Dobra mjesta za uzgajanje u HRV. osim nac. parkova

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
13.01.2011
25
22
0
55
mislim da su najbolja mjesta za sadnju hrvatski otoci. imaju najvise suncanih sati u godini. prevladava crvenica koja uz malo komposta postaje izrazito plodna. al buduci da marihuana raste takoreci iz sljunka kao sto je neko prije napomenuo, mislim da dodatno gnojenje nije potrebno. navodnjavanje je puno veci problem, mada mislim da se u kucnoj radinosti da napraviti od nekakve kante ili posude i gumenog crijeva mehanizam za skupljanje rose i kapanje direktno u biljku (mislim da sam to vec negdje vidio, al se nemogu sjetit gdje tocno. zato mi se i mota po glavi)
imam tu srecu da u familiji imam kucicu na jednom od tih otoka sa savrsenom lokacijom. sa sadnjom pocinjem na proljece.
imam u stashu oko 40ak sjemenki koje sam ostavio iz popusenih cvjetova. skupljam ih jos jer namogu znati koliko cu zenskih dobit naravno, pa idem za onom od viska glava ne boli.
novi sam na ovom sajtu i imam ja tu literature za citati. da vam ne postavljam ista pitanje ovo ono. do tipkanja drugari.
 

NoTrippin

Aktivan Član
26.04.2007
552
80
48
Je sve to stoji, otoci su super, ali ako nisi tamo večinu ljeta teško češ do plodova doć. Čak i dobro zaljevanje jednom u 2 tjedna zna bit premalo pa nađeš par biljaka pred smrt. Bitna stvar je da imaju dosta hlada, da ih ne prži cjeli dan, neboj se neće im falit sunca. Sretno sa growom i ako složiš neki sistem za vodu obavjesti nas.
 

eco

Aktivan Član
07.04.2009
263
9
18
36
pa sistem kapanja je bar lako rješiv..ja sam ga prošle godine složio ali ga nisam koristio jel sam "ugasio" grow(naravno isprobao sam ga,izračunao koliko vode=koliko dana i sve ostale gluposti-i vjerujte funkcionira savršeno), potrebne su vam samo kanile od infuzije(kupite u apoteci ili naručite ako nemaju!),crijevo i karnister od 10-ak litara za držanje vode...budem ove godine kada ču oped slagat posliko sve korak po korak pa napravit topic i kopirajte do mile volje
p.s.nemojte tražiti po dnevnicima grow od prošle godine gdje sam o tome več pisao i detaljnije objasnio jel je obrisan!!
 

Riblji specijalitet

Aktivan Član
16.11.2010
143
39
28
42
Minsko polje... ako ko ima onu pipalicu za traženje starih novčića (ili nekog da mu posudi), treba bit i malo lud. Tu nema ni lovaca ni ribiča a najmanje murije. Samo treba pazit da ne pukneš kao:popcorn:.
 

neo

Aktivan Član
06.12.2010
77
6
0
45
ostrva su No1 to stoji,jos ko je malo pametan...kontam da tamo haze i te sorte sative ide bez problema nisam iz Hrvatske pa pretpostavljam...jos sa sistemom kap po kap,a ima da se kupi u svakom malo vecem mestu,poljoprivredna apoteka,pitao sam rodjake oni drze plastenike...nije skupo...eco...svidja mi se sto si testirao sistem veoma bitno...Riblji specijalitet...imao sam post za Malu i Veliku Kapelu a ovaj ortak mi pricao da ih ima...minskih polja...kaze da uglavnom se zna gde su pa da naglasim...e pa u tom kraju naravno ne blizu...mesta gde svako iole pametan nece prici ...ja sam za to nek je i dalje,da punem za gorivo nema veze...samo da nema ljudi...
 

Marker

Aktivan Član
03.02.2010
85
3
8
da se ukljucim u ovu raspravu,namjeravam krenuti u outdoor ove godine pa me zanima kukuruz...Dali je tko sadio u njemu i kada je krenuo?Ovdje ima puno lovaca pa me malo strah po šumarcima,a mjesta sam našao jako puno.
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Problem kod kukuruza je to sto se iz zraka jako dobro vidi rupa u pola i nesto zeleno da raste...najcesce kad je netko pao, je bilo u kukuruzu... A i ljudi to jos uvijek idu rucno okopavati korov i te gluposti...
 

Tarki

Aktivan Član
11.01.2008
1.184
139
0
37
Ja nisam uzgajao u kuruzi, al me mami nešto stalno.
Po meni je najveći bed tamo u 10. mjesecu kad je kuruza zlatna/smeđa a ono raketa raste iz njih zelena nemreš ju fulat :icon_lol:
Tak da po meni u kuruzu samo indice, dakle ove šta ranije sazriju i šta su niže... A i treba naći neko fakat veliko polje jer ekipa to zna ići kontrolirati itd...
Ugl ima tu dosta zajeba.
 

kaz

18.02.2011
5
0
0
31
evo ja mislim uskoro posadit kakvu biljćicu, pa bih vas htio pitat dali mislite da je pametno zasaditi na 7,8 skrivenih mista, obilaziti ih ponekad pa ono ako uspije, uspije...
 
19.02.2011
6
0
0
37
otok je zakon za posadit pogotovo manji otok al opet se pojavljuje problem a to su ovce. ovce najcesce znaju pojest biljku pa treba ogradit.
 
19.02.2011
6
0
0
37
Evo naso ja sajt na mom otoku sunca ima cijeli dan ali bas cijeli dan mjesto je pristupacno ali nije ga lako nac navodnavanje rijeseno jos samo biljcice posadit u 4 mj. i cekat zetvu. Moze se na sajt posadit barem sto biljaka. Ja mislim da bi sve trebalo bit u redu. Ja cu posadit desetak biljcica.
 
08.07.2010
34
10
0
31
ja sam gajio 150 metara od kuće. riskantno da, al nisam provaljen bio. sve je do sposobnosti i inteligencije growera a ne neki tamo ***********materina nacionalni parkovi :S
 
  • Sviđa mi se
Reactions: starka