Dobar dan, kolege!

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
11.12.2020
21
55
18
23
Ja sam...
U stvari, ja nisam ljubitelj foruma, blogova, interneta uopste. Ni citanja.
Ali cu iscitati ovaj forum dok mi ne bude jasno i sta je MH, HPS, strain, lolli, LED, lumen, kelvin, cbd, thc i sve ostale moguce i nemoguce skracenice. Citacu dok mi ne budu jasne vataze koje odgovaraju povrsini grow boksa, vrste koje rastu brzo, malo, visoko, jos vise. Dok ne skontam hocu li indiku ili sativu...
Ili dok me ne banujete!
Sigurno je da bih pokusao uzgojiti odmah, nabaviti i napraviti sve sto mi treba da pocnem, jer moram. Nazalost. Ali, zivim u supku svemira, u BiH. Opet nazalost.
Veliki pozdrav za sve vas i dobro mi dosli :)
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Bez muke nema nauke. Da bi sebi olakšao pretraživanje, koristi opciju pretrage foruma, znak lupe/uvećala u gornjem desnom uglu. Isto tako, možeš pojam koji te interesuje upisati u google pa dodati vutra org i pojaviće se teme gde se taj pojam spominje. Videćeš vremenom, ako zaista želiš uzgajati ovu čarobnu biljku, ništa ti neće biti teško.
Edit.
@barabar
U profilu si naveo da imaš 19 godina pa sam pomislio da si neki klinac koji se registrovao samo da bi što pre došao do dima zbog loše situacije na ulici. Opa cupa ti je rekao šta da uradiš pa zajedno sa mentorom prođi osnove uzgajanja ali svakako ti sleduje dosta čitanja i učenja. Želim ti dobro zdravlje i uspeh u uzgajanju.
 
Poslednja izmena:
11.12.2020
21
55
18
23
Oooo, zemara :)
Pomozi mi onda da kod nas nadjem opremu za uzgoj. Bez zafrkancije.
Stavio sam sjemenke neke domacice koznaotkad na klijanje pa cu sad na povecalo pogledati kako vi proklijavate :)
Dobro, necu iscitati citav forum...
I ne zajebavam se, nisam vican forumima. Vjerovatno sam duplo stariji od vecine na forumu.
 

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Oooo, zemara :)
Pomozi mi onda da kod nas nadjem opremu za uzgoj. Bez zafrkancije.
Probaj na Pik.ba, koliko sam upratio ima gotovih boksova, satora, lampi i sve sto je potrebno od opreme, ako ne zelis da svojim rukama nesto sklepas.
Za pocetak slijedi savjet @opa cupa i obrati se svom lijecniku ili farmaceutu (mentoru) oko nabavke opreme i svega sto slijedi poslije :)

I ne zajebavam se, nisam vican forumima. Vjerovatno sam duplo stariji od vecine na forumu.
Onda ti je poznata cinjenica da smo mi bosancerosi priznati glupsoni diljem bivse nam SFRJ i nismo bas vicni kontanju. Mi smo maheri za sjekiru i sumu, kramp i rudnik, mecki svezati usni na masnu :D
 
11.12.2020
21
55
18
23
Nisam stavio prave godine cisto misleci da se ne stavljaju pravi podaci, sta ja znam...
A ja sam za sebe napisao da ne kontam, nisam rekao da smo glupi, nemoj tako :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: mr.dr.Smok
11.12.2020
21
55
18
23
A pik sam pretrazio uzduz i poprijeko, ima ponesto.
Gdje je cijena ok, kvalitet ke sumnjiv, gdje je iole kvalitet i brend, dobro je skuplje nego u drzavama oko nas.

Je li mentora biram ili postavim temu pa da pitam ko moze, ima vremena, zeli da pomogne?
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Evo da ti pomognem. Trenutno su aktivni ovi mentori koji odgajaju u zemlji, @Badi , @Jednomsemora , @beštija , @Pantagan .
Pročitaj prvi post u njihovoj temi, onaj čiji pristup tebi bude odgovarao, zamoliš ga kulturno rečima " možete li mi biti mentor" i onda sa njim prolaziš postupak učenja i gajenja. Pošto sam ih već označio, videće da su pomenuti u ovoj temi pa će se (možda) vrlo brzo uključiti i uputiti te kako dalje da postupaš. Naravno da ne treba ostavljati lične podatke ali bar godine mislim da nisu problem.
Edit: eto ako je bitno, par godina sam stariji od tebe pa ipak baratam ovim modernim tehnologijama.
Edit 2: kad smo već kod nacionalnosti, jedan (ne)primereni vic.
@barabar
Znaš li kako su crnogorci postali lenji?
Došao bosanac pa im rekao: "Sedite vi, sad ću da vam (nešto) objasnim"
:lol:
 
Poslednja izmena:

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Izvol'te u salonu!

Prvo skontaj kolike su ti potrebe, koliko prostora u kući možeš izdvojiti za uzgajanje, pa na osnovu toga proračunaj koliki ti boks treba. Kad budemo imali dimenzije boksa, za ostalo ćemo lako.
 
11.12.2020
21
55
18
23
Dooobro. Gdje to da napisem, to sa potrebama i ostalo? Ovdje ili da postavljam drugu temu?
Jbg, kad ste me zbunili i isprepadali sa ovim spamovima, banovanjem... :)
Stavljao sam vec negdje da trazim boks, pitao nekog je li njegovo jos na prodaju... Cisto da pocnem nesto
 

Slavol Žižek

od dzabe do max 100 eura na ebay klajnezajningen
Poznanik Foruma
28.11.2018
1.170
3.912
188
Pa kad si već otvorio temu piši ovdje, ne vidim problem. Na osnovu dimenzija boksa ćemo skontati svjetlo i ventilaciju.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Сјај

Papa Romeo

barba non facit philosophus
Prijatelj Foruma
30.03.2011
1.204
6.193
258
Je li mentora biram ili postavim temu pa da pitam ko moze, ima vremena, zeli da pomogne?
Kompa..evo ti pa klikni na ovo zeleno i izaberes si mentora..njega izrokaš sa svim pitanjima koje imaš i ...dobro došao :)
Jbg zemo, ovde nema nista nerazumljivo cak ni nama bosancima. Fino ti covjek napisao da kliknes na zeleno i sve ce ti biti jasno nakon 10 minuta citanja :)