Domaći PC uzgoj

Hempatia Soma iGrow Hemps garden
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
:vb_wave: Pošto mi je prijašnji dnevnik počeo loše, imao problema i tako to :sick:, nadam se da se moderatori neće ljutiti ako otvorim novi. :icon_lol: U prijašnjem je sve zbrda-zdola, ni ja se ne snalazim što je di je i kako je. Pa sam odlučio napraviti novi jer se sada radi samo o domačici. Outdoor je propao. :sad2:


Dakle da krenemo samo s indoor-om!

U pitanju je PC Mid Tower obložen mat stranom alu-folije. (prije se pokazala dobrom pa ću tako i nastaviti)

SVIJETLO: 4 komada CFL-ki od 23W

HLAĐENJE: 4 ventilatora - jedan upuhuje zrak i nalazi se skroz dole veličine 12cm; drugi puše po biljkama, veličine 8cm; treći i četvrti su skroz gore i izvlače topli, odstajali zrak van (jedan 12cm, drugi 8cm) s tim da manji radi non-stop. Osim ovog što radi cijelo vrijeme, ostali su spojeni na timer i pale se isto kad i CFL-ke.

ZEMLJA: Substral Terra Magma; ne mogu da se načudim koliko sam prije imao lošu zemlju - Terra Magma RULES!!! :ridinghorse:

VODA: imam pumpu iz koje dobivam prirodnu, kristalno čistu, hladnu vodu bez klora i ostalih *****rija :banana_dred:

GNOJIVO: za fazu vegetacije sam pripremio Plantelu List, a za fazu cvijetanja Substral neki (dobar; za skuplje nemam love trenutno) s tim da još ne gnojim jer su male i nema potrebe

OPIS:Sjemenke su proklijale i stavljene su u zemlju u ponedjeljak u čašice od 0,2L do presađivanja. A koje dvije će biti sretnice da opstanu ću vidjeti. Još ni sam neznam kako da izaberem, ali već ću nekako. Pošto nemam mjesta ne može ih biti više od dvije. Dakle sad im je nekih 2 dana od kad su izašle iz zemlje i dobro napreduju, ali neke su se malo izdužile pa sam ih približio lampama. U početku sam imao problem sa temperaturom, ali povečanjem okretaja ventilatora sam i to riješio (sad je malo bučnije jer su stariji ventovi, ali kad skupim para idu novi i tiši). Začudio sam se koliko je boja listića zelenija i naizgled zdravija uvođenjem Terra Magme. Režim je 12/12 od početka uzgoja s obzirom da sam ograničen visinom boxa. Radit ću LST kad za to dođe vrijeme. Prije sam dobio lekciju (odvezao mi se LST i spržio vrhove u prijašnjem growu) da uzmem bakrenu žicu i s tim radim, pa sam sad i to nabavio (nema više bušenja tegli). E, i kupio nove tegle od 4L mislim, ako se ne varam 18x18, veće ne stanu, a kvadratne nisam mogao naći onih dimenzija koje mi trebaju.

I za kraj samo da velim da mi se box nalazi u ormaru koji se otvara s gornje strane tako da svaki put vadi van pa stavljaj unutra, ali nije bed, glavno da su malene sretne! :watchplant:

Nadam se da ću dobiti koji savjet koje da ostavim, a koje moraju van, ali to kad bude vrijeme.

Evo slika malenih:

Image0036.jpg


Do pisanja društvo i nadam se da neće biti problema nego samo novih slika napretka!
I još jednom se ispričavam na otvaranju novog dnevnika.
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
Neka je sa srecom novi grow!

Problem izduzivanja je upravo taj sto su ti biljke od starta na 12h. Bas iz razloga ogranicene visine bi trebao da produzis svetlo na 24h. Bice niske i zbijene. Kad kasnije prebacis na 12h,izduzice se preko noci. Ali predhodno ako urdis lst,zajebaces im nameru :) Naravno,biljke sto blize svetlu,tek toliko da ne gore i dodiruju sijalice..2,3-4cm max.
poz:icon_lol:
 

Kenny Dalglish

Aktivan Član
15.03.2011
378
690
93
A šta reći nego nek ti je sa srećom, držim fige :thumb:

Divim se svima vama koji uspijevate u PC kučištu ugajati, tek sad vidim kolike su to zvijeri kad se raspojasaju ... :)

Ja bih se isto složio s Salundarom, mislim da ti je bolje prvih tjedan držati na 24/0 ili bar 18/6 a onda na 12/12. No ti najbolje znaš, sretno ...
 

Sekach

Tekst kojim se isticem
30.07.2010
797
149
63
Sretno u uzgoju...nadam se da ce ti ovaj biti bolji od ovih nedavnih...

I plantelu mozes spremiti negdje...prvo jer si odmah krenuo sa 12/12 rezimom i drugo jer koristis pc box, a tu nikada nema dugacke vegetacije, stoga nema ni potrebe za hranjenjem...
 
  • Sviđa mi se
Reactions: NoTrippin

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
@Sulundar - poslusat cu te i staviti na 18/6 na 2 tjedna. Nekako mi je 24/0 neprirodno

@Kenny Daglish - hvala

@Sekach - hvala. i ja se nadam, sad sam se jos bolje opremio. Imas pravo, nema potrebe za gnojenjem u vegetaciji posto ce biti kratka...

Pozdrav do javljanja.
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Lega sve najbolje i pratim.

Koristi prijasnje znajne i uradi kao sto si napsal
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Mali update. Lijepo napreduju, cak i predobro s obzirom da je danas 6. dan od kad su izasle.
Slike:
Image0040.jpg


Image0041.jpg


U subotu idu dvije na presadjivanje, a dvije :crash:

Jos uvijek neznam koje dvije da ostavim, sve su mi lijepe i najradje bi ih sve ostavio, ali imam prostora samo za dvije! Pomoc, ako je moguca, ce dobro doci.

Tolko od mene za sad. Javim se kad ih presadim, dakle u subotu!!
 

nEphNiO

Aktivan Član
25.03.2011
75
8
8
6. dan?? stvarno su velike :D svaka čast, baš me zanima kako si to uspjeo :))
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Da, niti meni nije jasno! Dnevnik otvoren 26., a izasle 25. Bit ce ovaj put pun pogodak! :-D
Hvala!
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
Odlicno izgledaju i lepo napreduju.

Koje 2 ostaviti, dobro pitanje, sam ces naci najbolji odgovor, iskreno se nadam da ce biti devojcice
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
U cetvrtak odabrana (teskom mukom) dva favorita s tim da je jedan malo zutio, ali svejedno ostao u boxu jer su naspram ostalih na ovoj bili listovi drugacijeg oblika pa me cisto interesira da li ce biti dvije razlicite sorte. To zutilo se popravilo i za sada napreduju jako dobro. Slike stavljam navecer kad pocinje dan (njima).
Samo jos nesto: Ove dvije koje su izletile van, jednostavno sam ih izbacio (nemilosrdno) iz casa na susjedni vrt gdje niko ne zivi. Danas kad sam pogledao ugodno sam se iznenadio jer su opstale i rastu dalje medju travom!! Nevjerojatno izdrzljivo bilje! Cak se i korjenje vidi (na suncu je) i dalje rastu. bas me zanima da li ce opstati, za sad im ide.

EDIT: Napravljen LST jer su pocele ludovati, pogotovo ova koja zutila.

Slika:
Image0045.jpg


LST:
Image0048.jpg



Zaboravih napisati, na rezimu 12/12 su od petka!
PEACE i do javljanja!
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
lepo izgledaju,lepo napreduju!
Ne znam dal sam te razumeo za odbacene biljke.. nisi ih posadio? Ako je tako,steta jer ce propasti naravno! U suprotnom si mogao sa njih da oberes gomilu!
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Ne znam dal sam te razumeo za odbacene biljke.. nisi ih posadio? Ako je tako,steta jer ce propasti naravno! U suprotnom si mogao sa njih da oberes gomilu!

Vrlo rdo bi ih posadio, stvarno mi je bilo zao, ali nemam prostora... Sljedece sezone ce biti outdoor. Samo sam ih bacio i rastu, do sad su prezivjele.

ovo odlicno izgleda i ispadne da imas i outdoor :)
pratim

Hvala kolega! Ispada da imam, ali sumnjam da ce prezivjeti. Ako prezive, svaka im dala... ;-)
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
"One photo" update:

Image0050.jpg


Nemam ama bas nikakvih problema. :icon_lol:
LST ide po planu.
Lijeva vezana po drugi put (druga rupa na tegli), desna samo jednom (sutra ce i ta biti drugi put LST-irana). Za sad ih uspijevam drzati nisko.
Imaju ogromne listove i neznam kako da to rijesim, na koju stranu da ih povezem pa molim neke savjete...

EDIT: sad sam vidio razlike u listovima, izgleda da su dvije razlicite sorte i osjecaj kad sam se cetveroumio koje da ostavim je bio dobar. Nadam se da ce bit zenke pa da vidim sta ce to ispasti.

Pozz do javljanja, a sad si idem :spliff:
 

dinosaur

Aktivan Član
14.02.2011
422
66
28
44
ma sve 5, samo furaj, lako ces sa listovima kasnije
sta je sa outdoorom ?
 

iSensation

iSensation
Poznanik Foruma
24.08.2009
1.815
1.808
188
Biljka i dalje raste, sad je prerasla travu koja je bila veca od nje. I dalje ne mogu vjerovati da to raste s obzirom da nije posadjena u zemlju nego samo bacena u travu...
 

Sulundar

Ready to grow!
19.08.2010
582
194
63
109
born_to_be_green je napisao(la):
Biljka i dalje raste, sad je prerasla travu koja je bila veca od nje. I dalje ne mogu vjerovati da to raste s obzirom da nije posadjena u zemlju nego samo bacena u travu...

hahaha,ne mogu da verujem..jel mozda izbacila i pistle :)))))))))))))
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.