Dobrovoljno darivanje krvi...

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Evo mislim da je naslov jasan sam po sebi o cemu ova tema govori...samo ovog puta nije vezana za ono cesto pitanje..."da li me testiraju tamo?" :icon_lol:

Dakle...zanima me ima li medu vama ljudi koji daruju, ili su darivali krv?

Osobno idem svaka 3 mjeseca krvariti...pusim gotovo svakodnevno i nemam nikakvih problema nakon doniranja...iako taj dan kad krvarim ne zapalim...jer sam jednom isao probati i nije mi bas lijepo bilo u glavi... :sick:

Eto ova tema neka bude neka vrsta poziva svima koji su sposobni, a do sada nisu isli probati...kosta vas pola sata vremena, a mozda mozete nekome pomoci...

Par informacija koje mogu biti korisne:


TKO MOŽE DAVATI KRV?

Krv može davati svaki čovjek dobrog općeg zdravstvenog stanja koje uključuje sljedeće karakteristike:
• dob: od 18 do 65 godina,
• tjelesna težina: iznad 55 kg - proporcionalna visini,
• tjelesna temperatura do 37°C,
• krvni tlak: sistolični 90-180 mmHg, dijastolični 50-110mmHg,(vrijednosti normalnog tlaka :
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
E meni je to oduvek bilo tako lepo i humano i rekla sam sebi da cim napunim 18 god idem da dajem krv...Ali jos nisam :eek:hno: Mada sad kad sam procitala ove uslove, ne verujem ni da bi mi uzeli krv...:icon_lol: A dobra mi krvna grupa, O negativna, nema ko je ne bi uzeo... xD
 

IamLegend

Aktivan Član
11.10.2010
106
16
0
34
HighBadger je napisao(la):
E meni je to oduvek bilo tako lepo i humano i rekla sam sebi da cim napunim 18 god idem da dajem krv...Ali jos nisam :eek:hno: Mada sad kad sam procitala ove uslove, ne verujem ni da bi mi uzeli krv...:icon_lol: A dobra mi krvna grupa, O negativna, nema ko je ne bi uzeo... xD


Znaci ti jos nemas 18, lijepo.. :)


Darivanje krvi je veoma humana stvar, i do sada sam nekoliko puta bio u prilici darivat krv. Neznam, za mene je osjecaj kada darujem krv nevjerojatan jer znam da sam nekome pomogao, dosta sam prosao u zivotu do sada, presao sam mnogo kilometara u bolnici. I iako nikada neces saznat jesi li ti direktno nekome pomogao ja sebi uvijek kazem da mi je to jedan mali plus kod Onog Velikog tipa gore i nikada nije naodmet.

Lijepo sto se netko sjetio te teme na forumu.. Svi koji imaju priliku neka daruju krv.. :))
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sekach

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Nisam rekla da nemam 18, nego da jos nisam dala krv...:) A da, to si u pravu...Ti mozes da das krv, ali ko zna gde ce to da stigne...Ja sam htela da doniram i kozu na odeljenju za opekotine! xD
 

HighBadger

Aktivan Član
17.01.2011
205
75
28
30
Ja bih, jer je imam previseeee...-.- I to me nervira! I bolje onda da dam nekome kome je to potrebno kad meni ne treba, a plus dobijem i besplatan lifting xD
 

Jelen

Aktivan Član
13.12.2010
85
8
0
43
Meni par puta nisu hteli uzeti zbog tetoviranja, bilo sveze. Zavestao sam organe 2005. Od pluca mogu da se pozdrave :D
 

PicVajZ

Aktivan Član
03.10.2009
104
359
63
43
Ja redovno dajem krv vetj godinama, sem kad sam se tetovirao jbga :)
A sad si mi dao sjajni ideju sa zaveshtanjem organa...idem ovih dana to da sredim :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sekach

Parazyd

Aktivan Član
21.04.2011
254
31
18
35
I ja takoder redovito darujem krv ovdje... Nisam imao nikakvih problema sto se tice vutre, niti su mi oni rekli ista.
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sekach
23.07.2011
7
2
0
36
Prije sam često darovala krv, ali u zadnje vrijeme nisam jer postoji šansa da mi nađu krv u THC-u. :rofl:
Šalu na stranu, čula sam da je neka djevojka pokupila hepatitis zbog prljave igle, a nešto ne bih da se igram s tim...ne znam koliko je to istinito (čisto sumnjam, ali baš me zanima ako neko zna za neki konkretan slučaj, a da nisu ove priče rekla-kazala).

U svakom slučaju, human čin koji bi svi koji su to u mogućnosti trebali da odrade. Ništa strašno, a nekome puno znači. :) Svakako ću i ja kad to budem ponovo u mogućnosti...
 

Monk

Aktivan Član
26.09.2011
137
19
0
35
Prvi put me kolega s faksa uputio, prije jedno 3 godine. Otada imam nekih 7 darivanja i naravno bez ikakvih problema :)

Jos bih nadodao da se covjek jako dobro osjeca nakon darivanja (mozda ne fizicki) ali psihicki itekako..obuzme te neki osjecaj zadovoljstva sto mozes pomoci onima kojima je pomoc zaista potrebna :)
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sekach
29.08.2011
23
17
3
52
Pušim gotovo svaki dan ,a krv uredno dajem svaka 3 mjeseca.
Krv se kontrolira na zaraze i naravno kvaliteta i zato nema straha.

DARUJTE KRV
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Sekach
31.10.2011
31
1
0
31
jos mali info : ne moze da daje krv onaj ko je u prethodnih 6 meseci do godinu dana radio tetovazu ,pirsing ili tako nesto ,mene su u srednjoj odbili dozivotno zbog obrve jezika i usiju midjuse ,brda tetovaza i neke operacije ,a stvarno bi dao bas sam humana osoba al visa sila je visa sila :/
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Nisam jos vidio da su nekoga odbili zbog toga za stalno...imam kolegu koji je cijeli izbusen i iscrtan pa redovno normalno daje...
 
31.10.2011
31
1
0
31
mene su to rekli jos kad je bilo ono u 4tom gimnazije da se daje krv pa kao imas opravdano 3 dana iz skole i ja odem i oni kao ne mozes ti da dajes zbog tet vamo tamo ,a i imao sam neku operaciju kad sam pao s motora ,moguce da je zbog toga dozivotno jer su u pitanju bili vitalni unutrasnji organi :S