Do It Yourself, Light Trap by Bizzz

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Bizzzo

https://twitch.tv/vutraorg
Urednik
Moderator
11.02.2008
7.429
30.023
2.718
twitch.tv
Dobar dan Vutroljupci!

Iako mi nije potreban light trap jucer sam iz ciste dosade sjeo i napravio si ih ipak. Htio sam u biti samo dodati nesto boksu u biti sto nece smetati a u biti ima namjenu. Sve mi se cini da imam previse vremena :) Uglavnom radi se o Light trapu ilitiga spriječivaču izlaska svjetla na otvoru ventilatora. Naime procedura je sljedeca:

1. Nađete staru kutiju od matične ploče ili grafičke kartice ili bilo čega sto je takvog sastava odnosno krutoce
1.jpg


2. Uzmete traku Duck Tape, trebati ce vam oko 1 metar

2.jpg

3. Skalpel ce olaksati pricu ali ide i sa škarama :)

3.jpg

4. Uklonite sve dijelove kutije koji vam na odgovaraju po velicini. Za manji light trap bi odgovarali i rubovi medjutim ovaj je za ventilator 120 mm pa sam njih bacio. Od velike površine izrežete komad sirine light trapa i visine polovine + 1 cm.

4.jpg

5. Od 2 komada kartona sklopite ovo sto vidite na slici. Znaci kockasta "tuba". Ova je duzine 21 cm u startu medjutim moze i manja. Sto je Light trap duzi to ce smanjenje protoka zraka na ventilatorima manja. Odnosno sto je manji to je veca :)

5.jpg


6. Pripremljena 3 kartoncica i "tubu" spajate na sljedeci nacin

6.jpg

7. Prvi korak

7.jpg

8. Drugi korak. Treci kartoncic ide opet na gornju stranu. Ja sam radio razmak od 5 cm izmedju istih jer mi nije bitno koliki je light trap, imam ga samo radi fore :)

8.jpg

9. Montiran light trap izgleda ovako

9.jpg 10.jpg


Nadam se da ce ovaj "guide" pomoci nekome :)

Keep growing and smile!
 
Poslednja izmena:

opa cupa

fuckin' Petrolhead
Administrator
04.03.2012
7.986
34.300
2.598
Ispada da je marihuana jako osjetljiva na curenje svjetla u fazi mraka..i to poprilicno osjetljiva !
Znali smo to,ali koliko tocno ?
Strucnjaci su to istrazivali i imaju rezultate u mmol-ima;)

Bizini light trap-ovi..korisna stvar :thumb:
.
 
Poslednja izmena: