Dodavanje pepela

Hesi Prodavnica Hempatia Organics Nutrients
30.01.2021
4
2
3
21
Pozdrav ekipa,

Moje biljčice su stare nekih mjesec dana, trenutno jako dobro napreduju pod svijetlom ali to je samo za sada.
Rastu u običnim prozirnim plastičnim čašama i kako izgleda korijenje lagano preplavljuje čaše, ne u potpunosti još ali možda nebi bilo loše da ih presadim.
Zanima me, kada budem presađivao, dali da u zemlju dodam pepeo jer je bogat Kalijem, razmišljao sam i o dodavanju zeolita jer ako sam dobro shvatio on
''filtrira'' zemlju od štetnih tvari....
Ovo je moj prvi uzgoj i svaka smjernica i pomoć će jako dobro doći. ::volimj::

Sjaj očiju

Ko vam kriv kad bežite
Poznanik Foruma
27.11.2015
700
3.878
163
"Školu"
Rastu u običnim prozirnim plastičnim čašama
::nono::
dali da u zemlju dodam pepeo
::nono::
svaka smjernica i pomoć će jako dobro doći.
:kafa:

Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: trevor

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
82
410
53
pepeo sipas oko biljke kad je presadis i ako je u out,nikako u rupu pa koren u to. treba da je od drveta ,ne ugalj. to je najbolje djubrivo uz glistenjak . ako je indor tu nmm nikakva iskustva pa kako te drugi savetuju.. ja sa pepelom i plesan resavam uspesno u out. xxx.jpg

Poslednja izmena:
  • Sviđa mi se
Reactions: VenloNL

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
82
410
53
najbolje djubrivo provereno i glistenjak ,no cini mi se da je pepeo za nijansu bolji. u out-u nemojte trebiti mrave. njihovi tunelcici vazdusiraju zemlju a i kakica im fino djubri biljku. ako se po liscu pojavi plesan (to se desava obicno u cvetanju,pepeo se sipa na taj list i pomalo po okolnom liscu i ne siri plesan vise ,ja sam nekad morao i po cvetovima pa ih posle branja oprao i na kjuranje.

30.01.2021
4
2
3
21
najbolje djubrivo provereno i glistenjak ,no cini mi se da je pepeo za nijansu bolji. u out-u nemojte trebiti mrave. njihovi tunelcici vazdusiraju zemlju a i kakica im fino djubri biljku. ako se po liscu pojavi plesan (to se desava obicno u cvetanju,pepeo se sipa na taj list i pomalo po okolnom liscu i ne siri plesan vise ,ja sam nekad morao i po cvetovima pa ih posle branja oprao i na kjuranje.

Iskreno tunto poput mene nije računao na mrave uopće