Dodavanje zemlje

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
U jednoj tegli imam neku losu zemlju koja se tokom vremena slegla do 3/4 tegle ako ne i vise, uglavnom imam mjesta bar za litru zemlje.
Biljcica je u cvjetanju na balkonu, pa za neko presadjivanje sa oporavkom bas i nemam volje a vjerujem ni povoljnog vremena mi nije bas preostalo... A nije mi ni bas najjasnije sto bi dobio presadjvianjem kad bi opet taj grumen morao staviti u drugu teglu.

Te sam odlucio da bi mi bilo najpametnije samo nadodati novu zemlju, ali problem je u tome sto vise nemam takve iste zemlje nego terra magmu za cvjetanje, koja je puno rahlija, prozracnija od te koja je trenutno unutra.
Pa neznam kako bi sve to djelovalo na biljku, gnojio nisam 2 tjedna tako da nema beda od pregnojavanja (nadam se).
Znaci jedino me muci kako bi se biljcica prilagodila na novi gornji sloj zemlje koji je sasvim drukcijeg sastava od donjeg, koji izmedju ostalog jako dugo drzi vodu za razliku od terra magme.

Ako moze neki savjet/misljenje za/protiv, prijedlog....
 

delboy

Prijatelj Foruma
Vutra Veteran
04.06.2006
523
552
113
balkan
samo ti prospi to bez razmisljanja...
nema čekanja, samo ti to raširi na površinu... procijedit ce hranu kroz zemlju, svakako...
sa par zalivanja,naravno...
 

Remus

Banned
Banovan
31.01.2009
116
8
18
41
AndrijaJ je napisao(la):
Znaci jedino me muci kako bi se biljcica prilagodila na novi gornji sloj zemlje koji je sasvim drukcijeg sastava od donjeg, koji izmedju ostalog jako dugo drzi vodu za razliku od terra magme.

Ako moze neki savjet/misljenje za/protiv, prijedlog....

Ja bih pre izvadio biljku sa zemljom,a novu na dno.
 

AndrijaJ

Aktivan Član
19.06.2010
172
124
0
46
Remus je napisao(la):
Ja bih pre izvadio biljku sa zemljom,a novu na dno.

eh, sad je kasno za ovaj prijedlog :)
ak joj nebude pasalo past ce neko polupresadjivanje,
posto jednog hermica uz dnevno odrzavanje drzim na zivotu dok mi ne dopizdi bit ce i koja tegla viska
 

4herbs

BANOVAN
Banovan
03.06.2008
468
96
0
34
ako je biljka tek kratak period u cvjetanju tipa par dana do 2 tjedna onda slobodno nadosipaj zemlje al neće ti to neku promjenu napravit,ja najviše volim presaditi prije nego biljka uđe u pravo cvjetanje,ono kad se pistili još pojavljuju ali nema naznake nekom hedu i onda je to več poso ali ako je več u hedu onda ti nebi savjetovo da biljku maltretiraš sa dodavanjem svježe zemlje!