Dnevnik uzgoja - Moving rail

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Farmer

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
12.03.2008
378
685
93
40
Ajd da odma ne iskritiziram po startu , al fakat , ak si se regao prije 6 godina, valjda si koju vec polovio da znas kako se izrazavati na forumu. Sve sto si napisao je ok (stovise i zanimljivo, npr ta putujuca rampa - to simuliras kretanje sunca pretpostavljam) , al jako sturo i kratko.
De opisi tu rampu, kucna izrada il nes kupovno ? Koji led ? Koje sjeme ? Trening ? Koji stadij rasta ? Rezim svjetla ? Kako si mijesao gnojivo ?

Ako nemislis odvojiti vise od 1min za napisati post, dzabe si otvarao dnevnik... samo dobronamjeran savjet drug, zvuci i izgleda zanimljivo, al daj detalje ;) Pozz !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ono sto mene zanima je kolikom brzinom ide lampa ili koliko puta u minuti(ili vise)napravi puni krug.Imamo sam priliku vidjeti takav stil growanja i pokazalo se kao odlican samo treba uskladiti tu brzinu,tako da ona biljka koja je u mraku u datom trenutku trazi svijetlo.Uglavnom jako zanimljivo ako ces to ispratiti opsirno,objasnjivo jer takav je grow.
Sretno do kraja!:):thumb:
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
12.11.2010
4
9
3
30
Hmm.. Ovo mi je prvi dnevnik nakon 10godina growinga.. Pa evo ima malih gresaka... U dnevniku ali popravak!
Sta se tice reila on je dugacak 2.20m i motor je nastiman da mu treba malo manje od minute da prođe cjeli reil..sve je kupljeno u grow shopu .
Stvarno jako korisna stvar veca iskoritivost svjetla i veci i brzi urod..
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Citao sam negdje(neka me netko ispravi ako grijesim)da takav sistem(mobilna rasvijeta)radi na principu da biljke koje su toga trenutka u mraku se na neki nacin bore za svijetlo koje dolazi i tada izlucuju nesto(mislim thc) sto pospjesuje veci rast i urod.Zato je bitan tajming.Sve u svemu pratim sigurno ako to budes vodio kako treba,a bilo bi lijepo jer ce biti jako zanimljiv dnevnik.:thumb:

Edit;lebra-satro brale sto upucuje da je ljeni dalmos..he,he..:D:p(sala mala)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sensi Star
12.11.2010
4
9
3
30
Da u pravu si.. Ako si ikad radio vanjski uzgoj vidis kako cvjetovi i lišce prati sunce ty lagano se okrece za suncem.. Tako je i sa reilom biljka se rasteze i raste trazeci svjetlo
 
  • Sviđa mi se
Reactions: hazeri

Triptank

Krvave Bjeloočnice
13.05.2015
659
1.561
163
Trichome City
tada izlucuju nesto(mislim thc) sto pospjesuje veci rast i urod.

Thc ne pospješuje veći rast i urod, to sam siguran. Ali se auxin vjerovatno premješta u druge dijelove biljke prateći izvor svjetlosti.Tako biljka postiže ujednačeniji razvoj sa svih strana i kasnije se razvija više cvjetova jer svjetlost dopire dublje i sa više strana od nepomičnog izvora svjetlosti. Nemoj se ljutit što ispravljam, dobronamjerno je :)

Baš me zanima taj rail kako šljaka, pratim! :)
 

hazeri

.
Banovan
25.01.2016
7.664
34.464
2.598
Ma kakva ljutnja...samo opušteno.Da,tako nekako,uglavnom biljka kako traži svijetlost izlučuje neki kanabiodid pa samim time dolazi do povećane proizvodnje thc-a.Moram malo proguglati jer sam se sa mobilnom rasvjetom susreo prije tri godine pa dosta zaboravio.
Kako god,samo neka uredno vodi dnevnik i to će biti odlicno:):thumb:
Edit,;nadopunjujemo se sa iskustvima i znanjima zato nema beda;)
 
Poslednja izmena:

Felt

Psilocybe Semilanceata ( Liberty cap )
Poznanik Foruma
21.06.2015
707
3.749
163
Zanimljivo,vidi se da vutra ne zaostaje za drugim forumima vec prati trendove u svijetu grovanja.Ispratit cu ovo brale.
I ja sam Dalmos miljama daleko od mora.
Daj malo vise info,sjeme,priprema itd.
Inace sve :thumb: