dnevnik uzgoja 400w HPS 8 MILES HIGH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

thc boss

Aktivan Član
29.12.2011
275
216
43
43
po meni su ovo jako mizene biljke, iskreno ne znam kakvi se budovi uopće mogu dobiti iz toga, ja sam skinuo na svojem 10x ovolko lišća kolko ima na ovim stabljikama.
Iskreno po meni 2 mjeseca vegetacije treba odradit ako se hoće dobit debela provodnica na kojoj može stajati jaki bud i nikakve auto cvjetajuće..

Po mojim iskustvima s limunovim sokom (ili octom) ne možeš smanjiti ph dugoročno. To biljka razgradi.
Ja gurnem probe u zemlju analognog pH metra s e-baya (u tu svrhu imam 2 komada, neki se sprdaju s njima i kažu loše očitava, međutim za mjerenje je po meni pH zemlje više neo zadovoljavajuć) i onda zabodem na više mjesta do kraja u zemlju i očitavam koliko iznosi pH u samoj zemlji kad napravi reakciju kiselina s zemljom i to neko vrijeme nakon ulijevanja kiseline kad se ustabili.
U tu svrhu koristim proizvode za smanjivanje pH na bazi nitratne (za vege) i fosforne (za cvjetanje) kiselinu razrjeđene po potrebi.
 

friška figa

Aktivan Član
19.06.2011
54
11
0
57
Redovno i pravilno zaljevanje vodom reguliranog ph na 6,5 je majka indora to sam naučio na forumu a i uvjerio se. Gnojenje nepotrebno u fazi vege biljka sve ima u zemlji ako zemlje ima!!! ja tako uradio i uspjelo je hehe i neču takve greške ponavljati ako bi radio drugi grov što je upitno!!!
Super da sih spasia, pratim i jedva čekam harvest.
 
08.08.2008
109
83
28
PowerSeed je napisao(la):
pa ja ih bas ne bih nazvao nezahvalnim ali ako si ih sam dosta zeznuo kako kazes onda mozda, jel znas koji je automatic strain u pitanju? no, teraj ti tvoju glavnu pricu i bude to sve ok.[/QUOTE

Royal Automatic,a ostale kako u naslovu dnevniku piše.....
 
08.08.2008
109
83
28
Slažem se sa Friškom Figom,Ph vode je jako bitan i tu sam dosta fulao u početku... A i za sada smanjivanje ph-vode limunovim sokom je dugoročno riješenje , mada u nekim gnojovima ima ph neutralizator ali o tome
ću kasnije.
A sa izjavom THC BOSS-a se također slažem o duljini vegetacije, jer po ovome one će morati vegetirati još mjesec dana.
U tu svrhu ću promatrati kako će se Automatici ponašati.
Sada se nadam samo da će dodatno svjetlo pojačati intenzitet rasta objema vrstama.
Evo novi update sa mylar folijom i spuštenom CLF-kom, na 30tak cm niže od HPs-a.
Pozdrav!



 
08.08.2008
109
83
28
Pozdrav ljudi,
evo mali update mada nema ništa novo pod neonom...
Žuti listovi su otpali i sada mogu reći da su bebe tek počele živjeti kako spada...
Naizgled mi izgledaju zdravo mada su dosta male za taj period.
Trenutno su na 30-tom danu vegetacije pod režimom 18/6.
4 Royal Automatica su već počeli lagano da cvjetaju ( slika), što je bilo i za očekivati, samo sam očekivao barem malo više od njih, u pogledu veličine.
8 Komada "8 Miles High" su veće nego automatici i još ih planiram držati u vegetaciji barem 20-tak dana,ako ne i više.

Šta mislite kojom metodom bi najbolje mogao iskoristiti potencijal, u smislu da povečam urod? rezanjem vrhova,LST....?
Otvoren sam za prijedloge.
Zahvaljujem!
Evo slika:





Royal Automatic - nije baš "kraljevski"
 
08.08.2008
109
83
28
Misliš da bi mogao početi LST na Automaticima, s obzirom da su počeli sa cvjetanjem?
A što sa ostalim koje nisu Automatici?, da počnem njih LST-irati također?
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
obrnuto frend, ostavi sad automatike a ako si razmisljao o lst, moz' krenuti sa 8MH, il kreni da dve-tri a ostale ostavi pa vidi na licnom iskustvu sta, kako, zasto... uporedi na kraju... licno iskustvo je neprocenjivo, peace
 
08.08.2008
109
83
28
...zahvaljujem na brzom postu,
Večeras počinjem s LST-om na 8MH, a baš radi radoznalosti bi probao na Automaticima.
A šta misliš da na jednoj ili dve 8MH probam topping ,a na ostalima LST?
Šaljem novi update sa slikama kroz dan-dva.
Stay black!
pozz
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ja bih probao bas tako, i lst, i topping, mozda i jednu ostavio virgo in tacta, bude to super, po volji ti, proceni pa dejstvuj ;)
 
08.08.2008
109
83
28
pozdrav ljudi!,
eto, kako mi znatiželja neda mira,morao sam probati LST na nekim bebama.
Automatic cvjeta i jako se čuje ,biljke su dosta male i ne vjerujem da će rasti još nešto više. Od 5 njih, jedan je ispao mudonja
a ostala 4 idu dalje. Znate li kakav trik za povečavanje uroda Automatica sada kad je već u fazi cvjetanja?
Što se tiče 8MH napravio sam LST i zanimljivo koliko se stabiljke mogu savijati ( naravno da ne puknu).
Vezao sam tanki konop ispod drugog kata odozgore i pričvrstio na rupice na teglama. Biljka je sada savinuta ali valjda kako će ići prema svjetlu
opet će se izdizati od vezanog djela pa onda opet vezivanje novog djela za teglu,- ako sam dobro shvatio.bit je da biljka ide što više u horizontalu?,
zar ne? Zanima me koliko puta i koliko često je mogu tako LST-irati?
Evo slika pa bacite koji komentar.
Pozdrav!

8MH 8MH Automatic 8MH 8 MH
 
  • Sviđa mi se
Reactions: upitnik???

upitnik???

Aktivan Član
27.04.2009
496
67
48
45
Uvjek pozdravljam experimente kao i ovaj sa pozitivnim stavom...
Samo naprjed brale...
Salbo sam pratio Auto.. sorte pa neznam baš mnogo ali ovako bi reko...
Biljke su super e sad ta koju si bacio na LST neznam koje dimenzije doseže pa neznam koliko ćeš + dobit iz ovog LST-a...
Koliko ih puta možeš vezat itd...
recimo kao i sve druge biljke bez obizra na sorte nevole velike stresove a svako zatezanje je bar lagani stres i onda normalno da će imat usporavanja kod rasta i cvata itd...
Moj savjet a nek drugi isprave ako grješim. Po meni najlakše te pitare oborit vodoravno i praktički radiš neku vrstu prirodnog LST-a
Ako već nije kasno s obzirom da su već krenule u cvat pa neznam kako će formirat te grane koje bi trebale kroz onu fazu vege doći do izražaja i boljeg svjetla...

Eto u svakom slučaju super izgleda i samo naprjed...

Evo i primjer :
To je bila faza prva vege...

Evo to sam htio reć u onom djelu gore kako bi prirodno ovo uradila u polaganju dok je vege...
E pa možda nije kasno ovo je po meni bio min... stres...
:icon_question::icon_question::icon_question:
 

metalmaniac

Sve već piše na forumu, koristite Search. :)
16.10.2009
3.148
6.157
298
54
nemoj raditi LST sa pretankim konopcem jer će ti se urasti u stabljike pošto biljke brzo rastu... to se i meni dogodilo i pogodi šta, na tom mjestu gdje je konopac urastao biljke su se prelomile, glavne stabljike su pukle kao led..
 
08.08.2008
109
83
28
Primio na znanje,mada je konopac čvrst i debeo.

metalmaniac je napisao(la):
nemoj raditi LST sa pretankim konopcem jer će ti se urasti u stabljike pošto biljke brzo rastu... to se i meni dogodilo i pogodi šta, na tom mjestu gdje je konopac urastao biljke su se prelomile, glavne stabljike su pukle kao led..
 
08.08.2008
109
83
28
Pozdrav ljudi,
mali update od prošlog puta, LST ide dobro, izvijaju se prema svjetlu i na stabiljci niču male grane,
i to sam skužio samo koje su okrenute ka svjetlu. (8MH su trenutno na 40 danu vegetacije i da ih nisam na početku zeznuo odavno bi one išle na 12/12.
Ovako imam osječaj da kada bi ih stavio na cvjetanje da bi urod bio dosta mizeran. Što mislite o držanju u vege još cca 20dana? To bi onda bilo manje-više 2 mjeseca vegetacije!
Što se tiće uroda, Automatic cvjeta i to stvarno mizerno. Nevjerovatno da su tako male,a pošto su se vrhovi počeli stvarati ne očekujem neku veću promjenu tom pogledu.
Dosta sam falio u starti i idući grow će biti sa malo više znanja u guzici.
Temperatura -30-33 dan
-23-25 noć
Vlaga - 35-55%
Pošto imam dvije lampe HPS 400w i CLF 250w, Automatic koji cvjeta stavio sam ispod HPS a 8MH koje su u vege pod CLF.
Udaljenost od lampi - 35-40cm
Imate koji savjet extra?
Pozdrav!
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
samo ti pumpaj te automatike, mali su al imaces sta pusiti dok ne zavrsi 8MH, a za vege fazu, drzi koliko zelis, sam proceni kada prelazis na 12/12... svakako, daj im jos vegetacije
 
08.08.2008
109
83
28
Pozdrav ljudi,
danas nema baš nekog novog update-a, nego pitanje u vezi listova.
SLike nisu najnovije, stre su kojih 5 dana ali pokazuju stanje koje me muči.
Naime, na krajevima listova se pojavljuju suhi djelići, još ne idu prema ostatku lista, odnosno ne
šire se nego mi izgleda kao da je lampa preblizu biljkama. Neki su listovi promjenili boju u slabo žutu ali
novi zdravo zeleni izbijaju van.
Na slikama su automatici,ali spomenuti problem se u manjoj količini dešava i na 8MH.
Automatici su na nekih 40-tak cm od 400wHPS,a 8MH su najviše pod CLF-kom na nekih 35cm
( nije toliko vruča pa mogu ići blizu nje).
Htio bih napomenuti da nisu prihranjivane već 6-7 dana, a običnom vodom sam ih zalio prije 5 dana.
Sutra ću dati detaljan opis sa novim slikama ali bi prije toga htio čuti vaše mišljenje da pravovremeno reagiram.
Još bi htio napomenuti da se vlaga zna spustiti do 28% nakratko ali opčenito je između 30-55%
Temperatura 25-35c
Da li da dignem lampe na nekih 60cm? ,ili da ih ostavim ovako?
Također napomena da biljke rastu dosta usporeno, možda zbog LST-a ili jer sam ih u početku dosta zahebao.
Zahvaljujem

 
08.08.2008
109
83
28
Pozdrav škvadro!
Samo par svježih slika za definitivno najsporiji grow na forumu...pa da mi netko objasni listove na Automaticu,,
Inače LST mi se totalno sviđa.

 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
lici mi na red alert, nisu listovi ugrozeni samo kod automatika nego i kod ovih koje si povezao, da nisi preterao sa djubrenjem
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.