Dodavanje pepela

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

MoistFOX

Banned
Banovan
30.01.2021
3
2
3
24
Pozdrav ekipa,

Moje biljčice su stare nekih mjesec dana, trenutno jako dobro napreduju pod svijetlom ali to je samo za sada.
Rastu u običnim prozirnim plastičnim čašama i kako izgleda korijenje lagano preplavljuje čaše, ne u potpunosti još ali možda nebi bilo loše da ih presadim.
Zanima me, kada budem presađivao, dali da u zemlju dodam pepeo jer je bogat Kalijem, razmišljao sam i o dodavanju zeolita jer ako sam dobro shvatio on
''filtrira'' zemlju od štetnih tvari....
Ovo je moj prvi uzgoj i svaka smjernica i pomoć će jako dobro doći. ::volimj::
 

Сјај

Oбаока оkа око
Poznanik Foruma
27.11.2015
935
5.967
233
Шчбћа
Rastu u običnim prozirnim plastičnim čašama
::nono::
dali da u zemlju dodam pepeo
::nono::
svaka smjernica i pomoć će jako dobro doći.
:kafa:
 
Poslednja izmena:
  • Haha
Reactions: trevor

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
pepeo sipas oko biljke kad je presadis i ako je u out,nikako u rupu pa koren u to. treba da je od drveta ,ne ugalj. to je najbolje djubrivo uz glistenjak . ako je indor tu nmm nikakva iskustva pa kako te drugi savetuju.. ja sa pepelom i plesan resavam uspesno u out. xxx.jpg
 
Poslednja izmena:

nibiru

sto je za pauka raj za muvu je pakao
19.07.2017
83
416
53
najbolje djubrivo provereno i glistenjak ,no cini mi se da je pepeo za nijansu bolji. u out-u nemojte trebiti mrave. njihovi tunelcici vazdusiraju zemlju a i kakica im fino djubri biljku. ako se po liscu pojavi plesan (to se desava obicno u cvetanju,pepeo se sipa na taj list i pomalo po okolnom liscu i ne siri plesan vise ,ja sam nekad morao i po cvetovima pa ih posle branja oprao i na kjuranje.
 

MoistFOX

Banned
Banovan
30.01.2021
3
2
3
24
najbolje djubrivo provereno i glistenjak ,no cini mi se da je pepeo za nijansu bolji. u out-u nemojte trebiti mrave. njihovi tunelcici vazdusiraju zemlju a i kakica im fino djubri biljku. ako se po liscu pojavi plesan (to se desava obicno u cvetanju,pepeo se sipa na taj list i pomalo po okolnom liscu i ne siri plesan vise ,ja sam nekad morao i po cvetovima pa ih posle branja oprao i na kjuranje.

Iskreno tunto poput mene nije računao na mrave uopće

Kod korištenja pepela računaj da je alkalan i da će promijeniti pH tla ako pretjeraš.
Da stari mi je to napomenuo, iskreno želim više prirodnih stvari koristiti za svoje bijke
 
30.05.2021
15
62
13
32
Kod korištenja pepela računaj da je alkalan i da će promijeniti pH tla ako pretjeraš.
Dali povecava PH ili smanjuje!!
Itekako ne pretjeruj sa pepelom jer sam ja sjebao jednu tako!!

Kad sam je presadjivao u vecu posudu stavio sam pepeo.. mozda sam pretjerao ali se osusila u 5 dana i voda je jako tesko prolazila kroz tu zemljy!!