvlači zrak u box. U boxu se nalazi i jedan kućni klasični ventilator podešen na najmanju brzinu za cikulaciju zraka.

Temperutre u boxu su u prosjeku 25 preko dana po noći 16. Vlaga oko 40%.

Prvih 14 dana držim biljke na 12/12 od tada ih držim na 20/4, nadam se da im nisam poremetio ciklus, jer sam imao nekih problema sa boxom te sam bio ograničen na 12/12

Evo slike: Dan 3:
IMAG0149.jpg

Dan 11: Starija TD
IMAG0167.jpg

Dan 17: Starija TD
IMAG0176.jpg
 

Prilozi

  • IMAG0175.jpg
    IMAG0175.jpg
    210,8 KB · Pregleda: 62

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
deluje sve ok, jedio sto su samo tri automatika u tom prostoru i sa 400w, al bas me zanima kako ce ispasti, bar prostora i svetla imaju, samo furaj, obecava, sretno

edit: nekako ti je velik internodni razmak na toj TD sa poslednje fotke, na kojoj udaljenosti je biljka od lampe
 
11.10.2012
10
1
0
58
Biljka je udaljena oko 30 cm od cooltubea,prva dva tjedna ih gnojim Hesijem komplet serijom, sa pola doze TNTa, poslije toga gnojim punom dozom TNTa, zalijevam svaki dan ispočetka je to bilo 1 dec pa postepeno povećavao na trenutno 3 deca strariju TD te 2 deca mladju TD, omjer zalijevanja sam odredio time da sam upratio koliko im odgovara tj trudim se da uvijek izgledaju onako nakostriješeno kao mačka :) ako mi padnu listovi preskočim dan bez vode i tako. Starijoj je danas 25 dan i visoka je 49 cm, mladjoj je 23 dan i visoka je 23.5 cm. Izgledaju mi kao totalno različite vrsta od samog početka. U pitanju je genetika a ne nedostatak svijetlosti.

Dan 21 starija TD






Mladja TD 19 dan




 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.457
3.198
Bekaa Valley
sokol1 je napisao(la):
... zalijevam svaki dan ispočetka je to bilo 1 dec pa postepeno povećavao na trenutno 3 deca strariju TD te 2 deca mladju TD, omjer zalijevanja sam odredio time da sam upratio koliko im odgovara tj trudim se da uvijek izgledaju onako nakostriješeno kao mačka :) ...

nikada nisam zalivao svaki dan, al' ajd ako mislis da im prija... mada i to moze biti uzrok izduzenosti, al' ajd' ako ti kazes da je genetika...
 
11.10.2012
10
1
0
58
Nije isključeno da je do vode, ali opet zalijevam obadvije biljke istim tempom, pa su različite od samog početka ova veća je pičila u vis kao luda, a to za zalijevanje svaki dan sam vidio od onoga tipa sa kovrčama što reklamira HESI na youtubu .... prve bijele dlačice izbacile su 16 dan... cvijetovi su već debeli oko 1 cm nisam poslikao, nisam siguran kada da predjem na gnojivo za cvjetanje, možda to spriječi rast u visinu, ali ne brine me još uvijek ima visine za pomicanje cooltuba u vis tako dok god budem imao prostora pustim je da raste....
 

Napušena Vjeverica

Napušen Čan
Banovan
24.12.2009
1.002
189
88
Ma to je lijepa velicina biljke za njenu starost. Da je nedostatak svijetlosti, ova druga biljka ne bi bila tako cupava i imala kratak razmak izmedu internoda. Al nisam pobornik svakodnevnog zalijevanja, radije 2 puta tjedno ili jednom tjedno, kad se zemlja skroz isusi.
 

pigtail

Aktivan Član
19.11.2011
89
5
8
56
Zasto ne ispresavijas ovu vecu da bude na razini s manjom, pa ti ljepse bude svjetlo podjeljeno...Nemoj se bojati da će stabljika pukbuti jer sam LSD presavinuo tako da mu je stabljika bila pod 90 i normalno je zavrsio cvjetanje...Mislim pokusaj da ti nebude bas pod 90 ako moze, ali LST-iraj je nekako...
 
11.10.2012
10
1
0
58
Sad zasad manju biljku sam stavio na ciglu tako da su jednake visine pod lampom, danas mjerio manja biljka 25 cm, a veća 60 cm, ostalo mi je još tridesetak cm za pomicanje cool tuba prema gore, prekostura će starija navršiti točno 4 sedmice, tako da ću je poslikati i vidjeti mišljenje ekipe šta bi bilo najbolje s njom....ugl raste kao blesava nikad dosad mi jedna biljka nije išla ovim tempom u zadnja 3 dana svaki dan po 7 cm raste.... po stranim forumima za ovu vrstu kažu najbolje počet gnojit gnojivom za cvijet tek kad prestane vertikalni rast... ugl morat ću napravit neki trening vjerujem da će brzo prerasti box...
 

CATFISH

Aktivan Član
12.04.2012
93
15
8
48
Trebao bi ju poćeti savijati odmah jer jednom kad stabkjika postane drvenasta i kruta to je puno teže napraviti.Mislim,savineš ju nešto ali nije to isto kao kad je još zeljasta pa ju uz malo pažnje možeš duslovno zaljepiti na zemlju.Kod automatika je normalno da je stabljika relativno brzo tvrda kad su i ostale faze rasta ubrzane
 
11.10.2012
10
1
0
58
Evo poslikao maloprije, danas je 28 dan za stariju TD a 26 za mladju TD. Mazar je star 14 dana. Starija ima 68cm a mladja 28cm. Na starijoj već sedmicu dana pomalo mi gube boju vrhovi novih listova i neki su pomalo žućkasti što je vjerujem zbog pregnojenja a štaću kada voli da jede :) tako da dva dana ću je zalijevati samo vodom PH izbalansiranom pomoću limuna i latmus papira :) dok se stanje ne unormali. Ostalo mi je dvadesetak cm visine za pomicanje cool tuba ekipa sad dajte pravi savjet, da pravim mrežu možda? Jer starija raste u prosjeku 7cm na dan i neznam dokad će da bude tako.

Starija TD dan 28





Mladja TD dan 26





Zajedno u BOXu
 

usrname

Banned
Banovan
14.04.2012
501
676
0
12
sokol1 je napisao(la):
Sad zasad manju biljku sam stavio na ciglu tako da su jednake visine pod lampom, danas mjerio manja biljka 25 cm, a veća 60 cm, ostalo mi je još tridesetak cm za pomicanje cool tuba prema gore, prekostura će starija navršiti točno 4 sedmice, tako da ću je poslikati i vidjeti mišljenje ekipe šta bi bilo najbolje s njom....
Sokole nemoj se ljutit, ali ne kužim što želiš? Powerseed, pigtail,CATFISH i naduvani glodavac :) su ti dali izvrsne i pravovremene savjete (power za moguće izduživanje zbog previše vode, ostali za LST) ali ti i dalje driblaš po svom...jel čekaš možda J. Cervantesa osobno da se rega da ti da savjet?...također tvoj je izbor hoćeš li poslušat nekoliko dobronamjernih growera ili nekog čičkavog lika koji reklamira gnojiva...kako bilo, kad i ako budeš radio LST, pričekaj da biljka bude žedna, lakše se savije i manja je vjerojatnost da će ti puknit...pozdrav i sretno
 
11.10.2012
10
1
0
58
Ma ne ljutim se već sam prorijedio zalijevanje, ma čekao sam da postam nove slike pa da onda utvrdimo što dalje, jer ono su bile slike od prije 8 dana, ništa onda sutra radim LST pa poslikam rezultate :) A Cervantes će da dodje na degustaciju ;)
 
11.10.2012
10
1
0
58
Update, 5 sedmica ili 35 dan, cvijetovi rastu i debljaju se, kristalići se pojavljuju i po cvijetovima i pri listovima, miris onako limunasto svježe, nisam radio lst jer su prestale vertikalni rast a ima još dosta prostora za micanje cool tuba, čini mi se da sam ih pregnojio, zalijevam svaki treći dan sa pola litre, nisam siguran zapravo koliko da zalijevam? Listovi na krajevima postaju žuti i suše se, svaki put kad zalijem to se širi prema unutrašnjosti lista, ugl ta žuta tipa se povija prema gore, dali napraviti ispiranje zemlje i kako se to radi.... i na jednoj i na drugoj najdonji fan listovi su postepeno izblijedili te otpali, to blijedjene počinje i sa ostalim nižim fan listovima, dali je to normalno? Prešao sam na Hesi za cvjetanje... evo slike

Starija TD



Mladja TD

 

camelonus9

Aktivan Član
07.10.2011
173
18
0
43
Kod svih automatica cvetanje pocinje nakon 2 sedmica od kad biljka izadje iz zemlje.To znaci da je odavno trebalo da predjes sa hesi tnt na hesi bloom , a sad bi vec trebalo da dobijaju i P+.
Savet: odrezi svo zuto lisce na pola stabljike lista.Pojacaj na duplo dozu bloom-a i ne spustaj ph vode jer hesi bloom to radi sam.Sutra ujutru u grow shop i kupi hesi power zime da nadoknadis potrebu za mineralima a ujedno je i booster.Biljke zalivaj svaki drugi-treci dan.
Nista ne pitaj samo uradi tako.
Pozz!!
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Nista ne pitaj samo uradi tako.
A bome si samouvjeren , a dosta toga što si rekao baš ne stoji .

Kod svih automatica cvetanje pocinje nakon 2 sedmica od kad biljka izadje iz zemlje.
Power zime da nadoknadis potrebu za mineralima a ujedno je i booster.Biljke zalivaj svaki drugi-treci dan.


Kod nekih automatika cvjetanje počne u 3tj. a kod velike većine u 4tom i 5tom tjednu .
Power zyme je enzim koji razgrađuje stari korijen i pretvara ostale razgradive tvari u dexterozu , odnosno finu hranu za biljke u vegetaciji . I dobar je u kombinaciji sa mirkoorganizmima kod organskog uzgoja .
Biljke zaljevaj kada ti je saksija duplo lakša nego kada ju tek zaliješ . I uvijek zabodi prst u zemlju i vidi dali se dovoljno isušila . Kanabis voli da mu se zemlja isuši prije zaljevanja .

Ako već kupuješ booster za cvjetanje kupi nešto do ovih : Hesi Fosfor+, Bio Bud, Overdrive, Ripen , BioBizz TopMax, ...

Sretno .
 
11.10.2012
10
1
0
58
Hvala ekipa svima na podršci i pravim odgovorima, evo dan je 63 tj 9a sedmica, kristali su pod mikroskopom 80% mliječni 20% prozirni, i pokoji braon kristal, prije 2 dana sam isprao zemlju sa po 30 litara vode u kadi, sad čekam da malo zemlja osuši još možda 2 dana pa ću da ih cjepnem..... sad nisam siguran za ovo sa ostavljanjem 24 sata u mraku prije berbe dali to ima efekta?

evo slike

starija TD



mladja TD


auto mazar dan 49

 
11.10.2012
10
1
0
58
Ubrano, neosušenih budova sa starije 182 grama, a mladja 92 grama, što će mi dati nadam se osamdesetak grama suhog za prezimit :) a brate mili borio sam se sa mirisom kad sam trimovo tako je intezivno pravo sam se bojao da ostali stanari ne skuže...... cijeli kvart je smrdio heheh.... a budovi su tako ljepljivi takvo nešto još nisam vidio..... eh onda sam se počastio sa smolom koju sam skinuo sa makaza i prstiju, šta reći, lansiralo me u svemir :)))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: DJFlyHigh