dnevnik uzgoja 400w HPS 8 MILES HIGH

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
08.08.2008
109
83
28
pozdrav ljudi,

moj drugi grow, rasvjeta Sylvania Gro lux 400w, 13 biljčica,stare su 18dana. Prostorija je veličine 2x2m2 otprilike.
Lampa je na udaljenosti 40tak cm i instalirao sam jedan serverski vent da puše samo u lampu a onaj veliki sobni puše lagano na biljke.
Igrom slučaja u prostoriji se nalazi otvor za ventilaciju pa sam stavio još jedan mali vent da ispuhuje zrak van.
Sve je bilo ok do prije 3 dana kada su se listovi (inače zdravo zeleni i mesnati) počeli uvijati kao na slici,samo na tri biljke.
Inaće vlaga u prostoriji je 49-55% a
temperatura 20-25.6 C
Zaljevam ih približno svaka 2 dana ne previše odstajalom vodom iz pipe
Zemlja je mix kupljene sa malim udiom zemlje za cviječe.
idući tjedan započinjem sa prvim prehranjivanjem HESI gnojivima po kronološkom redu
kako je u tablici napisano.
Nastavit ću sa grow-om i dnevnikom te se nadam da je ovo samo prolazna dječija bolest.
Molim vas prijedloge.
Thnx










 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Sretno ti bilo za pocetak.

A sto se tice problema, provjeri ph vode jer odstajala voda iz pipe moze imat i 8 ph. A to ne valja. Ako vec ostavljas vodu da odstoji onda nakapaj nesto obicnog limuna da barem malo zakiselis vodu.
 

Nixa86

Closer to the Sun
06.11.2011
758
1.617
163
Area 51 - Metal Mulisha Team
Sretno ,prvo lampa ti je preslaba za taj prostor koji si naveo iskreno za vegetaciju ce ti i biti mozda cak ok ali kasnije tesko stari ! kao sto je rekao born to be green nakapaj malo limuna j ,e sad nemoj niti previshe jer ako ti je prenizak ph skurish korijen:) imash po pet shopovima ph kit testere nisu vise od 80 kuna ,za prvu ruku dushu dalo :) . Polako sa gnojivom vidish da su tek izasle iz zemlje :) pusti da pojedu zemlju prvo razmisljaj o gnojenju tamo za nekih 2 tjedna ako krene kako treba ,drz se!
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Ph vode nevalja druže!
Nemoj gnojit još nekoliko dana ili ako več ideš kako si si zamislio drugi tjedan.Idi sa pola doze Hesi growa jer ima dosta još u zemlji.
Tako probaj taj tjadna pa tek onda po tablici.
 
08.08.2008
109
83
28
Planiram u fazi cvjetanja staviti još jednu HPS Gro Lux od 250w, mislim da će to biti dovoljno.
što se tiće ph, zašto mislite da treba limuna?, odnosno po čemu naslučujete da su zemlja i voda lužnate? ( pošto je limun kiselina)
Planirao sam kupiti tekučinu za uravnotežavanje ph zemlje ali prvo ću da kupim ph testere da provjerim točan ph.
Za sada bi kroz 5,6 dana samo stavio malo gnojiva za korjenje, za bolju apsorbaciju tla kisikom. Mislim da gnojivo
sadrži fosfor i dušik, uz još neke hranjive tvari.
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Pa vidi se na biljci da nesto ne stima. Zuti ti donji listovi, a do toga dolazi kad je neuravnotezen ph (posto jos nisi gnojio pa ne moze biti prehranjivanje). A po slici naslucujem da je nedostatak dusika, a taj nutrijenat biva zakljucan za biljku ako je ph sjeban, odnosno visok... Baci pogled na moj potpis "ph nutrijenti, voda..."
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N
08.08.2008
109
83
28
Već sam proguglao tvoj potpis u vezi toga.., misliš da bi neko lagano gnojivo za vegetativnu fazu sa udjelom dušika pomoglo?
Po HESI tablici biljka stara 2 tjedna i više, se može već lagano početi dohranjivati sa tim elementima.
Probat ću pa vidjeti,dosta je to spor proces a ne želim pretjerivati sa bilo čime da ne pogoršam stvar naknadno.

born_to_be_green je napisao(la):
Pa vidi se na biljci da nesto ne stima. Zuti ti donji listovi, a do toga dolazi kad je neuravnotezen ph (posto jos nisi gnojio pa ne moze biti prehranjivanje). A po slici naslucujem da je nedostatak dusika, a taj nutrijenat biva zakljucan za biljku ako je ph sjeban, odnosno visok... Baci pogled na moj potpis "ph nutrijenti, voda..."
 

mr.dr.Smok

Prijatelj Foruma
13.03.2010
1.495
3.538
188
57
Neče pomoč kad koristiš ostajalu vodu.
Kad voda odstoji oko 24h ph se penje i do 8.A preko 7 dušik se ne apsorbira.zato su ti i rekli da i bez testera staviš 2,3 kapi limunovog soka na litru vode.Limunov sok sam si reko da je kiselina.Shodno stim spusti Ph u ostajaloj vodi.Voda iz špine bez dodavanja gnojiva koja večina spušta oh je pre visok.U mom kraju to je oko 7,5Ph direkt sa špine.A za 24h to se za jedan cjeli digne.Ima negdje tabela tu na foorumu da vidiš u kojim okvirima Ph se pojedinačni nutrijenti apsorbiraju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

Z&N

Aktivan Član
27.12.2009
3.360
5.539
298
Ajde poslušaj što ti dečki kažu. Vidi se iz aviona da ne valja pH. Nema koristi od prihrane, samo još možeš štete napraviti. Prvo zalij sa što većom količinom vode REGULIRANOG pH, odnosno isperi, pa onda ako primjetiš da se oporavljaju, prihrani. Ako i dalje budu problemi prisutni, još jednom isperi. Sada ti je pH zemlje isto otišao u nebesa. I to treba sad "namjestit".
Usput, pogledaj malo slijedeće teme:

https://forums.vutra.org/content/203-problemi-kod-uzgajanja.html
https://forums.vutra.org/uzgoj-faq/...nti-voda-flora-feeding-schedule-soil.html#top
https://forums.vutra.org/unutra%9Anje-uzgajanje/2184-kvaliteta-vode-i-koliko-je-bitna.html

Ima još, ali i ovo ti dosta štiva do nove godine :icon_lol:
 

DJFlyHigh

Aktivan Član
18.05.2010
768
459
83
50
izvinjavam se unaprijed sta idem offtopic ali mislim da je dobro za pocetnike taj sadrzaj jer ima malo i ljepo napisano sve :D
ovaj je link ali nemogu nac nigdje na forumu, pa mozda da istaknete nekako sa nekom temom ili nesto neznam xD Vutra Organizacija | Marihuana i Priroda.
peace!
 
08.08.2008
109
83
28
Ok.Ako odstajala voda diže ph onda ću definitivno probati sa limunovim sokom.
Čekam srijedu jer ću tada imati ph-metar.
Šta mislite o tekučini za reguliranje ph vrijednosti?, mada kao što je već spomenuto
trebao bi prvo saznati dali je ph u plusu ili minusu.
Sa prehranjivanjem ću eventualno početi kad se situacija malo stabilizira.
javim rezultate.
pozdrav
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ph ti je 99% u plusu, vjeruj!
Odstajaloj vodi se DIZE ph provjereno....
Nemoj cekati, uzmi litru vode i nakapaj 10-15 kapi limuna. Pretpostavljam da ti je voda izmedju 7 i 7,5 (tako je obicno kod vecine nas) i zalij jer u srijedu mozda neces imati kaj zaliti reguliranim ph. Ja bi cak stavio i vise limuna da jos bolje zakiselim vodu... Pod svim ovim pretpostavkama, limun ce u ovoj kolicini smanjiti ph na 6,5 ili nize. Testirano!
 

Avantura

kontrolor leta
Prijatelj Foruma
17.10.2008
3.867
2.556
228
Ja savjetujem ne hraniti nikako dok ne narastu bar 20cm, ovako male jednostavno nema smisla. Izbjegavaj odstajalu vodu moj savjet, radije utoči na česmi i odma zalij ako nemaš ph metar. Kad ovako male biljke počnu raditi probleme ili je PH katastrofa ili si pretjerao s hranom koju opet ponavljam stvarno ne trebaš, ako ne znaš staviti samo recimo petinu tek tako da ima( samo root complex). Vlaga ti je ok, temperatura ok. Zemlja i primjesi u njoj ne odgovaraju.
Stani s hranom 10 dana i trebale bi se 100% popraviti. Smanji box na 100cmx100cm ili dodaj još 400w.
 

HazeSeeker

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
06.09.2008
2.240
1.666
188
Amsterdam-Barcelona-Prague
www.vutra.org
Da bi izbjegao ovakve gluposti dovoljno je samo :
1. Kupiti najbolju zemlju -oko ovog nema rasprave , jer kvalitetna zemlja osigurava lijep i zdrav rast prvih 30tak dana bez nepotrebnih intervencija . Problem je đto ju ti nisi kupio .
2. Odstajalu vodu regulirati prije svakog zaljevanja - pH metre imaš u svakom pet centru za 50kn (HESI pH minus je 80kn 1L ---traje ti par godina )
3.Ukoliko si početnik ....poslje svaka 2-3 gnojenja odraditi dobar flush . - ovo ovisi od sorte do sorte , ali za početnike je vrlo korisno i može biti dobra preventiva .

Sretan Žićbo i sve najbolje u nadolazečoj grow godini .
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

deda

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
29.02.2008
707
2.684
163
56
ph vode 100%, nema sumnje
limun ili kvasina (ocat)
i obavezno dobar ph metar uredno redovito kalibriran
inače, u mom kraju friško filtrirana voda kroz britu zna bit ok ph
ali uvijek provjeriti
meni se nekad ne da i odma se biljke syebu
inače, mandala, samo naprijed
ova nova point of no return
ajme...
 
08.08.2008
109
83
28
Pozdrav ,
Prvo Sretan Božić!
....nakon dizanja ph sa limunovim sokom, čini mi se
da su se biljke malo oporavile, žuti listovi su otpali, novi zeleni se pojavljuju.
U petak sam ih zalio odstajalom vodom sa malo limunova soka i danas opet to ponovio.
Oporavak je vidljiv!
Vlaga je 47% ,Temp 26,6
Nastavak u idučem broju.
Komentari?


 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Donji listovi ce takvi ostati, ali vidm da joj je sad puno bolje. :))
Drago mi je da su spasene.... Sretno dalje!
 
08.08.2008
109
83
28
Pozdrav ljudi!

Evo , mislim da mogu konstatirati da bebe na prvi pogled izgledaju puno bolje nego prije 5,6 dana. kako sam napomenuo ph vode je dosta zeznulo stvar.
Danas sam nabavio ph metar i voda direktno iz pipe je 7,5ph ( a kamo tek odstajala voda s kojom sam ih zaljevao). Zahvaljujući vašim savjetima sa limunovim sokom u vodi,
biljke su se oporavile i idu ka boljem. Dodao sam u box još jednu CLF DUAL 250w lampu, tako da sad mislim da je rasvjeta zadovoljavajuća i da bi morale krenuti malo više u vis sa rastom
, s obzirom na to da sada dobivaju puno više plavog spektra nego prije.
Također sam kupio HESI komplet gnojiva (na slici) te planiram početi sa laganim prehranjivanjem.
Vidio sam da jedna bočica sadrži te neke osnovne enzime za bolju opskrbljivost zemlje kisikom i hranjivim tvarima.
Počeo bih sa navedenim:
HESI FOSFOR PLUS -preporuća se za cijeli ciklus ,najviše za vegetaciju
ROOT COMPLEX + HESI SUPER VIT također kroz cijeli ciklus
POWER ZYME - preporuća se za vegetaciju svakih par dana
TNT COMPLEX - preporuča se najviše za fazu vegetacije
Ostala gnojiva BLOOM i gore navedena idu za fazu cvjetanja.

E sada, jedna loša vijest. Danas sam uočio mudonju ( slika) i odmah ga maknuo iz sobe. Zapravo ,čudno mi je pošto su to
"kao" sve feminiziranje sjemenke da se uspio prikrasti među djevojke. još čudnije mi je da je tako rano pokazao spol i dosegnuo spolnu zrelost ( s obzirom na nepuna 4tjedna).
Samo se nadam da već nije odradio svoje i oprašio ostale, to bi mi bilo jako poražavajuće. mada sumnjam jer se muške uvijek prije pokazuju a i ostale djevojke nisu dosegle spolnu zrelost. Valjda??
Evo slika pa bacite komentare!!

Mudonje:


Ostale bebe:





HESI GNOJIVA:
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.