Dolphin massacre in japan

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
31.07.2007
22
1
0
35
c c c ... strahota ... ovakvim ljudima nije mjesto na Zemlji ... haj da su brzo ubili onog jadnicka ... nego ga pustili da iskrvari ... terorizam nad zivotinjama ... cudo drustvo za zastitu zivotinja u Japanu nepoduzme nesh ... ako tamo uopste i postoji takvo drustvo .... !!! ???
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Stvarno ljudi ovo nema smisla...koja je poenta da puste da iskrvari,bolje da su ga odmah ubili...nas Gospod ce sve to resiti...znace se gde je kome mesto...peace
70
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
khm, ljudi... trebate otici u mesnicu i vidjeti da ovo nije samo sa delfinima..ovo je svugdje uvijek bilo i ostati ce...
-_-
ovako se zivotinje hvataju iz dana u dan...ne samo ribe...
govedo svinje kokosi, ono ima tu nabrajat koliko hoces...
mislim ovako se i radi sa malim ribama...
ne ubiju ih odma jer krv treba izac iz tijela da se ne bi pokvarilo meso ja mislim...
pa dok se koprcaju da lakse izlazi krv i tako..
znam da divnjim svinjama probiju donji dio droba/mjehura(neznam tocno) i objesi se za glavu i tako oni koprcaju nogama i izbacuju stetne stvari iz tijela da se meso ne pokvari...

sve u svemu, dok ovo pisem i dok sam ovo pogleda zamalo nisam povratio...
ali ono, ljudi tako rade ima 1000000 godina...
nemogu virovat da 99% postova u komentarima tog videa je isto...
"svi su zestoko protiv toga..."
ali ovako se rade tisucama i tisucama godina...
i da odvratno je...ali to se tako radi...

tko ce nahraniti sve one ljude koji zive u japanu, 1 covjek po metru kvadratnom...
pa netko se mora pobrinuti i za to...
prije je bila manja populacija...puno puno manja...i manje potrebe za hranom...
logika...i nije bilo potrebe za ovakvim masovnim ubojstvom..
ali i prije je bilo npr pleme, i imali su odredene ljude koje su lovili za cijelo pleme/obitelj...
ovdje imamo naciju i imamo ljude koji hrane tu naciju...
jebga...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Iz dana u dan milost u ljudima nestaje...I posle ispadaju zivotinje krive kad izujedaju coveka...sto ne ubiju ajkulu nozem da iskrvari...Kako mozete reci trebaju se vise ljudi nahraniti,pa zna se valjda koje su zivotinje za to...tu je svinja koja je glupa i koja samo misli da jede sve sto joj daju i da spava...kome jos ta zivotinja treba,ali brate delfin koji je milion puta pokazao da ima pamet i culo da nanjusi opasnost...Ako bude ovaj svet nastavio ovako necu se cuditi ako se na kraju medjusobno pokoljemo...:eek:hno::eek:hno:
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Tako je Bugi_bi! Kill or Die! Ajde gledajte objektivno ljudi, šta mislite u kakvom svijetu živimo? Ako želite preživjeti morate ubiti, ili netko mora za vas ubiti. Svake sekunde u vašem tijelu se odvija rat, svake sekunde vaš obrambeni mehanizam se bori za život, ubija one koji žele njega ubiti, bolesti. Cijeli ovaj svijet je konstantan rat. Tako ovaj svijet funkcionira, i ne kažem da je to super, to je sranje, i mi kao ljudi osjećamo da je to sranje jer postoji nešto u nama što se kosi s tim a zove se ljubav. E sad, ili je ljubav gadna greška u našem DNK ili nešto ne štima sa samim temeljima ovog svijeta. Ja mislim da je ovo drugo. Evo sada imate o ćemu razmišljati...
 

Kurblaj Kan

Aktivan Član
15.12.2006
1.812
77
73
Svinje su pametne životinje nemojte tako o njima
Iskreno mogu reć da mene baš i ne diraju ovakve stvari jer jednostavno nije da ih podržavam ali štaćeš ima i gorih stvari i nastojim se pobrinut za sebe a ne za tuljane i delfine i tapire i štajaznam
Ionako ćemo se mi ljudi prije il kasnije istrijebit i onda će životinje doć na svoje i dobro
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
70kgShita je napisao(la):
Iz dana u dan milost u ljudima nestaje...I posle ispadaju zivotinje krive kad izujedaju coveka...sto ne ubiju ajkulu nozem da iskrvari...Kako mozete reci trebaju se vise ljudi nahraniti,pa zna se valjda koje su zivotinje za to...tu je svinja koja je glupa i koja samo misli da jede sve sto joj daju i da spava...kome jos ta zivotinja treba,ali brate delfin koji je milion puta pokazao da ima pamet i culo da nanjusi opasnost...Ako bude ovaj svet nastavio ovako necu se cuditi ako se na kraju medjusobno pokoljemo...:eek:hno::eek:hno:

a sad ces ti svijetu reci sto je vrijednije a sto ne...i to po kojem kriteriju? pameti? kako po tom kriteriju raditi kategorije...
svinja? delfin? covijek?...
kako reci da je nesto vrijednije? kad je tu vrijednost izmislio covjek...
bio je netko isti kao ti i rekao, vidi ove glupe ribe nista ne rade samo plivaju..kako su glupe i uopce nam ne trebaju....a vidi ima ih na tisuce, sto ce nam one...
isti je kao i ti...

neces se cuditi ako se na kraju medjusobno pokoljemo?..pa vec se koljemo...ove delfine bar pojedemo, dok ljude doslovno bacimo kao smece u zemlju...
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
70kgShita je napisao(la):
Iz dana u dan milost u ljudima nestaje...I posle ispadaju zivotinje krive kad izujedaju coveka...sto ne ubiju ajkulu nozem da iskrvari...Kako mozete reci trebaju se vise ljudi nahraniti,pa zna se valjda koje su zivotinje za to...tu je svinja koja je glupa i koja samo misli da jede sve sto joj daju i da spava...kome jos ta zivotinja treba,ali brate delfin koji je milion puta pokazao da ima pamet i culo da nanjusi opasnost...Ako bude ovaj svet nastavio ovako necu se cuditi ako se na kraju medjusobno pokoljemo...

Kako ovo zvuči nacistički. cssssss, al tako većina ljudi razmišlja, ili ne razmišlja uopće
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Nacisticki???Ma daj bre...Samo sam pomenuo da se vec zna ko je na kom mestu,tj.ljudi cuvaju i hrane svinje iz jednog razloga-Da bi prodali i jeli meso,to meso koje ceo svet jede kao i ja...ako si vegeterijanac onda izvini,svaka cast i postovanje...Ali ne poredjujes svinju i delfina...odosmo OT...peace70
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Da, upravu si ovo, sigurno da bi mi je na prvom mjestu i daleko najvažnije ljudsko biće a ne neka životinja ili biljka, da to je ta hijerarhija, i tako mora biti, ali svejedno mi se nesviđa.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
Weed-ran je napisao(la):
Da, upravu si ovo, sigurno da bi mi je na prvom mjestu i daleko najvažnije ljudsko biće a ne neka životinja ili biljka, da to je ta hijerarhija, i tako mora biti, ali svejedno mi se nesviđa.

-_- oh boze...NE mora tako biti...i nije...neki ljude toliko zavole svog pasa/macku da su im oni na prvom mjestu...
i koliko ja znam to je poprilicno uobicajeno...
hirearhije se stvara po onome (ja mislim), "koga volis vise?"
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
Razumijem da ljudi mogu jako zavoljet svoje životinje ali jeli mu ta životinja ispred čovjeka, npr. bi li spasio prvo životinju ili čovjeka u nekoj opasnosti?

Weed-ran je napisao(la):
Njima je valjda to normalno jesti kao nama (ne uključujem sebe) svinje, kokoši itd. Drugima je normalno jesti pse i mačke... Skloni smo (ne uključujem sebe) smatrati manje vrijednima neke životinje, kao npr. ove koje ljudi kod nas jedu, a onda pak neke životinje koje su naizgled lijepe i pametne kao pse i mačke smatrati više vrijednima (jer su lijepe i pametne?). Kod nas, da netko jede pse i mačke smatrali bi ga ludim i nemoralnim. paradoks...
Ja sam vegetarijanac, ali bi pojeo psa ili mačku iz jednog razloga za koji mislim da bi svi shvatili poantu.
 

Bugi

Aktivan Član
10.11.2006
515
14
0
37
pa to i zelim reci... koga vise vole... znam puno ljudi sto bi prvo spasili svog pasicha, nego neku neopznatu osobu...
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
bilo jednom davno vrijeme kada su ljudi zivjeli u skladu sa zivotinjama. i danas neki tako zive ali takav nacin je rijedak i daleko je od ove nase civilizacije.

bilo je to vrijeme kada svaki covijek imao svoje stado, stado koje je pazio, mazio, njegovao i hranio. ako bi zivotinja zapela u nevolju on bi sve od sebe dao da ode spasiti tu jednu zivotinju iz plamena, topljenja ili ranjavanja. Stado je bilo sve. takoder i za prehranjivanje obitelji. svatko je imao koliko je trebao da zivi i dobivao je sve od zivotinje. hranu, toplinu i drustvo. nitko se onda nije borio za prava zivotinja nitko nije isao u pohode klanja jer svatko je imao bas onoliko koliko mu treba. zivjeli su skladno.

i eto nas sada, pohlepni, pohlepu pokrece novac, novac pokrece svijet a taj isti svijet kvare ti pohlepni ljudi koji zele uvijek vise i vise i vise...

kakav je ovo svijet kada se prozvodi 5 x vise hrane nego sto je ljudi mogu pojest a ipak na drugoj strani imamo ljude gladne? a hrana se baca i baca... sve to je jedna velika kasa govana i stvar je toliko odmakla kontorli da nam samo preostaje ovo komentiranje i prepucavanje.

svatko je jedinka za sebe, posebna i jedinstevna. svatko ima mozak. svatko zna sto je ispravno sto ne. dok nas ima jos svjesnih tih sranja dobro je, drago mi je...ali mi svi znamo da je bitka izgubljena...stvari idu na gore, vece su od nas samih da je to nevjerojatno. jedino sto nama ostaje je da ne idemo protiv sebe i da funkcioniramo kako mi smatramo da je ispravno. u vezi bilo cega...
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Wouu!Red svaka cast...lepo receno...Veoma zalosna cinjenica je da 30 miliona ljudi godisnje umre od gladi...?Jel to normalno,dok pojedinci imaju 5 frizidera kuci i pola bace u smece...Ja sam uvek pomagao ljudima kji prose na ulici,poklanjao im stvari i onda naidje vreme gde ti treba bogatsvo samo da bi preziveo...Sad nasli i delfine da sakate,a ne pitaju se kako bi bilo da delfini sakate njih?Jel se nekad desilo da delfin pojede coveka?Zasto onda covek jede njih...Kao da ne mogu bez tog mesa pa moraju i delfine da istrebe...Yo ljudi kako bih voleo da sam vegeterijanac...pripada mi muka od savremenog coveka :sick:peace70
 

Beyond

Vutra Veteran
07.08.2006
1.948
335
0
38
RedSh je napisao(la):
bilo je to vrijeme kada svaki covijek imao svoje stado, stado koje je pazio, mazio, njegovao i hranio. ako bi zivotinja zapela u nevolju on bi sve od sebe dao da ode spasiti tu jednu zivotinju iz plamena, topljenja ili ranjavanja. Stado je bilo sve. takoder i za prehranjivanje obitelji.

Pogotovo na zemljama kao što je dalmatinski krš, gdje ima samo kamenja. Ako je htio preživjeti morao je "uzgajati" životinje, klati i jesti. Oduvijek se klalo sve što se smatralo hranjivo, danas je svijet napredovao, razvio se, i sad se još više kolje. Neznam, ja nevidim neku veliku stvar tu, oduvijek se klalo, sad se kolje i ono što netreba, ali činjenica je da se KOLJE, a to dali više dali manje, dali potrebno dali nepotrebno nije bitno, kolje se.

RedSh je napisao(la):
nitko se onda nije borio za prava zivotinja
Da, ja mislim da se danas nešto drugo događa, nešto duboko, i ne mislim to samo ja, dosta autora koje sam čitao po pitanju spirtualnosti isto misli. Ljudi su se počeli buditi, počeli su uviđati da nešto nije uredu. Počeli su se pitati neke stvari, počeli su zadirati duboko u sebe. Počeli su uviđati da ima previše neprobavljenog, jbenog sranja. I ako je vaša životna filozofija LJUBAV u punom smislu riječi, onda više nemožete ubijati, jednostavno nemožete dopustiti da drugi ubijaju za vas, makar se to malo puno kosi s prirodom.
Ljudi su se počeli boriti za prava životinja, u srednjem vjeku bi im se smijali ravno u facu da to naprave, i niko nije ni pomišljao na neka "prava" životinja. I ako danas više ne živite u kršu i ako niste odvojeni od ostalog svijeta, ako više netrebate ubijati da bi preživjeli i ako je vaša filozofija neuvjetna ljubav, što bi napravili?
Ali ima nas različitih, koliko ljudi toliko različitih filozofija, i ne kažem da je neka kriva, neka točna. Dok god će većina ljudi misliti da je ubijanje uredu tako dugo će se ubijati.
Vidite, ja sam optimist, od pesimizma nemam nikakve koristi i mislim da će jednog dana ubijanje prestati, I believe da jednog dana više niko neće moći ignorirat svoje srce jer će mu se ono derati u uho tako jako da neće to moći izdržati.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
Klalo se i klat ce se. ali nije bas da nema neke razlike, kako je bilo prije a kako je sada.

prije imas familiju koja zakolje da bi prehranila svoju obitelj. ok. sada se kolje i kolje i kolje i kolje i baca i ubija i kolje i propada i kolje i baca i propada i tako dalje i tako blize iz ciste zarade i sve to ide u 3 PM jer nema kraja. Uzgaja se samo da se kolje, ta zivotinja ni ne vidi svjetlo dana, niti livadu niti nista. kada se zakolje, baci se toliko toga a nekom npr plemenu bi ona cijela bila sve, hrana, odjeca- kaput i cipele, meso, sir...
protiv sam te masovne koljacine, ali cijenim seljaka koji vise vremena provodi sa stadom i kozama nego sa svojom zenom. Pogledaj primjer sa Bizonima i indijancima. sve je bilo ok dok Budale nisu uletile i poklale toliko bizona da su sjebale do dan danas populaciju bizona. a i to sto su indijanci ubijali bizone nije niti to tek tako klanje radi hrane, to je i sprijecavanje gomilanja zivotinja i nije tako besmisleno. sve je to ciklus koji je funkcionirao savrseno.
pitaj indijanca sta je za njega bizon?
pitaj sada nekog drugog...

slusaj, ne bi mogla zaklat zivotinju nikada, da se razumijemo. niti ubit radi hrane jer sam takva. da sam na selu imala bi zivotinje ali vise radi sira i mlijeka i bila bi vege.

samo zelim reci da se ne slazem da je klanje klanje. ovo danas je zivotinjski holokaust a ne seoski nacin zivota.

e i da...NORMALNO da su se ljudi poceli pitat gdje ovaj svijet ide kada tako tretiramo zivotinje... prije je svima bilo normalno imat zivotinju i koristit je na nacin koji taj netko zeli. sada kada su tu te masovne koljacine i proizvodnja normalno da to vise nema veze sa onim nacinom zivota. i ljudi se bune, protestiraju...ali kasno je nazalost. prekasno...

samo to...

i znam ispadam pizda jer tu serem a jedem meso. al sam bar svjesna svega. moj udio u tome je sto gotovo da i ne jedem meso od kada zivim sama, prehranjujem se kruhom i ajvarom i zivim na tostevima. nemam potebu za mesom. ne koristim proizvode testirane na zivotinjama i stvarno volim zivotinje i cijenim ih kao bica koja su skupa samnom na ovom prokletom planetu. cinim po meni sto je najbolje za sebe i nisam sljepa, sto ne bi mogla reci za druge ljude...

Weed- preporuka...Daniel Quinn-Ishmael- ako nisi citao, toplo bi ti preporucila jer se dotice ove teme lagano i puno puno vise, mislim da bi ti se svidjela.
 

RedSh

Vutra Veteran
21.08.2006
821
141
63
45
"... Bile su to stvari iz davne proslosti. Kopnena inteligentna bica, bas kao i morska, odabrala su razlicita okruzenja za svoj zivot, ali im je zajednicki bio cilj, bas kao i pravila ponasanja. Nisu to bila izmisljena pravila ponasanja, vec pravila koja su bila jedino moguca. Postovanje medu vrstama jedno je od takvih pravila. Ni jedna vrsta ne smije ugroziti postojanje druge vrste, cak i ako joj ta druga vrsta sluzi za hranu. To nije bilo pisano pravilo. Nije bilo potrebno staviti ga u usta proroka, stvarnih ili izmisljenih. To je pravilo bilo utkano u gene, tijelo, um i duh svake jedinke u svakoj vrsti. Bas kao i dupinima, to je pravilo bilo upisano i u ljudima.

Ali, sto se dogodilo? Ljudi ocito vise ne slijede to pravilo.... Tog trenutka je zapravo pocela katastrofa. Zanimljivo je da ljudi taj trenutak uzvisuju kao trenutak nastanka neceg sto zovu civilizacijom. Oni su izgleda cak i ponosni na njega.
... Tisuce vrsta unistene su u eksploziji ljudskog zaborava, a sada to isto unistenje prijeti svima, pa cak i samim ljudima.
"

A.P. Kezele- "Dupinov San"

toliko o tome, bas procitala ovu knjigu i naletila na prigodni odlomak pa reko da ga podjelim sa vama.
 

LucidDream

Miran dečak
26.02.2007
1.239
110
88
43
Osto sam bez reci...ima li te knjige na netu?Alal vera Red...u ovom delu se vidi koliko ljudi mogu biti jadni...peace