Dobrovoljno davanje krvi

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
18.09.2015
7
1
3
26
Imam problem. Trebam za 7 dana da dajem krv, u pitanju je dobrovoljno davanje na VMA. Ali sam danas duvao. Zanima me da li rade test na thc, citao sam po forumima ali nisam siguran. Na zvanicnom sajtu pise da rade test na bolesti prenosive transfuzijom krvi hepatitis c, sifilis, sida itd. Problem je u tome sto idem preko vojske i ne mogu da se odjavim sa spiska, znaci moram da dajem nemam izbora. Molim vas ako zna neko iz prve ruke ili da je siguran da zna na sta testiraju krv. Do ponovim u pitanju je VMA! Hvala unapred :)
 

PowerSeed

fuckin' admin
Urednik
Administrator
15.10.2006
22.849
44.456
3.198
Bekaa Valley
ma sve stoji, al sta duva kad zna da je na listi sa koje ne moze :) suma sumarum, za 7 dana tu nema tragova sve i da gledaju, mada sumnjam
 
18.09.2015
7
1
3
26
Jebiga zajeb'o sam se, ljudi prave greske. Nije pitanje zbog cega i kako nego to da li proveravaju i koje su sanse da mi nadju posto sam cuo da se u krvi thc zadrzava mesec dana, znaci i uz aktivni ugalj nmg da izbacim. Samo me zanima da li testiraju ili ne
 

baobab

vutropush
Poznanik Foruma
25.03.2014
970
2.139
188
Sta se tice dobrovoljnog darivanja krvi, mozes biti bez brige, bitno je samo da ti je krv zdrava, odnosno da si zdrav. Par puta sam darivao krv i uvijek je sve bilo u redu, zapalim svaki dan bar jednu pljugu. Samo jednom su me odbili, ali to zato jer sam imao opeklinu na ruci pa su mi zbog toga bili poviseni leukociti. Dosao opet za tjedan dana i sve 5.

Edit: @amneziaHaze Neznam od kud ti da se THC zadrzava u krvi samo 24h, kod cestih konzumenata moze se otkriti i nakon vise od mjesec dana.
 
Poslednja izmena:

No Joke

Predvodnik Krda
Poznanik Foruma
10.09.2012
5.084
17.173
398
42
Tacna
Ja dajem krv redovito, jednom do 2 puta godišnje. Do sada sam 19 puta dao a od toga bar 15 puta sam zapalio možda desetak min prije davanja. Koliko košta analiza krvi na kanabinoide za tu cijenu mogu uvesti 10 litara krvi, tako kad bi se testirala svačija krv onda bi isplativije bilo uvoziti je.
Kanabinoidi se iščiste iz krvi za 24 sata to je ziher jer bubrezi profiltritaju 1700 litara krvi svaki dan, pa sad zamisli koliko puta ti se sva krv profiltritra, vjerovatno svakih 1-2 min po 6-7 litara.
Mene samo zanima šta je sa doniranom krvlju, tipa mojom, zapalim toljagu, doniram i oni je zamrznu ili šta već. Predpostavljam da onda netko tko primi moju krv dobije i nešt kanabinoida gratis dok mu je bubrezi ne profiltriraju :)
 

wuvuzela

FilozofiÇar BotaniÇar
Banovan
03.12.2013
843
1.021
188
Wonderland
Nije ista drzava kod mene,ali isto tako dobrovoljno darivao krv vise puta i ne testiraju

a ovo za prenos kanabinoida
vjerovatno isfiltriraju svu doniranu krv prije skladistenja ,valjda
 

golub mira

južno od mjesta gdje sjevera nema
27.05.2013
442
2.022
163
imam negdje oko 20-tak puta dobrovoljnog davanja krvi
uglavnom dok se radilo u vojsci
doiješ dva dana slobobodnog i na dan davanja isto odmaraš, đeš bolje

i tako jednom nagovorim frenda da dade prvi put i jedva pristane
za par dana zvali su ga da se hitno javi u bolnicu jer su otkrili hepatitis c
vuko ga je koju godinu da nije imao pojma
znači krv ipak ide na neku analizu za neke teže bolesti
 

Space_Lulu

Poznanici Foruma
Poznanik Foruma
17.09.2015
491
1.957
143
Pre nego što daš krv mere ti pritisak i rade neke osnovne (instant) analize samo u svrhu da li mogu da ti uzmu krv.

Sva krv koju prikupe se ne iskoristi samo za direktne transfuzije, nekada se uzimaju samo određene komponente krvi.
U zavisnosti od toga na koji način se krv iskorišćava rade se analize krvi, i to vrlo detaljne analze. Ne samo na bolesti, već i na to šta se sve nalazi u krvi.
Naravno vrše se analize na hepatitis, HIV i sl. Ali i pored toga ako se ti pre davanja krvi nagutaš antibiotika, brufena, šećera, ili čega god oni moraju da testiraju na to. Jer onda krv koju su uzeli od osobe koja je uzela antibiotike ne mogu da daju nekome ko je alergičan na njih.

Tako da, uzimanje kanabisa pred davanje krvi, neće dosvesti do toga da ti ne uzmu krv. Osim ako ti ne skoči/padne pritisak, ne vide da si naduvan, ili se dese neke od promena koje testiraju na licu mesta (ali ne mogu da znaju da je kanabis uticao na to). Da li naknadno testiraju specifično za kanabis? Sumnjam. Možda za neke komponente, ali konretno za THC nisam sigurna. Da li će ti zbog toga praviti problem? Neće. I sam Crveni Krst je izjavio da ljudi koji konzumiraju alkohol i marihuanu mogu da doniraju krv ako se osećaju dobro, i nemaju ništa protiv toga.

Ali, mislim da ako već hoćete da date krv strpite se 1-2 dana i nemojte da uzimate pre davanja.