Domaća Outdor

Hempatia Soma iGrow Hemps garden

#34

scientia potentia est
27.01.2009
348
65
0
Ova se mutacija zove whorled phillotaxy
nažalost je recesivno obiležje pa ne vrijedi križanje sa ovakvim primjercima
inače vrijedi 100% imati ovakvu mamu -klonove se od nje okorenjavaju brže, te sa obzirom na granama na svakom internodu mogu dati 30%više uroda :) struktura cvjetova je isto posebna
ma sklepaj veg bok i capni klon od toga
ae sretno i berićetno !
 
  • Sviđa mi se
Reactions: Z&N

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Izvještaj sa site-a nakon našeg sedmodnevnog odsustva.
Mi smo prezadovoljni situacijom, jer samo 2 pokazuju simptome ozbiljnijih tegoba.(sa njima smo se već oprostili na neki način)
Posuli smo pužomorom kompletnu zemlju u radiusu od 20cm oko biljke i naprskali pesticidom širokog spektra biljke i okolno rastlinje. Mogu reći da nam je suha trava koja je razasuta pored biljki veoma dobro poslužila kao prevencija od korova, s obzirom da je zemlja jako slabo okopana.
Nekim biljkama žute listovi sa strana (ništa previše alarmantno) zbog obilnog gnojenja hemijom.
Jedino što nam se čini jeste, da su možda nedovoljno napredovale, ali to je na vama da prosudite.
Od danas su prepuštene prirodi.:sun2:
Sledeći update sa lokacije za 15-tak dana.

Tu su svježe fotke :



Ima tu svega :) Feel free to leave a comment.
PEACE
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Mesk, nisam isparanoisao već sam zaista imao razloga za brigu.
Gledali smo okolo, nema znakova da je ljudska noga kročila, niti da su nečije šparoge u blizini.
Strah je potpuno opravdan.

Da li nam je rano još da radimo toping?(ide im sad četvrto račvanje)
Na jednom od sajtova smo odlučili sve topovati.
poz
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Mesk, nisam isparanoisao već sam zaista imao razloga za brigu.
Gledali smo okolo, nema znakova da je ljudska noga kročila, niti da su nečije šparoge u blizini.
Strah je potpuno opravdan.

Da li nam je rano još da radimo toping?(ide im sad četvrto račvanje)
Na jednom od sajtova smo odlučili sve topovati.
poz
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
13 dana je prošlo od naše prijašnje posjete. Od toga je 8 padala kiša. Nismo očekivali veliki napredak ali bili smo u krivu.
Sve i jedna je zdrava jaka i napreduju. Čak su se i otpisane oporavile!

Na tzv. rizičnom site-u na kojem postoji šansa da budu viđene odrađen je toping na svih šest biljki. Ostale su dobile gnojivo i peroksid. Pužomor je dobro dejstvovao jer smo našli nekoliko uginulih, čak se zadržao i poslije obilnih padavina.
Najveći problem su nam mali zeleni skakavci.Mnogo ih je i invazivni su baš na ganju. Šta nam je činiti ?

Tu su fotografije, na nekima se vidi posljedice agresivnog tretmana gnojenja.Tačnije na 2.Sad smo pažljivije dozirali. Triplod je smješan.

Naš favorit!

Triplod-dijelimično stradao od gnojiva.Na rehabilitaciji. :) Popravlja se.


Sugestije, kritike, pohvala kao i uvjek, dobro su došle.

Pozdrav!
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
13 dana je prošlo od naše prijašnje posjete. Od toga je 8 padala kiša. Nismo očekivali veliki napredak ali bili smo u krivu.
Sve i jedna je zdrava jaka i napreduju. Čak su se i otpisane oporavile!

Na tzv. rizičnom site-u na kojem postoji šansa da budu viđene odrađen je toping na svih šest biljki. Ostale su dobile gnojivo i peroksid. Pužomor je dobro dejstvovao jer smo našli nekoliko uginulih, čak se zadržao i poslije obilnih padavina.
Najveći problem su nam mali zeleni skakavci.Mnogo ih je i invazivni su baš na ganju. Šta nam je činiti ?

Tu su fotografije, na nekima se vidi posljedice agresivnog tretmana gnojenja.Tačnije na 2.Sad smo pažljivije dozirali. Triplod je smješan.

Naš favorit!

Triplod-dijelimično stradao od gnojiva.Na rehabilitaciji. :) Popravlja se.


Sugestije, kritike, pohvala kao i uvjek, dobro su došle.

Pozdrav!
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Pozdrav ljudi znam da je malo off topic ali nisam našao odgovor nigdje na forumu..
Također ja i kolega planiramo svoj outdoor uzgj pa nas zanima koliko cvjetova (hedova) bi otprilike dobili po jednoj biljci da znamo koliko biljaka zasatiti po prilici.
Ovo nam je prvi grow pa nismo upoznati sa time pretjerano :watchplant:
 

Punxer

Aktivan Član
01.03.2010
208
15
18
31
Pozdrav ljudi znam da je malo off topic ali nisam našao odgovor nigdje na forumu..
Također ja i kolega planiramo svoj outdoor uzgj pa nas zanima koliko cvjetova (hedova) bi otprilike dobili po jednoj biljci da znamo koliko biljaka zasatiti po prilici.
Ovo nam je prvi grow pa nismo upoznati sa time pretjerano :watchplant:
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Punxerklc je napisao(la):
Pozdrav ljudi znam da je malo off topic ali nisam našao odgovor nigdje na forumu..
Također ja i kolega planiramo svoj outdoor uzgj pa nas zanima koliko cvjetova (hedova) bi otprilike dobili po jednoj biljci da znamo koliko biljaka zasatiti po prilici.
Ovo nam je prvi grow pa nismo upoznati sa time pretjerano :watchplant:
Nije ovdje tome mjesto, ali...
Samo kvantitet jeli ? A ako dobijes 3kg smeća mjesto heda?

To ti dosta varira od sorte biljke, uslove za rast, kad i posadiš .... ČITAJ. Gore desno u browseru imaš precizniju pretragu foruma pa navali.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Punxerklc je napisao(la):
Pozdrav ljudi znam da je malo off topic ali nisam našao odgovor nigdje na forumu..
Također ja i kolega planiramo svoj outdoor uzgj pa nas zanima koliko cvjetova (hedova) bi otprilike dobili po jednoj biljci da znamo koliko biljaka zasatiti po prilici.
Ovo nam je prvi grow pa nismo upoznati sa time pretjerano :watchplant:
Nije ovdje tome mjesto, ali...
Samo kvantitet jeli ? A ako dobijes 3kg smeća mjesto heda?

To ti dosta varira od sorte biljke, uslove za rast, kad i posadiš .... ČITAJ. Gore desno u browseru imaš precizniju pretragu foruma pa navali.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
U svakom, baš svakom indooor dnevniku i na cijelom forumu se napominje ne gnojiti dok su tako male i vi ste ih ipak pognojili. Baš je istina da čovjek uči na svojim greškama, nikad na tuđim. A ovo što je ovaj Punxerklc pitao svako malo izleti lice koje to pita, totalno glupo pitanje. Ja sam bio newbie pa nikad nisam pitao takve gluposti. totalni spam dnevnika i trebalo bi obrisati taj post. Kako znati koliko bude biljka rodila, a da nemam još ni sjemenke, ne znam koja sorta, ne znam dal ću je lstirat, topirat ili pustit da raste u visine, dal je indica, sativa ili nešto drugo.
 

Blodeuwedd

Aktivan Član
25.03.2010
101
10
0
44
U svakom, baš svakom indooor dnevniku i na cijelom forumu se napominje ne gnojiti dok su tako male i vi ste ih ipak pognojili. Baš je istina da čovjek uči na svojim greškama, nikad na tuđim. A ovo što je ovaj Punxerklc pitao svako malo izleti lice koje to pita, totalno glupo pitanje. Ja sam bio newbie pa nikad nisam pitao takve gluposti. totalni spam dnevnika i trebalo bi obrisati taj post. Kako znati koliko bude biljka rodila, a da nemam još ni sjemenke, ne znam koja sorta, ne znam dal ću je lstirat, topirat ili pustit da raste u visine, dal je indica, sativa ili nešto drugo.
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Stigao update sa dobrim i lošim vijestima.
Krenimo redom.

6 topovanih biljki su izbile po dva nova vrha ali malo stagniraju sa rastom. Nema nekog velikog napretka.
1.Da li je to normalno?
Nemam iskustava sa topingom.Uvjek sam puštao prirodi da uradi svoje, sad moram radi boljeg prikrivanja lokacije. Da podsjetim, topovane su prije 14dana.
Pogledajte slike:



8 takozvanih guerilla biljki su pod opsadom. Pesticid ne pomaže. Imamo problem sa velikim kolicinama malih (manjih od 1cm) crnih i zelenih skakavaca. Cak po 5-6 se mogu vijeti odjednom na biljci. Okolini korov uopšte ne jedu.

2.Molio bih ako neko imam iskustava sa ovakvom gamadi da mi preporuci nacin buduće zaštite. Neki organski ili hemijski pesticid/insekticid.Znači samo skakavci su problem.
Slike su napravljene prije nego sam prokručio korov. Kako samo buja tako nije mi jasno. Ne bi tako napredovao da se brinem o njemu...

Pogledajte fotografije:




Ovo je treći sajt.Poprilično sam zadovoljan razvojem situacije ovdje.Tu je i triplod.
Pogledajte:



Još jednom ljubazno zamoljavam voljne ljude da mi odgovore na boldirana pitanja unutar posta.
Hvala
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Probaj s otopinom češnjaka i koprive za skakavce!
Nakon topinga biljke ne rastu jedno vrijeme dok se ne oporave...
Poz :sun2:
boz
 

Svetilist

Aktivan Član
17.12.2009
362
67
0
34
u male štetoćine dosta one listiće izjelo al nema panike, samo uradi kako ti bozga kaže da otjeraš malu gamad i biče one super
koprivu namoči u vodu i neka odstoji koji dan, jedno 1 kg se stavi na 10l vode pa skalkuliraj kolko trebaš i time možeš zaljati biljku tako ako ima kakvih gamadi u zemlji da ih stjeraš :)
sretno
 

GanjaPower

Aktivan Član
02.04.2008
124
24
18
Mnogo hvala na savjetima.
Nabrali smo koprivu jutros i potopili u vodu zajedno sa bijelim lukom(češnjakom).
Za dan-dva ćemo ih opet obići i naprskati organskim+hemijskim+pužomor i motikom okopati sav korov jer je previše izdžikljo.
Dosta je bilo gamadi, srce mi se cijepa kad vidim da ih žderu.


:prof10: !

Nadopuna, da ne postam nepotrebno. Imam iskustva sa koprivom iz growa od prije 2god. Pokazala se jako dobro i kao gnojivo.Sad sam stavio i luk sa nadom u pojačano dejstvo. Nisam znao da sprječava skakavca.
Odavno bih ga napravio.
 

bozga

Ninja poljoprivrednik
Poznanik Foruma
08.07.2007
906
550
113
Ne sjećam se
Slobodno možeš i prskati s otopinom koprive i češnjaka po biljkama, skroz je prirodno tako da nema straha da će im se nešto dogoditi...
poz